Xhupa/Xhaketa/Pallto në Shitje për Meshkuj – Bli Online

Kur vijnë muajt e ftohtë, shumica e njerëzve hasin në vështirësi në opsionet e tyre të veshjeve për dimër. Një mënyrë për të punuar dhe për të qëndruar elegant në të njëjtën kohë është nëse planifikoni të blini xhupa,xhaketa dhe pallto përpara sezonit.

Xhupa/Xhaketa/Pallto për Meshkuj në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Me këtë, nënkuptojmë që nëse gjeni rroba dimri për meshkuj gjatë vjeshtës apo edhe gjatë pranverës, e kur çmimet për këto veshje priren të jenë në nivelin më të ulët, atëherë duhet t’i merrni menjëherë. Ka disa rroba që janë gjithmonë në stil dhe të tjera që shtojnë personalitetin në veshjet tuaja, për shembull, një shall me ngjyra të ndezura.

Moda e dimrit për burra këto ditë me siguri ka bërë një rrugë të gjatë nga epoka e trikove të rënda dhe materialeve jo të përpunuar mirë. Në ditët e sotme, veshja e dimrit për burrat përmban një gamë të gjerë zgjedhjesh dhe është shumë e stilizuar. Çdo vit, dizajnerët krijojnë koleksione të rinj të veshjeve të dimrit për meshkuj, duke ndjekur trendet më të fundit. Lexoni për t’u frymëzuar dhe për të krijuar veshje me stil.

Burrat e ndërgjegjshëm  dhe me stil nuk duhet të humbin një mundësinë e të parit në koleksionin e mrekullueshëm të xhaketave në internet. Gama e xhaketave dhe xhupave nga marka të ndryshme janë krijuar mirë, duke mbajtur parasysh tendencat e vrapimit dhe shijet e rinisë së sotme. Këto xhaketa do të përputheshin mirë me të dy llojet e pantallonave atyre të thjeshta por dhe xhins. Blerja në internet është e përshtatshme dhe është një trend që po rritet jashtëzakonisht shumë këto ditë. Njerëzit preferojnë blerjet në internet pasi ofron një komoditet të shkëlqyer për të bërë blerje nga shtëpia së bashku me ulje të këndshme të ofruara në të. Opsionet e thjeshta dhe të përshtatshme të pagesave të disponueshme me portalet në internet janë të sigurta dhe të siguruara. Kur të gjitha gjërat bëhen kur keni kohë të lirë në shtëpi, pse të humbni kohën tuaj të çmuar duke bredhur nëpër tregje? Pra, merrni në shtëpi xhaketën më të mirë në ngjyrën tuaj të preferuar dhe madhësinë e dëshiruar këtë sezon përmes mjeteve të blerjeve në internet dhe merrni një pamje fisnike!

Llojet e Veshjeve të Dimrit për Meshkuj

  • Xhaketa
  • Kostumet dhe Pardesytë
  • Bluzat e trasha në formë xhupash
  • Bomberat
  • Veshje termike

Xhaketa për Temperaturë të Paparashikueshme

Çdo ditë është një shans që ju të eksploroni mrekullinë, të vishni më të mirën dhe të dilni me stil dhe komoditet. Xhaketat për burra janë në dispozicion për të gjitha stinët. Xhaketat e dimrit, pranverës ose verës mbështesin çdo klimë. Prandaj, ju mund të përshtateni me klimën duke zgjedhur një veshje që përputhet. Në stuhitë bregdetare, xhaketat ju shpëtojnë nga shiu; në dimrat me stuhi, xhaketat e leshta që mbajnë trupin të ngrohtë; në verërat e nxehta, xhaketat prej pambuku ju japin një efekt ajrosës.

Xhupat Janë Veshje në Modë

Qofshin këto pushime me miqtë në një kodër apo pushime familjare gjatë dimrave. Një xhup është i domosdoshëm që duhet të merrni me vete. Gjithashtu mund të shoqëroni një xhaketë xhins me xhinse ose me pantallona të zakonshme prej pambuku për një pamje të zakonshme por tërheqëse.

Llojet e Xhaketave për Meshkuj dhe Qëllimi i Tyre

Hoodie

Xhupi me kapuç vjen me një kapuç që mbulon veshët dhe kokën dhe ka xhepa mbi bel në të dyja anët. Ndërkohë që ecni duke mbajtur duart brenda xhepit, jo vetëm që i shton stilin, por që e mban të ftohtin larg.

Xhup me pellush

Xhupat me pellush nuk kaë kapuç. Duket si një këmishë zyrtare, dhe mund ta vishni edhe për takime.

Xhup me zinxhir

Një xhup me stil me kapuç me zinxhir në pjesën e përparme është një lloj tjeter xhupi. Xhupi me zinxhir është i rehatshëm, por gjithashtu edhe me stil.

Xhaketa Leshi për Dimrat e Ashpër

Në pole, temperatura bie nën 0 gradë. Nëse jeni një eksplorues, me siguri keni nevojë për një xhaketë që të shkelni në tokat e akullta. Ju mund të blini një xhaketë leshi për t’u përballur me një klimë kaq ekstreme.

Si të Zgjidhni Xhaketën / Materialin më të mirë për Shëtitje:

Rezistente ndaj ujit

Në varësi të nivelit të mbrojtjes që ju nevojitet, ju mund të zgjidhni midis niveleve të ndryshme të hidroizolimit. Për secilën xhaketë, niveli i hidroizolimit vlerësohet në një shkallë prej 1 deri në 5. Këto vlerësime zhvillohen përmes testeve laboratorike teknike; vlerësimi më i lartë shkon për xhaketat që janë të  papërshkueshme nga uji.

Temperatura e jashtme

Ne ofrojmë 2 lloje xhaketa shëtitjeje: xhaketa të lehta dhe xhaketa të ngrohta. Xhaketat e lehta janë të palidhura ose kanë vetëm një rreshtim të lehtë, kështu që ato vishen në mot të ngrohtë, në mes të sezonit, ose në dimër me një shtresë të ngrohtë siç është një xhaketë prej pambuku ose një xhaketë mikro-mbushëse. Në mot të ftohtë, duhet të zgjidhni një xhaketë të ngrohtë me një linjë të ngrohtë; disa prej këtyre xhaketave kanë një linjë të ndashme dhe quhen xhaketa “3-në-1”. Kjo do të thotë që, në varësi të temperaturës, mund të hiqni shtresën e brendshme (ose një xhaketë të mbushur ose xhaketë të mbushur me zinxhir në brendësi të xhaketës) dhe ta ktheni në një xhaketë të lehtë.

Intensiteti i Ushtrimit

Sa më intensivisht të ecni, aq më shumë do të djersiteni, që do të thotë se do t’ju duhet një xhaketë me ajrosje. Kur ka një zinxhir ajrosjeje, ne flasim për ajrosje mekanike. Këto zakonisht ndodhen nën duar, por disa xhepa gjithashtu kanë rrjetë e cila ndihmon në thithjen e djersës.

Për ajrosje të përmirësuar, vishni rroba që ajrosjen nën xhaketën tuaj dhe mos harroni të lini mëngët dhe pjesën e poshtme të xhaketës të palidhura. Nëse planifikoni të ecni në shi për një kohë të gjatë, vishni një ponço mbi xhaketën tuaj që do t’ju sigurojë hidroizolim të plotë dhe do të ndihmojë në mbrojtjen e çantës suaj të shpinës!

Ajrosja

Kontrolloni për zinxhirë ajrosje nën krahët ose në gjoks për të lehtësuar evakuimin e djersës. Përveç ajrosjes së materialit të përdorur, Karma. al po zhvillon zgjidhje teknike (zinxhirë, ajrosje, rrjetë, etj) që përmirësojnë ajrosjen e përgjithshme të të gjitha xhaketave tona të bëra për shëtitje. Këto sisteme ajrosjeje lejojnë rregullimin e temperaturës brenda xhaketave dhe lehtësojnë evakuimin e djersës së formuar nga trupi gjatë përpjekjeve fizike.

Disa nga Përfitimet e Xhupave Tanë prej Pellushi Janë:

Ngrohtësia: Ju mbron nga 10 në 13 ° C temperaturë.

Ajrosja: Thurja prej poliestëri lejon që avujt e ujit të gjeneruar nga trupi të qarkullojnë.

Liri në lëvizje: Bërë prej materiali të shtrirë që është jashtëzakonisht e rehatshme për tu veshur.

Peshë e lehtë: Vetëm 336 g në madhësi L.

Xhepat: 2 xhepa për duart me zinxhir për të siguruar sendet tuaja personale.

Dizajn Kompakt: Material shumë i ngjeshur. Xhup pellushi ideal për mbajtjen në pjesën e poshtme të çantës së shpinës.

Eko-dizajni: Materiali prej pellushi i bërë tërësisht nga fije poliesteri të ricikluar.

Xhupat tanë prej pellushi ofrojnë përfitime shtesë si mbrojtja nga era dhe më shumë ngrohtësi në krahasim me qimet.