Gaming PC në Shitje – Bli Online

Po kërkoni një kompjuter të fuqishëm gaming, të gatshëm për përdorim për në shtëpi ose në zyrë? Një kompjuter gaming këtu i referohet një kompjuteri desktop plotësisht të para-ndërtuar, i cili është antiteza e sistemit kompjuterik desktop të vetë-ndërtuar ose DIY (i personalizuar).

Kompjuter Gaming në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Një kompjuter gaming ofrohet nga prodhuesit e emrave të markave, si ASUS, DELL, Hewlett-Packard, Acer, Lenovo dhe SI (Integruesit e Sistemeve) dhe zakonisht ofrohen me garanci të plota të sistemit.

Rreth mesit midis PC-ve desktop dhe Homestation janë kompjutera gaming. Këto kanë fuqi të mjaftueshme të përpunimit 3D për të gjeneruar efektet grafike dhe fizike të përhapura në video-lojërat moderne me performancë të mjaftueshme të mbetura për aplikacione në sfond, siç janë programet antivirus. Kompjuteri gaming paraqet procesorë të mesëm në të lartë, RAM me densitet të lartë dhe zakonisht kanë të paktën një performancë në kartën grafike të nivelit të lartë.

Ne e duam atë që bëjmë, pasioni i distiluar në çdo kompjuter gaming me porosi është angazhimi ynë për të hartuar PC-të më të përparuar të lojrave në botë.

Do të Gjeni Gjithçka për një Kompjuter Gaming

Lojërat më të mira për kompjuter gaming, të disponueshme sot, meritojnë të luhen në kompjuterë që kanë fuqinë të japin tërë entuziazmin dhe veprimin pa ndërprerje. Ju nuk mund ta dini se një PC i nivelit më të lartë mund të sigurojë më shumë energji sesa edhe konzollat më të reja të lojrave. Dhe, shumë kompjuterë të nivelit të ulët deri në mes të nivelit gjithashtu ofrojnë përvoja të shkëlqyera të lojrave. Kompjuterat gaming të dizejnuar për performancë dhe përditësme të thjeshta janë një zgjedhje e qartë për lojërat në shtëpi, ndërsa laptopët e fuqishëm të lojërave sigurojnë lëvizjen për të marrë përvojën tuaj të lojërave pothuajse kudo.

Aksesorë për Kompjuter Gaming

Pavarësisht nëse zgjidhni një kompjuter gaming të fuqishëm për në shtëpi ose një kompjuter portativ për adrenalinë kudo, aksesorët e duhur të lojërave në kompjuter mund të nënkuptojnë ndryshimin midis një fitoreje të madhe dhe përfundimit të lojës. Shtimi i një monitori më të madh me rezolucion të lartë dhe ritme refresh është një fillim i shkëlqyeshëm për të parë botën përreth jush. Një palë kufje gaming që siguron tingull rrethues ose edhe komoditet pa tel është një tjetër domosdoshmëri për lojtarët seriozë. Dhe, asnjë sistem lojrash nuk është i plotë pa një tastierë dhe mouse gaming që përshtatet me stilin dhe teknikën tuaj.

Komponentë për Kompjuter Gaming

Përfundoni sistemin tuaj dhe përgatituni për aventurën tuaj të lojrave në nivelin e ardhshëm me azhurnimet që ofrojnë shpejtësinë, tingullin dhe pamjet vizuale që kërkoni. Gjeni karta të përparuara të kujtesës për veprim të qetë të lojrave. Shtoni kartat e duhura të zërit për të përfituar sa më shumë nga gjurmët audio të lojërave tuaja të preferuara. Dhe, përmirësoni kartën tuaj grafike për efekte mahnitëse. Kthejeni praktikisht çdo desktop ose laptop gaming në një makinë performance me përbërësit e lojërave PC që do të gjeni këtu.

Zgjedhja e Kompjuterit Gaming më të Mirë

Pyesni ndonjë lojtar dhe ai do t’ju tregojë se ata preferojnë të përdorin një kompjuter gaming në krahasim me një kompjuter tradicional desktop kur luajnë lojëra për PC për shkak të grafikës së cilësisë së lartë dhe shpejtësisë së përpunimit. Ndërsa disa entuziastë të apasionuar të lojrave e pëlqejnë sfidën e ndërtimit të PC-ve të tyre gaming me porosi me komponentët e kompjuterit sipas zgjedhjes së tyre, Karma.al ofron një zgjedhje të gjerë nga markat kryesore nëse jeni duke kërkuar PC-në e lojrave më të para-ndërtuara. Kompjuterat gaming kolonë janë shumë më të fuqishëm sesa homologët e tyre standardë të PC-ve në mënyrë që të trajtojnë lojëra të hollësishme që kërkojnë kufje të specializuara, kontrollues dhe pajisje të tjera të lojrave për PC. Procesuesit Premium mundësojnë që PC-të e lojrave të transmetojnë të dhëna jashtëzakonisht shpejt, gjë që është veçanërisht e nevojshme për çdo PC të mirë të lojrave që të jetë në gjendje të ndjekë veprimin gjatë lojrave online me shumë lojtarë dhe të shkarkojë shpejt lojërat dixhitale të PC-ve. Dyqani Online shpesh ka marrëveshje në tryezat e lojrave nëse jeni duke kërkuar çmimin më të mirë për buxhetin tuaj të lojërave. Një tjetër mundësi është të blini një PC gaming  të rinovuar që është inspektuar dhe aprovuar profesionalisht për blerje.

Ofertat Më Të Mira Për Kompjuterat Gaming 

 • Desktop Alienware Aurora R11 Intel i7 Me RTX 308,
 • Desktop i ri Dell G5 Intel i5 me GTX 1660 Ti, 1TB HDD,
 • Desktop gaming HP Pavilion Intel i5 Me GTX 1650, 256 GB SSD,
 • Desktop Dell XPS 8940 Special Edition Intel i5 me Radeon RX 5300, Dual Storage,
 • Alienware Aurora R10 AMD Ryzen 7 Desktop me RTX 3080, 1TB SSD.

Çfarë Kërkohet në një Kompjuter Gaming

Një kompjuter gaming kolonë duhet të përmbajë komponentë të fuqishëm, prandaj do të gjeni pjesë nga AMD, Nvidia, Intel, Microsoft, Gigabyte, MSI, Asus, Seagate etj. Me opsionet për personalizimin e përbërësve tuaj më vonë, një kompjuter gaming me performancë të lartë përfaqëson një investim inteligjent.

Proçesori

Procesori është truri i kompjuterit tuaj dhe është jetik që loja juaj të funksionojë në një nivel optimal. Të gjithë kompjuterat gaming paraqesin procesorë të orientuar drejt lojrave dhe Karma.al  ka aksione AMD dhe Intel veç e veç. Kjo ju lejon të merrni rezultate më të mira të performancës dhe kornizës, pavarësisht nëse keni nevojë për një kompjuter gaming buxhetor ose diçka që mund të performojë në një nivel më të lartë:

 • Niveli i hyrjes: Intel Core i3 9100 ose AMD Ryzen 3 3200G
 • Diapazoni i mesëm: Intel Core i5 9600K ose AMD Ryzen 7 2600X
 • Fund i lartë: Intel Core i7 9700K ose AMD Ryzen 7 2700X
 • Entuziastë të lojrave: Intel Core i9 9900K ose AMD Ryzen 9 3900X

Karta Grafike

Grafika dhe rezolucioni janë të rëndësishme për ju, pavarësisht nëse jeni duke luajtur ose transmetoni në 1080p, 2K ose 4K të cilat mund të shfaqin kartat grafike më të fundit Nvidia GeForce GTX dhe RTX dhe AMD Radeon. Me kompjuterat gaming RTX dhe GTX të niveleve të ndryshme për të zgjedhur, zgjidhni PC-në me GPU-në e duhur për ju.

 • Niveli i hyrjes: NVIDIA GeForce GTX 1030 ose AMD Radeon RX 550
 • Diapazoni i mesëm: NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB ose AMD Radeon RX 590
 • Fund i lartë: NVIDIA GeForce RTX 2080 ose AMD Radeon RX 5700 XT
 • Entuziastë të lojrave: NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER

Kujtesa dhe Ruajtja

Për një përvojë interesante të lojrave, gjetja e kujtesës dhe ruajtjes së duhur është e rëndësishme. 16 ose 32 GB RAM mund të ekzekutohet pothuajse çdo lojë në cilësimet më të mira. Nëse doni ta kombinoni atë me ngarkim të shpejtë, atëherë keni nevojë për hapësirë SSD për lojërat tuaja me hapësirë HDD për ruajtjen e pjesës tjetër të të dhënave tuaja.

Ftohësi (Cooler-i)

Kompjuterat gaming kolonë kanë kasa mahnitëse dhe sisteme ftohëse (të tilla si opsione të ftohura me ujë) që jo vetëm përmirësojnë estetikën, por gjithashtu ndihmojnë në marrjen e çdo rënie të fundit të performancës nga përbërësit tuaj.

Monitorët

Çdo kompjuter gaming i shkëlqyer ka nevojë për një monitor që është i aftë të shfaqë çdo detaj të lojrave tuaja. Dyqani Online rezervon vëzhguesit më të fundit të lojërave që paraqesin teknologji të përparuar për të siguruar pamje të mrekullueshme pa grisje ekrani ose vonesë.

 • Karta Grafike NVIDIA: Keni nevojë për një monitor me mbështetje G-Sync.
 • Karta Grafike AMD: Ju duhet një monitor me mbështetjen e FreeSync.

Pyetjet e Bëra Më Shpesh

Cili kompjuter gaming është më i mirë?

Kur bëhet fjalë për kompjuterat gaming më të mirë, në fund të fundit bëhet fjalë për komponentët sesa për markat dhe modelet specifike. Të gjithë prodhuesit kryesorë të lojërave kanë PC që mund të konsiderohen si “më të mirët” në pika të ndryshme çmimesh, nga nivelet fillestare te PC me performancë të lartë për entuziastët e lojërave. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e kompjuterave gaming më të mirë, konsideroni gjithashtu se sa e lehtë do të jetë azhurnimi i komponentëve ndërsa inovacionet e reja hyjnë në treg.

A është më mirë të blesh një kompjuter gaming apo të ndërtoni një të tillë?

Në përgjithësi, zakonisht është më lirë të ndërtosh një kompjuter gaming nga e para, pasi nuk po paguan për montim. Sidoqoftë, gjithçka varet nga niveli juaj i ekspertizës dhe cilat përbërës ju nevojiten. Shumë kompjutera gaming të para-ndërtuara shpesh mund të gjenden me marrëveshje të shkëlqyera të bashkangjitura, që do të thotë që nuk keni nevojë të investoni kohë shtesë në një ndërtim të plotë të kompjuterave gaming.

Sa gjatë mund të zgjasë një kompjuter gaming?

Një kompjuter gaming i ndërtuar mirë mund të zgjasë për shumë vite. Sidoqoftë, përbërës të caktuar zgjasin më shumë se të tjerët, pasi dizajnerët e lojërave shtyjnë kufijtë e teknologjive të lojrave që ata përdorin. Ju mund të duhet të azhurnoni procesorin dhe pllakën tuaj, për shembull, shumë më pak rregullisht sesa karta juaj grafike. Shumë kompjutera gaming mund të zgjasin deri në 5 vjet pa ndryshime të mëdha në cilësimet dhe përsëri funksionojnë mirë. Ju gjithashtu do të duhet të siguroheni që PC juaj përmirësohet rregullisht dhe mbahet në gjendje të mirë në mënyrë që të zgjasë sa më gjatë që të jetë e mundur.