Smartphone në Shitje – Bli Online

Po kërkoni një smartphone që ofron vlerë në bazë të parametrave dhe performancës që jep? Atëherë një telefon smartphone është saktësisht gjëja e duhur për ju! Shqipëria ka një treg të madh të shitjes së telefonave mobil, disa prej të cilëve janë krejtësisht të panjohur në pjesën tjetër të botës.

Smartphone në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 8 results

Showing all 8 results

Një treg me shumë furnitorë njihet për shumë konkurrencë dhe çmime të ulëta. Pra, smartphonat tanë shiten në Evropë dhe pjesën tjetër të botës me çmime të shkëlqyera. Smartphonat nuk janë inferiorë ndaj celularëve të Apple, Samsung, Sony & Co., Në fakt, e kundërta tashmë është e vërtetë. Në shumicën e rasteve, smartphonët tashmë kanë të gjitha tiparet moderne dhe madje përmbajnë teknologji më të përparuara që nuk do t’i gjeni në ndërmarrjet e themeluara prej kohësh dhe të mirënjohura – dhe të gjitha me një fraksion të çmimit. Prodhuesit vendas si Huawei, Oppo, Meizu, Xiaomi, Smartisan, Vivo, OnePlus dhe Nubia nuk kanë pse të fshihen më pas drejtuesve të tregut kur bëhet fjalë për dizajnin, materialet dhe mjeshtërinë.

Nuk ka vënd për diskutim kur bëhet fjalë për çmimet e smartfonave në Karma.al: Smartfonët dorëzohen gjithmonë pa karta SIM ose kontrata. Ekipi ynë ka krijuar kanale të mira në tregjet me shumicë. Kështu ne jemi në gjendje të sigurojmë, në një njoftim të shkurtër, pajisje ose mallra të tjerë, të cilat mund t’i gjeni në dyqanin tonë online. Ne jemi gjithashtu në gjendje të shesim me shumicë tek shitësit. 

7 Këshilla të Shkëlqyera për Gjetjen një Smartphone të Duhur në Shqipëri

Smartfonët dhe tabletët janë pasuri e rëndësishme që ju mbajnë të përditësuar në mediat sociale dhe postat elektronike. Ato ju lejojnë të kapni foto, të shikoni video, të luani lojëra dhe shumë më tepër. Me aftësinë për të bërë këto gjëra, telefoni juaj mund të bëhet një nga zotërimet tuaja më të rëndësishme. Kjo është arsyeja pse zgjedhja e duhur është një punë e madhe.

Android ose iOs: Zgjedhja juaj!

Nëse nuk jeni i sigurt nëse do të merrni një celular  iOS ose Android, ka disa pika që duhet të mbani mend. Nëse dëshironi një celular që është i lehtë për t’u përdorur dhe që merr aplikacionet dhe përditësimet më të fundit, atëherë kërkoni një iPhone. Nga ana tjetër, nëse doni fuqi më të mirë të përpunimit dhe një sërë opsionesh të përballueshme, atëherë zgjidhni një telefon Android.

Mos e tejkaloni buxhetin tuaj

Shikoni listën tonë të çmimeve më poshtë për telefonat inteligjentë më të mirë në Shqipëri. Çmimet variojnë në bazë të telefonave të thjeshtë ose premium. Kjo nuk do të thotë se ju jeni të kufizuar nga mundësitë sepse gama jonë e gjërë e smarfonave krijon mundësi për të gjithë llojet e buxhetit që secili prej jush ka. Mos hezitoni dhe shfletoni faqen tonë në internet Karma.al dhe bëjeni tuajin smartfonin që me padurim e keni pritur. 

Zgjidhni një smartfon me madhësi të mirë të ekranit

Nëse dëshironi një telefon inteligjent me një dorë, shkoni për një telefon me madhësi ekrani 5,5 inç. Përndryshe, merrni një celular me një madhësi më të madhe të ekranit në mënyrë që të mund të shikoni filmat tuaj të preferuar, të luani lojëra me celularë ose multitask me mënyrën e ekranit të ndarë. Gjithashtu, kompanitë e smartphone-ve këto ditë janë duke u përqëndruar në mënyrat për të prodhuar telefona me ekran të madh që mund t’i mbani në një dorë me lehtësi, si LG G6 me 5.7 inç ose iPhone XS me 5.8 inç.

Merrni parasysh cilësinë dhe shkëlqimin e ngjyrës

Një ekran me rezolucion 4K në telefonat inteligjentë padyshim që josh shumë blerës. Por mbani mend se është më e rëndësishme të përqendroheni në cilësinë e ngjyrës dhe shkëlqimin mbi rezolucionin. Kjo sepse do të përdorni telefonin tuaj jashtë dhe ekrani duhet të jetë mjaft i shndritshëm, në mënyrë që ta shihni qartë. Paneli i ekranit është një aspekt tjetër thelbësor. Nëse jeni një shikues i shpeshtë i multimedias, është më mirë të zgjidhni një ekran AMOLED me HDR të lartë që shfaq ngjyra të pasura si telefonat Samsung Galaxy dhe telefonat Vivo.

Mos i kushtoni shumë vëmendje megapikselëve

Përveç jetës së baterisë, kamera është një tjetër tipar thelbësor i telefonit inteligjent. Kur shikoni specifikimet e kamerës, mos i kushtoni shumë vëmendje megapikselëve, përkundrazi përqendrohuni në tipare më të rëndësishme si hapja, lentet dhe ISO. Kjo është për shkak se numri i megapikselëve jep detaje për një imazh vetëm kur zmadhoni imazhin. Pra, është më mirë të zgjedhësh një celular me një hapje të ulët, lente të dyfishta ose të trefishta dhe ISO të lartë. Disa raste të telefonave të dukshëm me kamera me karakteristikat e lartpërmendura janë Apple iPhone 11 Pro, Huawei P30 Pro dhe Samsung Galaxy S20.

Rëndësi ka proçesori

Shumë smarfona sot janë të pajisur me proçesorë të mirë, të cilët janë mjaft të mirë për të ekzekutuar aplikacione dhe lojëra kërkuese. Sidoqoftë, nëse doni një proçesor më të mirë, të themi, për lojëra mobile me grafikë ose kënaqësi multimediale, shkoni te një pajisje Android me procesorin më të fundit Snapdragon.

Zgjidhni për një bateri me sa më shumë jetëgjatësi (kapacitet të madh)

Përzgjidhni një smartphone që strehon një kapacitet baterie prej mbi 3,000 mAh. Është e rëndësishme që smartphone-i të ketë një jetëgjatësi të mirë të baterisë, kështu që nuk duhet të karikoni vazhdimisht telefonin tuaj. Shikoni Huawei P30 Pro (4,200mAh) dhe Samsung Galaxy S20 Plus (4,500mAh) për jetëgjatësi të baterisë. Qershia mbi tortë në baterinë e madhe të këtyre dy telefonave inteligjentë është aftësia e tyre e karikimit pa tel. E vetmja gjë që duhet për të mbushur baterinë e smartphone-it tuaj në asnjë moment është duke e vendosur atë në krye të një blloku të shpejtë të karikimit pa tel.

Smartphone më i mirë për klientët me buxhet të reduktuar:

  • Samsung Galaxy A70 
  • Samsung Galaxy A10s 
  • Huawei Nova 3i
  • Huawei Y6 Pro 2019
  • Huawei Honor 8X
  • Xiaomi Mi 9T
  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro
  • Xiaomi Redmi Note 7
  • OPPO Reno Z
  • OPPO A5 2020

Shijoni Smartphone më të Fundit me Çmimet më të Volitshme

Telefonat celularë të sotëm bëjnë më shumë sesa bëjnë telefonata. Smartphonët veprojnë si një shërbim mesazhesh, një shfletues uebi, një aparat fotografik, një muzikant dhe një njësi navigimi GPS; të gjitha në një pajisje. Në përgjithësi, sa më shumë karakteristika të ketë një celular dhe sa më shumë hapësirë ruajtëse të jetë e integruar, aq më e lartë është kostoja e telefonit. Blini një smartphone Apple më të shitur, të tillë si iPhone 12 ose 12 Pro ose iPhone 11 ose 11 Pro dhe shikoni publikimet më të fundit nga Samsung, Galaxy S20 + dhe Galaxy S10 +.

Nëse buxheti është një shqetësim, merrni parasysh të shikoni celularë të përdorur ose të blini modelin e vitit të kaluar si Samsung Galaxy S7 – ai duhet të ekzekutohet mirë aplikacionet e këtij viti. Përveç telefonave të përdorur, Karma.al ka një numër të madh të shitësve dhe prodhuesve të telefonave të rinovuar. Do të gjeni gjithashtu telefona të zhbllokuar dhe të parapaguar. Dhe shumë nga shitësit tanë ofrojnë transport falas. Nëse akoma keni mungesë të fondeve, mund ta shisni telefonin tuaj aktual në Karma.al për të ndihmuar në financimin e blerjes së telefonit tuaj të ri.