Tablet në Shitje – Bli Online

Një tabletë Android e bën më së miri lexuesin e shkëlqyer elektronik. Për më tepër, është shumë më e lehtë për të udhëtuar sesa një laptop. Për më tepër, nëse blini pajisje të tilla si një tastierë magnetike, atëherë mund të jetë po aq produktive sa një kompjuter portativ.

Tablet në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Një tablet është ideal për të mbajtur shënime gjatë takimeve të rëndësishme. Në fakt, nëse jeni një artist, mund ta përdorni këtë produkt për të bërë art ose ilustrime me lehtësi. Prandaj, vazhdo dhe kënaq veten me një tabletë. Mund ta gjeni në internet në faqet e blerjeve të tilla si Karma. al i cili pret një gamë të këtij produkti nga marka të tilla si HP, Lenovo, Dell, etj. Blini Tabletat më të mira Android, iPad-të e Apple në Shqipëri në Karma. al. Zgjidhni tabletët sipas buxhetit tuaj. Krahasoni çmime, specifikime, vlerësime dhe rishikime të ndryshme të Tabletave në internet.

Nëse nuk jeni aq teknik dhe i arsyeshëm sa personi tjetër, dhe mbi të gjitha po mundoni veten me pyetje se pse ka ende një larmishmëri tabletash, një mori celularësh dhe mini-laptopësh. Është një pyetje shumë e zakonshme, në fund të fundit – pse duhet të blini një pajisje që është si një telefon i madh celular? Ne jemi këtu për t’ju dhënë disa arsye.

Tablet Premium me Çmime Konkurruese

iPad-e Apple 

Që nga fillimi i tyre, iPad-ët kanë qenë shumë të popullarizuar në mesin e të gjitha brezave. iPad-ët Apple janë të njohur për ekranin e tyre të lehtë dhe për Retinën e tyre. iPad-ët, si të gjitha produktet e tjerë të Apple, përdorin iOS 10, i cili ka aplikacione të shkëlqyera dhe tipare si multitasking më i inteligjent, Control Center dhe AirDrop. Për më tepër, ky tablet gjithashtu vjen me një çip të fuqishëm A9 me arkitekturë 64-bit që rrit performancën.

Tableta Galaxy S2 nga Samsung 

Kjo skedë ka një ekran 9.7 inç dhe një jetëgjatësi fantastike të baterisë. Ky tablet përdor sistemin operativ Android dhe ka një hapësirë ruajtëse prej 32 GB. Samsung Galaxy Tab S2 mundësohet nga një procesor 1.9 GHz dhe 3 GB RAM i cili ofron një përvojë të përsosur multitasking ndërsa është Android Lollipop OS siguron një përvojë përdoruesi të butë sa mëndafshi.

Tableti Yoga 3 nga Lenovo 

Me një ekran të gjerë 20,3 cm (8) IPS dhe dy bokset e tij të përparmë të certifikuar me Dolby Atmos, tableti Lenovo Yoga 3 ofron veten si shoqëruesin ideal të argëtimit për njerëzit që duan filmat. Pamjet vizuale të pabesueshme theksohen nga bokset e tabletit që japin tingull rrethues 3D të lartë, të qartë dhe dinamik.

Rregulloni ekranin e tabletit Lenovo Yoga 3 në një kënd që është i përshtatshëm për ju. Tableti mburret me katër mënyra të ndryshme, qëndrojnë, anojnë, varen dhe mbajnë. Transmetimi dhe shkarkimi pa ndërprerje i videos lehtësohet nga rrjeti i tij 4G LTE. Ky tablet mbështet lidhjen 3G, Wi-Fi dhe Bluetooth.

Blini Tabletat më të shitura Online

Tab 4 nga Lenovo 

Ky tablet Lenovo mburret me një bateri që zgjat shumë dhe një proçesor të fuqishëm që bën një përvojë të përsosur të përdoruesit. Ekrani i tij 8 inç HD së bashku me Dolby Atmos ju lejon të shijoni pamje perfekte me fotografi dhe audio gjithëpërfshirëse nga Netflix ose Youtube. Duke shfaqur një profil të hollë, kjo tabletë mund të mbahet lehtësisht kudo.

Phab 2 nga Lenovo

Me Lenovo Phab 2, argëtimi vjen në majë të gishtave tuaj. Duke shfaqur një trup të hollë dhe konstruksion fin, ky tablet ofron një performancë dhe qëndrueshmëri të shkëlqyer ndërsa ekrani i tij HD 16,25 cm bën një përvojë mahnitëse video. Për më tepër, me këtë tabletë në duar nuk do të keni nevojë për një kamer të veçantë pasi vjen me një kamer të pasme 13 MP dhe një kamerë të përparme 5 MP.

Swipe Slate Pro

Çojeni përvojën tuaj argëtuese në një nivel tjetër me këtë tablet Swipe. Mundësuar nga një proçesor quad-core 1,1 GHz dhe një bateri 5000 mAh, ky laptop siguron një performancë të përsosur. Ekrani i tij 10.1 inç HD IPS siguron një qartësi të këndshme ndërsa lidhja e tij 4G VoLTE bën një përvojë të komunikimit në internet pa probleme.

Tabletat më të Mira Që i Përshtaten Buxhetit Tuaj

Alcatel A3 10

Pavarësisht nëse doni të shikoni një film në HD ose të luani një lojë të nivelit të lartë, ky tablet Alcatel A3 është gjithçka që ju nevojitet. Mundësuar nga një procesor quad-core MTK 8735B, ky tablet Android jo vetëm që e çon përvojën tuaj argëtuese në nivel tjetër, por gjithashtu siguron që të keni një kohë të shkëlqyer për të kryer shumë detyra. Luaj lojëra, shfleto internetin, kliko fotografi, regjistro video, shiko filma dhe shumë më tepër me këtë pajisje të përshtatshme për buxhetin e Alcatel. Me baterinë e saj të fuqishme 4600 mAh, ju mund ta përdorni gjatë gjithë ditës.

Lenovo Tab3 Essential

Nëse dëshironi të shikoni një film, të luani një lojë, të krijoni një prezantim ose të bëni rishikime, me këtë pajisje Android, ju mund t’i bëni të gjitha pa mundim. Ajo që e bën këtë një gjë të domosdoshme është se ekrani i tij 7 inç i cili rrit përvojën argëtuese. Pavarësisht se ku ndodheni, qoftë në shtëpi apo në zyrë, gjithmonë mund të qëndroni të lidhur me postën tuaj të punës dhe të plotësoni gjithçka edhe kur jeni duke lëvizur. E pajisur me një proçesor quad-core MediaTek dhe 1 GB RAM, ky tablet ofron një performancë pa probleme.

Avantazhet e Blerjes së Tabletave në Internet

Praktikë për ti Mbajtur me Vete Gjatë Lëvizjeve

Ata nuk janë shumë të vegjël si telefonat tuaj inteligjentë dhe nuk janë shumë të mëdhenj si laptopët tuaj, gjë që i bën ata idealë për të udhëtuar. Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar për të punuar me taksi ose autobus, ose me pushime, ju lehtë mund të mbani një tablet me vete. Për më tepër, ato përshtaten më së miri në pëllëmbën tuaj gjë që i bën ata idealë për punë, kolegj, udhëtime, takime biznesi, etj. Ju mund të punoni në prezantimin tuaj gjatë lëvizjes, të shikoni filma ndërsa udhëtoni në transportin publik, t’u përgjigjeni postave elektronike dhe shumë më lehtë.

E gjithanshme

Pavarësisht nëse doni të punoni detyra të rëndësishme në zyrë ose dëshironi të ndihmoni fëmijët tuaj me aplikacione arsimore, një tablet është i domosdoshëm. Ata mund të përdoren për qëllime të ndryshme, të tilla si biznesi, akademike dhe argëtimi. Për qëllime biznesi, ju mund të bëni dhe të ndani prezantime, të krijoni dokumente, të dërgoni email, të caktoni përkujtesa, të organizoni ngjarjet tuaja, etj. Për akademikët, ju mund të merrni shënime, të shfletoni në internet për detyra dhe kërkime, mund të bëni prezantime, të shkarkoni libra elektronikë, etj. Dhe, për argëtim, mund të shikoni filma, të dëgjoni këngë, të luani lojëra, të qëndroni të lidhur në mediat sociale dhe të shkarkoni aplikacione.

Miqësor-në-përdorim

Këto vegla janë të dizajnuara në mënyrë të tillë që të sigurojnë lehtësinë e funksionimit – ato mund të përdoren nga të gjitha grupmoshat dhe vijnë me karakteristika inovative si njohja e gjesteve, njohja e stilolapsit, njohja e shkrimit të dorës, etj.

Më i Shpejtë dhe Efikas 

Ndryshe nga laptopët, tabletët ndizen më shpejt dhe funksionojnë në mënyrë më efikase. Ata janë të mundësuar nga procesorë të fuqishëm që ndihmojnë në përfundimin e detyrës tuaj më shpejt.

Gjërat Që Duhet të Kërkoni Ndërkohë Që Jeni Duke Blerë Një Tablet

Proçesori 

Ne jemi të sigurt që nuk ju pëlqen të ngecni ndërsa jeni duke bërë diçka të rëndësishme ose gjatë ndërrimit të aplikacioneve. Epo, kjo do të ndodhë nëse tableti juaj nuk mundësohet nga një proçesor i fuqishëm. Për performancën më të mirë, sigurohuni që të zgjidhni një tablet me një procesor super të shpejtë që do të përmirësojë përvojën e përdoruesit.

Hapësira e Ruajtjes (Memoria)

Nuk ka asgjë më të bezdisshme sesa të mbaroni hapësirën e magazinimit. Me një tablet që ka hapësirë të mjaftueshme për ruajtje, mund të jeni të sigurt për argëtimin tuaj pasi mund të ruani të gjitha skedarët tuaj multimedialë në mënyrë të përshtatshme.

Bateria

Cili është kuptimi i mbajtjes së një tableti android kur nuk ka jetëgjatësi të baterisë? Gjithmonë sigurohuni që të zgjidhni një tablet me një bateri të fuqishme që ju shërben gjatë gjithë ditës.

Blini tableta në internet dhe çojeni përvojën tuaj argëtuese në një nivel tjetër. Shikoni modelet e ndryshme të tabletave, krahasoni dy ose më shumë modele përsa i përket veçorive, specifikimeve dhe çmimit të tyre dhe blini tabletin më të mirë që i përshtatet nevojave, kërkesave dhe buxhetit tuaj. Mund të lexoni gjithashtu komente 2 për 1 tablet në internet për të marrë një ide më të mirë për këto pajisje elektronike.