Bojë Flokësh në Shitje – Bli Online

Qoftë shampo, balsam , vaj flokësh, maskë flokësh apo serum flokësh, çdo produkt që përdorni duhet të jetë në përputhje me atë bojë flokësh që keni aplikuar. Ne kemi disa nga markat kryesore të bojërave më të mira për flokë për gra, prandaj sigurohuni që t’i kontrolloni ato.

Bojë Flokësh në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Flokët kanë qenë një fiksim për të gjithë njerëzit që nga kohërat më të lashta. Një kokë e shëndetshme është krenaria e një personi dhe ngjall admirim në sytë e të gjithëve që e shohin atë. Pavarësisht nëse keni rrica të forta natyrale ose jo, duhet të ndërmerrni hapat e nevojshëm për t’u kujdesur për flokët tuaj. Kjo sepse neglizhenca mund të shfaqet shumë shpejt, veçanërisht nëse nuk jeni i vëmendshëm. Edhe pse mund të jetë shumë joshëse të provoni një stil të ri të bojrave për flokë, është mirë që së pari të hulumtoni se çfarë përfshin, veçanërisht nëse po e aplikoni për herë të parë.

Nëse siguroheni që i jepni kujdesit dhe vëmendjes së mjaftueshme krifës së trajtuar me bojën tuaj, do të vini re se cilido produkt që përdorni do të zgjasë më shumë. Përkundrazi, a duhet të jeni i papërgjegjshëm me një pastrues flokësh ose një tharëse flokësh, pa përdorur bojëra, si dhe mbrojtës të nxehtësisë, mund të keni ndonjë dëmtim serioz në periudhën afatshkurtër dhe afatgjatë? Lexoni më shumë për të ditur se si mund të zgjidhni një bojë që ju përshtatet më së miri.

Bojë Flokësh Cilësore për Ju Vetëm në Karma. al

Kama Ayurveda

Nëse preferoni bojën e flokëve me përmbajtje bimore, atëherë këto produkte janë të destinuara për ju. Ato do të ushqejnë flokët tuaj duke i lënë të buta dhe me shkëlqim ndërkohë që ekuilibrojnë pH e kokës tuaj. Ata gjithashtu shërojnë boshtin e flokëve për të parandaluar thyerjen duke riparuar dhe vulosur kutikulat.

L’Oreal

Kur bëhet fjalë për të gjithë aksesorët dhe produktet për flokë, kjo markë ka vendosur një pikë referimi globale. Ju mund të provoni në mënyrë të sigurt trendin më të fundit të bojërave për flokë me cilindo prej produkteve të tyre. Castè Crème Gloss i tyre është pa amoniak dhe përmban pelte mbretërore, ndërsa diapazoni Excellence do t’ju japë një përfundim të ngjashëm me sallonin e bukurisë që ju shkoni vetëm me disa hapa të thjeshtë.

Schwarzkopf

Ky është një emër që njihet në të gjithë botën për të siguruar bojën cilësore të flokëve dhe besohet nga profesionistët. Ato ofrojnë nuanca që plotësojnë bukur tonin e lëkurës për një mbulim të plotë ose për të prekur thinjat tuaja. Formula e tyre përmban përbërësin e cili quhet Keratin që ushqen gjatë lyerjes.

Shmangia e Rezultateve Katastrofike

Gjëja e parë që duhet të bëni para se të filloni me proçesin e lyerjes së flokëve është një provë për flokët në një pjesë të vogël të flokëve afër qafës tuaj. Ju duhet të vendosni bojën dhe ta lini të aplikuar në përputhje me kohën e përmendur në kutinë e bojës. Kjo do t’ju ndihmojë të vendosni nëse ju pëlqen ngjyra e flokëve tuaj.

Struktura e Flokëve – Hagrid apo Luna Lovegood?

Ekzistojnë 2 gjërat kryesore që duhet të mbani mend në lidhje me strukturën e flokëve kur mendoni për bojën e flokëve. Së pari, flokët e djegur, kaçurrela dhe të dendura thithin më shumë bojë dhe tentojnë të marrin tone të ftohta kur i ngjyrosni. Çdo ngjyrues që vendosni do të duket paksa hije dhe do të ketë nëntone blu. Së dyti, flokët e drejtë që janë në rregull ose me strukturë të mesme janë të prirura të bëhen me ngjyrë tonifikimi të ngrohtë kur i lyeni. Kështu që ngjyra me të cilën përfundoni mund të ketë një nuancë portokalli ose bakri.

Boja e Përshtatshme e Flokëve për Lëkurën Tuaj

Dëshironi të provoni stilin e fundit të bojës së flokëve apo diçka më të mirë? Së pari, kaloni nëpër këshillat tona më poshtë.

Një primer në tonet e lëkurës

Në thelb ekzistojnë dy lloje të toneve të lëkurës, domethënë i ngrohtë dhe i ftohtë. Është e rrallë të hasësh në tone neutrale, kështu që hapi i parë është të kuptosh se cilës kategori i përket. Për ta shpjeguar më tej, tonet më të ngrohta mund të ndahen në dy nënkategori, të cilat janë vera dhe vjeshta. Ndërsa tonet e ftohta të lëkurës ndahen më tej në dy kategori, të cilat janë dimri dhe pranvera.

Vjeshta

Kjo përshkruan njerëzit që kanë sy kafe të artë ose ndonjë hije të gjelbër të lajthisë, me flokë të pasur natyrale ose kafe të errët. Hijet e bakrit, karamelit, çokollatës, biondeve të mjaltit ose ngjyrës së pasur të kuqe të flokëve do të funksiononin mirë për ta. Por ata duhet të qëndrojnë larg nëntonit të hirit, bjondit platin ose çdo gjë me ngjyrë blu, jeshile ose vjollcë.

Vera

Karakteristikat e dallueshme të njerëzve në këtë nën-kategori përfshijnë lëkurë ulliri me nuanca të arta, të ngjashme me atë kur nxiheni. Nuancat e ngjyrave të flokëve që do t’i përshtaten më së miri janë kafe e artë, kafe e lehtë karamel, bionde shampanjë dhe tonet e mjaltit. Ngjyrat për të shmangur do të ishin të gjitha hije ashy, asgjë me një ngjyrë të kaltër ose jeshile dhe padyshim jo e zezë.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si të lyeni flokët në kushte shtëpiake?

Për të lyer flokët tuaj në shtëpi, ju mund të zgjidhni një kimikat ose një ngjyrë organike të flokëve nga koleksioni ynë i gjerë i Karma. al. Pasi të keni zgjedhur një bojë sipas preferencës suaj, ndiqni udhëzimet në paketimin e produktit për të lyer flokët tuaj. Nëse keni bërë ndonjë trajtim flokësh kohët e fundit, atëherë prisni të paktën një javë për t’i lyer prapë ato.

Cila bojë flokësh është e përshtatshme për ngjyrën e lëkurës që ngjan me pluhurin?

Për t’u siguruar që boja e flokëve tuaj ju duket mirë, duhet të zgjidhni një bojë që shkon mirë me tonin e lëkurës. Zgjidhni një ngjyrë që është ose me një ose me dy nuanca më të lehta se ose më të errëta se ngjyra juaj natyrale e flokëve. Zgjedhja e një ngjyre që i përshtatet ngjyrës së syve tuaj është një mënyrë tjetër. Nëse keni një nënton të ngrohtë, atëherë duhet të përdorni ngjyra të ngrohta siç është bakri, dhe nëse keni një nënton të ftohtë, atëherë duhet të përdorni ngjyra më të ndritshme si arra kafe.

A është e sigurt lyerja e flokëve gjatë shtatëzënësisë?

Janë bërë një sërë studimesh, që tregojnë se kimikatet e përdorura në të dy bojërat gjysmë të përhershme dhe ato të përhershme të flokëve nuk janë veçanërisht toksike dhe të sigurta për t’u përdorur gjatë shtatëzënësisë. Sidoqoftë, ekziston vetëm një rrezik i vogël që lëkura të thithë ngjyrën e flokëve dhe të ketë një ndikim negativ në fetus.

Cila bojë flokësh është e sigurt?

Lexoni përmbajtjen e produktit të bojës së flokëve për të kuptuar se çfarë përdoren të gjithë përbërësit në prodhimin e bojës së flokëve. Nëse shqetësoheni për kimikatet që përdoren në bojën e flokëve, atëherë mund të zgjidhni ngjyrat organike, pa dëmtim të flokëve, të cilat do t’ju japin rezultatin e dëshiruar pa ndonjë efekt të dëmshëm anësor.