Balsam për Flokët në Shitje – Bli Online

Flokët tuaj janë kurora që nuk do të donit ta hiqnit kurrë, prandaj investimi për to me një balsam është gjithmonë një vendim i zgjuar. Flokët e një gruaje janë pjesa më e rëndësishme e bukurisë dhe është jashtëzakonisht e rëndësishme që ato duhet të kujdesen, trajtohen mirë dhe mirëmbahen.

Balsam për Flokët në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Përveç larjes së flokëve me shampo dhe ujë herë pas here, është gjithashtu e rëndësishme të përdorni një balsam të mirë për t’i mbajtur të lëmuara, me shkëlqim dhe të shëndetshme. Balsamët jo vetëm që i bëjnë flokët tuaj të duken më joshëse, por ato gjithashtu mbrojnë, ushqejnë dhe rivitalizojnë flokët tuaj duke zvogëluar dëmin e shkaktuar për shkak të ndotjes dhe motit të ashpër.

Nga flokët e thatë te një mani me vaj, balsamët i plotësojnë të gjitha llojet e nevojave. Shumë ekspertë të bukurisë rekomandojnë përdorimin e balsamëve të flokëve të paktën një herë në javë për t’i mbajtur flokët tuaj pa dëmtime, të forta dhe të pastruara mirë. Në kohët e lashta, kur produktet dhe markat tregtare ishin të pakta, njerëzit mbështeteshin te balsamët natyralë të flokëve si Mehendi dhe te të bardhat e vezëve. Tani, ne kemi marka të njohura, të besueshme që ofrojnë shumë më tepër së bashku me mirësinë e përbërësve natyralë.

10 Markat më të Mira të Balsamëve për Flokët në Shqipëri që Mund t’i Blini Online në Karma. al

 • L’Oreal Paris
 • Dove
 • TRESemme
 • Pantene
 • The Body Shop
 • Matrix
 • Himalaya
 • Biotique
 • Garnier
 • Sunsilk

Balsamet më të Mirë për Flokët Tashmë në Karma. al

Flokët tuaja janë po aq unike sa ju. Shfletoni koleksionin e mrekullueshëm të balsameve për flokët në Karma. al për të gjitha llojet e flokëve dhe merrni zgjedhjen tuaj në përputhje me rrethanat. Për ta bërë më të lehtë procesin tuaj të blerjes, ja disa ndihma:

 • Nëse jeni duke kërkuar një balsam flokësh të pasuruar me përbërës natyrorë, atëherë një balsam ferre për këna është pikërisht ajo që ju nevojitet. Formula pa paraben e përzier me këna dhe ferrë sjell përsëri shkëlqimin e humbur të flokëve tuaj duke i ushqyer dhe ndërtuar përsëri dhe i bën fijet tuaja të duken të mrekullueshme në një çast. Provojeni sot!
 • A po i dëmton flokët ndotja nga jashtë? Kthimi i dëmtimit me balsamin tonë detox-and-restore që jo vetëm rigjeneron flokët tuaj nga brenda, por gjithashtu lufton dëmtimin dhe ringjall fijet tuaja, duke rivendosur kështu menaxhimin. Ai punon në kutikulat e dobëta të flokëve tuaj dhe sjell bukurinë, forcën dhe shkëlqimin origjinal. Ky është një balsam i shkëlqyer edhe për burrat, gjithashtu.
 • Flokët e thatë kanë filluar t’ju shqetësojnë? Jo më! Zgjidh një balsam me qumështin e kokosit për t’i dhënë lamtumirën të gjitha problemeve në lidhje me dëmtimin e flokëve. Balsami më i mirë për flokët e thatë, punon intensivisht dhe formula e tij unike e mbushur me qumësht kokosi, proteina ultra të rrahura të bardhës së vezës dhe vajra të kokosit, forcon dhe hidraton flokët tuaj, duke i lënë ato shumë të butë dhe me shkëlqim. Thjesht duhet ta shtoni tani në koleksionin tuaj!

Përfitimet nga Balsamët për Flokët Tuaj

Flokë më të butë, të lëmuar dhe më të shndritshëm: Balsamët e flokëve zakonisht kanë një agjent zbutës që shton një nuancë të butësisë në flokët tuaj, duke e bërë atë më të kontrollueshme. Vaji është gjithashtu një përbërës i rregullt që rikthen shkëlqimin e flokëve tuaj, duke i dhënë asaj një pamje më të butë dhe më me shkëlqim.

Hidraton gjëndrat dhe fijet tuaja të flokëve

Ashtu si trupi juaj, edhe flokët tuaj kërkojnë pak hidratim. Përdorimi i balsamëve për flokë pas një larje me shampo është efektiv në trajtimin e flokëve të prishur dhe të thatë duke hidratuar gjëndrat dhe fijet e flokëve. Kjo gjithashtu ndihmon në heqjen e zbokthit të thatë nga skalpi i kokës.

Mbrojtje nga dëmtimi

Balsamët mund të veprojnë si një mburojë për ju kundër dëmtimeve të ndryshme, të tilla si kushtet e vështira të motit, rrezet UV, stresi, trajtimet e nxehta të flokëve (drejtimi, tharja e flokëve, etj.), Dhe tharja e tepërt nga peshqirët.

Parandalon ngatërrimin

Krehja e flokëve me balsam është shumë më e lehtë në krahasim me krehjen e flokëve pa të. Zbatimi i balsamit i jep flokëve një butësi të caktuar, gjë që e bën më të lehtë për krëhërin të rrëshqasë nëpër flokët tuaj.

Eliminon Statikën

Dimrat e acartë mund të kenë një efekt të ashpër në flokët tuaj. Ajri i ashpër i thatë lejon elektricitetin statik të mbizotërojë, gjë që në fund të fundit dëmton flokët tuaj. Për shkak të efekteve hidratuese të balsamit, ndihmon në zvogëlimin e ngarkesës statike.

Karma: Gjeni Balsam për Çdo Lloj Floku

Balsamët mund të përdoren nga të gjithë, pavarësisht nga mosha. Ekziston një balsam flokësh për flokë të thatë, flokë të dëmtuar, dhe gjithashtu për flokë normalë. Kushtet e flokëve ndryshojnë me ndryshimet në mot, kështu që duhet të ndryshoni balsamin në përputhje me rrethanat. Nëse keni një skalp të ndjeshëm, duhet të zgjidhni balsam natyral për flokët si Balsami me Qumësht Kokosi OGX, Balsami me Banane, Balsami Lotus Herbals Soyasmooth ose Balsami me Mjaltë nga Khadi Shikakai.

Për ata që kanë flokë të dëmtuar shumë, Balsami L’Oreal Total Repair 5 ose Balsami Schwarzkopf Gliss Total Repair Express Repair Spray-On mund të luftojnë probleme të shumta të flokëve tuaj. Ata që leyjnë flokët e tyre mund të sigurohen që ngjyra të ruhet për një kohë të gjatë pa shkaktuar ndonjë dëm në flokët e tyre duke përdorur balsam flokësh të formuluar për flokë të lyer. Kushtet e proteinave mund të pasurojnë flokët tuaj nga bërthama dhe t’i japin atyre një shkëlqim si kurrë më parë. Kaçurrelat tuaja do të bëhen më të menaxhueshme nëse përdorni një balsam të përshtatshëm për flokët kaçurrelë. Ata që kënaqen me shumë stilim të flokëve mund të përdorin Tresemme Ionic Strength Balsam për të rimarrë shëndetin dhe shkëlqimin natyral të flokëve të tyre.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si ta gjej balsamin e duhur për flokët e mi?

Si të zgjidhni balsamin e duhur:

 • Shikoni për balsamë të pasur, hidratues, nëse flokët priren të thahen ose të bëhen me onde.
 • Nëse flokët janë të butë ose të imët, përdorni një balsam voluminoz.
 • Flokët e shëndetshme dhe me shkëlqim kanë nevojë vetëm për një balsam të bërë për flokë normalë.
 • Përdorni balsam të paktën një herë në javë.

Cila markë e balsamëve për flokë është më i miri?

 • Balsami më i mirë për flokët në përgjithësi: Balsami për flokët Silk18 Argan Oil. 
 • Balsami më i mirë për flokët kaçurrelë: Balsami si krem ​​ditor origjinal DevaCurl One Condition. 
 • Balsami më i mirë për trajtim gjatë pushimit: Është 10 Leave-In Conditioner. 
 • Balsami më i mirë për flokët e lyer me bojë: Balsami Redken Color Extend.

A mund të vendosni balsam në flokët tuaj?

Nëse shampoja është formuluar posaçërisht për të pastruar djersën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe produktet e flokëve, balsami i bën flokët më të buta dhe më të lehta për tu menaxhuar. Gjithashtu mbron boshtet e flokëve nga dëmtimi. Shumica e shampove përdorin kimikate që janë të ashpra në gjëndrat e flokëve. Për më tepër, flokët e sapo larë mund të jenë të thatë, të ngatërruara dhe të vështira për t’u stiluar.