Parfume për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Parfume për fëmijë që vijnë me aromë si një zanë magjike ose si një princeshë e guximshme ose një super hero i fortë! Të gjithë fëmijët duan figura të caktuara përrallash, personazhe filmash ose yje nga seritë e serialëve të animuar.

Perfume për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Parfumet për fëmijë u japin fëmijëve mundësinë që të kenë idhullin e tyre pranë tyre gjatë gjithë ditës; të paktën si një aromë! Sidoqoftë, shishet e lezetshme të parfumeve për fëmijë janë gjithashtu magjepsëse sepse në fund të fundit, shishja e përshtatshme me llak është projektuar mbi bazën e karakterit ose temën e parfumit. Zbuloni aromat emocionuese për fëmijë në dizajne të këndshme në dyqanin tonë online Karma. al dhe, si udhëtar i linjës ajrore, mund të porosisni produkte në mënyrë të përshtatshme dhe me çmime mjaft të përballueshme.

Setet e parfumeve janë një ide fantastike kur bëhet fjalë për dhurata për fëmijët, këto jo vetëm që përfshijnë një aromë të shkëlqyer për fëmijë, por edhe një produkt esencial që përputhet me karakterin ose temën e parfumit. Shembulli më i mirë për këtë është një set Kids World me një idhull të njohur për fëmijë si Mickey ose Minnie Mouse. Një set parfumi mund të përfshijë jo vetëm një eau de toilette por edhe një kuti fantastike dhuratash me një figurë popullore të Disney. Kutia mund të merret gjithashtu si një kuti me snacks të lehtë në një udhëtim, në kopështin e fëmijëve ose thjesht për në shkollë. Në këtë mënyrë, fëmijët kanë gjithmonë figurat e tyre të preferuara në krah.

Parfume për Fëmijë që Frymëzojnë – Me Dizajne Kreative dhe Aroma Miqësore për Fëmijët Tuaj!

Po kërkoni një dhuratë kreative për fëmijë apo një suvenir mahnitës dhe origjinal gati për një udhëtim? Një eau de toilette për fëmijë është gjithnjë më shumë sesa thjesht një parfum: Parfumi për fëmijë ngjall gjithashtu imagjinatën – kjo sigurohet vetëm nga modeli fantastik i shishes. Por aroma gjithashtu ngazëllon dhe frymëzon fëmijët; në fund të fundit, të gjithë duan të nuhasin si idhulli i tyre më i madh!

Përveç kompleteve të parfumeve me kuti snack-u, ka edhe sete të tjera për fëmijë që kanë një surprizë të fshehur së bashku me aromën e famshme për fëmijë, për shembull, një parfum uji që përputhet – e krijuar qartë për të përputhur karakterin ose temën e parfumit për fëmijë. Setet për fëmijë si botime të veçanta ekskluzive të udhëtimit janë gjithashtu një dhuratë e shkëlqyer që mund t’i bëjë udhëtimet emocionuese dhe argëtuese. Ose mund të ktheni një set parfumesh për fëmijë si një dhuratë nga udhëtimi juaj – kjo sigurisht do të ishte një surprizë e madhe për fëmijën tuaj dhe do ta bënte atë jashtëzakonisht të lumtur.

Dhurata për Fëmijë dhe më Shumë: Porosisni Parfume për Fëmijë me Çmime Shumë të Leverdisshme nga Karma. al

Zbuloni parfumet krijues për fëmijë dhe setet e freskët të parfumeve për fëmijë me surpriza shtesë nga Karma. al – si udhëtar i linjës ajrore, mund t’i porosisni ato në internet me lehtësi dhe me çmime të arsyeshme. Sigurisht, Karma. al jo vetëm që ofron parfume të mrekullueshëm për fëmijë, por edhe një gamë të gjerë parfumesh ekskluzivë për femra dhe parfuma tërheqës për meshkuj nga markat më të mira ndërkombëtare si Bvlgari, Calvin Klein, Clinique, Dior, Davidoff, Hermès, Lancôme, Jil Sander, Versace dhe Yves Saint Laurent. Shumë parfume dhe produkte të kujdesit personal mund të blihen si pjesë e ofertave speciale të Karma. al me çmime të përballueshme dhe me super oferta.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

A dalin ndonjëherë aromat në shitje?

Por shitjet janë të zakonshme në shumë lloje aromash, zakonisht vetëm në një madhësi në të njëjtën kohë dhe nuk është ndonjë kursim masiv por zakonisht ndodh. Kërkoni sete dhuratash për atë lloj arome, gjithashtu ato zakonisht janë me të njëjtin çmim por vijnë me xhel dushi shtesë etj. Nëse jeni në SH.B.A., merrni marrëveshje të shkëlqyera në TJ Maxx dhe Marshall’s.

Cili është parfumi më i dashur?

Chanel N ° 5 është, pa dyshim, aroma më ikonike e të gjitha kohërave. Ka qenë një element kryesor në shumë veshjet me aromë të një femre joshëse që nga krijimi i saj në vitin 1921. Në qendër të shishes së parfumit është një buqetë me trëndafil dhe jaseminë me një prekje vanilje për t’u thelluar.

Cili është parfumi me aromën më të pastër? 

  • Derek Lam 10 Crosby Rain Day Eau de Parfum.
  • Maison Margiela Replica Lazy Sunday Morning.
  • Fresh Life.
  • Jo Malone London Orange Blossom Cologne.
  • Diptyque Fleur de Peau Eau de Parfum.

Çfarë aromë pëlqejnë djemtë nga një vajzë?

Vanilja është një aromë jashtëzakonisht e famshme në kolonjën e meshkujve, dhe për një arsye të mirë. Joshëse, e gjallë, e ëmbël dhe sensuale, kjo aromë e këndshme është gjithmonë e pëlqyer nga turma. Ju madje mund të mos keni nevojë të blini një kolonjë me vanilje për të joshur femrat – një stërvitje e shpejtë mund të bëjë punën po aq mirë.

Çfarë parfumesh pëlqejnë më shumë djemtë?

Studiuesit zbuluan se femrat tërhiqen më shumë nga meshkujt që mbajnë një aromë me nota ‘drunore’, pasi Dior Homme 2020 nga Christian Dior (në foto) zbulohet si aroma më e popullarizuar për meshkuj.

Femrat gjithashtu treguan një preferencë për shënimet ‘aromatike’ me aromë të ëmbël të gjetura në Beau De Jour Eau de Parfum nga Tom Ford

Cili parfum zgjat më gjatë?

Eau de Parfum (EDP) është lloji më i fortë i parfumit që shesim. Eau de Parfum përmban midis 10-20% të vajit të parfumit dhe është një zgjedhje popullore si për markat e parfumeve ashtu edhe për klientët. Eau de Parfum do të zgjasë përgjithësisht rreth 8 orë. Eau de Toilette (EDT) është i radhës, që përmban rreth 5-15% të vajit të parfumit.

Cila është aroma më natyrale?

Aromat natyrale janë përbërje komplekse aromash të bëra ekskluzivisht nga aromatika natyrore siç përcaktohet nga IFRA. Përbërësit e përdorur në aromat natyrore mund të jenë vajra thelbësorë, oleorezinë, distilate, fraksione, absolute, etj. Përbërësit e një aromë natyrore mund të vijnë nga çdo burim natyral.

Si quhet aroma natyrale e femrës?

androstadienone

Quhet androstadienone (AN-dro-STAY-dee-eh-noan). Shkencëtarë të tjerë kanë treguar se kur femrat nuhasin këtë përbërje, zemrat e tyre rrahin më shpejt dhe gjendja e tyre shpirtërore përmirësohet. Në të njëjtën mënyrë, një kimikat në urinën e femrave është estratetraenoli (ES-trah-TEH-trah-noll) që rrit disponimin e një mashkulli.