Veshje Sedilje / Timoni për Makina në Shitje – Bli Online

Kush nuk do të gëzonte komplimente për interiorin e makinës së tyre? Me siguri të gjithë do ta bënin. Lërini pasagjerët tuaj të shijojnë ngarjen e makinës që duket mahnitëse brenda dhe jashtë sidomos kur është e pajisur me veshje sedilje & timoni.

Veshje Sedilje & Timoni për Makina në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Karma.al paraqet një gamë mbresëlënëse të mbulesave të sediljeve dhe të timonit te makinave me çmimin më të mirë në Shqiperi që jo vetëm që do të rrisin bukurinë e makinës tuaj por edhe të ruajnë pastërtinë e saj. Blini mbulesa vendesh prej lëkure makinash dhe timoni në internet nga markat e njohura si Autofurnish, Autozone, Default, Dragon, Fiesta, HARMAN, Home Décor, Karp, Pegasus, Samsan, Shine dhe shumë më tepër.

Mbulesat e sediljeve të makinës mbrojnë makinen tuaj nga njollat dhe konsumimet e tjera. Nëse keni fëmijë, kërcimi i vazhdueshëm i tyre në zakonisht njollos dhe çan vendet, duke ju dhënë kështu pakënaqësi. Mbulesa e sediljes së makinës mbron automjetin tuaj nga fatkeqësitë e tilla dhe ofron një ambient me të këndshëm. Zotërimi i mbulesave të sediljeve me cilësi premium për makinat shton tërheqjen dhe dekorin e saj estetik. Me një mori aksesorësh makinash të disponueshme në destinacionin tuaj të blerjeve në internet, ne jemi zgjidhja juaj me e mire. Blini në Karma.al  mbulesa të sediljeve të makinave, jastekë dhe mbulesa lëkure të personalizuara per timonet në internet me çmimet më të arsyeshme dhe dërgojini merrini tek destinacioni juaj i preferuar.

Një mbulesë e mire e sediljes së makinës jo vetëm që mbron ato  nga derdhjet aksidentale, pluhuri dhe pislliqet, por gjithashtu parandalon rrezet UV të dëmshme të diellit që të mos i zbardhin ato. Në karma.al, ju mund të blini mbulesa makinash të bëra nga materiale të besueshme dhe të klasit të lartë si lëkura ose pëlhura të tjera në madhësi, modele, forma dhe ngjyra të ndryshme. Ato janë të forta, rezistente ndaj ujit dhe pastrohen lehtë. Ne ofrojmë një bollëk mbulesash vendesh prej lëkure makinash për pothuajse të gjitha makinat, emërtoni modelin dhe ne do t’ju japim një mbulesë makinash në dizajne, ngjyra dhe modele tërheqëse. Ju gjithashtu mund të shkoni për jastëkë makinash që do të ndihmojnë në zvogëlimin e dhimbjeve të shpinës kur jeni në një makinë të gjatë. Këto jastëkë i japin shpinës tuaj mbështetjen e shumëkërkuar për një udhëtim relaksues dhe komod.

Llojet e veshjeve te timonit per makinat

Aksesorët ndryshojnë nga metoda e montimit. Disa prej tyre thjesht vendosen në timon, të tjerët – qepen. E para është bashkangjitur thjesht, ato mund të hiqen shpejt nëse është e nevojshme. Mbulesat e llojit të dytë shiten me qepje dhe veshje në paketim. Veshja dhe gjilpëra vendosen nëpër vrima të veçanta, atëherë mbulesa shtrihet në mënyrë të barabartë. Kjo siguron bashkëngjitje të besueshme por kërkon pak kohë per instalim dhe mund te doje profesionalizem.

Katalogët e prodhuesve përmbajnë pajisje të formës së ndryshme:

 • I lëmuar;
 • Me jastëk në zonat ku shoferi vë duart.
 • Merrni parasysh madhësinë e aksesorit kur bëni porosinë në internet. Shumë prodhues ofrojnë grupet e mëposhtme të produkteve, të cilat ndryshojnë nga diametri:
 • S (35–37 cm);
 • M (37–38 cm);
 • L (39–40 cm);
 • XL (more than 40 cm).

Materialet e mëposhtme përdoren në prodhim:

 • Lëkurë natyrale: Është shumë rezistente ndaj konsumit dhe tregon statusin e pronarit të makinës.
 • PU lëkure: Ajo paraqet një kombinim të lëkurës natyrale dhe poliuretani. Ka një çmim relativisht të ulët dhe duket fantastike.
 • Pellushi: Është i përshtatshëm për rajone me një klimë të ftohtë, sepse ruan ngrohtësinë e duarve.
 • Klorid polyvinyl: Është rezistente ndaj temperaturës së lartë dhe lagështisë së tepërt. Prodhimi i bërë nga një material i tillë është i thjeshtë në kujdes dhe i lirë.
 • Mikrofibër: Është e përshtatshme për njerëzit alergjikë. Nuk errësohet edhe pas një periudhe të zgjatur kohe.

Këshilla mbi Përdorimin e Veshjeve të Timonit të Makinës

 • Aksesori duhet të montohet dhe të kujdeset për të në përputhje me udhëzimet e prodhuesit.
 • Rekomandohet të vendosni mbulesën në temperaturën e dhomës. Në dimër është më mirë të ndizni ngrohjen e makinës. Nëse është e nevojshme, produkti mund të nxehet me një armë nxehtësie: kjo do ta bëjë atë më elastik.
 • Këshillohet të montoni aksesorin duke filluar nga pjesa e sipërme e timonit.
 • Veshja e timonit nuk duhet të shqetësojë aksesin në butonat e kontrollit.
 • Pas veshjes së aksesorit, duhet të siguroheni që trashësia dhe struktura e ndryshuar e timonit nuk do të shqetësojnë në trajtimin komod të automjetit.

Faktorët që Duhet të Merren Parasysh Përpara se të Blini një Veshje për Timonin

Ka disa gjëra që duhet të merrni parasysh para se të blini një veshje timoni në internet. E para është madhësia. Po, duhet të zgjidhni madhësinë e duhur për timonin tuaj. Nëse është shumë e vogël, nuk do të përshtatet. Dhe edhe nëse ndodh, ajo do të shtrihet jashtë formës dhe do të ndahet. Nëse është shumë e madhe, ajo do të rrëshqasë dhe nuk do t’ju ofrojë një kontroll të mirë. Tjetra, merrni parasysh materialin. Ju duhet të zgjidhni materialin që është më i rehatshëm. Lëkura është një zgjedhje popullore. Është shumë tërheqëse, ofron kontroll të shkëlqyer dhe ajrosje. Ka edhe veshje gome. Ato janë të qëndrueshme dhe sigurojnë nivele të larta të kapjes. Së fundmi, shikoni modelin. Disa nga kopertinat kanë modele të strukturuara ndërsa të tjerët kanë njolla të mbushura në zonat më të trajtuara.

Pse të Përdorni Automatikisht një Veshje Timoni?

Shmangni ndotjen gjatë riparimeve

Mekanikët në mënyrë të pashmangshme do të kenë vaj dhe papastërti në duar. Kur atyre u duhet të lëvizin ose provojnë të ngasin një makinë gjatë riparimeve, ekziston rreziku që papastërtia ose vaji të hipin në timon. Kjo do të vërehet menjëherë nga pronari. Ata presin që automjeti i tyre të kthehet në gjendje të përsosur pas shërbimit, dhe me të drejtë.

Detyrimi sipas certifikatës së cilësisë

Kur pronarët e garazheve duhet të plotësojnë kërkesat e një çertifikate cilësie, përdorimi i një mbulese timoni specifikohet si një masë paraprake standarde.

Pse të Punohet me një Veshje Timoni të Ripërdorshme?

Ulja e mbetjeve malore dhe kostoja e transportit

Mbulesat e disponueshme të timonit rezultojnë në një sasi të madhe mbeturinash, së bashku me kostot përkatëse të riciklimit.

Rreziku i grisjes

Me një mbulesë të disponueshme të timonit, ekziston një rrezik i madh për djersitje për shkak të plastikës së hollë të meshës së përdorur.

75% më pak e shtrenjtë

Kur zgjidhni mbulesa të ri-përdorshme të timonit, vendosni të bëni kursime në planin afatgjatë. Ju mund t’i përdorni përsëri këto mbulesa të timonit të paktën 1.000 herë, që do të thotë kursime prej jo më pak se 75% në krahasim me materialin e disponueshëm.