Enë kuzhine në Shitje – Bli Enë Kuzhine Online

Cdo kuzhinë ka nevojë për një grup të mirë enësh, të besueshme për përgatitjen, gatimin dhe shërbimin. Pavarësisht nëse gatuani çdo ditë ose përgatitni ushqime rrallë, të keni enë kuzhine të duhura e bëjnë punën më të lehtë dhe më të këndshme.

Enë kuzhine në Shitje - Bli Enë Kuzhine Online
Show Filters

Showing all 6 results

Showing all 6 results

Sigurisht, ne dëshirojmë të jemi në kuzhinë dhe pranojmë të jemi adhurues të enëve të kuzhinës. Enët e paqëndrueshme, jo të besueshme na bëjnë të përulur dhe ne i shmangim ato si murtaja dhe ju duhet ti shmangni gjithashtu. Kjo është arsyeja pse kemi ndërtuar një listë të shkurtër të grupeve tona të preferuara të enëve të kuzhinës. Nga një grup themelor prej 3 copash në një grup ëndërrues kuzhine në një kuti prej 42 copash, këto enë japin cilësinë, performancën dhe vlerën.

Set Gatimi për Vegla për Kuzhinë

Pavarësisht nga receta, seti i veglave ju ndihmon të keni enët e duhura për punën. Në vend që të blini çdo vegël veç e veç, pajisjet e kuzhinës grupojnë enë të domosdoshme të kuzhinës së bashku në një grup elegant. Plus, përveç sistemimit së kuzhinës tuaj, ata bëjnë dhurata shtëpiake dhe dasma ideale. Kur zgjidhni një grup për ju ose një të afërm, merrni parasysh se cili material i përshtatet më së miri çdo personi të caktuar. Enët e kuzhinës prej druri, për shembull, kanë një imazh të ngrohtë dhe klasik që gërshetohet lehtësisht me enët e darkës dhe enët e shërbimit. Nëse jeni duke kërkuar diçka të butë dhe moderne, enët e kuzhinës silikoni janë mënyra më perfekte. Nuk jeni të sigurt se cilat enë kuzhine përbëjnë një grup standard? Lexoni më tej për të mësuar rreth pjesëve individuale.

Cilat mjete përbëjnë një set enësh?

Ndërsa grupet e enëve ndryshojnë në madhësi, ka mjete që kanë shumë ngjashmëri. Për shembull, shpatullat, të thyera dhe të palotuar, janë elemente kuzhine, dhe të kesh një që i përshtatet stilit tuaj është e rëndësishme. Gjuhët janë gjithashtu thelbësore për një grup kuzhine të rrumbullakosur mirë. Vegla të tjera gatimi që duhet të presin në një grup përfshijnë lugë të madhësive të ndryshme, fshirëset e vogla dhe garuzhdet. Komplete për veglat e kuzhinës me enë balte përshtaten në banak dhe mbajini secilën pjesë në lartësinë e dorës. Ose, ruajini artikujt në sirtar për të kursyer hapësirë për pajisjet e tjera. Sido që të jetë, grupet e enëve kompletojnë kuzhinën dhe ju ndihmojnë të zgjidhni çdo recetë që vjen në rrugën tuaj.

Enët qe Duhet me Patjetër ti Keni në Kuzhinën Tuaj

Nga enët e përditshme të përgatitjes deri tek ato që janë shumë të specializuara, Crate dhe Fuçi ka aksesorët funksionalë të kuzhinës që ju nevojiten për të plotësuar çdo stil kuzhine. Ne jemi gjithmonë në vëzhgim për prodhimin e fundit, ndërsa sigurohemi që kemi enët dhe pajisjet thelbësore të kuzhinës që janë në detyrë për të gjitha nevojat tuaja të përgatitjes, pjekjes dhe gatimit.

Enët për pjekje

Matja e gotave dhe lugëve, shpatullave, letrave të kekëve të vegjël, kunjat e rrotullimit, furnizimet për pjekje byrek dhe hapëse për biskotat janë vetëm disa nga artikujt e shkëlqyeshëm që do të zbuloni midis enëve tona për pjekje. Pavarësisht nëse po kërkoni diçka argëtuese dhe sende sezonale ose më shumë klasike, do t’i gjeni në Crate dhe Barrel. Ndër furnizimet tona për pjekje do të gjeni një larmi materialesh që janë të lehta për t’u kujdesur, duke përfshirë çelik inox, dru, qeramikë, silikoni dhe plastike.

Enë gatimi

Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të enëve të gatimit nga disa prej markave më të njohura përreth, përfshirë OXO, Calphalon dhe Rosle. Kemi modele najloni, bambuje dhe druri që nuk do të gërvishtin sipërfaqet pa ngjyrosje (llustër). Ne gjithashtu mbajmë lugë çeliku inox, kthesa, pëshpëritje dhe produkte të tjera të kuzhinës për ata që preferojnë metalin.

Enët paraprake dhe pajisjet përkatëse

Kur bëhet fjalë për kryerjen e një detyre të përsëritur, enët e specializuara të kuzhinës dhe aksesorët e shkurtuar në kohën e përgatitjes. Peelers Julienne, spiralizuesit dhe zhveshjet e barishteve janë vetëm disa nga enët e përshtatshme të kuzhinës që ndihmojnë në përgatitjen e perimeve dhe zarzavateve me gjethe. Ne gjithashtu kemi enë kuzhine për gatimin e vezëve, erëzave dhe djathrave, dhe përgatitjen e frutave si manaferrat dhe pjeprat.

Tasët për përzierje dhe mikserat

Nga përzierja e grupeve të tasave deri tek opsionet individuale, ne kemi një gamë të gjerë të tasave përzierës dhe mikserave. Në dispozicion në një gamë të madhësive, ne kemi një tas përzierës për të përmbushur nevojat tuaja. Zgjidhni nga tasat në gotë, çelik inox, qeramik ose melamine.

Bordet e prerjes

Kemi borde prerës dhe dërrasat gdhendëse në një larmi materialesh, formash dhe madhësish. Ju do të gjeni dru tik dhe bambu në zgjedhjen tonë. Këto materiale janë më të mira për thikat dhe do të ndihmojnë teat të mbajnë buzën e tyre të mprehtë. Disa nga bordet tona gdhendëse janë të kthyeshme me një anë për shpendët dhe një anë për mishin.

Termometrat dhe kohëmatësit

Termometrat dhe kohëmatësit janë mjete thelbësore të kuzhinës që ndihmojnë të mbani shënimet e kohës së gatimit dhe temperaturat e brendshme. Përzgjedhja jonë përfshin termometra për lexim, furrë, karamele, skuqje të thella, termometra dixhitalë dhe leximi të menjëhershëm. Për kohëmatësit, kemi stile dixhitale, si dhe kohëmatës klasikë të kthesës analoge.

Enë për verë dhe banak (bar)

Po kërkoni të shijoni verën tuaj në maksimum? Enët dhe pajisjet tona të barit kombinojnë funksionalitetin me bukurinë. Për mjetet e verës, ne kemi shirita, zbrazës, ventiluesa dhe tapa të lezetshme shishesh,keto janë disa nga ato qe janë për të përmendur. Për të bërë një pije të mrekullueshme të përzier, ne kemi tabaka me kub akulli, kova akulli, fshirëse të vogël, shaker, përzierës, vegla për të thyer akullin dhe gjëra të tjera thelbësore të barit që rrisin aftësitë tuaja të baristit (barman).

Ruajtja e ushqimit

Nga ruajtja e mbetjeve në frigorifer tek pastat, kokrrizat dhe drithërat në qilar, do të gjeni shumë mundësi për ruajtjen e ushqimit në Crate dhe Barrel. Zgjidhni enët prej qelqi, qeramike dhe plastike pa BPA për të mbajtur ushqime të freskëta. Me emra të njohur si Anchor Hocking, OXO, Progressive dhe Joseph Joseph pranë kontejnerëve tanë ekskluzivë të ushqimit, ka diçka që i përshtatet çdo nevojë. Ne gjithashtu shesim kavanoza qelqi për konservim dhe ruajtje.

Kripë dhe piper

Shakerat e kripës anash tavolinës ose piperi i bluar e marinojnë lehtësisht ingredientët tuaj gjatë edhe pas gatimit. Ne kemi një larmi të gjerë ose enë dekorative dhe funksionale të kripës dhe piperit. Nga stili tradicional i shakerit deri tek përzierësi dhe mullinjtë, deri tek qilarët e kripës dhe kavanozat e erëzave, i kemi të mbuluar.

Libra gatimi

Përzgjedhja jonë e librit të kuzhinës përqendrohet në tendencat që shohim në artet e kuzhinës. Cdo sezon ne nxjerrim në pah ato që janë më të njohura në botën e gatimit. Librat tanë të gatimit bëjnë shtesa të mëdha në shumë prej produkteve tona të kuzhinës për një prezantim të plotë dhurate të kompletuar.

Kullorëse dhe centrifugë

Lani, shpëlani dhe marule të thata, lakër, manaferra dhe më shumë me cilindo nga kullorëset, tendosësit dhe centrifugat e sallatës. Me pjesë individuale ose me sete ku ke mundësi dhe larmi për të zgjedhur, ekziston një mundësi e dizajnuar mirë për çdo buxhet.

Dobitë

Arkat (Kutitë) dhe fuçitë gjithashtu kanë një larmi të gjerë të artikujve të shërbimeve. Ne kemi një koleksion të madh të koshave të plehrave nga Simplehuman dhe marka të tjera të njohura. Kemi gjithashtu mbajtës të enëve, shporta frutash, sistemues sirtarësh dhe frigoriferësh, rafte pjatash dhe stola me rrota që e bëjnë punën në kuzhinë pak më të lehtë.

Shfletoni tërë koleksionin tonë të artikujve të kuzhinës, duke përfshirë veglat, tasat për përzierje, bordet prerëse, termometrat, kohëmatësit, ruajtjen e ushqimit, shakerat me kripë dhe piper, librat e kuzhinave, kullorëset, kanaçe për plehra dhe më shumë. Bleni zgjedhjen tonë të mjeteve dhe aksesorëve të kuzhinës.

Plotësimi i një kuzhine minimaliste dhe efikase me enë gatimi nuk duhet të jetë irrituese ose të kushtojë shumë para. Duke blerë vetëm artikuj me shumë qëllime me cilësi të lartë që kanë një propozim me vlerë të fortë, mund të përfundoni me një kuzhinë të pajisur plotësisht që do të zgjasë një jetë.

Pyetjet e bëra më shpesh

Cfarë set enësh gatimi përdor Gordon Ramsey?

Lista e Ramsay përfshin tigan, thika, një shtypëse dhe llaç, një tigan, një peshore, një sitë, një pjatë tave, një tabelë për prerjen e ushqimeve me përmbajtje të fortë, një rende, një zhardhok dhe në fund një tepsi.

A është më mirë të gatuash me çelik që nuk ndryshket apo çelik që nuk ngjit?

Megjithëse enët e gatimit prej çeliku inox janë zakonisht më të shpejtë sesa gatimi në enë të pandryshkshme,por që edhe ai ka të metat e tij. Nuk është shumë i mirë për pjekjen ose ngrohjen e lehtë të ushqimit, dhe ato nuk kanë elementë jo të mirë, kështu që pastrimi mund të jetë i ndërlikuar.

Cili metal është i mirë për enët e gatimit?

Një nga materialet për enë, i cili është më i disponueshëm dhe më i mirë për gatim që duhet të merrni parasysh është çeliku inox-i. Ju nuk mund të gatuani vetëm lloje të gjera pjatash në të, por gjithashtu ruan afërsisht 60 deri në 70 përqind përmbajtje të vlerave ushqimore të ushqimit.

A është i dëmshëm gatimi në enët prej alumini?

Ndoshta. Për shumicën e konsumatorëve, sasia e aluminit e zhytur në ushqim nga enët e gatimit nuk ka të ngjarë të jetë e dëmshme. Kur ushqimet gatuhen ose ruhen në enë alumini, një pjesë e aluminit mund të shpërndahet dhe të përthithet në ushqim.