Libra Magjik & Simbolist në Shitje – Bli Online

Ju mund të blini libra të lirë magjik & simbolist nga koleksioni ynë që do t’ju bëjnë të mrekulloheni me rezultatet që do të merrni. Shikoni për Card College, ose Truket e Kartave të Epokës së Re.

Libra Magjie & Simbolistë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

A jeni i aftë gjatë një ilustrimi me një pako letrash? A mund t’i bëni gjërat të shfaqen dhe të zhduken dhe t’i mahnitni të tjerët me aftësitë tuaja në dukje magjike? Nëse nuk mundeni, ka ende kohë për të bërë një ndryshim.

Zgjidhni Pakon e Letrave të Magjisë, nëse doni të mahnitni njerëzit me një pako ose dy. Përndryshe, libra të tillë si Libri Magjik: Udhëzuesi i Plotë i Fillestarëve për çdo kohë, Kudo, Sleight of Magic do t’ju japë mënyrat më të mira për të mashtruar njerëzit duke besuar se kanë parë diçka mjaft të veçantë. Kur blini libra shkollorë magjie në internet mund të shmangni pagimin e çmimit të plotë për të gjithë. Në vend që ta bëni këtë, ju mund të kërkoni kopje të përballueshme dhe në pronësi që janë shumë më të mira për t’u shijuar. Mos paguaj kurrë më çmimin e plotë – drejtohu drejtpërdrejt në Valore Books. Bë zgjedhjen tuaj të librave të preferuat të magjisë nga gama jonë e gjerë e librave të magjisë dhe kënaquni me mësimet që do merrni dhe shfrytëzoni fantazinë për magjitë dhe iluzionet që dëshironi të mësoni.

Llojet e Librave Magjikë dhe Simbolistë

A Hat Full of Sky by Terry Pratchett

 “Tiffany Aching, një hag nga një varg i gjatë rrahjesh, po provon përsëri talentet e saj magjistare ndërsa ajo është zhytur në një aventurë tjetër kur ajo largohet nga shtëpia dhe mësohet nga një magjistare e vërtetë. Këtë herë, a do të përdoren aftësitë e vjedhura, luftarake dhe pirëse të Nac Mac Feegle the Wee Free Men, apo Tiffany duhet të mbështetet në aftësitë e saj? “

The Witching Hour by Anne Rice

“Në verandën e një shtëpie të madhe në New Orleans, tashmë e venitur, një grua memece dhe e brishtë ulet duke u lëkundur. Dhe ora e shtrigave fillon … Duke demonstruar edhe një herë dhuratën e saj për rrëfimin drejtshkrimor dhe krijimin e legjendës, Anne Rice na bën realitet një dinasti të madhe shtrigash – një familje e dhënë pas poezisë dhe inçestit, vrasjes dhe filozofisë, një familje që mbi moshat në vetvete përndiqen nga një qenie e fuqishme, e rrezikshme dhe joshëse.”

The Worst Witch by Jill Murphy

“Mildred Hubble është një magjistare stazhiere në Miss Cackle’s Academy, dhe ajo po bën një rrëmujë të tmerrshme. Ajo gjithmonë po i bën gabimet e saj magjike dhe nuk mund të hipë as në një shkop fshesë pa e përplasur. Do mundet ajo ndonjëherë të bëhet një magjistare të vërtetë?”

The Witch of Portobello by Paulo Coelho

 “Si e gjejmë guximin të jemi gjithnjë besnikë ndaj vetvetes – edhe nëse nuk jemi të sigurt se kush jemi? Kjo është pyetja qendrore e veprës së re të thellë të autorit ndërkombëtar bestselling Paulo Coelho, Shtriga e Portobellos. Është historia e një gruaje misterioze me emrin Athina, e treguar nga shumë që e njohën mirë – ose vështirë ose fare.”

Voodoo Dreams

 Një Novelë e Marie Laveau nga Jewell Parker Rhodes: “New Orleans në mesin e shekullit XIX: një përzierje e fuqishme e të bardhëve, Creoles, të zezakëve të lirë dhe skllevërve afrikanë, një qytet që pulson nga turmat, tregtia dhe një nënkryet e fuqisë sekrete. Burimi i kësaj fuqie është feja voodoo, dhe mbretëresha e saj është Marie Laveau, voodooienne famëkeq, e adhuruar dhe e frikësuar nga zezakët dhe të bardhët njësoj.”

Wee Winnie Witch’s Skinny by Virginia Hamilton, illustrated by Barry Moser

 “Virginia Hamilton mbështetet në njohuritë e saj të gjera të tregimeve popullore në këtë “përrallë të trembur”, në të cilën i riu James Lee zbulon se Xhaxhai i tij i Madh Anthony është mallkuar nga një Magjistare Wee Winnie, e cila e ngas si një fshesë nëpër qiellin e natës! Kur shtriga kap James Lee dhe e merr së bashku, Mamma Granny di se çfarë të bëjë. Ajo mbush lëkurën e Wee Winnie Witch, të cilën Wee Winnie heq para udhëtimit të saj, me spec djegës. Kur të kthehet në vend, Wee Winnie është djegur!”

Librat janë kudo. Bibliotekat e mëdha, të vogla dhe libraritë janë të shpërndara në të gjithë kampuset e kolegjeve dhe qytetet e mëdha. Të gjitha libraritë janë të mbushura me një nga gjërat më të rëndësishme të të gjitha kohërave, me libra. Ata që lexojnë libra i vlerësojnë vendet e shumta për të gjetur libra. Ata që nuk janë adhurues të librave, nuk e kuptojnë se çfarë mund t’i bëjë lexuesit të cilët duan të fiksohen pas librave. Megjithatë, ekziston një arsye për fiksimin e tyre. E dëgjoni gjatë gjithë kohës që duhet të: lexoni çdo ditë.

Megjithëse leximi mund të duket si argëtim i thjeshtë, ai mund të jetë duke ndihmuar trupin dhe mund të jetë duke ndikuar në mendjen tuaj pa e kuptuar madje se çfarë po ndodh. Leximi mund të jetë më i rëndësishëm për këto arsye dhe jo vetëm për njohuri. Për ata që nuk kënaqen me leximin, ju mund t’ja ndryshoni mendimin pasi të dëgjoni për përfitimet. A mundet diçka kaq e lehtë dhe argëtuese si leximi të jetë kaq e dobishme në jetën tuaj? Sigurisht që mundet! Leximi mund të jetë një përfitim mjaft i madh për ju në shumë mënyra të ndryshme – të tilla si mprehja e mendjes, imagjinata dhe aftësitë e të shkruarit. Me kaq shumë përparësi të leximit, duhet të jetë një dukuri e përditshme të lexosh të paktën pak nga librat në bazë të preferencave tuaja.

Llojet e Librave që Posedojmë

 • Roman
 • Magjik & Simbolistë
 • Aventurë & Udhëtime
 • Fantashkencë
 • Autobiografik
 • Komik
 • Mister & Thriller
 • Motivim & Vetëdije
 • Realist
 • Psikologjik
 • Romancë & Pasion
 • Sagë & Histori
 • Dramë

Sete & Koleksione

 • Motivim & Zhvillim
 • Biznes & Para
 • Libra Kuzhine

Libra për Fëmijë & Libra të Tjerë të Përgjithshëm

 • Shokë Vere
 • Libra Shkollor
 • Libra të Rinj
 • Lexime në Shkollë
 • Librat e Festave
 • Librat e Dashurisë
 • Lexime Vere
 • Leximet e Nxehta të Verës

Rëndësia e Leximit të Librave

Leximi është i rëndësishëm sepse zhvillon mendimet tona, na jep njohuri dhe mësime të pafundme duke i mbajtur mendjet tona aktive. Librat mund të mbajnë dhe mbajnë të gjitha llojet e informacionit, histori, mendime dhe ndjenja, ndryshe nga çdo gjë tjetër në këtë botë. Rëndësia e një libri për të na ndihmuar të mësojmë dhe të kuptojmë gjërat nuk mund të nënvlerësohet.

A mund të jenë fjalët, paragrafët dhe historitë e trilluara në mënyrë fantastike aq të mira për ju dhe shëndetin tuaj? Padyshim që mundet, dhe leximi është një formë e përjetshme argëtimi dhe informacioni.

Në fakt, për vite me radhë leximi ishte forma e vetme e argëtimit personal, dhe mbase kjo është arsyeja pse leximi ka qenë në qendër të vëmendjes për një kohë kaq të gjatë. Leximi ka mbijetuar në vite, dhe për fat të mirë, përfitimet kanë mbijetuar së bashku me librat. Pra, le të flasim për disa arsye pse leximi është kaq i rëndësishëm.

Fjalori dhe Zgjerimi i Njohurive

Kur lexoni, mund të hasni në disa fjalë që nuk i kuptoni ose madje nuk i njihni fare. Ky konfuzion mund t’ju çojë të kërkoni fjalën dhe të zbuloni përkufizimin. Fjalorët, si në formë libri, ashtu edhe në formë ebook-u, mund të jenë të dobishëm për kuptimin tuaj të kësaj fjale të re që mund të mos e njihni. Për shkak se nuk e dinit fjalën, për të filluar, akti i kërkimit të përkufizimit ndihmon trurin tuaj të ruajë atë fjalë të re dhe emocionuese. Merrni parasysh se sa larg ka arritur fjalori juaj që kur keni mësuar të lexoni për herë të parë. Tani dini shumë fjalë të reja që tingëllojnë më inteligjente sesa kur keni filluar të lexoni.

Lehtësimi i Stresit dhe Tensionit

Disa lexime faqesh ju ndihmojnë të çlodheni dhe shumica e njerëzve e dinë nga përvoja se leximi është një formë e shkëlqyer argëtimi, por ajo që ju dhe njerëzit e tjerë mund të mos e kuptoni është se leximi mund të ndihmojë në uljen e niveleve të stresit. Ju e lexoni atë fakt të vogël të drejtë, megjithëse ju duket e çuditshme të thuhet. Akti i leximit dhe i përqendrimit te fjala e shkruar mund t’ju ndihmojë të lehtësoni mendjen tuaj nga ankthi dhe presionet e ditës. Duke tërhequr mendjen nga stresi, mund të relaksoheni dhe të lini stresin të shkrihet gjatë leximit të librit tuaj të preferuar ose të atij që ju kanë rekomanduar.

Përmirësimi i Kujtesës dhe Fokusi më i Mirë Duke Lexuar Libra

Megjithëse është përmendur më herët se si leximi mund të përmirësojë përqendrimin dhe mendimin kritik, ekziston një pjesë tjetër e shëndetit mendor që leximi ndihmon për të përmirësuar. Kjo pikë është deklaruar nga NCU në blogun e tyre. Leximi të paktën pak çdo ditë mund të përmirësojë fokusin dhe funksionin tuaj të kujtesës. Edhe në këtë rast, leximi stimulon trurin, veçanërisht pjesën e trurit që ndihmon me kujtesën dhe vëmendjen. Ashtu si me ushtrimet fizike, leximi është një formë e ushtrimeve mendore që shtyn kujtesën dhe përqendrimin tënd në kufijtë e tij.

Kuptimi i thjeshtë i leximit përmirëson funksionin tuaj të kujtesës. Mos harroni testet në shkollën fillore ku u testuat për të parë se sa keni mbajtur gjatë leximit të atyre tregimeve të shkurtra. Epo, leximi i të kuptuarit si i rritur funksionon në të njëjtën mënyrë. Ndërkohë që lexoni, truri juaj po mban vazhdimisht pjesë të informacionit në lidhje me historinë. Për shkak se pjesa e trurit që kontrollon kujtesën është e stimuluar, ajo vepron si ushtrim për këtë pjesë të trurit, duke rezultuar në përmirësimin e kujtesës.