Gatues me avull në Shitje – Bli Online

Një ushqim i gatuar me avull ose gatues me avull është një pajisje e vogël kuzhine që përdoret për të gatuar ose përgatitur ushqime të ndryshme me nxehtësinë e avullit me anë të mbajtjes së ushqimit në një enë të mbyllur duke zvogëluar kështu daljen e avullit.

Gatues me avull në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Avulli është një nga mënyrat më të shëndetshme për të gatuar ushqim. Pa pasur nevojë të shtoni yndyrë shtesë, avulli gatuan butësisht ushqimin tuaj, duke mbyllur lagështinë dhe lëndët ushqyese gjatë proçesit.

Gatimi me avull është gjithashtu tepër i lehtë. Ju mund të blini një shportë avulli me çelik prej inox-i që përshtatet në një tigan standard ose tigan të dedikuar me avull me dy ose tre nivele për t’u përdorur në vatër.

Megjithëse jo rreptësisht një kuzhinë thelbësore, për disa, Gatuesit me avull elektrikë janë një mjet i domosdoshëm për gatimin e përditshëm. Petëzuesit nuk janë vetëm për perime, megjithëse ata gjithashtu mund të përdoren për të gatuar mish, peshk, vezë, makarona, drithëra dhe madje edhe puding-a.

Gatuesit me avull të mirë përfshijnë një tas orizi dhe mund të prodhojnë oriz veçanërisht të gatuar mirë, shumë të butë mbi të gjitha. Duke përdorur shporta të shumëfishta, është e mundur të gatuani një vakt të tërë, dhe është më i efektshëm për energji sesa përdorimi i furrës dhe vatrës.

Historia e Gatuesit me avull

Gatuesit me avull janë përdorur me shekuj. Kinezët e lashtë përdorën gatues prej avulli me qeramikë për të gatuar disa lloj ushqimesh.

Gatuesit me avull, ai më i hershëm i xhanit që daton rreth 5000 pes para Krishtit u zbulua në vendin Banpo. Në lumin Yangzi të poshtëm, enët zeng u shfaqën së pari në kulturën Hemudu (5000–4500 para eres sonë) dhe kulturën Liangzhu

(3200–2000 para Krishtit) dhe ishte përdorur për të avulluar orizin; ka gjithashtu gatues me avull ose të zbuluar në disa vende të Liangzhu, përfshirë 3 të gjetura në vendet Chuodun dhe Luodun në Jiangsu jugore. Në vendin e kulturës Longshan (3000–2000 para Krishtit) në Tianwang në Shandong-un perëndimor, u zbuluan 3 enë gatimesh me avull të mëdhenj edhe të shumtë në numër.

Cfarë duhet të keni parasysh para se të blini një gatues me avull?

Cmimi

Me modelet e markave të supermarketeve që janë të disponueshme nga 18,5 mijë lekë, blerja e një tenxhereje elektrike  me avull nuk do ta ulë buxhetin tuaj por përkundrazi. Paguani pak më shumë dhe në mënyrë tipike do të merrni më shumë kapacitet dhe karakteristika shtesë, si një kohëmatës dixhital, një opsion fillimi me vonesë dhe një tenxhere të integruar.

Madhësia

Shumica e tenxhereve elektrike me avull kanë tre enë me nivele me vrima në fund për të qarkulluar avullin. Ato mund të përdoren veçmas ose në kombinim për të siguruar një kapacitet të mjaftueshëm për të gatuar një vakt të tërë familjar dhe madje mund të riorganizohen gjatë gatimit për të ndryshuar temperaturën. Megjithatë kini kujdes kur të përdorni një leckë ose doreza të furrës kur e bëni këtë për të shmangur djegiet nga avulli i nxehtë. Disa tenxhere me avull kanë ndarje me baza të lëvizshme për të krijuar një zonë më të gjatë të avullit për gatimin e ushqimeve më të mëdha si një pulë e tërë etj.

Disa tenxhere elektrike me avull kanë enë me madhësi të ndryshme që futen brenda njëra-tjetrës. Kjo i bën ata kompakt për ruajtje, por pasi nuk mund t’i ndërroni ato gjatë gatimit prandaj do t’ju duhet të planifikoni kohën tuaj paraprakisht përpara se të gatuani.

Kohëmatësit

Shumë tenxhere elektrike me avull kanë një kohëmatës prej 60 minutash të cilin mund ta drejtoni për të caktuar kohën tuaj të gatimit. Disa nga tenxheret elektrike me avull qe jane nga më të shtrenjtët kanë kohëmatës dixhital dhe me funksion-vonesa, të cilat ju lejojnë të vendosni tenxheren me avull të fillojë të punojë në një kohë të caktuar më vonë gjatë ditës.

Nivelet e ujit

Shikoni një tenxhere elektrike me avull me një matës të dukshëm uji nga ana e jashtme, në mënyrë që të jeni të sigurt që e keni mbushur plotësisht. tenxheret elektrike me avull rrallë herë ngelen pa ujë  dhe bëjnë biip nëse ndodh që ska ujë, kështu që ju mund të shtoni nga lart ujë ndërkohë që ata janë akoma ndezur.

Disa tenxhere me avull kanë një hyrje të jashtme, në mënyrë që ju të ngrini nivelin e ujit gjatë gatimit pa pasur nevojë të hiqni enët e gatimit dhe të rrezikoni të digjeni vetë.

Funksioni mbaje-ngrohte

Zgjedhja e një tenxhereje me avull me karakteristikën mbaje-të-ngrohtë ja vlen pasi kjo e mban ushqimin tuaj në një temperaturë të sigurt dhe optimale deri në një ose dy orë pas gatimit, derisa të jeni gati për ta ngrënë. Disa modele kalojnë automatikisht në mënyrën e ngrohtë pasi të keni mbaruar gatimin ndërsa me të tjerët do të duhet ta vendosni këtë funksion gjatë gatimit. Sigurisht, do të duhet të siguroni që ka ujë të mjaftueshëm në tenxhere për të përfituar nga kjo gjë.

Pastrimi

Shumë vegla kuzhine janë  dashuri më vete për ti pastruar dhe tenxheret elektrike me avull nuk bëjnë përjashtim. Tenxheret më të mira elektrike me avull jo vetëm që bëjnë ushqimin me avull të përkryer,por pastrimin e kanë  përparësi. Shikoni një model me ndarje dhe kapakë të sigurt për larjen e enëve, si dhe një tabaka të pikës së lëvizshme për pastrim më të lehtë.

Tenxhere Orizi

Tenxheret me avull më të shtrenjta permbajnë një tas orizi – një pjatë e vogël me avull që përshtatet në njërën prej ndarjeve të avullit, në mënyrë që të mund të gatuani oriz. Mund të duhet më shumë kohë për të gatuar orizin në këtë mënyrë, por rezultatet përfundimtare janë të përsosura.

Pyetjet e bëra më shpesh 

Si funksionon një gatues me avull?

Një tenxhere me presion është një tenxhere e mbyllur me një valvul që kontrollon presionin e avullit brenda. Ndërkohë që tenxherja nxehet, lëngu brenda krijon avull, i cili ngre presionin në tenxhere. Ky avull me presion të lartë ka disa efekte kryesore ku një ndër më të rëndësishmit është: Ngre pikën e vlimit të ujit në tenxhere.

Cili është përdorimi i një gatuesi elektrik me avull?

Një tenxhere elektrike me avull është një pajisje e vogël kuzhine që përdoret për të gatuar ose përgatitur ushqime të ndryshme me nxehtësi avulli me anë të mbajtjes së ushqimit në një enë të mbyllur duke zvogëluar daljen e avullit. Kjo mënyrë e gatimit quhet gatim me avull.

Cilat janë avantazhet e një gatuesi me avull?

  • Ruan lëndën ushqyese. Meqenëse nuk ka kontakt të drejtpërdrejtë me ujin, substancat ushqyese në ushqim nuk humbasin.
  • Aromë e plotë, e këndshme dhe e vërtetë.
  • Enët me peshë të lehtë.
  • Pothuajse nuk ka erë.
  • E shpejtë dhe e lirë.

Sa kohë duhet për të bërë perimet me avull?

Asparagu, fasulet e gjelbra: 3 deri në 5 minuta. Zarzavatet jakë jeshile, lakra jeshile, lakër zvicerane, dhe zarzavate te tjera me zemer, me gjethe: 5 – 7 minuta. Lulelakër, brokoli: 8 deri në 10 minuta. Panxhar, karrota, patate, rrepë dhe perime të tjera me rrënjë: 10 deri në 15 minuta.

Cilat janë disavantazhet e një gatuesi me avull?

Sidoqoftë, disavantazhi i avullit është se është një metodë e ngadaltë e gatimit. Avullimi shpesh ngatërrohet me gatimin e Presionit, i cili është i ndryshëm pasi gatimi me presion kërkon që ushqimi të zhytet në ujë të valë, ndërsa recetat me avull nuk kërkojnë ndonjë kontakt të drejtpërdrejtë të ujit me ushqimin gjë që i humbet paksa shijen edhe disa nga lëndët ushqyese.

Cfarë ushqimesh mund të gatuaj me avull?

Ju mund të gatuani një gamë të gjerë ushqimesh, duke përfshirë perime, mish pule dhe peshk butak. Për të shtuar aromë, ushqimit të gatur me avull shtojini  një shtrat me barëra, lëpushka, feta limoni ose zarzavate. Zarzavatet me gjethe, të tilla si spinaqi ose zarzavatet e mustardës dhe peshqit butak, siç janë midhjet dhe molusqet, janë mundësi të frikshme për avull.

A është një gatues elektrike me avull i shëndetshëm?

Avulli njihet gjerësisht si një nga mënyrat më të shëndetshme për të gatuar perimet tuaja dhe jo vetëm. Ai ruan lëndët ushqyese më shumë sesa vlimi, dhe është po aq e thjeshtë për t’u përgatitur, veçanërisht nëse investoni në një tenxhere me avull elektrike të bërë me porosi. Dhe sot që flasim, blerja e një tenxhereje elektrike me avull nuk ka nevojë të të ngushtojë buxhetin ose të të vrasë ekonomikisht.