Televizor në shitje – Bli Online

Përmirësoni përvojën tuaj të argëtimit në shtëpi me një televizor të ri smart, duke mbushur dhomat tuaja me ngjyra të shndritshme, imazhe të hollësishme dhe kontraste të thella. Gjeni televizorin tuaj ideal HD, TV Ultra HD, Full HD dhe duke përfshirë Sony, Samsung, Panasonic dhe më shumë.

Televizor në shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Televizorët smart janë në gjendje të lidhen me WiFi të shtëpisë tuaj, duke siguruar qasje të lehtë në shërbimet e njohura të transmetimit si Netflix. Televizori  Android mund të kontrollohet duke përdorur Google Assistant, me ekranet e përmirësuar nga detajet e pabesueshme të 4K Ultra HD.

Shijoni përvojën tuaj të televizorit smart në një nivel tjetër me një LG ThinQ, i cili mund të bëjë rekomandime për muzikë, shfaqje televizive ose filma duke analizuar modelet tuaja të shikimit. Mund të bëni edhe pyetje ndërkohë që shijoni përmbajtjen tuaj të preferuar, me Amazon Alexa dhe Google Assistant të integruar. LG gjithashtu ofron Super UHD në disa televizorë smart, gjë që përdor teknologjinë Nano Cell për t’ju lënë me fotografi të pastra.

Fiksoni detajet dhe kontrastin e mrekullueshëm me një TV UHD OLED, një Hisense ULED ose Televizorët QLED të shndritshëm nga marka të tilla si Samsung dhe TCL. Me një gamë të gjerë të madhësive të ndryshme të ekranit, nga TV portativ 24 inç HD në TV të mëdhenj 85 inç Android, ju mund të gjeni lehtësisht një TV që i përshtatet nevojave tuaja.

Zbuloni një model që të përshtatet qetë në karvanë ose të bëhet pjesa kryesore e teatrit tuaj në ambjentet shtëpiake, duke bashkuar funksionin e televizorit smart dhe cilësinë e imazhit 4K UHD me tingullin fantastik. Kombinoni televizorin tuaj me një shirit zanor, sistemin Hi-Fi ose bokse smart për të përmirësuar tingullin tuaj ose shtoni një riprodhues Blu-ray për të shijuar me stil filmat tuaj të preferuar.

Për të rritur më tepër përvojën tuaj të shikimit, shumë TV kanë një HDR për të rritur ngjyrën dhe kontrastin. Kjo mund të jetë e shkëlqyer për të shijuar shfaqjet tuaja të preferuara Netflix, pavarësisht nëse është duke përdorur aplikacionin e integruar ose Chromecast.

Arrini një pamje minimaliste me një montim opsional të Televizorëve në mur, duke e hequr televizorin tuaj të ri nga dyshemeja për një përvojë shikimi të rafinuar. Disa montime në mur vijnë edhe me një shirit zanor të integruar, duke përafruar pamjet dhe tingullin. Ose blini një shumëllojshmëri të aksesorëve televizivë siç janë telekomandat dhe kabllot HDMI për lidhje të thjeshtë dhe kontroll të lehtë të televizorit tuaj.

Filloni me madhësinë

Nga të gjitha gjërat për t’u marrë parasysh kur zgjedhni një televizor të ri, madhësia është një nga faktorët më të rëndësishëm. Ju duhet të dini se sa hapësirë ​​do të zërë në dhomë.. Për më tepër, vendosni se si do të shfaqet televizori, nëse televizor do të montohet në mur ose do të ulet në një stendë në një qendër argëtimi. Kur merrni parasysh madhësinë, mos harroni se televizorët maten në mënyrë diagonale. Për shembull, ju do të matni nga këndi i poshtëm i djathtë në këndin e sipërm të majtë. Meqenëse televizorët vijnë në madhësi të ndryshme, mund të gjeni një që do t’i përshtatet më mirë hapësirës tuaj. Po kërkoni një pikë fokale në dhomën tuaj të ndenjes apo diçka për sallonin tuaj të argëtimit? Bëni zgjedhjen e televizorit 165 cm, një zgjedhje e njohur.

Nëse po planifikoni të montoni televizorin në mur, sigurohuni që të keni pajisjen e duhur për t’u varur dhe se pajisja e montimit në mur është projektuar për madhësinë e televizorit që zgjidhni. Nëse jeni duke e montuar vetë televizorin, muri i murit duhet të jetë i bashkangjitur në një kunj në mur (jo vetëm me pllaka të thatë) në mënyrë që të mund të mbajë peshën e televizorit.

Zgjidhni Llojin e Duhur të Televizorit

Ka shumë lloje televizorësh të disponueshëm këto ditë. Kjo listë përfshin TV LED, TV LCD, TV 4K dhe TV të zgjuar. Disa nga këto kategori mbivendosen. Për shembull, mund të gjeni një televizor 4K që është gjithashtu një televizor smart. Një përshkrim i shkurtër i llojeve të televizorëve vijon:

Televizor LED

Diodat që lëshojnë dritë prodhojnë dritë përmes një pajisje gjysmëpërçuese; Disa televizorë LED janë OLED, ose diodë organike që lëshojnë dritë, televizorët që lëshojnë dritë përmes një përbërje organike të ngarkuar nga një rrymë elektrike. Samsung gjithashtu ka një seri të re televizorësh QLED ose televizion që përdor një ekran kuantik me pika që mund të prodhojë dritë të kuqe, jeshile dhe blu të pastër.

Televizor LCD

Televizorët me ekran me përbërje kristali të lëngshëm marrin dritë nga burime të tjera, përfshirë LED. Ato gjenden më së shpeshti në televizorët me definicion të lartë (HDTV).

Televizor 4K

Televizorët me definicion ultra të lartë (UHD) si këta kanë rezolucion katër herë (të matur në piksele) të televizorët me rezolucion standard.

Televizor 8K

Ashtu si Televizorët 4K, edhe televizorët 8K kanë tetë herë rezolucionin e televizorëve standard, që do të thotë se ata kanë një rezolucion horizontal prej 8,000 piksele.

Telezizor smart

Televizorët që kanë aftësi interneti dhe aftësi lidhjeje me Bluetooth bëjnë të mundur çiftimin e televizorit me pajisjet e tjera të lidhura përmes Wi-Fi ose qasjes me kabuj, të tilla si kompjuterat, tabletët dhe smartfonat.

Televizor Roku

Një Televizor Roku mund ta bëjë të lehtë transmetimin e të gjitha shfaqjeve tuaja të preferuara. Në dispozicion në madhësi dhe lloje të ndryshme, televizorët Roku mund të transmetojnë përmbajtje nga shërbime të ndryshme në internet.

Rezolucioni për shfaqjet HDTV varion nga 720p (piksele të rezolucionit për kornizë) deri në 1080p ose 1080i (linja të ndërthurura të rezolucionit). Televizorët UHD, posaçërisht televizorët 4K UHD, kanë rezolucion 2160p dhe televizorët 8K UHD kanë rezolucion 4320p. Këto janë shfaqjet më të mprehta dhe më të qarta të fotografive në dispozicion. 

Krijoni Sistemin Tuaj Personal të Teatrit në Ambjente Shtëpie

Ju nuk keni pse të lini komoditetin e shtëpisë tuaj për të pasur një përvojë kinematografike. Merrni parasysh përditësimin në një sistemi të teatrit shtëpiak ose përmirësimin e marrësit dhe amplifikatorit tuaj nga bokset stereo. Bokset e rinj gjithashtu mund të japin një tingull më të mirë të përgjithshëm për filmat me blockbuster dhe koncertet e drejtpërdrejta që mund të jesh duke parë. Shtimi i një shiriti zanor në qendrën tuaj argëtuese të televizorit mund të japë audio me cilësi të lartë dhe disa madje të shfaqin nën-vufera të integruar për një përvojë me cilësi si të teatrit. Konsolat ​​e video-lojërave, pajisjet e transmetimit Roku, antenat e televizorit, projektorët dhe DVD player-at  Blu-ray janë përbërës të tjerë që mund të dëshironi të përdorni së bashku me televizorin tuaj të ri.

Stenda dhe Pajisje që Duhet të Ketë çdo Televizor

Pasi televizori juaj të renditet dhe të keni rreshtuar shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar, ia vlen të eksploroni mundësi të tjera audioje – madje edhe sistemet themelore të zërit janë një përmirësim i madh në bokset e televizorit. Disa shirita zanorë vijnë me nën-vuferë për bas të shtuar, të cilat me të vërtetë ju bëjnë të ndiheni oomfin (check-in me fqinjët pasi që basi vërtet grushton!). Rreze Sonos është standardi i artë i shiritave të zërit dhe dyfishohet gjithashtu si një boks inteligjent. Për zhytje maksimale, përdorni një sistem të kinemasë shtëpiake, duke përfshirë një nën-vufer, tingullin rrethues 5.1 dhe teknologjinë Dolby.

Televizorët – Thjesht Mahnitës!

Sillni në shtëpi një televizor 3D me rezolucion 4K Ultra HD për një përvojë argëtuese vërtet mahnitëse. Duke shfaqur një aspekt më të lartë dhe një raport dinamik, përmirësues të gjerë ngjyrash plus teknologji dhe shpejtësi më të mirë lëvizjeje, këto aparate televizivë HD ofrojnë cilësi të gjallë të fotos. Pavarësisht nëse jeni duke parë filmin, sportin ose shfaqjen tuaj televizive të preferuar, këta televizorë të nivelit më të lartë ofrojnë ngjyra të shkëlqyera dhe ekran ultra të pastër të pa shtrembëruar edhe në ekranet më të mëdha 200cm. Me bokse të integruar me cilësi të lartë të mundësuar nga teknologjitë Dolby dhe DTS, përjetoni një audio me të vërtetë të pastër kristal edhe në nivele të larta të volumit. Moduliteti i zërit inteligjent në modelet e zgjedhura ruan një vëllim të qëndrueshëm nëpër kanale duke zgjedhur automatikisht barazuesit më të përshtatshëm, të bazuar në kontekst. Përjetoni kënaqësi gjithëpërfshirëse kinematografike me teknologjinë e përmirësuar 3D. Vendosni syzet e lehta dhe të rehatshme 3D dhe rrini të qetë për të shijuar përmbajtjen tuaj të zgjedhur 3D nga disqet Blu-Ray dhe burime të tjera 3D. Me pasqyrim realist 3D, këta televizorë të nivelit të lartë thjesht tërheqin mendjen! Ju gjithashtu mund të kontrolloni për TV në disponim nga Karma.al.