Produkte Kujdesi & Shëndeti për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Ne jemi këtu për t’i dhënë çdo fëmije dhe prindërve mbi të gjitha një përvojë të pakrahasueshme me produkte për kujdesin shëndetësor që renditen si më të mirat në internet për foshnjat në Shqipëri.

Produkte për Kujdesin Shëndetësor për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ardhja e foshnjës në jetë vjen me një përgjegjësi të madhe. Nga gjetja e rrobave të rehatshme te zgjedhja e produkteve të banjës dhe trupit, prindërit duhet të hulumtojnë për produktet e foshnjave në internet në Shqipëri, të cilat mund të jenë plotësisht të sigurta dhe cilësore për foshnjat e tyre.

Këtu, në Karma. al, ju mund të eksploroni produktet më të mira për foshnjat në internet në Shqipëri për ta mbajtur fëmijën tuaj gjithmonë të argëtuar dhe të shëndetshëm. Ne kemi një gamë të gjerë produktesh të ndryshme nga markat kryesore që kanë një cilësi super mahnitëse. Këto marka gjithmonë ju rikujtojnë nevojat dhe komoditetin e një foshnje. Pra, nëse blini një leckë ose pelenë do të jetë sipas lëkurës së butë dhe të brishtë të foshnjës.

Ne, në Karma.al, ju ofrojmë disa nga produktet ekskluzive për foshnjat në internet në Shqipëri nga markat më kryesore në treg. Këtu, ne e shndërrojmë detyrën tuaj të blerjeve për fëmijë në një ngjarje ku mund të shijoni çdo pjesë të saj. Më poshtë janë disa nga përfitimet që do të merrni gjatë blerjeve me Karma. al.

Kategoritë Kryesore të Produkteve për Kujdesin Shëndetësor

 • Produkte Kujdesi pas Shtatzënisë
 • Monitor Bebesh
 • Aksesorë për Foshnja
 • Pelena për Foshnja
 • Produkte Banjo-je për Foshnja, Flokë dhe Kujdesi për lëkurën
 • Facoleta të lagura për fëmijë
 • Produkte Ushqimore për Foshnja
 • Mbështetja e të ushqyerjes me gji
 • Formula e foshnjës
 • Napa në formë pelenash kundra skuqjes dhe acarimit të lëkurës së foshnjës
 • Medikamente dhe Vitamina për foshnja

Produkte për Kujdesin Shëndëtësor për Fëmijë – Gjithçka që Fëmija Juaj ka Nevojë

Shishe dhe pajisje për ushqimin e foshnjës

Kjo gamë e produkteve të kujdesit për foshnjat përfshin gjithçka, që nga shishet e ushqimit që janë bërë nga materiale posaçërisht për fëmijë, deri tek pastruesit e shisheve që janë prej najloni.

Aksesorë për larjen e foshnjës

Koha e banjës mund të jetë një çështje e ndërlikuar me foshnjat. Shpërqendrojeni foshnjën tuaj larg të qarave dhe kundërshtimeve të kësaj çështjeje duke përgatitur banjën me ujë të vakët dhe me shumë fllucka. Këto produkte për foshnja anti-lot pastrojnë trupin e fëmijës suaj pa tharë lëkurën e tij. Me flluskat që sapuni bën, fëmija juaj nuk duhet të ketë frikë nga koha e larjes aq shumë sa më përpara.

Produktet e infermierisë dhe ushqyerjes me gji

Nga jastëkët e gjinjve infermierorë të cilët janë bërë prej materialeve miqësore të lëkurës me përmbajtje pambuku, deri tek mbështjellësit (napat) e infermierisë që përmbajnë rripa të rregullueshëm të shpatullave, kjo gamë e produkteve të kujdesit për foshnjat synon të lehtësojë mendjen tuaj gjatë muajve të gjidhënies.

Produkte mjekësore dhe të kujdesit shëndetësor për foshnjat

Proçesi i rregullimit të fëmijës tuaj pas një banjë është po aq jetësore sa larja e plotë e trupit të tij. Zgjidhni materialet e buta për të me sytha pambuku që kanë cilësi të mira thithëse. Mbasi keni zgjedhur atë, ju gjithashtu mund të dëshironi të blini termometra për foshnjat, të cilat ju lejojnë të vlerësoni temperaturën e ujit të banjës së foshnjës tuaj.

Produkte Banje për Foshnja, për Flokët dhe Kujdesi për Lëkurën

Këto produkte të kujdesit për foshnjat ju përkushtohen nevojave të foshnjës tuaj, që nga kur ai është në banjë, e më pas. Këto të domosdoshme përfshijnë vajra për fëmijë, locione për fëmijë, qumësht banje dhe vajra për flokët.

Vëndi i fjetjes për foshnjën

Për të zgjeruar ekspertizën e saj në të gjitha aspektet, marka sjell për ju krevate foshnjash të cilat janë të dizajnuara me kujdes duke përdorur materiale të forta, dhe të pajisura me detaje me dizajn siç janë këmbët e larta, për të siguruar që fëmija juaj të ketë një vend të rehatshëm për të fjetur.

Produkte për pelena dhe trajnime të vogla

Këto produkte thelbësore të kujdesit për foshnjat janë bërë nga materiale që janë të buta për lëkurën e ndjeshme të fëmijës suaj. Disa pelena aromatizohen pak nëse doni atë lloj specifikimi.

Gama e markave të produkteve të kujdesit për fëmijë gjithashtu zgjerohet në karrocat dhe pajisjet e aktivitetit, kujdesin gjatë kohës në maternitet dhe veshjen e foshnjave nga Mothercare në Karma. al.

Si të Zgjidhni Produktet e Kujdesit për Foshnjat

Gjëja e parë që duhet të bëni është të flisni me pediatrin tuaj. Mjekët do t’ju këshillojnë të përdorni lloje të caktuara të produkteve, të cilat nuk do t’i sjellin asnjë të keqe vogëlushit tuaj. Përveç trajnimit të tyre mjekësor, pediatrit rregullisht hasin produkte të ndryshme në praktikën e tyre të përditshme që u mundësojnë atyre të tregojnë se cilat produkte janë të përshtatshme për një fëmijë. Para se ta sillni fëmijën tuaj në shtëpi, diskutoni me mjekun për sapunët, locionet dhe shampot. Dyqanet e kujdesit për foshnjat ofrojnë një gamë të gjerë produktesh të bëra me materiale të ndryshme. Ju mund të zgjidhni në varësi të asaj që ka këshilluar pediatri juaj.

Dyqanet e Bebeve – Kuptimi i toksinave të zakonshme

Ndërkohë që jeni duke blerë produkte për fëmijë, ju mund të bëni disa hulumtime në vetvete ose të flisni me mjekun për disa toksina të zakonshme të pranishme në produkte. Ndërsa bëni pazar, duhet t’i hidhni një sy etiketave. Pastaj do të mësoni se çfarë lloj përbërësish përdoren për të bërë produktin. Në këtë mënyrë ju mund të shmangni produktet që përmbajnë përbërës të dëmshëm dhe të zgjidhni ato që janë të përshtatshme për fëmijën tuaj.

Blerje për Foshnjat – Produkte të Krijuara për Foshnja

Sapunët, shampot dhe locionet e bëra për foshnjat janë shumë më të buta se produktet e zakonshme. Është mirë të zgjidhni produktet e buta si, sapunët pa aromë dhe locionet që do ta mbajnë lëkurën e foshnjës tuaj të butë, të shëndetshme dhe imune nga çdo infeksion.

Produkte për banjë

Ndërkohë që zgjidhni një sfungjer për banjë për fëmijë, zgjidhni sfungjerët me bazë pambuku ose peshqirët prej pambuku që nuk do të jenë të ashpër në lidhje me lëkurën e fëmijës tuaj pasi  lëkura e fëmijës tuaj është shumë e ndjeshme në këtë kohë dhe e prirur për skuqje të shpejtë. Ka shumë prej këtyre produkteve të disponueshme në internet në dyqanet e kujdesit për foshnjat.

Pelenat dhe Lodrat e Përtypjes

Mundohuni të përdorni pelena të biodegradueshme për foshnjën tuaj. Këto janë krijuar me veti të larta thithëse që e mbajnë lëkurën e fëmijës tuaj të butë dhe të lëmuar. Ndërkohë që fëmija juaj fillon të rritet, ai / ajo do të fillojë të heqë dhëmbët, e cila është kur ju do të blini një grusht me lodra përtypëse për të voglin tuaj. Këto lodra vijnë në një larmi të formave, madhësive dhe ngjyrave. Zgjidhni një lodër pa plastikë që do të jetë më e sigurt për foshnjën tuaj pasi që ai / ajo do ta vendosë atë në gojë shumicën e kohës. Blini nga Karma. al lodrat e përtypjes të bëra nga materiale jo toksike janë më të mirat për shëndetin e fëmijës tuaj.