Telefon Lenovo në Shitje – Bli Online

Pavarësisht se është një nga markat kryesore që kryesisht përqendrohet në biznesin e kompjuterëve, Lenovo është gjithashtu një nga kompanitë më të mëdha të smartphone-ve. Celulari Lenovo njihet kryesisht për seritë e tij që u lançua rreth viteve 2011-12.

Telefon Lenovo në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Telefonat më të njohur Lenovo më parë ishin të lidhur me seritë A P dhe S të cilat janë ende të njohura. Kompania gjithashtu ka dalë me një numër telefonësh të tjerë të dalluar siç janë telefonat Lenovo Vibe X dhe Z K3 Note Note 8 dhe modelet Vibe P1 dhe Shot. Përveç kësaj, Lenovo gjithashtu merr Motorola Mobility. Lenovo ka një pjesë të drejtë në tregun Shqipëtar të telefonave mobil d.m.th. rreth 6.5 përqind në tregun aktual. Telefonat Lenovo dalin me aftësi 4G LTE që gëzojnë rreth 30 përqind të tregut në atë segment. Kryesisht telefonat Lenovo shiten në internet por ka edhe një përqindje të vogël që gjen vënd në tregun fizik (dyqan).

Disa nga telefonët më të njohur Lenovo vijnë me ndërtim polikarbonati. Ju gjithashtu do të hasni në smartphone Lenovo që kanë ndërtim të plotë metalik. Përdorimi i polikarbonatit i bën telefonat Lenovo të lehtë në peshë duke i bërë ato më të lehta për t’u përdorur dhe mbajtur në dorë. Telefonat Lenovo zakonisht kanë një faktor të formës së propozojave. Ata gjithashtu vijnë me madhësi të ndryshme të ekranit. Modelet e fundit të Lenovo janë të gjitha mbi 4 inç. Teknologjia e pabesueshme e përdorur në ndërtimin e ekranit të këtyre telefonave është IPS LCD. Telefonat Lenovo kanë shfaqje HD / FHD të cilësisë më të lartë. Mbulesat e pasme të telefonave celularë Lenovo janë të lëvizshme dhe ato vijnë me një fund të tipit mat.

Karakteristikat e Jashtëzakonshme të Telefonave Lenovo Për të Tërhequr Vëmendjen Tuaj

Telefonat Lenovo janë zgjedhje të shkëlqyera për blerjen e smartfonëve. Ato mundësohen nga chipat Snapdragon ose MediaTek që rrisin fuqinë e tyre kompjuterike. Telefonat kryesisht janë të pajisur me RAM prej 1 GB ose më të lartë dhe përveç kësaj, ajo ka memorie flash & zakonisht varion nga 4 deri në 32 GB. Ju gjithashtu mund të përdorni folenë e saj të zgjerimit për të rritur hapësirën e ruajtjes. Kamera sportive smartphone Lenovo janë të mrekullueshme në kapjen e fotografive fantastike në kushte të ndriçuara mirë. Klikoni në selfie dhe kapni momentet tuaja të veçanta me kamerat e përparme dhe të pasme me rezolucion të lartë. Këto telefona inteligjentë gjithashtu vijnë me versione të ndryshme Android dhe i fundit është KitKat ose Lollipop. Telefonat inteligjentë Lenovo gjithashtu marrin update për përmirësime dhe rregullime të defekteve në kod. Smartphone Lenovo ekzekuton Vibe UI që është mjaft i thjeshtë dhe ka një ndërfaqe të ndërtuar në mënyrë elegante. Për lidhje, smartphone Lenovo përfshin Wi-Fi GPS Bluetooth Wi-Fi Direct dhe më shumë. Ai gjithashtu do të mbështesë mikro USB dhe madje OTG në disa modele. Telefonat Lenovo ofrojnë lidhje të dyfishtë SIM. Ka modele që ofrojnë grupe 4G LTE. Ju do të merrni bateri të lëvizshme Li-ion që ofrojnë rezervë të mirë për përdorim ditor me celularin tuaj Lenovo.

Llojet e Telefonave Lenovo

Lenovo K6 Power 32 GB (Gold 3 GB RAM)

 • Madhësia e ekranit: 12,7 cm (5 inç)
 • Kamera e pasme / e përparme: 13 MP / 8 MP
 • Lloji i kartës SIM: Kartë SIM e dyfishtë
 • RAM: 3 GB
 • ROM: 32 GB
 • Proçesori: 1.4 GHz Qualcomm Snapdragon

Lenovo Vibe K5 Note 32 GB (Silver)

 • Madhësia e ekranit: 13,97 cm (5,5)
 • Kamera: Mbrapa / 13 MP Front 5 MP
 • Kartë SIM e dyfishtë
 • RAM: 3 GB
 • ROM: 32 GB
 • Proçesori: 1.8 GHz + Helio P10 64-bit + bërthama Octa

Lenovo K6 Note GOLD

 • Ekrani: Ekran 13,97 cm (5,5 inç) HD
 • Kujtesa | Ram: 32 GB ROM | 3 GB RAM
 • Kamera e pasme: Dyfishtë: Blici me ton të dyfishtë fokusimi automatik i zbulimit të fazës 16 MP
 • Kamera Selfie: Kamera e përparme 8 MP
 • Bateria: Li-Po 4000 Mah që nuk mund të hiqet
 • Proçesori: Octa-Core 1.4 GHz Cortex-A53
 • Sistemi operativ: Android 6.0 (Marshmallow)
 • Në kuti: Përshtatës për ngarkuesin e kufjeve të kabllove Kabllo mikro USB

Lenovo K6 Note SILVER

 • Ekrani: Ekran 13,97 cm (5,5 inç) HD
 • Kujtesa | RAM: 32 GB ROM | 3 GB RAM
 • Kamera e pasme: Dyfishtë: Blici me ton të dyfishtë fokusimi automatik i zbulimit të fazës 16 MP
 • Kamera Selfie: Kamera e përparme 8 MP
 • Bateria: Li-Po 4000 Mah që nuk mund të hiqet
 • Proçesori: Octa-Core 1.4 GHz Cortex-A53
 • Sistemi operativ: Android 6.0 (Marshmallow)
 • Në kuti: Përshtatës për ngarkuesin e kufjeve të kabllove Kabllo mikro USB

Lenovo Phab 2 32 GB (Champagne Gold)

 • Madhësia e ekranit: 16.25 cm (6.4)
 • Kamera: Mbrapa / 13 MP Front 5 MP
 • Kartë SIM e dyfishtë
 • RAM: 3 GB
 • ROM: 32 GB
 • Proçesori: 1.3 Ghz + MTK8735 + quad core

Lenovo K8 Note (Fine Gold 4GB)

 • Ekrani: 13,97 cm (5,5 inç) Ekran i plotë HD
 • Kujtesa | Ram: 32 GB ROM | 3 GB RAM
 • Kamera e pasme: 13 MP + 5 MP F / 1.7 Faza e Zbulimit Fazë Fokusi automatik me tonalitet të dyfishtë
 • Kamera Selfie: 13 MP F / 2.0 Led i Drejtuar
 • Bateria: Li-Po 4000 Mah që nuk mund të hiqet
 • Proçesori: Deca-Core 2.3 GHz
 • Sistemi operativ: Android 7.1.1 (Nougat) Planifikuar Azhurnimi në Android 8.0 (Oreo)
 • Në Kuti: Mbushës Turbo dhe Kabllo USB

Lenovo Vibe K5 Note 32 GB (Silver)

 • Madhësia e ekranit: 13,97 cm (5,5)
 • Kamera: Mbrapa / 13 MP Front 5 MP
 • Kartë SIM e dyfishtë
 • RAM: 4 GB
 • ROM: 32 GB / f>
 • Proçesori: 1.8 GHz + Helio P10 64-bit + bërthama Octa

Lenovo Vibe K5 Note 64 GB (Gold 4 GB RAM)

 • Madhësia e ekranit: 13,97 cm (5,5 inç)
 • Kamera e pasme / e përparme: 13 MP / 5 MP
 • Lloji i kartës SIM: Kartë SIM e dyfishtë
 • RAM: 4 GB
 • ROM: 64 GB
 • Proçesori: 1.8 GHz + Helio P10 64-bit + bërthama Octa

Lenovo Phab 2 Plus 32 GB (Gunmetal Grey)

 • Madhësia e ekranit: 16.25 cm (6.4)
 • RAM: 3 GB
 • ROM: 32 GB
 • Proçesori: MediaTek (MTK 8783) Procesori Octa-Core

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Pse duhet të blej celular Lenovo?

Përdoruesit e sotëm të smartphone-ve kërkojnë shumë nga telefonat e tyre. Telefonat Lenovo synojnë të kapërcejnë këtë hendek midis teknologjisë dhe njeriut të zakonshëm. Këto celularë janë krijuar për të lehtësuar lidhjen e mirë. Ata gjithashtu mburren me pajisje të orientuara drejt performancës dhe një dizajn të përqendruar te përdoruesi.

Cila është kapaciteti i baterisë së telefonave Lenovo?

Telefonat inteligjentë Lenovo si Lenovo K8 Plus paketojnë një bateri të fuqishme 4000 mAh, e cila ju ofron deri në 13 orë kohë të shfletimit të internetit.

Sa të mira janë kamerat në telefonat inteligjentë Lenovo?

Lenovo Vibe K5 Note përmban një kamerë të pasme 13 MP dhe një kamerë të përparme 8 MP të cilat ofrojnë fotografi cilësore në çdo mjedis.

Sa janë të orientuar drejt performancës telefonat Lenovo?

Lenovo A6600 Plus mundësohet nga një proçesor quad-core dhe paketon 2 GB RAM, gjë që ju sjell një përvojë të qetë përdoruesi.

Sa të bollshëm janë telefonat Lenovo?

Lenovo B krijon një telefon rezervë të mirë për shkak të përballueshmërisë së tij. Sa kompakt dhe miqësor për buxhetin është ky telefon, ai krenohet me një ROM mbresëlënëse prej 8 GB për skedarët mediatikë.