Pajisje për Peshkim & Gjueti në Shitje – Bli Online

Kategoria me Pajisje për Peshkim & Gjueti të Karma.al përfshin pothuajse gjithçka që ju nevojitet për të marrë trofeun tuaj të ardhshëm.

Pajisje & Aksesorë për Peshkim dhe Gjueti në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Gjuetarët e suksesshëm kalojnë para-sezonin duke vendosur kamera gjurmësh, duke ndërtuar parcela ushqimore dhe duke nxjerrë minerale dhe produkte për tërheqjen e kafshëve, dhe duke vendosur strategjikisht bazë kamouflazhi dhe pemë artificiale. Gjatë gjuetisë, thirrjet dhe mashtrimet e duhura, plus një shumëllojshmëri aromash dhe eleminuese të aromave japin shanse që janë në favorin tuaj. Dhe pastaj, pas një gjuetie të suksesshme, karrocat e lojërave, përpunimi i lojërave dhe furnizimet e taksidermisë sigurojnë që trofeu juaj të përdoret dhe ruhet siç duhet. Blini të gjitha këto dhe më shumë në kategorinë e Aksesorëve për Gjueti në Karma.al.

Shkalla juaj e suksesit të jashtëzakonshëm në gjueti në natyrë, peshkim, kampe, etj dhe aventura lidhet drejtpërdrejt me cilësinë dhe llojin e pajisjeve që mbani me vete. Kjo është arsyeja pse Karma.al ju ofron një mori aksesorësh në këtë kategori.

Gama jonë e pajisjeve për gjueti dhe peshkim është me të vërtetë e larmishme dhe përmban produkte për të gjitha llojet e aktiviteteve, duke filluar nga peshkimi, në gjueti, kamping, qitje dhe aventura të tjera në natyrë.

Artikujt që ne grumbullojmë në mënyrë rigoroze përputhen me standardet e vështira të sigurisë të përcaktuara nga organet rregullatore. 

Produktet që ne grumbullojmë nën këtë gamë ndryshojnë në madhësi, model, mundësi për ngjyrosje dhe fushën e veprimeve për të cilat ato janë duke u blerë. Të gjitha këto variacione u mundësojnë klientëve tanë të zgjedhin produkte ideale për nevojat e tyre nga diapazoni ynë i larmishëm.

Disa produkte kryesore që ne shfaqim nën këtë lloj produkti përfshijnë; Thika Buck, aksesorë maskimi dhe produkte për armët e zjarrit, që përfshin paisje pastrimi armësh, etj. Ne do t’i dërgojmë artikujt tuaj të dëshiruar në pragun tuaj brenda një kohe shumë të shkurtër.

Llojet e Pajisjeve & Aksesorëve për Gjueti

 • Bazë kamouflazhi për në tokë
 • Aksesorë për gjueti
 • Produkte për Eliminimet e aromave
 • Dritat për Gjueti, Radiot & GPS
 • Aromat
 • Bllokueset
 • Aksesorë për shpendët e ujit

Llojet e Pajisjeve & Aksesorëve për Peshkim

 • Thika dhe tavolina për filetim
 • Rrjetat e Peshkimit
 • Kova dhe Menaxhimi i karremave
 • Aksesorë për ujërat e kripur
 • Aksesorë për shufrat dhe mbështjellëset
 • Mbajtës shufrash dhe rafte
 • Mjetet & Pincat
 • Vizore & Shkallë

Zgjedhja e Pajisjeve & Aksesorëve për Peshkim

Ju duhet një shufër që përputhet me stilin tuaj të preferuar të peshkimit. Shufrat më të shkurtra kanë më pak kthesë dhe një gjatësi më të shkurtër të hedhjes, duke i bërë ato ideale për të peshkuar në lagje të afërta në ujë të cekët. Shufrat më të gjata ju lejojnë të mbuloni më shumë ujë dhe peshk në thellësi, duke ju vendosur në kapjen çmimeve. Për një amator, zgjedhja e një shufre me gjatësi mesatare rreth 7 metra e gjatë është një mundësi e mirë, pasi siguron nivelin më të lartë të shkathtësisë ndërsa vendosni se cili lloj peshkimi ju pëlqen më shumë.

Materiali është një konsideratë tjetër e rëndësishme. Shumica e shufrave kanë një përbërje grafiti, gjë që i bën ata të ngurtë dhe më të ndjeshëm ndaj aktiviteteve të peshqve në linjë, por tekstili me fije qelqi është një alternativë e besueshme, duke ofruar forcë dhe peshë të shtuar. Një opsion i përbërë siguron shkathtësinë më të madhe për situata të ndryshme peshkimi. Pavarësisht nga materiali dhe gjatësia, shufrat priren të ndahen në dy kategori kryesore:

Shufrat me rrotullisje

Këto shufra janë të përshtatshme për t’u përdorur me rrotullues, të cilat janë të mira për fillestarët. Ato janë të drejtpërdrejta për t’u përdorur dhe kanë një mekanizëm anti-rrotullim për të ndaluar rrotullimin e linjës kur peshku ta kafshojë karremin.

Shufrat e hedhjes

Këto shufra janë të përshtatshme për përdorim me mbështjellësit e hedhjes në ajër, të cilët zakonisht kontrollohen me butona. Rrotullat e hedhjes kërkojnë aftësi më të madhe për të vepruar, por ato funksionojnë mirë kur tërheqin peshq të mëdhenj dhe të fortë, dhe ata shpesh kanë një dizajn të mbyllur për të zvogëluar efektet e spërkatjes së ujit të kripur në komponentët e tij. Shufrat e hedhjes janë zgjedhja e preferuar për gjuetarët profesionistë.

Mblidhini Lart

Ju nuk keni nevojë të dilni jashtë për peshkim i ngarkuar me mijëra ingranazhe, por nëse planifikoni të blini disa shufra ose tashmë keni disa në dorë, një raft i shkopit të peshkimit është thelbësor për të mbajtur shkopinjtë tuaj të organizuar dhe të ruajtur në mënyrë të sigurt. Nëse jeni duke kërkuar përballueshmëri dhe një dizajn të lehtë, një raft plastik do ta kryejë punën. Por për qëndrueshmëri, zgjedhja juaj më e mirë ka të ngjarë të jetë një raft i lehtë por me jetëgjatësi i bërë prej alumini ose çeliku. Për një pamje tërheqëse, me cilësi të mobiljeve, merrni parasysh të blini një raft druri. Karakteristika të tjera të dukshme për t’u marrë parasysh përfshijnë numrin e shufrave që mban, pavarësisht nëse është i montuar në mur ose poshtë në dysheme, dhe nëse përfshin pajisje shtesë si koshat për ruajtjen e grepave, karremave dhe aksesorëve tuaj.

Zgjedhja e një Kutie për Aksesorët e Peshkimit

Një kuti e mirë përmbledhëse për aksesorët e peshkimit është një tjetër domosdoshmëri për të mbajtur të gjitha grepat, lavamanët, rrotulluesit dhe linjën shtesë të organizuar dhe brenda një mundësie të lehtë. Për të zgjedhur kutinë më të mirë të zgjidhjes për nevojat tuaja, merrni parasysh tiparet e mëposhtme:

E fortë vs e butë

Ndërsa kutitë e forta janë klasike, ato mund të jenë të rënda për tu mbartur. Kutitë e aksesorëve të butë ose çantat e aksesorëve janë një alternativë tjetër. Ato janë të lehta dhe të papërshkueshme nga uji me hapësirë të mjaftueshme për të mbajtur kuti të shumta plastike me të gjitha joshjet tuaja. Nëse doni qëndrueshmëri optimale dhe tabaka të palosshme, një model i fortë mund të jetë një bast më i mirë.

Madhësia: 

Nëse jeni i ri në këtë sport ose jeni duke fluturuar, zgjedhja për një kuti më të vogël të mjeteve ka kuptim të fortë. Përndryshe, shumë ekspertë do të sugjerojnë të zgjidhni një kuti pak më të madhe se sa mendoni se do t’ju duhet t’i jepni vetes shumë hapësirë për t’u rritur.

Materiali 

Dikur, metali ishte mjaft standard. Por mund të dëmtojë. Për kutitë e forta, kërkoni plastikë të formuar ose rrëshirë. Najloni i qëndrueshëm i mban kutitë e mjeteve të buta në formë të mirë për vitet që vijnë.