Berse / Makineri Kokoshkash në Shitje – Bli Online

Sistemet moderne të argëtimit në shtëpi e bëjnë më të mundur përsëritjen e përvojës së kinemasë brenda shtëpisë së dikujt. Por asnjë përvojë e tillë nuk është e plotë pa një bërëse kokoshkash që janë krijuar për të qëndruar në hollin e kinemasë.

Berse / Makineri Kokoshkash në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Me cilëndo nga këto makineri kokoshkash në këtë faqe, ju mund të përputheni me përvojën e kinemasë për sa i përket aromës dhe shijes, si dhe shikimit dhe tingullit.

Prodhuesit tanë më të thjeshtë të kokoshkave do ta mbajnë tërë familjen të kënaqur gjatë gjithë kohës së xhirimit të filmave. Dhe nëse shfaqni dhe shërbeni nga prodhuesit tanë të kokoshkave të nivelit më të lartë në shtëpinë tuaj natën e filmit, vizitorët tuaj do të mahniten pasi nuk duhet të paguajnë çmimin e pranimit.

Kokoshka me mikrovalë e para-paketuar mund të ngarkohet me yndyrë, kripë dhe aditivë, të cilat e kthejnë ndryshe këtë meze të lehtë ushqyese me kokrra të plota në një jo të shëndetshme. Përdorimi i një prodhuesi të kokoshkave është po aq i lehtë, dhe është një mënyrë e thjeshtë për ta mbajtur kokoshkën të shëndetshme dhe një shans për ta rregulluar atë me topthat dhe marinimet tuaja të preferuara për një meze të lehtë më të shijshme sesa ajo që vjen në një qese të paketuar. Gjithashtu do t’ju kursejë para në planin afatgjatë.

Procesi i bërjes së kokoshkave është i thjeshtë: Kur kokrrizat e kokoshkave nxehen, ato shndërrohen në një rostiçeri të butë dhe të varur. Kokrrizat e kokoshkave kanë një pikë të vogël uji brenda që shndërrohen në avull kur nxehen, duke bërë që kokrriza të shpërthejë në kokoshkë. Ndërsa është e mundur për të bërë kokoshka në çdo tenxhere ol, një prodhues kokoshke e bën procesin më të shpejtë, më të lehtë dhe pak më argëtues. Pavarësisht nëse preferoni kokoshkat tuaja me ose pa vaj, pro kuzhinës sonë në Institutin e Mirë të Mirëmbajtjes votoj stilet mikrovalë, elektrike, stovetop dhe popper ajri në pika të ndryshme çmimesh, madhësish dhe kapacitete të cilat japin tërheqje për preferenca të ndryshme. Duke përfshirë modele nga më të shiturat si edhe  ngamarket më me reputacion që njohim dhe duam.

Pra, cila lloj bërëse kokoshkash është më e mira?

Makineritë e kokoshkave përdorin metoda të ndryshme për të ngrohur kokrrat, qoftë mikrovalë, nxehtësi direkte nga sobat apo energji elektrike për të fryrë ajrin shumë të nxehtë te kokrrizat. Ata mund të bëjnë një shërbim të vetëm kokoshkash në pjekese plastike me mikrovalë që kushtojnë më pak se $ 10, ose nga makina me madhësi tregtare të mjaftueshme për një mbledhje të madhe në shtëpi. Prodhuesit e çelikut të pandryshkshëm, aluminit dhe kokoshkave zgjasin më shumë sesa ato plastike ose silikoni, dhe prodhuesit e kokrrizave duhet të bëhen nga materiale të sigurta dhe të pastrueshme lehtë si BPA dhe plastike ose silikoni pa melamine, çelik inox ose alumini me rezistencë ndaj nxehtësisë trajton dhe xham të sigurt për temperaturë.

Ekzistojnë tre lloje kryesore të prodhuesve të kokoshkave – ndryshimet janë se si nxehen kokrrat e kokoshkave, pavarësisht nëse vaji duhet ose jo për të gatuar, dhe sa kokoshka mund të bëjë secila:

Bërëse kokoshkash me ajër

Lulet e ajrit janë pajisje të vogla elektrike kuzhine që qarkullojnë tub ajri të nxehtë në kokrrizat e kokoshkave. Ndërsa pjekësja, gjuankokoshka sinjë çakmak në tasin tuaj. Eshtë mënyra më e shëndetshme për të bërë kokoshka (nuk nevojitet vaj apo gjalpë). Lulet e ajrit janë të disponueshme në ngjyra zbavitëse që duken të shkëlqyera në kuzhinën tuaj dhe ato janë të lehta për t’u përdorur dhe pastruar. Ata janë më të shtrenjtë se llojet e tjera të prodhuesve të kokoshka.

Prodhuesit e një bërëse kokoshkash

Prodhuesit e bërëseve të kokoshkave janë enë prej qelqi, plastike ose silikoni me kapak ajrosjeje. Bërëset e kokoshkave, me pak ose aspak vaj, vendosen në prodhuesin e kokoshkave dhe direkt mikrovalë. Kjo eshte! Eshtë mënyra më e lehtë, më e shpejtë dhe më e lirë për të bërë kokoshka në shtëpi. Ato janë gjithashtu të sigurta për larjen e enëve, gjë që e bën pastrimin e një kanape. Fatkeqësisht, disa pjata plastike dhe silikoni janë të prirura për të njollosur pas disa përdorimeve. Ato gjithashtu mund të nxehen shumë, kështu që dorashkat e kuzhinës janë domosdoshmëri kur i nxirrni nga mikrovala! FDA akoma lejon përdorimin e BPA (një lloj lënde kimike që përdoret për të bërë plastike të qëndrueshme dhe që besohet të jetë toksike, veçanërisht kur nxehet ose ngritet) në disa paketime ushqimore – kështu që sigurohuni që pjekësja  juaj të jetë pa BPA para se të blini.

Bërëse kokoshkash nga Stovetop

Prodhuesit e kokoshkave të Stovetop njihen që bëjnë kokoshkat më të shijshme për shkak të nxehjes së shpejtë dhe përdorimit të paktë të vajit. Duket si një tenxhere e zakonshme me kapak, por kapaku përmban një mekanizëm të trazimit të drejtuar që kthehet për të mbajtur kokrrizat nga djegia dhe ngjitja në fund. Prodhuesit e kokoshkave Stovetop janë bërë prej çeliku inox dhe të qëndrueshëm për një kohë të gjatë, megjithatë ato janë relativisht të lira. Ato janë të lehta për tu pastruar – shumica e modeleve sugjerojnë thjesht fshirjen e brendshme me një peshqir letre të thatë. Prodhuesit më të mirë të kokoshkave të sobave kërkojnë që ju të kontrolloni nxehtësinë për të siguruar që kokoshka të mos digjet. Sapo tingulli që shfaqet fillon ngadalësohet dhe rrotullimi bëhet më i vështirë për t’u kthyer pasi tenxherja mbushet me kokoshka, ju mund ta hiqni atë nga nxehtësia dhe ta shijoni!

Pyetjet e bera me shpesh

A ia vlen një bërëse kokoshkash?

Makinat e kokoshkave fillojnë nga rreth 25 Euro. Shumica kanë sipërfaqe jo ngjitëse për pastrim të lehtë dhe një krah për nxitje për të zvogëluar kokrrizat e papjekura dhe kanë 100 nga vlerësimet afër 5 yjeve. Modelet më të shtrenjta kanë një pamje të kinemasë klasike, me madhësi relativisht më të madhe dhe janë një shtesë e shkëlqyer për teatrot e shtëpive. Pra, për shumë njerëz, ata ia vlejnë mirë!

Cili është vaji më i mirë për t’u përdorur në një bërëse kokoshkash?

Lloji i vajit që përdorni do të ndikojë në shijen e kokoshkave. Lloji më i zakonshëm që përdoret është vaji i kokosit. Eshtë vlerësuar normalisht si shijimi më i mirë, dhe ka qenë prej kohësh një element kryesor në kinematë. Sidoqoftë, i ndërgjegjshmi për shëndetin shpesh preferon vajin e kanolës, për shkak të përmbajtjes së tij të ulët të yndyrës dhe kolesterolit.

A është kokoshka një ushqim i shëndetshëm?

Kur është ajri i butë dhe i kalitur lehtë, kokoshka është një meze të lehtë e efektshme. Kjo për shkak se është një kokërr e tërë, dhe kokrra të tëra me fibra të lartë kanë qenë të lidhura me një rrezik më të ulët të sëmundjeve të zemrës, diabetit, disa kancere dhe probleme të tjera shëndetësore.

A mund të përdorni vaj ulliri në një bërëse kokoshkash?

Vaj ulliri ekstra i virgjër: Ju mund ta bëni kokrrizën me vaj ulliri, për sa kohë që e gatuani atë mbi nxehtësinë mesatare. Vaji i ullirit është vaji im i preferuar për t’u përdorur dhe është opsioni më i shëndetshëm. Vaji i avokados, vaji i rrushit dhe vaji i shafranit janë mundësi të mira neutrale.

Mund të vendosni gjalpë në një makineri kokoshkash?

Vendosni rojen plastike që vjen me prodhuesin tuajte kokoshkave në majë. Nëse pjekësja juaj e kokoshkave ka këtë karakteristikë, vendosni gjalpë në kupën matëse për të lejuar që gjalpi të shkrihet ndërsa kokoshka shfaqet. Ose ndryshe, vendosni gjalpin në kupën tuaj matëse dhe lëreni te shkrihet në mikrovalë (30 sekonda ose më pak duhet ta lini).