Tharëse Flokësh në Shitje – Bli Online

Flokët luajnë një rol kryesor në pamjen e një personi dhe është kënaqësi t’i modelosh ato në mënyra të ndryshme për të ndryshuar pamjen tënde herë pas here me këto tharëse flokësh.

Tharëse Flokësh në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 3 results

Showing all 3 results

Çdo person që ka pasur ndonjë magjepsje për stilimin e flokëve të tij është i njohur me këtë instrument të stilit me siguri. Është gjithashtu një mjet i shkëlqyer që është përdorur për dekada nga gratë dhe burrat njësoj për kujdesin personal dhe rregullimin e flokëve të tyre.

Tharësja e flokëve është një pajisje elektromekanike që fryn ajër nga ambienti mbi flokët e lagura për të bërë avullimin e ujit më të shpejtë. Kjo pajisje stilimi në thelb mundëson kontrollin më të mirë mbi stilin e flokëve ose formën e tyre, duke përshpejtuar dhe kontrolluar formimin e lidhjeve të hidrogjenit brenda secilit qëndrim. Arsyeja që një tharëse flokësh ka qenë kaq e suksesshme është se këto lidhje janë shumë më të forta se lidhjet e squfurit që formohen edhe nga produkte të përhershme të valëzimit. Sidoqoftë, pjesa më e mirë është që këto lidhje të zhduken lehtë me një larje të vetme të flokëve tuaja. Sot, ne do të mbulojmë gabimet e zakonshme ndërkohë që përdorim një tharëse flokësh, kështu që ju mund të keni flokë më të bukura dhe më me stil për çdo ditë. Remington, Babyliss, Philips, Panasonic, Nova dhe Havells janë disa nga markat e kërkuara që ofrojnë pajisje për modelimin e flokëve për profesionistë dhe përdorues të brendshëm në internet në Karma. al. Do të argëtoheni shumë gjatë shfletimit në faqen tonë përmes modeleve elegantë dhe shumëngjyrësh nga markat më në zë. Dhe nëse keni vendosur të blini tharëse flokësh në internet, atëherë do të duhet të keni parasysh gjërat e mëposhtme.

Gjërat që Duhet të Keni Parasysh Gjatë Blerjes së një Tharëse Flokësh

Para se të filloni të kërkoni për tharëse flokësh më të mirë për flokët tuaja, ka disa gjëra që duhet të mbani në mend.

Lloji dhe gjatësia e flokëve

Merrni parasysh të zgjidhni një tharëse flokësh të fuqishme nëse keni flokë të dëndur dhe të gjatë. Për llojin delikat dhe të hollë të flokëve, një tharëse flokësh me më pak fuqi do të jetë mjaft e mirë!

Përdorimi

Nëse kryesisht përdorni tharëse flokësh për një tharje të shpejtë, atëherë një model bazik do të jetë perfekt për ju. Për nevoja të tjera të stilimit të flokëve, ju mund të zgjidhni modele të përparuara që ofrojnë veçori shtesë si shtimi i shpejtësisë dhe cilësime të rrjedhës së ajrit, modelimi, shpërndarja, kontrolli i temperaturës, tregues ON / OFF dhe shumë më tepër.

Transportueshmëria

Tharësja më e mirë e flokëve do të ketë një dizajn kompakt që është i lehtë për tu mbajtur kur jeni duke udhëtuar. Në dyqanin tonë në internet Karma. al, do të hasni tharëse flokësh për burra dhe gra që janë dy-llojesh si me kabull dhe pa kabull. Nëse bëni shumë udhëtime, mund të zgjidhni atë pa kabull ose gjithashtu mund të blini tharëse që kanë kabuj të gjatë energjie për të arritur në prizën tuaj dhe për të siguruar lirinë e lëvizjes.

Elektromotorri

Tharëset e flokëve me elektromotorrë të fortë do të japin më shumë fuqi të erës dhe do të shkurtojnë kohën tuaj gjatë stilimit gjithashtu pa i ekspozuar flokët tuaj në shumë nxehtësi. Një elektromotor me fuqi të lartë do të thotë tharje më e shpejtë dhe stilim efikas!

Aksesorët

Merrni një tharëse flokësh që vjen me aksesorë shtesë të ndryshëm si një shpërndarës, përqendrues ose mjete për modelimin e flokëve. Një shpërndarës përdoret për të mbajtur kaçurrelat e lëmuara dhe për të rritur shkëlqimin e tyre natyral. Një përqendrues thekson rrjedhjen e ajrit në një vend të veçantë për të drejtuar dhe rregulluar flokët.

Pesha

Pesha e çdo tharëse flokësh luan një rol vendimtar në stilimin. Nëse krahët tuaj fillojnë të mpihen kur ju jeni ende në gjysmën e flokëve, nuk do të jeni në gjendje të përfundoni me lehtësi tharjen e flokëve. Sidomos, nëse keni flokë të gjatë të trashë, bëhet e vështirë të mbani dorën lart për një kohë të gjatë. Tharëset e flokëve më të mira janë të lehta në peshë dhe nuk ju mpin krahët.

Tharëse flokësh qeramike, jonike ose turmalinë

Ekzistojnë lloje të ndryshme të tharëseve të flokëve duke përfshirë jonike, turmaline dhe qeramike. Meqenëse elementi ngrohës i tharëses qeramike është i veshur me qeramikë, ai prodhon nxehtësi më të butë dhe është shumë i butë për flokët. Tharëset e flokëve jonike hedhin jone negative të cilat nga ana e tyre prishen molekulat e ujit për të forcuar kohën e tharjes së flokëve. Tharësit e flokëve turmaline janë të veshura ose të përbëra nga ky mineral gjysëm i çmuar dhe ai lëshon më shumë jone negative për të rritur shkëlqimin e flokëve tuaj. Nëse keni flokë të djegur, atëherë një tharëse flokësh turmaline do të jetë zgjedhja më e mirë për ju ose nëse keni flokë normalë, një tharëse flokësh qeramike do të jetë një mundësi e mirë.

Gabimet që Bëni Kur Përdorni një Tharëse Flokësh

Edhe përdorimi i tharëses më të mirë të flokëve nuk do të ndihmojë nëse nuk e përdorni në mënyrën e duhur, për më shumë lexoni më tej:

Kujdesi para përdorimit

Shumë njerëz e humbin këtë hap të rëndësishëm. Nëse planifikoni t’i ekspozoni flokët tuaj ndaj çdo lloj stilimi nga nxehtësia, duhet të investoni në kujdesin për rricat tuaja. Nëse keni përdorur bojën e flokëve, atëherë kjo ka të ngjarë të dobësojë boshtin, prandaj duhet të aplikohet përdorimi i rregullt i një maske flokësh e riparimit të thellë dhe një serumi flokësh mbrojtës nga nxehtësia. Vajosja e kokës tuaj dhe dhënia e saj një trajtim me avull gjithashtu do të lejojë që gjëndrat të hapen dhe relaksohen.

Metoda e Flokëve që pikojnë (Dripping Hair)

Jo shumë persona janë të vetëdijshëm për faktin se një tharëse flokësh nuk duhet të përdoret kurrë në flokët e lagura. Në vend të kësaj, këshillohet që flokët tuaj të jenë të paktën gjashtëdhjetë ose gjashtëdhjetë e pesë përqind të thatë para se të mendoni të merrni një furçë ose tharëse pranë saj. Thani me peshqir flokët tuaj të lagur dhe më pas përdorni gishtat për të zhdukur fijet përpara se t’ju futeni me një furçë dhe një tharëse flokësh në mjedisin më të ulët.

Zgjidh një Tharëse Flokësh në Karma

Ne kemi çdo markë që ju ndoshta mund të dëshironi të zgjidhni, hidhni një vështrim në disa prej tyre këtu.

Philips

Nuk ka asnjë mënyrë që të gaboni me tharëset e flokëve Philips. Ato kanë dizajne kompakte të produkteve që mund të futen edhe në çantën tuaj. Për përvojën e plotë në sallonin e goditjeve, ekziston një tharëse flokësh në madhësi të plotë edhe për gratë.

Ikonic

Kjo markë krijon saktësisht produkte që janë miqësorë për përdoruesit dhe megjithatë u shërbejnë profesionistëve të të gjitha niveleve. Tharëset e tyre kanë mbrojtje të brëndshme për të parandaluar mbinxehjen e rricave tuaja. Ka edhe modele me ngjyra të ndezura që duken argëtuese dhe me stil.

Braun

Këtu është një markë që kombinon performancën e lartë dhe dizajnin e lehtë. Ato janë të njohura për të bërë tharëse flokësh ideale për burra që janë efikase, si dhe të lëvizshme. Modelet e tyre janë ose plotësisht të zeza ose të bardha me theksime gri të cilat janë shumë tërheqëse.