Furça Elektrike në Shitje – Bli Online

Mënyra më e mirë për ju për të mbajtur dhëmbët tuaj të pastër dhe të shëndetshëm është duke larë dhëmbët rregullisht dhe duke pastruar dhëmbët me furçë elektrike por gjithashtu edhe me fije dentare.

Furçë Elektrike në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Nëse nuk jeni të kënaqur me efektet e larjes me furçë manuale, atëherë mund të zgjidhni furçat elektrike për të prodhuar një larje të barabartë dhe të qëndrueshme. Këto furça mund të ofrojnë një zgjidhje gjithëpërfshirëse për pastrimin e dhëmbëve.

Ka shumë furça dhëmbësh elektrike me karakteristika të ndryshme në treg. Mund të gjeni ato që funksionojnë me bateri dhe madje edhe furçat elektrike të rimbushshme. Mund të gjeni edhe furça dhëmbësh që vijnë me karakteristika të veçanta, të tilla si lëkundje ose veprim rrotullues, fije ultrasonike, etj.

Meqenëse këto furça dhëmbësh janë të lehta për t’u përdorur, ju do të qëndroni të inkurajuar të mbani higjienën e duhur orale, në mënyrë që dhëmbët tuaj të jenë të pastër nga gurëzat, papastërtitë, njollat ​​etj. Me produktet e duhura të kujdesit oral, ju do të jeni në gjendje të shmangni efektet drastike të sëmundjes së mishit të dhëmbëve, prishjen e dhëmbëve, operacionin oral, etj. Disa furça dhëmbësh vijnë gjithashtu me kohëmatës të integruar që ju paralajmërojnë çdo 30 sekonda apo më shumë. Në këtë mënyrë, lehtë mund të njiheni kur kanë kaluar dy minuta (pastrimi). Kjo ju ndihmon t’u jepni të njëjtën rëndësi të gjithë dhëmbëve në gojën tuaj në mënyrë që secila zonë të pastrohet siç duhet.

Duke ruajtur higjenën e duhur orale, do të jeni në gjendje të shmangni edhe erën e keqe të gojës. Në këtë mënyrë, ju do të qëndroni të sigurt gjatë kryerjes së prezantimeve të biznesit, ndërsa flisni me datën tuaj, etj. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të mbani dhëmbët tuaj të bardhë në mënyrë që të mund të ndizni një buzëqeshje të shëndetshme për të gjithë ata që ju rrethojnë. Është gjithashtu e këshillueshme që ju të vizitoni dentistin herë pas here në mënyrë që ai / ajo të mund të hedhë një vështrim në dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve dhe t’i mbajë ato të shëndetshëm.

Llojet e Furçave të Dhëmbëve Elektrike

Furça elektrike dhëmbësh Philips Sonicare 

Janë në krye kur bëhet fjalë për veçoritë inovative dhe teknologjinë e përparuar të pastrimit. Me një larmi cilësimesh për të zgjedhur të tilla si: Të ndjeshëm, për një furçë më të butë që është më e lehtë për dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve, e përsosur nëse vuani nga ndjeshmëria; Deep Clean, një larje 3-minutëshe e energjisë për freski të shtuar; dhe White, për heqjen e njollave veprimin për t’i mbajtur ato të bardhat e perla të shkëlqejnë. Bashkuar me një dizajn të hollë dhe elegant, pastrimi i zgjuar nuk dukej kurrë aq mirë. Dhe nëse jeni një udhëtar i shpeshtë, ata vijnë me një rast elegant udhëtimi me një karikues të integruar USB që është kompakt dhe shumë-funksional, kështu që ju të mund të udhëtoni të lehtë dhe të vazhdoni me shëndetin tuaj të dhëmbëve kudo që të shkoni.

Furça dhëmbësh elektrike Oral-B 

Rekomandohen dhe aprovohen shumë nga profesionistë të dhëmbëve në të gjithë botën. Çojeni higjenën tuaj dentare në një nivel krejt tjetër me gamën tonë të shkëlqyer për një pastrim të pacënuar që nuk do të ndikojë në buxhetin tuaj. Cilësimet e ndryshme të intensitetit ju lejojnë të personalizoni rutinën tuaj të pastrimit, pavarësisht nëse keni dhëmbë të ndjeshëm, mbajtëse, mbushje, kurora ose rimeso, ju mund të ndiheni rehat dhe të sigurt ndërsa lani. Eksploroni gamën Genius të furçave të dhëmbëve Oral-B për veçori të shkëlqyera siç është aplikacioni i specializuar. Ju mund ta shkarkoni aplikacionin në telefonin tuaj inteligjent për stërvitje të porositur për të ndihmuar në përmirësimin e përvojës suaj të larjes nga koha dhe monitorimi i zakoneve tuaja të pastrimit, duke u siguruar që të mbuloni çdo cep dhe të çarë, kështu që të mos humbisni kurrë një vend.

Air flossers 

E bëjnë shumë më të lehtë hyrjen në hapësirat e vështira midis dhëmbëve. Investoni në një pasqyrë kozmetike në mënyrë që të shihni saktësisht se çfarë po bëni. Përdorni një flosser çdo ditë për të përmirësuar shëndetin tuaj të mishit të dhëmbëve. Të gjithë e duam një kupë të mirë në mëngjes ose një gotë të kuqe në mbrëmje, por priremi të harrojmë se me kalimin e kohës disa nga pijet tona të preferuara mund të na njollosin dhëmbët; këtu janë të dobishme mjetet tona për zbardhjen e dhëmbëve. Merrni rezultate zbardhuese profesionale në komoditetin e shtëpisë tuaj, duke ju dhënë atë buzëqeshjen Hollywood-jane gjatë gjithë vitit.

Furçë Elektrike Kundrejt Furçës së Dhëmbëve Manuale

Ndërkohë që furçat e dhëmbëve manual me fije najloni kanë dalë në treg për një kohë të gjatë, ajo që u jep furçave elektrike të dhëmbëve është që fijet e tyre të dridhen dhe rrotullohen, gjë që ndihmon në heqjen e grumbullimit të gurëzave nga dhëmbët dhe papastërtitë nga mishrat e dhëmbëve. Këto dridhje lehtësojnë heqjen e grimcave më të vogla, kur dhe kur lëviz furçën e dhëmbëve nëpër dhëmbë. Për shkak të këtij veprimi, furçat elektrike të dhëmbëve janë më të dobishme në heqjen e pllakave. Përveç kësaj, furçat elektrike të dhëmbëve këshillohen gjithashtu për njerëzit me lëvizshmëri të kufizuar ose ndonjë problem tjetër të lëvizjes. Së bashku me këtë, kohëmatësi i integruar ju ndihmon të pastroni për një minimum prej 2 minutash, gjë që këshillohet nga shumica e dentistëve.

Si të Zgjidhni Furçën e Dhëmbëve më të Mirë Elektrik

Si të zgjidhni furçën e dhëmbëve më të mirë elektrike

Kostoja

Gjërat e para së pari: Cili është buxheti juaj i furçës së dhëmbëve? Si do që të jetë ju mos u merakosni sepse në Karma.al ju do të gjeni furçat tuaja me llojin e buxhetit që i përshtatet çdo klienti.

Aftësia

Nëse keni dhëmbë të ndjeshëm ose mishra të ndjeshëm, keni parasysh të shikoni llojet e kokave të furçave që mund të merrni për furçën tuaj të dhëmbëve. Disa modele, si ato nga Oral-B ose Sonicare, ofrojnë shumë lloje të ndryshme të kokave të furçave për nevoja të ndryshme, të tilla si kokat e furçave për zbardhjen, kujdesin e mishrave të dhëmbëve dhe pastrimin rreth aparateve. Disa koka të furçave të dhëmbëve kanë fije silikoni. E gjitha ka të bëjë me preferencën tuaj për të bardhët tuaj margaritar.

Komoditeti

Do të kujtoni të zëvendësoni kokat e furçave kur është koha e duhur? Nëse jo, mbase një furçë dhëmbësh me bazë abonimi është e përshtatshme për ju. Dhe mos harroni të shikoni se sa karikim mban një furçë dhëmbësh sepse gjëja e fundit që dëshironi është që furça juaj e dhëmbëve ti ketë mbaruar bateria kur jeni duke u përpjekur të bëheni gati për shtrat. Në atë moment, ju do të keni mall për një furçë dhëmbësh të rregullt.

Pse të Përdorni një Furçë Dhëmbësh Elektrike?

Furçat elektrike të dhëmbëve kanë një numër përparësish krahasuar me furçat manuale. Disa njerëz e shohin të vështirë përdorimin e një furçe dhëmbësh manuale për shkak të problemeve fizike që prekin duart ose krahët e tyre. Fëmijët gjithashtu mund ta kenë të vështirë të kryejnë lëvizjet e sakta të nevojshme për të pastruar plotësisht me një furçë manuale – dhe shumë fëmijë mendojnë se përdorimi i një furçe dhëmbësh elektrike është shumë argëtuese! Disa furça dhëmbësh elektrike ofrojnë karakteristika që shumica e furçave manuale nuk i bëjnë, të tilla si një mënyrë zbardhimi që lustron dhëmbët, ose një kohëmatës që siguron që të lani dhëmbët për dy minutat e plota të rekomanduara nga Karma.al.