Karroca & Ndënjëse për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Gama jonë e gjerë e karrocave & ndënjësve për vetura për fëmijë përbëhet nga markat kryesore të foshnjave në Shqipëri dhe jo vetëm, duke përfshirë një gamë të madhe të sediljeve të makinave nga Karma.al, të disponueshme në një gamë të gjerë stilesh dhe ngjyrash të ndryshme .

Karroca & Ndënjëse për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 3 results

Showing all 3 results

Kjo markë jashtëzakonisht e famshme për sigurinë dhe aksesorët e foshnjave krenohet me përkushtimin e tyre ndaj sigurisë dhe rehatisë së foshnjës, duke e bërë udhëtimin si familje sa më të lehtë dhe të kënaqshëm. Sediljet e makinave të Karma.al kanë një bazë inovative ISOFIX që thjesht klikon në vend dhe shpesh mund t’i bashkangjitet zgjedhjes suaj personale të karrocës ose karrocës. Nga Pebble Pro te Pearl Smart, të gjitha produktet e Karma.al janë të dizajnuara në mënyrë ekologjike dhe janë bërë me materiale me cilësinë më të lartë që premtojnë jetëgjatësi dhe një zgjidhje të sigurisë së udhëtimit, në të cilën mund të mbështeteni gjithmonë.

Të gjitha sedijet tona portative për makina për fëmijë janë të dizejnuara me siguri duke ofruar mbrojtje superiore dhe ne gjithashtu ofrojmë ndënjëse për makina të përshtatshme që nga lindja, si dhe dizajne të rregullueshme që përshtaten ndërkohë që fëmija juaj rritet. Shumë prej ndënjësve tona të makinave për fëmijë të vegjël dhe për foshnja janë në përputhje me karrocat që ne gjithashtu ofrojmë, nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë në zgjedhjen e një sistemi udhëtimi duke përfshirë një komplet makinash; ju lutemi kontaktoni ekipin tonë dhe ne do të jemi të lumtur t’ju ndihmojmë.

Në Karma.al, ne vlerësojmë sigurinë e foshnjës tuaj, prandaj ne kemi zgjedhur vetëm vendet më të mira të makinave në treg sot. Ne kemi një përzgjedhje të gjerë që ju pret, nga sediljet e makinave për të porsalindurin tuaj deri te vendet e konvertueshme të makinës për vogëlushin tuaj dhe deri në fëmijët e moshës 10 vjeç. Blini të gjitha ndënjëset e makinave në internet sot dhe përfitoni nga ofertat dhe uljet marramëndëse.

Gjeni çmimet më të mira për karrocat e fëmijëve të llojeve Strollers dhe produktet e tyre të lidhura në Karma.al, dyqani ynë i blerjeve në internet ka mbi 40.000 produkte për t’ju ndihmuar të shtuar zbavitjen tuaj të blerjeve në internet me çmime konkurruese. Ju mund të gjeni, krahasoni dhe blini produktin e duhur thjesht duke klikuar filtrat.

Cila Ndënjëse për Makina për të Porsalindur apo Bebet ju Duhet?

Të gjithë fëmijët duhet të përdorin një ndënjëse makine nga lindja deri në moshën 12 vjeç (ose derisa të jenë të gjatë 135 cm). Sediljet e makinave për fëmijë janë krijuar për të mbrojtur kockat e buta të fëmijëve dhe organet e brendshme të pambrojtura në secilën fazë të zhvillimit. Foshnjat kanë nevojë për nivele të ndryshme mbrojtjeje për fëmijët e vegjël dhe fëmijët më të mëdhenj, kështu që kur po blini ndënjësen tuaj të parë të porsalindurit ose për fëmijë duhet të siguroheni që të merrni një të tillë që është e përshtatshme posaçërisht për të sapolindurit dhe foshnjat e reja.

Sedilja portative e makinës pë fëmijë që blini duhet të plotësojë standardet e BE-së. Fëmija juaj duhet të jetë në kategorinë e duhur të sediljes për moshën dhe madhësinë e tij. Të gjitha foshnjat fillojnë në një vend të makinës për foshnje me drejtim prapa. Këtu ne shpjegojmë ndryshimet midis sediljeve të fëmijëve në makinë dhe për të zbuluar më shumë pse udhëtimi prapa është një pjesë jetike e parandalimit të lëndimeve në një përplasje.

Ju do të duhet të vendosni nëse doni një transportues portativ foshnjash që mund të përdoret si pjesë e një sistemi udhëtimi në një karrocë dhe gjithashtu do të duhet të merrni parasysh nëse doni një ndënjëse makine që mund të sigurohet në makinë nga lidhësit Isofix, rripin e sigurimit të makinës ose një bazë. 

Cilat Janë Grupet e Ndënjëseve të Makinave?

Karriget e makinave për fëmijë blihen në dy mënyra: ose sipas grupit të peshës së sediljes së makinës së fëmijës suaj ose sipas gjatësisë së fëmijës suaj. Kështu që Grupi 0+ është nga 0-13 kg – që nga lindja deri në moshën 12-15 muajshe. Është e mundur të blini vende që kombinojnë një ose më shumë grupe, për shembull, grupi 0 + / 1, 0-18 kg, 40-105 cm, ose nga lindja deri në moshën rreth katër e gjysmë. Këto njihen si vende me shumë grupe ose kombinime. Gjeni atë të saktën për ju nga grupet e ndryshme të sediljeve të makinave.

Ndënjëse Portative për Fëmijë me Kthim

Nëse jeni duke kërkuar për një ndënjëse për rrotullim makine për fëmijë – kjo është një vend makine me një bazë rrotulluese – do të jeni të kënaqur të dini se tani ka më shumë modele se kurrë që e kanë këtë tipar. Disa ndënjëse për makina për fëmijë kanë një bazë kthyese për t’ju ndihmuar ta vendosni fëmijën tuaj në sedilje, pasi mund ta ktheni atë drejt derës së makinës. Sediljet e tjera të makinës për fëmijë kanë një bazë të kthyeshme për ta bërë më të lehtë kalimin midis kthimit nga prapa dhe asaj përpara. Disa vende makinash kanë një mekanizëm për të ndaluar që ndënjësja e makinës të kthehet përpara shumë shpejt, por të tjerët jo. Nëse nuk ka asnjë mënyrë për të ndaluar ulësen e makinës është kthyer me fytyrë përpara shumë shpejt, ajo humbi shenjat në testet tona për shkak të potencialit të keqpërdorimit.

Hidhni Hapa të Thjeshtë për Sigurinë Superiore të Makinës për Foshnja

Sistemet e udhëtimit dhe aksesorët ndërveprojnë së bashku. Ata sigurojnë që foshnja juaj të hipë në makinën tuaj me siguri të plotë, si dhe me stil në të njëjtën kohë. Ndënjëset e sigurisë së makinave për fëmijë përqendrohen në përshtatjen e madhësisë së përshtatshme për moshën, komoditetet trupore dhe mbrojtjen e zonave të ndjeshme. Karma.al mbart sisteme udhëtimi nga Eddie Bauer, Safety 1st dhe Evenflo. Këto sisteme vijnë me dy baza. Një bazë hyn në makinën tuaj. Ju e lidhni atë në vend dhe e lini atje. Baza tjetër është pjesë e karrocës. Duke punuar vetëm me sediljet e foshnjave me fytyrë të pasme, ju mund të transferoni një fëmijë nga karroca në makinë thjesht duke ngritur sediljen e makinës dhe duke e vendosur atë në bazë. Një klik konfirmon se e keni vendosur sediljen siç duhet në bazë dhe se tani është gati për udhëtim.

Aksesorë të tjerë të domosdoshëm për sigurinë e udhëtimit përfshijnë jastëkët e qafës së Noodle Head dhe mbulesat e sediljeve të makinës së Sophias. Të dy produktet punojnë së bashku për të zbutur materialin ndonjëherë-gërvishtës të sediljes dhe për të siguruar që një qafë e vogël të marrë jastëk shtesë në automjet. Karma.al disponon mbulesa të rripave të sediljeve të makinës që mbrojnë fëmijën tuaj nga qetësia e pakëndshme që herë pas here mund të vendosë pajimi i një vendi në gjoks dhe rreth shpatullave. Këto mbulesa mbyllen me Velcro për t’u vendosur siç duhet rreth rripave të sigurimit.

Kur rripat e sigurimit bëhen shumë të ndotur, fillojnë të grisen ose bëhen të vështirë për tu rregulluar, zëvendësojini ato me produkte nga Karma.al. Fëmijët e moshuar përfitojnë nga shtimi i një jastëku të rripit të shpatullave që e bën veshjen e mbajtëses më të rehatshme. Pasi të keni veçuar makinën ose sediljen përforcuese të fëmijës suaj, sigurohuni që jo vetëm të pastroni rripat, por edhe pajisjen. Nëse një pjesë e pajisjeve humbet, zëvendësojeni atë me artikuj nga një çantë që mbart Karma.al. Ajo vjen me pajisje në rritje, si dhe disqe që mbajnë rripat në vend.

Përfitimet e Karrocave për Fëmijë

  • Me një të porsalindur, bërja e gjërave të tjera mund të jetë mjaft e detyrueshme dhe pothuajse e pamundur. Sidoqoftë, me një karrocë fëmijësh, është më lehtë të bësh të gjitha gjërat e tjera të nevojshme në listën tënde. Foshnja juaj mund të jetë me ju ndërkohë që ju bëni aktivitete të tjera pa u shqetësuar ose penguar dhe duke i mbajtur sytë mbi ta.
  • Mbajtja e fëmijës tuaj në krahë ose në shpinë mund të jetë mjaft e lodhshme, veçanërisht në varësi të vendit ku duhet të shkoni dhe peshës së fëmijës tuaj. Me një karrocë fëmijësh, nuk duhet të shqetësoheni nëse jeni të stresuar nga mbajtja e tyre.
  • Me një karrocë fëmijësh, ju mund të garantoni sigurinë dhe komoditetin e foshnjës tuaj. Karrocat për fëmijë janë të dizajnuara në mënyrë të tillë që fëmija juaj të jetë i sigurt dhe të jetë i qetë sa herë që jeni duke udhëtuar me ta. Gjithashtu, ato gjithashtu ju lejojnë të mbani nën vëzhgim foshnjën tuaj dhe t’i parandaloni ato nga sendet e jashtme që mund të jenë të dëmshme.