Lojra Tavoline për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Këto lojëra tavoline klasike të disponueshme për të luajtur në internet me miqtë gjithashtu janë perfekte për të qëndruar afër familjes së gjerë pasi praktikojmë distancimin shoqëror.

Lojra Tavoline për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ndërkohë që të gjithë i përmbahemi masave thelbësore të distancimit fizik, fëmijët po kërkojnë mënyra të reja për t’u lidhur me miqtë e tyre – dhe prindërit janë në kërkim për një argëtim të ri, me aktivitete tërheqëse për familjet e tyre. Nëse një natë tradicionale e lojës familjare me përfshirjen e gjyshit dhe gjyshes mund të jetë jashtë diskutimit, ka ende shumë aplikacione dhe platforma në internet që ua bën më të lehtë familjeve të luajnë së bashku lojërat e tyre të preferuara. Pavarësisht nëse dëshironi të blini prona në lojën e famshme të Monopolit ose të ndërtoni fjalorët e të gjithëve me një lojë Scrabble, këtu janë disa nga opsionet tona të preferuara të lojërave të bordit, të disponueshme në Karma. al, plus disa lojëra klasike me letra, lojëra të vogla dhe lojëra vizatimi gjithashtu.

Misioni ynë në Karma. al është të nxisim “një mënyrë më të mënçur të të luajturit” për të frymëzuar fëmijën tuaj që të jetë kurioz për botën përreth tyre dhe të inkurajojmë krijimtarinë në një mënyrë argëtuese dhe sa më të relaksuar.

Ne disponojmë një gamë të gjërë të klasit botëror të lodrave, lojërave, dhuratave dhe librave arsimorë të një cilësie të mirë, të sigurt dhe të mbështetur nga shërbimi ynë i jashtëzakonshëm ndaj klientit. Lojërat e bordit për një fëmijë nga Karma. al është një dhuratë e mrekullueshme për fëmijët tuaj të dashur.

Llojet e Këtyre Lojërave Tavoline të Bordit për Fëmijë

Lojëra tavoline Jackbox

Kjo është një platformë e njohur lojrash në internet që po tërheq vazhdimisht vëmëndjen e njerëzve. Lojërat Jackbox janë të disponueshme në një larmi platformash dixhitale si Xbox One dhe Apple TV. Ju mund të zgjidhni nga opsionet si loja popullore e vogëlsirave You Don’t Know Jack, Quiplash, e cila është si Molla te Molla, Drawful, në të cilën secili lojtar merr një njoftim të shpejtë dhe duhet të tërheqë kërkesën e tij në pajisjen e tij, dhe Fibbage XL, e cila është si Balderdash.

Kategoritë S

Lojë e njohur për të menduarit në mënyrë kreative, e bazuar në kategori, mund të shkarkohet në formë aplikacioni falas nga App Store ose Google Play. Fëmijët mund të luajnë kundër miqve një për një ose të hapin një dhomë për të luajtur me shumë miq si një grup.

Lojra tavoline Scrabble

Fëmijët mund të ndërtojnë fjalorët e tyre duke luajtur në versionin online të lojës klasike për krijimin e fjalëve për dy deri në katër lojtarë, të ofruar gjithashtu nga Karma.al. Ose ka Scrabble Go, i cili është i disponueshëm falas në App Store ose Google Play.

Lojra tavoline Clue

Fëmijët mund të krijojnë lojëra private me shumë lojtarë për t’u zhytur në Marmalade Game Studio e cila është një lojë  klasike bordi në internet me vrasje dhe mister. Është në dispozicion në App Store dhe Google Play.

Salla e Lojrave Mattel

Nga Barbie tek Thomas the Train to Polly Pocket, personazhet e preferuara të fëmijëve Mattel marrin jetë në lojërat falas dhe të gatshme për fëmijë. Fëmijët mund të ndajnë ekranet e tyre në Zmadhim dhe të luajnë së bashku. Faqja do të ofrojë gjithashtu libra dhe udhëzues falas nga American Girl dhe një udhëzues se si të krijoni arenën tuaj Hot Wheels Monsters Trucks në shtëpi.

Lojra tavoline Chips & Guac on Houseparty

Fëmijët 12 vjeç e më shumë do të pëlqejnë të kërcejnë në Houseparty (festat shtëpiake), një rrjet social ballë për ballë i krijuar për të pritur lojëra si Guac dhe Chips, i cili është i ngjashëm me Molla me Mollët. Thelbi: Mblidhni të paktën tre lojtarë, pastaj përputhni letrat me mbiemrat dhe pasoni hilariteti. Fëmijët mund ta shkarkojnë aplikacionin përmes Google Play ose App Store, të shtojnë njëri-tjetrin si miq dhe të luajnë.

Lojra tavoline UNO!

Loja klasike me letra mund të shkarkohet në Google Play ose App Store falas. Fëmijët mund të bashkojnë forcat me miqtë në Dhomën e Argëtimit të aplikacionit.

Puzzles (enigmat) Jigsaw 

Fëmijët mund të ftojnë miqtë të bashkohen me ta në Karma. al  për të bashkuar forcat dhe për të krijuar së bashku një mister virtualisht.

Loja e Jetës

Game of Life (Loja e Jetës), është një lojë klasike e bordit të Hasbro, është në dispozicion për në App Store dhe Google Play dhe ofron një lojë me shumë lojtarë ose opsionin për të luajtur me deri në tre persona të tjerë në të njëjtën pajisje. Marmalade Game Studio e përshkruan atë si një “ripunim 3D të animuar të tabelës fizike të njohur”.

Bëhuni Gati për një Mbrëmje Argëtimi me Lojra Tavoline nga Karma. al

Prindërit, të cilët kanë fëmijë të vegjël dhe po kërkojnë t’u marrin atyre lojëra që ndihmojnë në zhvillimin e mendjes së tyre, mund të gjejnë produkte të tilla në portalin tonë. Këto lojëra dhe lodra që kemi përfshijnë lojëra me letra, grupe pokeri, sete ndërtimi, lojëra me bllok, lojra me konzola, instrumente muzikorë, blloqe ndërtimi dhe produkte të tjera. Ju mund t’i merrni këto lojëra të dobishme në shtëpinë tuaj, kafenenë, ose pothuajse në çdo hapësirë tjetër për t’i argëtuar plotësisht fëmijët e të gjitha moshave dhe madje edhe të rriturit. Të gjitha lodrat dhe lojërat që shesim në portalin tonë janë në dispozicion me oferta dhe zbritje të mahnitshme. Përveç lojërave dhe lodrave dhe produkteve për fëmijë, ne gjithashtu kemi artikuj të tjerë të panumërta në portalin tonë.

Si të Zgjidhni Lojën e Duhur të Tavolinës

Lojërat e tavolinës luhen nga fëmijë, si dhe të rritur nga të gjitha grupmoshat. Kështu që, ndërsa blini lojërat në internet, mund të zgjidhni sipas llojit për të siguruar që loja është e përshtatshme për fëmijët. Ka lojëra edukative, lojëra me fjalë, lojëra me matematikë dhe lojëra shkencore që mund të jenë të dobishme për fëmijët. Nga ana tjetër, për të rriturit, ka lojëra strategjike dhe lufte, para dhe lojëra asetesh, dhe lojëra të ndryshme për t’ju mbajtur të angazhuar. Ndërkohë që zgjidhni një lojë në dyqanet elektronike, kontrolloni nëse është ideale për një grup moshe të caktuar apo jo. Disa nga këto përmbajnë pjesë të vogla që mund të jenë të rrezikshme për të rinjtë. Pra, lexoni të gjitha detajet përpara se të vendosni porosinë tuaj në internet.