Printer në Shitje – Bli Online

Nga një printer inkjet për në kushte shtëpie ose në zyrë te printerë të shquar 3D të aftë për të afruar objekte nga ajri i dobët, Karma ka një zgjedhje të gjerë modelesh që i përshtaten të gjitha nevojave tuaja të printimit.

Printer në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Shfletoni modelet më të fundit nga markat më të larta duke përfshirë printerët Canon dhe printerët Epson dhe gjeni një printer që përputhet në mënyrë të përsosur me kërkesat tuaja, pavarësisht nëse kërkoni shtypje A3 me cilësi të ekspozitës, faksim të integruar ose një printer të thjeshtë dhe të lirë për përdorim të përditshëm në shtëpi .

Modele tepër të volitshme si Printeri me bojë Canon Pixma MG2450 All-in-One ofron një dizajn kompakt, të lehtë për t’u përdorur dhe pajtueshmëri me fishekët me bojë ekonomike për të siguruar që kostot tuaja të printimit janë sa më të ulëta që të jetë e mundur. Nëse shpejtësia e lartë, shtypja me vëllim të madh është një përparësi, atëherë printerët me lazer si Printeri lazer monokrom Brother DCPL2500D All-in-One – i cili shtyp 26 faqe në minutë – ose Epson WorkForce WF-2660 DWF shumë efikase ofron shpejtësi dhe cilësi me një çmim të përballueshëm çmimi

Printerët me rrjet të cilësisë së lartë përfshijnë HP Officejet Pro, i cili ofron rezolucion të shtypjes 2400 x 1200 dpi – i përshtatshëm për broshura dhe prezantime – 36 faqe në minutë shtypje me shpejtësi të lartë, si dhe lidhje të shkëlqyera të rrjetit, duke përfshirë hyrjen përmes HP ePrint, Wireless Direct, Google Cloud Print dhe Apple AirPrint. Mos kërkoni më shumë nëse jeni duke ndjekur një printer zyre me performancë të lartë që do t’ju marrë tërë punën për shtypjen e përditshme.

Llojet e Printerave

Printer All-in-One

Nëse jeni lloji i personit që vlerëson komoditetin dhe shumë-funksionalitetin në pajisjet e tyre të shtëpisë, nuk mund të gaboni me një printer të All-in-One. Këto mund t’i bëjnë të gjitha, kështu që ju jo vetëm që mund të printoni projekte që keni përzemër por gjithashtu, jeni në gjendje të skanoni dhe fotokopjoni gjithashtu. Thjesht sigurohuni që të jeni gjithmonë në mbushje të bojës së printerit për t’u siguruar që merrni cilësinë dhe qartësinë më të mirë nga printeri juaj.

Printer Inkjet 

Për shumicën e përdoruesve të printerave në shtëpi, një printer Inkjet do të jetë një zgjedhje perfekte. Nëse jeni një fotograf i prirur, printerët me bojë (Inkjet) janë opsioni më i mirë për të shtypur fotografitë tuaja, por mos harroni gjithashtu të investoni në disa letra fotografike me shkëlqim për një përfundim profesional. Merrni parasysh një printer Canon me bojë ose printer Epson nga brenda rrezes tonë; të dyja janë marka me cilësi të lartë me modele që i përshtaten një shumëllojshmërie buxhetesh. Cilido qoftë modeli me bojë që zgjidhni, sigurohuni që të keni një sasi boje printeri në sirtarin tuaj të tavolinës, në mënyrë që të mos mbaroni kurrë.

Printer për Zyrat në kushte Shtëpie

Ndoshta ju punoni nga shtëpia me kohë të plotë dhe bëni shumë shtypje me vëllim të lartë? Nëse është kështu, mund të zbuloni se investimi në një printer lazer do të jetë opsioni juaj më i mirë, printerët tanë lazer janë bërë për të prodhuar tekst të freskët dhe për të ofruar performancë të lartë me shpejtësi të pakonkurueshme. Printerët tanë HP vijnë në modele me bojë dhe lazer dhe ne kemi më shumë mundësi nga markat e tjera kryesore si diapazoni i printerit tonë Brother dhe Samsung për të përmendur disa.

Printer me Wireless dhe Bluetooth 

Pavarësisht nga lloji i printerit që zgjidhni, pse të mos e bëni atë me wireless? Këto ju japin fleksibilitetin për të shtypur nga pajisjet si smartphone dhe tableti juaj dhe është pa bujë, pa nevojë për tela dhe kabllo, sigurohuni që të keni edhe letër printeri! 

Këshilla për Gjetjen e Printerit Perfekt

Shikoni saktësisht se çfarë dhe sa ju nevojitet për të shtypur.

A jeni një përdorues i rastësishëm në shtëpi që shtyp një raport libri ose fotografi, apo jeni një përdorues i zënë çdo ditë me një zyrë në shtëpi që mbështetet në një prodhim të lartë? Përgjigjja e kësaj pyetjeje do t’ju ndihmojë të përcaktoni se çfarë lloji të printerit dhe cilat funksione ju nevojiten. Ndoshta ju duhet thjesht një printer fotografik ose ndoshta keni nevojë për një printer shumëfunksional që mund të kopjojë, shtypë, skanojë etj.

Përcaktoni cilësinë e shtypjes që ju nevojitet.

Nëse do të shtypni tekst, grafikë dhe fotografi me cilësi të prezantimit, mund të dëshironi të investoni në një model të nivelit më të lartë me rezolucione më të larta.

Printerat Inkjet kundrejt Printerave lazer 

Printerët me lazer janë yjet e shndritshëm midis përdoruesve të zyrës, ndërsa printerat Inkjet sigurojnë printim me ngjyra me cilësi të lartë me një kosto të arsyeshme. Printerët me lazer janë fenomenalë për shtypjen me shpejtësi të lartë dhe mund të trajtojnë vëllime të mëdha ndërsa printerët e sotëm Inkjet janë shumë më të përparuar dhe e bëjnë thelbësore shtëpinë dhe zyrën e përsosur. Inkjet mund të ofrojnë ngjyra më të pasura dhe veçori të shkëlqyera me një kosto më të ulët për faqe.

Një printer Inkjet spërkat pika të vogla boje mbi letër për të prodhuar imazhe të gjalla dhe tekst të freskët. Me aftësinë për të përzier pa probleme ngjyrat, printerët me bojë janë të shkëlqyer për të shtypur gjithçka, nga teksti te banderola te fotot me cilësi profesionale. Karakteristika të tilla si WiFi i integruar, Apple AirPrint dhe HP ePrint e bëjnë të lehtë printimin me wireless nga një sërë pajisjesh, duke përfshirë laptopë, iPad, iPhone, tableta etj.

I përsosur për shtëpinë ose zyrën, një printer lazer përdor teknologjinë lazer dhe fishekët e tonerit për të dhënë vëllime të larta printimesh me shpejtësi më të lartë se printerët me bojë. Me varietete pikturë njëngjyrëshe dhe me shumë ngjyra, printerët me lazer janë ideal për të shtypur si tekst ashtu edhe imazhe. Dhe me veçori të shtuara si aftësia wireless, printerët lazer mund të lidhen lehtësisht me shumë kompjuterë.

Zgjidhni printerin me madhësinë e duhur për hapësirën tuaj.

Jeni në një zyrë apo apartament të vogël dhe doni të siguroheni që printeri juaj nuk zë shumë hapësirë të vlefshme? Ka shumë printerë kompaktë dhe të lëvizshëm për të zgjedhur, si dhe të pajisur me WiFi për t’i mbajtur larg syve derisa t’iu duhen.

Printeri Më i Mirë Për Ju

Edhe në këtë botë të ndërlidhur, ku duket se mund të bëni gjithçka me smartphone-in tuaj, ka akoma raste që të keni nevojë për teknologjinë e provuar dhe të vërtetë të shtypjes në letër.

Një fillim i mirë për gjetjen e printerit më të mirë për ju është të përcaktoni se ku dhe si do ta përdorni. A do të shtypni disa fletë në ditë, dhjetra apo qindra? A po kërkoni një printer zyre apo një printer shtëpie? A keni nevojë vetëm për shtypje bardh e zi, apo aftësia e ngjyrave është e rëndësishme? Dhe çfarë lidhje me funksionet shtesë si kopjimi, skanimi dhe dërgimi me faks? Dëshironi një printer kompjuteri, apo do të shtypni direkt nga një pajisje tjetër, si aparati juaj?

Vendimi juaj i parë është nëse doni një printer të dizajnuar vetëm për printim, ose nëse do të përdorni printerin tuaj për të skanuar, kopjuar ose faksuar, në këtë rast, po kërkoni një printer All-in-One.

Tjetra, zgjidhni një lloj. Dy nga llojet më të njohura të printerit janë inkjet dhe lazeri. Nëse cilësia e fotos është përparësia, do të dëshironi një printer Inkjet. Printerët Inkjet janë më të mirët në shtypjen e një kombinimi të tekstit, grafikës dhe fotografive, përzierjen e ngjyrave dhe shtypjen në një larmi të gjerë mediash. Kështu, për shembull, nëse jeni duke përdorur softuer të dizajnit grafik, do të shërbeheni më së miri nga shkathtësia e një printeri me bojë.

Nëse do të shtypni vetëm dokumente teksti si letra, fletëllogaritëse dhe dokumentacione, dhe shumë prej tyre, një printer lazer mund të ketë kuptimin më të mirë për ju.

Llojet e tjerë të printerit që duhet të merren në konsideratë përfshijnë printerët 3D, të cilët mund të sintetizojnë një objekt tre-dimensional dhe printera me format të madh, të aftë për të shtypur gjerësi midis 18 “dhe 100”, për të shtypur plane arkitektonike ose harta, për shembull.