Syze për Femra në Shitje – Bli Online

Syzet për femra janë aksesorë thelbësorë, jo vetëm sepse duken të fantastike kur i vendos, por mbi të gjitha sepse mbrojnë sytë nga rrezet e dëmshme UV(ultra violet). Dhurojini vetes syze dielli për femra që janë gjithmonë në modë nga Karma. al.

Syze për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Zbuloni ofertat nga markat kryesore si Ray-Ban, Olvin, Allen Solly dhe Concepts. Dashuria se si ato aksesojnë dhe kombinohen me veshjet tuaja. Përzgjedhja jonë e mrekullueshme patjetër do të kujdeset për shijen tuaj!

Zgjeroni gamën e syzeve të diellit për gra me ngjyra të ndezuara dhe shtojini pamjes tuaj elegancë dhe stil. Zgjidhni mes syzeve dielli fantastike me stil aviatori për gra që vijnë në ngjyra të kuqe, blu, jeshile dhe vjollcë. Krijimet e Danny Daze dhe Roadster nuk duhen humbur. Syzet e polarizuara janë perfekte për tu kombinuar me bluza të bardha, xhinse dhe këpucë të bardha. Merrni syze dielli për femra që janë gjithmonë në modë që të përputhen me veshje të tilla si ajo veshja me korniza të verdha me diell ose syze aviatori me ngjyrë portokalli. Një zgjedhje e qetë blu do të jetë perfekte për çdo pamje të rastësishme. Ju gjithashtu duhet të shikoni syzet e diellit të mrekullueshme Ray-Ban për femra. Provojini me xhinse të ngushta, një bluzë gri dhe një veshje relativisht të gjerë për një ditë argëtimi me fëmijët. Zgjidhni një palë syze dielli për femra që ndjekin modën ku gjeni një gamë të gjerë për ti kombinuar me një fustan të zi elegant. Skrapinat (takat më të larta), një çantë hobe dhe buzët të lyera me nuancën nudo mund të plotësojnë pamjen.

Llojet e Syzeve të Diellit për Gra

Syze dielli Cat Eye

Syzet e diellit Cat Eye nuk kanë nevojë për prezantim për të gjitha ju zonja dhe zonjusha. Retro në pamje, dhe elegante në stil, ky stil me kornizë i jep prekjen e duhur dhe pak dramatike  çdo veshjeje me skeletet karakteristike të syzeve Cat Eye.

Syze dielli ovale

Syzet e diellit ovale sigurojnë një pamje të nënvlerësuar, por me stil. Me një gamë emocionuese të ngjyrave të skeletit të disponueshme në këtë stil, këto i hapin rrugën koleksionit të syzeve të diellit të çdo femre.

Syzet e diellit me stil aviatori

Më parë të njohura vetëm për burrat, syzet e diellit në stilin aviator tani e shtrijnë horizontin e tyre elegant edhe tek femrat. Me formën e tyre të veçantë të xhamit dhe skeletin metalik, ato ndihmojnë në bërjen e një deklarate stili menjëherë.

Syze dielli Wayfarer

Të gjithanshme dhe moderne në apel, udhëtarët vijnë në një formë trapezoidale dhe mbajnë një skelet të gjerë nënshkrimi. Ajo që e bën atë të preferuar me shumë është, që plotëson të gjitha format e fytyrës.

Syze dielli Navigator

Navigatorët janë shumë të ngjashme me syzet me model aviatori dhe tregojnë një pamje të veçantë dhe të ekuilibruar moderno-klasike. Ato paraqesin një skelet të lehtë çeliku, dhe kanë buzë paksa të ndara në katror, dhe duken më së miri në fytyra ovale ose në formë të rrumbullakët.

Syze dielli Clubmaster

Për një femër që i pëlqen të ndërthurë vibe-t të mira me një pamje të përjetshme, syzet e diellit Clubmaster duhet të jenë zgjedhja përfundimtare. Ato mbartin një apel të parezistueshëm dhe mund të ndihmojnë të dallosh dikë direkt nga turma.

Syze dielli të rrumbullakëta

Skeleti i çuditshëm dhe i ftohtë, të rrumbullakëta janë për të gjithë ata që duan të bien në sy te syzet e diellit që bëjnë deklarata. Ata shtojnë një vijë të papërpunuar në pamjen e dikujt dhe ndihmojnë në lënien e një shenje.

Syze dielli drejtkëndëshe

Syzet e diellit drejtkëndëshe janë perfekte për të mbajtur një pamje enigmatike. Më të mirat për paraqitje të veçanta, ato shkojnë mirë me festat që ju do të merrni pjesë.

Syze dielli katrore

Skeleti katror ndihmon në ekuilibrimin e një vije të ngushtë nofulle dhe i japin një prekje këndore një fytyre të rrumbullakët ose në formë ovale. Zgjidhni një palë të mëdha në numër, dhe ato do t’ju ndihmojnë të shikoni më ëmbël gjatë gjithë rrugës që keni përpara.

Syze dielli me stil çiklisti

Skeleti në stilin mbështjellës mbrojnë sytë nga rrezet e dëmshme UV (ultra violet) dhe shkëlqimin verbues dhe japin hijen e duhur atletike. Më të mirat për çiklizëm dhe aktivitete të tjera sportive me dinamikë të lartë, ato ofrojnë përfitime funksionale për më të mirët.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cilat syze dielli për femra janë më me stil për 2021?

Disa nga llojet e syzeve të diellit për femra që janë në stil për vitin 2021 përfshijnë syze me shkëlqime dhe relativisht të zbukuruara me detaje, syze dielli me skelet të bardhë, syze dielli Cat Eye, syze dielli me vija të drejtuara, syze dielli me pasqyrim, syze dielli të rrumbullakëta, syze dielli të ndritshme  dhe syze dielli me stil aviatori.

Si mund t’i gjejnë femrat syzet e diellit të duhura për formën e fytyrës së tyre?

Mënyra më e mirë për të gjetur syzet e diellit të duhura për femra është të kuptoni se çfarë forme fytyre keni. Stilet e ndryshme të skeletëve të syzeve të diellit përshtaten me lloje të ndryshme të fytyrës. Për shembull, nëse një person ka një fytyrë në formë të rrumbullakët, atëherë syzet e diellit Cat Eye, katrore dhe me përmasa të mëdha do të duken mirë për ta. Prandaj, zgjidhni një skelet që është në një farë kontrasti me formën tuaj të fytyrës.

Sa kushtojnë kornizat e syzeve të diellit për femra?

Çmimi i syzeve të diellit për femra varet nga faktorë të ndryshëm si emri i markës, dizajni i skeletit, qëndrueshmëria dhe përfitimet funksionale që ofron. Në përgjithësi, kostoja ndryshon nga një skelet në tjetrin. Sidoqoftë, mund të gjeni shumë larmi në të gjitha diapazonin e çmimeve.

Çfarë të kërkoni kur blini syze dielli për femra?

Së pari duhet të shikoni formën e skeletit për t’u siguruar që i përshtatet mirë strukturës specifike të fytyrës tuaj. Tjetra, ju duhet të shihni nëse ngjyra e skeletit shkon mirë me tonin e lëkurës ose jo.

Cilat janë syzet e diellit më të njohura për femra?

Disa nga stilet më të njohura të syzeve të diellit për femra janë Cat Eye, ovale, të rrumbullakëta, stili Ray Ban dhe syze me shkëlqim dhe me pasqyrim.

A janë syzet e diellit të mëdha në stilin 2021?

Po, syzet e diellit të mëdha dhe në masa të mëdha për femra janë duke ecur me hap të madh në vitin 2021. Kjo ndodh për shkak se masa e “ekzagjeruar” së bashku me elementët e tjerë bën një kthesë të re në stilin e skeletit, qoftë syzet për udhëtarët, syzet për lundruesit apo syzet e rrumbullakëta.

A mund të mbajnë femrat syze dielli unisex?

Një përqindje e madhe e syzeve të diellit janë kryesisht unisex në dukje dhe tërheqëse, pasi shumë stile po bëhen më pak specifike për gjininë tani. Prandaj, po, femrat mund të mbajnë syze dielli për meshkuj. Sidoqoftë, meshkujt mund të mos jenë në gjendje të vënë modele specifike që kanë një pamje femërore dhe dallohen lehtësisht.