Pajisje për Kamping & Alpinizëm në Shitje – Bli Online

Nga çantat e shpinës tek çadrat, karabinat, tek këpucët e dëborës, ne kemi një gamë të gjërë duke përfshirë pajisje për kamping & alpinizëm për të kënaqur ata që duan aventurat në natyrë.

Pajisje & Akesorë për Kamping & Alpinizëm në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ne do t’ju ndihmojmë të visheni për aventurën tuaj të rradhës dhe të siguroheni se është e sigurt, komode dhe e paharrueshme.

Ne mbajmë me krenari një nga zgjedhjet më të mira të ingranazheve të ngjitjes kudo, për të gjithë, nga alpinistët për herë të parë në palestër deri te specialistët e mureve të mëdhenj.

Blini pajisjet më të fundit të shpinës së lehtë dhe pajisjet për shëtitje nga markat kryesore si Alpinizmi Perëndimor, MSR, Therm-a-Rest, Osprey dhe Hilleberg për ta bërë më të lehtë dhe më të shpejtë udhëtimin tuaj të vendit.

Nuk jeni mjaft në kërkim për të ngjitur PCT (Pacific Crest Trail)? Blini nga gama jonë e madhe e pajisjeve luksoze të kampeve për të veshur ekuipazhin tuaj me jastëkët e gjumit super të rehatshëm, një tendë prej 6 personash dhe një kuzhinë të kampit të shijshëm.

Pavarësisht se si udhëtoni në ambiente të jashtme, ne kemi pajisje për kampe në natyrë për t’ju çuar atje ku dëshironi me kushte fantastike dhe komode mbi të gjitha. Nuk mund të thuhet se kush mund të eksplorojë me ju kur jeni të pajisur dhe jeni duke udhëhequr rrugën.

Pajisjet & Aksesorët e Përsosur për Kamping & Alpinizëm

Çadra Kampingu

Ka të gjitha llojet e çadrave për kampe në dimensione dhe dizajne të ndryshme. Numri i vendeve për të fjetur shpesh është pyetja më e rëndësishme kur bëhet fjalë për të zgjedhur çadrën e përsosur të kampingut. Në varësi të qëllimit, prodhuesit e çadrave ofrojnë çadra për një njeri, çadra për dy meshkuj, çadra për tre meshkuj, çadra për disa persona si dhe çadra familjare. Nëse ka shumë bagazh për tu ruajtur brenda çadrës, ne rekomandojmë një çadër me holl të madh. Përndryshe, thjesht mund të shkoni për një çadër kampingu pak më të madhe dhe të blini një çadër për tre meshkuj ose për dy persona me shumë bagazh për shembull. Tendat e kampingut janë në dispozicion me konstruksione të ndryshme të tilla si çadra kube, tepe-tepe, dhe tenda shtëpie.

Aksesorë çadrash

Shtesat për pajisjet e kampeve janë fletët që shtrohen në tokë ose tapetet, të cilat përshtaten me formën dhe dimensionet e tendës suaj dhe janë perfekte për të mbrojtur pjesën e poshtme të tendës tuaj nga dëmtimet për shkak të terrenit të mprehtë. Në varësi të llojit të tokës, pajisjet tuaja të kampingut do të duhet të përfshijnë kunja çadrash të ndryshme që janë të përshtatshme për terrene shumë ranore ose shumë të forta për shembull. Një çekiç kampingu, një lopatë e palosshme, një çantë riparimi për çadrën dhe një pjesë shtesë e litarit guy do të përgatisë kampuesin me përvojë për çdo ngjarje.

Çanta gjumi për kamping

Në varësi të diapazonit të temperaturës dhe sezonit, përdoren lloje të ndryshme çantash gjumi për kamping. Pavarësisht nëse është një çantë gjumi mumje e ngrohtë me cilësi të lartë për temperatura shumë të ftohta ose një qese e lehtë sintetike për verën që ju nevojitet – çanta e duhur e gjumit për kamping varet nga destinacioni juaj. Nëse çanta e gjumit është gjithashtu pjesë e pajisjeve tuaja të shëtitjes, mund të dëshironi të kërkoni një qese gjumi veçanërisht të lehtë.

Dyshek kampingu për gjumë

Dysheku klasik me ajër përdoret gjithnjë e më pak nga kampistët gjatë kampingut. Dyshekët e gjumit që fryhen nga vetja janë shumë të rehatshëm – trajtimi si dhe komoditeti gjatë gjumit. Përveç kësaj, pesha e tyre e ulët dhe madhësia e vogël e paketimit janë shumë praktike kur bëhet fjalë për transportin e tyre. Në varësi të preferencës suaj, ka dyshekë të rehatshëm gjumi në dimensione dhe trashësi të ndryshme, si dhe dyshekë të veçantë termalë për gjumë. Përndryshe, ka edhe shtroje për të fjetur të bëra me shkumë ose jastëkët e gjumit Evazote të cilat janë shumë të popullarizuara për shkak të trajtimit të tyre të lehtë midis kampeve, alpinistëve dhe trekkerëve.

Sobë kampingu

Ushqim i këndshëm së bashku me ajrin e pastër është një aspekt jetësor i kampistëve. Ka soba kampingu në variacione të ndryshme për këtë. Disa nga variantet më të njohura janë sobat e kampeve me fishekë gazi ose shishe gazi, soba alkooli dhe soba me gaz ose soba me shumë lloj karburantesh. Kur të jeni diku në shkretëtirë, pajisjet tuaja për udhëtim mund të përfshijnë një sobë me shumë karburante, e cila është shumë e përshtatshme për këtë qëllim, ndërsa një sobë me gaz e rehatshme me disa pjata gatimi dhe mbrojtje nga era siguron një darkë të këndshme në kamping.

Pajisjet e kampingut

Enët e kampingut: Ka pjata të lehta dhe të forta kampingu të disponueshme për shijen e të gjithëve. Setet e tenxhereve për kampistët kryesisht përbëhen nga alumini dhe mund të vendosen njëra mbi tjetrën në një mënyrë kompakte. Pllakat e kampingut dhe gotat për në kamp të bëra prej plastike ose alumini janë të qëndrueshme dhe të përkryera dhe gjithashtu të përshtatshme për pajisjet tuaja të kampeve. Seti përfshin: një pirun, një lugë dhe një thikë, darka juaj jashtë do të jetë edhe më e këndshme.

Aksesorë kampingu

Përveç tendave, çantat e gjumit dhe sobat, karriget e kampingut, tavolinat e kampeve, fenerët e kampeve, fenerët me gaz ose LED, hamakë dhe tarpa janë të rëndësishme kur bëhet fjalë për kampe. Panelet diellorë të lëvizshëm të cilët përdoren si burim energjie po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara edhe në kampuesit.

Çfarë Lloji Pajisjesh dhe Aksesorësh Kampingu Ofrojmë?

Ne ju furnizojmë me një gamë të madhe të furnizimeve themelore të kampeve, pajisjeve dhe aksesorëve. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një dyshek kampingu, shishe uji, çanta shpine, drita kampingu, soba kampingu, mobilje kampingu, apo edhe mjete të ndihmës së shpejtë, ne ofrojmë lloje të ndryshme të këtyre furnizimeve.

Çfarë Produktesh Sigurie ju Duhen Gjatë Kampit?

Kur shkoni për kamping, ka sende sigurie që duhet të mbani me vete. Mund të jetë një makth nëse nuk keni gjëra të tilla si largimin e mushkonjave, mjetet për mbrojtjen nga kafshimi nga gjarpri, apo paketat e ndihmës së shpejtë për mbijetesë.

Një rrjetë koke, për shembull, mund të jetë e mirë për klimat e lagështa në Australi ose klimat tropikale ku mushkonjat shkaktojnë telashe. Ajo do të mbrojë kokën dhe fytyrën tuaj nga jo vetëm mushkonjat, por edhe grerëzat, bletët dhe insektet e tjera fluturuese kur eksploroni jashtë. Një shishe filtri uji është gjithashtu e shkëlqyer për filtrimin e ujit që mund ta përdorni gjatë aventurës tuaj. Një mjet i neveritshëm do të ndihmojë largimin e mushkonjave nga vend kampingu duke ju lejuar të bëni një gjumë të mirë ose të relaksoheni gjatë ditës pa rrezikuar pickimin e mushkonjave. Karma.al ju sjell një koleksion të gjerë të produkteve të sigurisë gjatë kampingut që mund t’i zgjidhni në varësi të nevojave tuaja dhe vendeve që po vizitoni.