Produkte për Buzët në Shitje – Bli Online

Një nuancë delikate e ngjyrës në buzët tuaja dhe sytë e lyer me kohl është makeup-i themelor, për të cilën një femër ka nevojë për të paraqitur pamjen e saj të rregullt. Vendosja e makeup-it për buzë jo vetëm që rrit besimin por gjithashtu ndërton një personalitet të fortë dhe tërheqës.

Produkte Makeup për Buzët në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Një femër dhe buzëkuqët e saj ndajnë një lidhje të veçantë që rritet thellë çdo ditë që kalon. Ngjyra e kuqe për buzët jo vetëm që jep më shumë sharm në fytyrën e një gruaje, por oomfi gjithashtu i shton besimin dhe personalitetin e saj.

Tregu i industrisë së bukurisë këto ditë ka lulëzuar kaq shumë dhe ofron një gamë të pafundme të produkteve të bukurisë. Nga foundation-at tek highlighter-sat, kohl-i i zi i thellë deri te boja për vetulla me ngjyra të ndezura dhe produktet tona të preferuara të makup-it për buzë.

Tregu i makeup-it për buzët ka lulëzuar gjatë viteve të kaluara, nga thjesht të kuqe tek ngjyra vjollcë e errët dhe blu, etj. Industria e bukurisë ka bërë përparime. Tregu tani është i mbushur me balsamë për lyerjen e buzëve, buzëkuqë, shkëlqyes buzësh, ngjyra mat të buzëve, krem ​​buzësh dhe vijëzues buzësh. Ju mund të luani me ngjyra dhe cilësi të ndryshme në buzët tuaja dhe të shtoni shkëlqimin e duhur në to. Ju duhet vetëm ajo pak besim për ta sportuar, kjo është e gjitha.

Lërini Buzët Tuaja të Flasin me Këto Produkte Makeupi për Buzët

Gjithmonë përgatitini buzët me një balsam buzësh

Ashtu si ju përdorni një primer për të krijuar një bazë të butë për foundation-in tuaj, një balsam buzësh është primar për buzët tuaja dhe ndihmon të kuqin e buzëve të rrëshqasë mirë. Ai gjithashtu mban buzët tuaja të hidratuara dhe parandalon plasaritjen e buzëve. Kështu që vendosni një shtresë nga Maybelline Lip Balm tuaj të preferuar përpara se të filloni pjesën tjetër të makeup-in tuaj, në mënyrë që buzët tuaja të kenë kohë për të rrezatuar shkëlqim.

Vijëzoni buzët me një vijëzues buzësh

Vijëzimi i buzëve me një vijëzues buzësh jo vetëm që përcakton buzët tuaja dhe u jep atyre një formë të qartë, por gjithashtu parandalon gjakderdhjen me buzëkuqin tuaj ose pendët nëpër buzë. Ndiqni përgjatë vijës natyrale të buzëve tuaja (ose eksperimentoni nëse dëshironi të krijoni iluzionin e një buze më të madhe dhe më të plotë!) Me një vijëzues buzësh që përputhet me ngjyrën tuaj natyrale të buzëve ose përputhet me ngjyrën e buzëkuqit tuaj. Vijëzuesit e buzëve Maybelline janë perfekte për përcaktimin dhe theksimin e buzëve tuaja duke rritur gjithashtu jetëgjatësinë e ngjyrës tuaj të buzëkuqit. Formula kremoze e vijëzuesit të buzëve rrëshqet lehtësisht në buzët tuaja dhe parandalon që buzëkuqi të venitet.

Lyejini buzët me buzëkuqin tuaj të preferuar

Me kaq shumë mundësi për të zgjedhur, mund të jetë e vështirë të gjesh buzëkuqin më të mirë që kontrollon të gjitha kutitë e tua. Shpresojmë që kjo përmbledhje e shpejtë e buzëkuqëve të ndryshëm Maybelline t’ju ndihmojë të gjeni të duhurën për pamjen tuaj të ardhshme të makeup-it.

Buzëkuq Sensacional Liquid Matte

Ky buzëkuq i matur pa peshë jep ngjyra intensive pa i bërë buzët tuaja të ndjehen të ngjitura ose të thata. Kënaquni me pamjen e buzëkuqit mat, por ju dëshironi që buzëkuqi juaj të ketë një ndjesi interesante? Nëse po, Buzëkuqi Sensational Liquid Matte është zgjedhja e duhur për ju!

Buzëkuq i lëngshëm Superstay

Ky buzëkuq me qëndrueshmëri të gjatë dhe i papërshkueshëm nga uji është pikërisht ajo që ju nevojitet nëse po kërkoni një buzëkuq që funksionon aq shumë në dobinë tuaj! I disponueshëm në një larmi hijesh, Buzëkuqi Superstay Liquid qëndron në vend deri në 16 orë, kështu që hani, pini, puthni dhe diskutoni, ky buzëkuq do t’i kalojë të gjitha.

Buzëkuq Supray Stay Matte Ink Crayon

Me fuqinë e qëndrueshme të një buzëkuqi të lëngshëm me strukturën e butë të një shkumësi me bojë, hijet e buzëkuqit Superstay Matte Crayon zgjasin deri në 8 orë pa u zbehur ose prishur.

Buzëkuq  Matte me ngjyra kremoze

I mbushur me gjalpë shea dhe i krijuar me pigmente të ngopura, Buzëkuqët Kremozë Matte është buzëkuqi më i mirë për ju nëse shijoni nuancat e buzëve të gjalla, të freskëta me një ndjesi dhe për ato që duan buzë të lagura.

Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, filloni duke aplikuar buzëkuqin në qendër të buzës suaj të sipërme, pikërisht nën harkun e Kupidit. Më pas, rrëshqitni buzëkuqin nëpër buzën tuaj të sipërme nga qendra drejt të dy qosheve derisa të vishet e gjithë buza e sipërme. Përsëritni të njëjtat hapa në buzën tuaj të poshtme dhe shmangni aplikimin e shtresave të shumta të buzëkuqit pasi do të bëjë që buzët tuaja të duken të stampuara dhe ngjitëse.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

A është në rregull të vendosni foundation në buzët tuaja?

Vendosja e një foundation-i në buzë do të ndihmojë që ngjyra e buzës tuaj të qëndrojë në vend dhe të mos njolloset lehtë. Përndryshe, nëse përdorni një concealer në lëkurën tuaj, përdorni edhe në buzët tuaja. Përdorimi i një foundation-i ose concealer-i në buzët tuaja do të sigurojë që ngjyra të mbetet e vendosur për shumë kohë dhe të mos transferohet.

A duhet të vendos foundation në qepallat e mia?

Asnjëherë mos vendosni concealer ose foundation në qepallat tuaja si bazë, kjo do të shkaktojë që makeup-i i syve tuaj të rrudhet. Përdorni gishtat tuaj për të aplikuar bazamentin tuaj nëse doni një mbulim të pastër dhe një furçë për mbulim mesatar deri në të plotë.

Si mund t’i zmadhoj buzët në mënyrë natyrale?

  • Shtresimi
  • Hidrato, hidrato, hidrato.
  • Mbivendosni buzët tuaja.
  • Theksoni me shkëlqim.
  • Provoni trajtim plumping.
  • Dyfishohuni në ngjyrat lakuriq të buzëve.
  • Vijëzojini me korrektor (concealer) pas buzëkuqit.
  • Mos e lini pa vendosur balsamin e buzëve.

Si ta vendos buzëkuqin në formën time të buzës?

Për t’i bërë buzët tuaja të duken të barabarta, së pari, duhet të vijëzoni pjesën e jasthme të buzës tuaj me një vijëzues buzësh. Vizatoni pjesën e ngushtë që të përputhet me anën tjetër, para se të vendosni buzëkuq. Nëse pabarazia është shumë e dukshme, përdorni dy tone të ndryshme të kuq buzësh: përdorni një ton më të lehtë në anën më të hollë për ta ngritur dhe një ton më të errët nga ana tjetër.

Cila është marka më e shtrenjtë e buzëkuqëve?

Pa dyshim, buzëkuqi H. Couture Beauty Diamond është buzëkuqi më i shtrenjtë në botë. Shitet për 14 milion dollarë secili, kështu që jo shumë njerëz mund ta blejnë atë. Paketimi i tij është i mrekullueshëm dhe i bërë nga diamantë, prandaj është kaq i shtrenjtë.