Antivirus në Shitje – Bli Online

Ekziston një antivirus Windows si dhe një program antivirus që mund ta përdorni me sisteme të tjera operative. Para se të vazhdojmë, le të hedhim një vështrim së pari në tre llojet e softuerit për mbrojtjen e virusit që dikush do të gjente gjatë blerjes së softuerit antivirus në internet.

Antivirus në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Vetëm imagjinoni të filloni me një detyrë të rëndësishme për të zbuluar të gjitha të dhënat tuaja të çmuara që janë fshirë? Nëse janë të dhëna që mund të merren, atëherë ju jeni të mbrojtur në një farë mënyre, por nëse jeni dikush që ka shumë të dhëna të shtrenjta të ruajtura në sistemin tuaj, atëherë mos investimi në softuer për mbrojtjen e virusit mund të jetë një gabim i rëndë. A do të dëshironit vërtet të pendoheni për këtë? Atëherë gjithçka që duhet është pak kohë për të bërë blerje për softuer antivirus në internet për të parandaluar rrethana të padëshiruara si kjo. Marka si Kaspersky, Quick Heal, Bitdefender dhe Norton kanë disa nga programet më të mira antivirus për PC që mund t’i shikoni në internet.

Llojet e Antivirusëve

Antivirus Softueri

Le të themi, ju sapo huazuat një notebook nga një mik. Ju mund të mos keni qenë në dijeni të numrit të faqeve të dëmshme që ai ka shkarkuar në pajisjen e tij. Një program antivirus ju paralajmëron në raste të tilla, kështu që ju e dini që nuk duhet të hapni faqe të tilla në mënyrë që të mbani të mbrojtur sistemin tuaj.

Softueri i Sigurisë në Internet

Nga ana tjetër, nëse jeni lloji që ka tendencë të shfletoni shumë Web-e (faqe interneti), programi i sigurisë në internet do të ishte ideal për ju. Ky program mbron sistemin tuaj nga prekja nga faqet e dëmshme nga interneti. Pra, nëse jeni dikush që hap shumë faqe në internet, softueri i sigurisë në internet do të ishte shumë i rëndësishëm për ju.

Softueri Total i Sigurisë

Nëse jeni lloji që ka nevojë të mbrojë sistemin tuaj nga pajisjet e jashtme, si dhe faqet e dëmshme në Ueb, atëherë markat si McAfee kanë softuer sigurie totale që mund të blini në Karma. al. Kjo i siguron sistemit tuaj softuerin që i nevojitet për ta mbajtur të sigurt nga pajisjet e jashtme, si dhe faqet e dëmshme në internet.

Vlefshmëria e Përputhshmërisë

Vlefshmëria e përputhshmërisë është një nga gjërat e para që duhet të merrni parasysh gjatë zgjedhjes së mbrojtjes ndaj virusit për PC-në tuaj. Vlefshmëria e përputhshmërisë i referohet sa kohë mund të përdoret softveri në sistemin tuaj. Vlefshmëritë e përputhshmërisë të softuerit antivirus mund të shkojnë nga një vit në njëzet vjet. Në fakt, ju keni edhe disa programe antivirus që vijnë me vlefshmëri gjatë gjithë jetës.

Numri i PC me të Cilët Mund të Përdoret

Softueri antivirus është krijuar për të punuar në numër të ndryshëm të PC-ve, nga një në dhjetë deri në 50. Ju madje keni një gamë të tyre që mund të përdoren me një numër të pakufizuar PC.

Dixhital vs Fizik

Antivirusët për softuer në internet, do t’i gjeni të ndara në dy kategori të gjera – dixhitale dhe fizike. Softueri fizik është ai që mund të instalohet fizikisht në sistemin tuaj. Nga ana tjetër, softueri dixhital është më i dobishëm për sistemet që nuk akomodojnë instalimin fizik të softuerit. Në një rast të tillë, ju merrni një kod që mund ta përdorni për të instaluar softuerin në PC tuaj. Markat si softueri antivirus Eset dhe programi i sigurisë K7 kanë një varg softuerësh të tillë që mund t’i gjeni në internet.

Mund të krahasoni lehtësisht softuerët e ndryshëm në dispozicion për të gjetur atë që ju duket perfekt për tu përdorur me PC-në tuaj. Pavarësisht nëse është thjesht një program antivirus ose një program sigurie totale që ju nevojitet, ju mund ta blini lehtësisht atë që bie në buxhetin tuaj. Pra, blini në internet për të parë një program të ndryshëm në dispozicion dhe për të zgjedhur atë që i përshtatet nevojave tuaja në mënyrën më të mirë.

3 Antivirus për Softuerë më të Mirë të Momentit

Bitdefender është antivirus më i mirë i vitit 2021

Ju mund të jeni më të njohur me emra të tillë si Norton, McAfee dhe AVG – por për momentin, ne mendojmë se Bitdefender është antivirus më i mirë në dispozicion. Ai kombinon mjete të papërshkueshme nga uji të sigurisë me një sërë veçorish të tjera të shkëlqyera të sigurisë. Është gjithashtu me të vërtetë i lehtë për t’u përdorur dhe, më i mira nga të gjithë, ofron një vlerë jashtëzakonisht të mirë për buxhetin tuaj.

Norton – mbrojtje e shkëlqyer që nuk do t’ju ngadalësojë

Është një emër gati sinonim me fjalën ‘antivirus’ dhe Norton nuk zhgënjeu kur erdhi puna për testimin tonë. Ishte e dukshme se sa pak efekt kishte në punën e kompjuterit tonë testues. Dhe ka një listë të veçorive për sa kohë krahu juaj.

Kaspersky – Siguri të nivelit tepër të lartë

Mund të mos ketë shumë veçori që ofrojnë ofruesit e mësipërm, por Kaspersky me të vërtetë ai që i bën gjërat themelore në mënyrë të shkëlqyer. Mbrojtja e tij e plotë e virusit është hermetike dhe na pëlqen që edhe plani i tij i nivelit fillestar ofron mbrojtje që mbulon pajisje të shumta.

Shkarkimet më të Mira Falas të Antivirusëve

Pagesa për një shërbim premium do të thotë që ju të merrni më shumë karakteristika si filtra të padëshiruar, kontrolle prindërore, skanime të sistemit dhe firewall të përparuara. Kjo i bën ata më të përshtatshëm për përdoruesit e energjisë, ata që duan pak më shumë siguri dhe këdo që ka nevojë për sistemin e tyre për të funksionuar sa më mirë.

Kjo gjithashtu do të thotë që ju të shmangni dritaret e bezdisshme që përpiqen t’ju tundojnë të përmirësoheni në versionin e plotë. Dhe, siç e keni zbuluar më lart, ato nuk do t’ju kushtojnë një krah dhe një këmbë.

Në fakt, këto ditë ju mund të merrni mbrojtje të cilësisë së lartë absolutisht falas, me pothuajse çdo shitës të vetëm të madh që ofron atje një antivirus falas. Duke vepruar kështu, antivirusët fitojnë qasje në më shumë pajisje nga të cilat ata mund të mbledhin të dhëna, dhe për këtë arsye përmirësojnë njohuritë dhe platformat e tyre të sigurisë, kështu që në të vërtetë nuk është në interesin e tyre të zvogëlojnë sasinë e mbrojtjes së dhënë nga versioni falas.

Windows ka bërë një rrugë të gjatë për sa i përket sigurisë, por është akoma e drejtë të thuash se zgjidhja e integruar e Windows 10, Windows Defender, është aplikacioni i fundit falas AV që duhet të besoni për ta mbajtur sistemin tuaj të pastër.

Antivirusët më të Mirë Falas të Vitit 2021

  • Avira Free Antivirus
  • Bitdefender Antivirus Free Edition
  • Kaspersky Free
  • Avast Free Antivirus
  • Sophos Home

Nëse jeni të vendosur për të marrë antivirus falas, ne ju sugjerojmë fuqimisht që të merrni zgjedhjet tona më të mira për sigurinë – Avira Free Antivirus.