Çanta & Portofola për Femra në Shitje – Bli Online

E cilat janë ato femra që nuk duan çanta & portofola. Ato ëndërrojnë të kenë një kuletë ndryshe për çdo rast. Për këtë arsye ato ndihen si një pjesë e domosdoshme e veshjes tuaj. Këto blerje nuk mbështeten më në komoditet.

Çanta & Portofola për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Zgjedhja juaj e çantave i tregon botës shumë për personalitetin tuaj. Cilësi më e mirë vizualisht përkthehet në një status më të mirë dhe një prani të sigurt. Prandaj, kur zgjidhni midis çantave të dorës në dispozicion në internet, zgjedhja e ngjyrave, teksteve dhe dizenjove të duhura janë thelbësore.

Nëse po kërkoni një çantë të re për të zëvendësuar çantën tuaj të vjetër, atëherë keni gjetur destinacionin tuaj. Ju mund të shikoni një koleksion të gjerë të çantave të markës në Karma. al. Ato janë të disponueshme në ngjyra, modele, lloje dhe stile të ndryshme. Nëse dëshironi të devijoni nga ngjyrat standarde si e zeza, e kuqja dhe kafeja, dhe të provoni diçka të re, atëherë ju sugjerojmë të shikoni ato me ngjyrë pasteli. Ju mund të blini çanta dore të projektuara në internet nga markat e njohura si Lavie, Baggit, Caprese, etj me çmimet dhe uljet më të mira.

Eksploroni Koleksionet e Çantave për Femra

Pavarësisht nëse jeni një person që udhëtoni shpesh ose jeni duke planifikuar një pushim shumë të nevojshëm për fundjavën, ka një shoqërues të udhëtimit për të cilin ne, gratë, kemi nevojë. Dhe nuk është gjë tjetër veçse një çantë elegante, me klas. Meqenëse çantat e regjistrimit për një udhëtim të shkurtër në fundjavë janë një rrëmujë, ne do të shkojmë me diçka kompakte që tregon sensin tuaj të stilit. Ne kemi zgjedhur disa nga çantat më të mira miqësore për udhëtimet për ju. Zgjidh njërën nga këto dhe vazhdo udhëtimet më të pritura.

Çantat për në fundjavë

Ato janë të modës, të gjera dhe të stilit të lartë. Tani, pse dikush nuk do të donte një çantë kur ajo vendos ekuilibrin perfekt midis stilit dhe funksionalitetit? Vendosni duart në çantat e fundjavës dhe mbani me stil të gjitha gjërat e domosdoshme të udhëtimit. Zgjidhni midis markave si Clairefontaine, Victorinox ose Gusto.

Çanat Totes

Një shëtitje në plazh ose një vizitë në një treg lokal, pa marrë parasysh se ku dëshironi të shkoni, me një ngarkesë në dorë, ju mund të qëndroni të sigurt se dukeni në modë pa mundim. Çantat e gjera dhe me stil, janë të përsosura për pazar pasi mund të mbani shumë gjëra brenda.

Çanta shpatullash

Nëse jeni në një zbavitje blerjesh, atëherë jemi të sigurt që jeni lodhur duke i mbajtur të gjitha ato çanta deri në fund të blerjeve tuaja. Për ta bërë blerjen tuaj argëtuese, duhet të keni një çantë shpatullash. Nga rrobat tek aksesorët, këpucët tek sendet ushqimore, mbani gjithçka që blini lehtë në një çantë shpatullash.

Çanta Duffle

Kush nuk i do udhëtimet e fundjavës? Nëse nuk jeni të përgatitur për të. Sigurohuni që keni një çantë Duffle gjatë gjithë kohës, kështu që të mund të planifikoni dhe të shkoni për një udhëtim në fundjavë, kur dhe kur të dëshironi. Thjesht paketoni disa palë rroba dhe mbajini ato me stil në largimin tuaj të fundjavës.

Portofola për Gra

Është e vështirë të mendosh se çfarë ka brenda çantës së një gruaje. Por ju mund të qëndroni të sigurt për një gjë, dhe një nga këto gjëra është një kuletë. Një grua mund të mbajë ose jo grim, ajo patjetër që do të mbajë një kuletë në çantën e saj. Një shëtitje e vogël në dyqan perimesh ose një shëtitje e gjatë në rrugën e pazarit, nuk do t’ju kërkojë të mbani të gjithë çantën. Në vend të kësaj, një kuletë do ta bëjë. Pra, sigurohuni që të zgjidhni kuletat që plotësojnë stilin tuaj. Nëse e preferoni lëkurën, sigurohuni që të keni një kuletë lëkure Hidesign me pamje të sofistikuar. Sidoqoftë, nëse jeni miqësor ndaj mjedisit, atëherë kërkoni çanta lëkure faux, kuleta lëkure ose kuleta të përziera me poliestër. Ju gjithashtu mund të konsideroni kuletat e bëra me dorë për atë prekje të personalizuar.

Si t’i Kombinoni Këto Çanta me Veshje të Ndryshme?

Duke marrë parasysh shumëllojshmërinë e gjerë të veshjeve dhe çantave të dorës në internet, ndonjëherë bëhet konfuze të bësh një zgjedhje. Sidoqoftë, pasi të keni kuptuar kërkesat tuaja të stilit dhe të blini në përputhje me rrethanat, procesi i blerjes në internet të çantave bëhet tepër i qetë. Prandaj, ne po rendisim disa këshilla për t’ju ndihmuar në proces.

  • A po dilni të veshur me pantallona të shkurtra, bluzë me mëngë të shkurtra dhe atlete? Ju mund të zgjidhni një hobo të tepërt ose çantë duffel për t’i dhënë vetes një pamje të rastësishme elegante.
  • Për një pamje të lezetshme gjatë verës së ngrohtë, qëndroni në një fustan veror dhe sandale të rehatshme dhe vishni një çantë të thjeshtë hobe mbi supe.
  • Në rast se planifikoni të merrni pjesë në një ngjarje gjysmë-zyrtare, vishni xhinse të ngushta me tunikë ose xhaketë sportive dhe kompletoni pamjen me një çantë hobo ose një çantë totte.
  • Nëse është një takim apo ngjarje zyrtare për të cilën po shkoni, jepini pamjes tuaj një atmosferë të sofistikimit duke mbajtur çnatë serioze ose një çantë në formë valixheje. Këto çanta janë zgjedhjet e përditshme për angazhimet tuaja në sfera biznesi ose politike.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cilat janë llojet e ndryshme të çantave për gra?

 Midis çantave të ndryshme për gra, çantat konsiderohen si një pajisje e domosdoshme për gratë, për shkak të funksionalitetit dhe tërheqjes së tyre estetike. Nëse edhe ju jeni të intriguar nga çantat, kaloni në listën e mëposhtme të kontrollit për llojet e ndryshme të disponueshme për ngjarje të ndryshme.

Kuleta me kapak

Kjo çantë elegante dhe me finesë është e përshtatshme për të gjitha ngjarjet tuaja të veçanta. Ajo përshtatet në pëllëmbët tuaja dhe mund të shoqërohet në mënyrë elegante me çdo veshje eventesh të rastësishëm.

Kuleta me dorezë

Dizajni i kuletave me dorezë është i ngjashëm me kuletat tuaja, por janë më të ndara.

Prandaj, çantat mund të mbajnë gjërat e domosdoshme si telefoni juaj, karta, para, etj. Mund të mbahen varur nga kyçi, duke i mbajtur pëllëmbët tuaja të lira.

Cili është ndryshimi midis një çantë dore dhe një kulete?

Kur bëhet fjalë për kuletat e grave, shpesh ka konfuzion midis çantave të dorës dhe kuletave. Duke lënë dyshimet mënjanë, kuletat me madhësi të vogël për të zënë gjërat e domosdoshme të vogla si paratë dhe telefonat inteligjentë dhe konsiderohen si çanta. 

Ndërsa, çantat që gratë mbajnë në duar me anë të rripave ose një doreze konsiderohen si çanta dore për zonjat. Këto çanta përdoren zakonisht për të kryer blerje të vogla, artikuj sanitarë, etj. Për shembull, çanta ngarkese, çanta shpatullash, çanta toto, etj. Të gjitha konsiderohen si çanta dore.

Cilat janë materialet e ndryshme që përdoren për çantat e grave?

Këtu është një listë e materialeve të përdorura zakonisht nga të cilat janë bërë kryesisht çantat e grave:

Lëkura

Për shkak të qëndrueshmërisë së saj, lëkura mbetet një zgjedhje popullore për shumë në çantat e grave.

Pëlhura

Gratë zgjedhin çanta prej pëlhure për funksionalitetin dhe modelin e tyre të lehtë, me pambukun si opsionin më të zakonshëm.

Sintetike

Shumë preferojnë çantat e bëra nga materiali sintetik për shkak të trashësisë dhe qëndrueshmërisë së tyre. Materialet sintetike zakonisht përfshijnë polietileni, najloni, neoprene, etj.