Kufje për Muzikë në Shitje – Bli Online

Shumicën e kohës ne e kalojmë me pajisjet tona në botën e sotme moderne. Në ditët e sotme, këto kufje për muzikë kanë tendencë të përfshijnë komunikimin dhe argëtimin tonë gjithashtu. Telefonat dhe tabletët nuk vijnë vetëm, ato kërkojnë disa pajisje thelbësore për të lehtësuar përdorimin e duhur.

Kufje për Muzikë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Karma. al paraqet një gamë të gjerë të domosdoshme të veglave ose aksesorëve elektronikë. Thjesht klikoni mbi të gjitha sendet që ju nevojiten dhe ne do t’i dorëzojmë në pragun tuaj pa vonesë. Tani, ju keni mundësinë të stiloni telefonin tuaj me kasat dhe këllëfët, të argëtoheni me ndihmën e një game të gjerë kufjesh ose t’i karikoni ato me ndihmën e bankave të energjisë.

Të flasësh në telefon ndërsa e vendos atë afër veshit shpesh është e pakëndshme. Dëgjimi i muzikës ose shikimi i një video me bokse mund të jetë shqetësuese për të tjerët dhe mund të mos ofrojë as përvojën e duhur. Për të zgjidhur këto çështje, Karma. al ju sjell një nga koleksionet më të mëdha të kufjeve në botën dixhitale. Tani mund të shijoni bisedat, audion ose videot tuaja pa krijuar shqetësime për të tjerët ndërsa sillni në shtëpi këto pajisje thelbësore. Me marka të tilla si Philips dhe JBL këtu për të siguruar lloje të ndryshme kufjesh me cilësinë më të mirë, ju mund të pajiseni me to dhe ta bëni pajisjen tuaj një përvojë shumë më të rehatshme.

Llojet e Kufjeve për Muzikë

Kufje për muzikë të thjeshta

Kufjet e thjeshta pozicionohen jashtë kanalit të veshit tuaj. Duke shfaqur dizajne kompakte, të lehta, kufjet e veshit të thjeshta janë jashtëzakonisht të lëvizshme dhe vijnë me çmime të volitshme.

Kufje për muzikë “brënda veshit”

Kufjet “brenda veshit” përdorin këshilla maja prej shkumë ose gome që përshtaten mirë brenda kanalit të veshit. Kjo përbërje bllokon në mënyrë pasive zhurmën e sfondit, duke i bërë kufjet në vesh ideale për udhëtime ose ambiente të zhurmshme. Kufjet sportive zakonisht hyjnë në këtë kategori, me shumë modele që mburren me kapëse veshësh për një përshtatje të sigurt ose një brez prapa qafës që nuk do t’ju pengojë.

Kufje për muzikë normale

Të pajisura me këllëfë të jashtëm prej pambuku, kufjet në vesh qëndrojnë në majë të veshëve tuaj të jashtëm. Ato ofrojnë cilësi të shkëlqyer të zërit me një dizajn që nuk do të skuqë më shumë veshët tuaj. Disa lloje madje mund të palosen për ta bërë transportueshmërinë pa e ndjerë fare.

Kufjet “mbi vesh”

Kufjet mbi vesh mbyllin plotësisht veshët tuaj me këllëfë të jashtëm pambuku. Kjo krijon një vulë kundër kokës tuaj për të minimizuar në mënyrë efektive zhurmën e jashtme. Pajisur me driver-a të mëdhenj, kufjet mbi vesh zakonisht konsiderohen më të mirat për cilësinë e zërit, duke i bërë ato tërheqëse për entuziastët e muzikës dhe audiofilët.

Lista e Çmimit të Kufjeve më të Shitura

  • Kufje me tel Extra Bass Onlite SD 12 me bas të plotë të energjisë.
  • Kufje Jack Universale me stil Cat.
  • Kufje me Bluetooth Extra Bass Onlite Hp 100 Me Bass Fuqie.
  • Kufje sportive KSS me Bluetooth dhe me wireless.
  • Kufje në vesh Tiitan me mikrofon S8TBE.
  • Kufjet në vesh me Bluetooth me mikrofon Trendster me Magnet.
  • Kufje në vesh me tel Digimate-03.
  • Kufje mbi vesh  Digimate MDR-XB450 me ekstra bas.
  • Kufje me tela Raptech me mikrofon 3,5 mm e pajtueshme me të gjitha.

Cilat Janë Karakteristikat që Duhet të Kërkoj Para se të Ble Kufje?

Wireless

Nëse doni t’i jepni lamtumirë kordoneve të ngatërrueshëm dhe të lëvizni lirshëm, merrni kufjet me wireless. Teknologjia e Bluetooth-it lidh kufjet me muzikantin tuaj të pajtueshëm, duke ju lejuar të transmetoni meloditë pa u lidhur me një pajisje.

Anullimi i zhurmave aktive

Dëgjoni në lumturi të pandërprerë në aeroplanë, trena dhe në zona të zënë urbane me kufje aktive për anulimin e zhurmës. Kjo teknologji me bateri përdor mikrofona të integruar dhe qarqe elektronike për të prodhuar një sinjal “anti-zhurmë” për të parandaluar zhurmën e jashtme.

Mikrofoni i integruar dhe kontrollet

Shumë kufje vijnë me një mikrofon të përshtatshëm në linjë dhe telekomandë. Mikrofoni i integruar ju lejon t’u përgjigjeni telefonatave pa patur nevojë për të kapur telefonin tuaj, ndërsa telekomanda e bën të lehtë kontrollimin e volumit, heshtjen e zërit ose kapërcimin e pjesëve.

Blini Kufje që Ofrojnë Cilësi Superiore të Zërit

Jeta është shumë e shkurtër për të mos shijuar çdo këngë që dëgjon. Kjo është arsyeja pse ne jemi të apasionuar për gjetjen e produkteve kryesore të gamës që klientët tanë i duan nga momenti kur i futin në prizë. Duke kuptuar që të gjithë kanë nevoja të ndryshme kur bëhet fjalë për të dëgjuar këngët e tyre të preferuara, ne ofrojmë një gamë të gjerë opsionesh të përshtatshme për një varg specifikimesh.

Nga dizenjimet për anulimin e zhurmës te teknologjia e kufjeve me wireless  dhe deri te kufjet profesionale dhe produkte të formuluara posaçërisht për kënaqësi maksimale kur jeni në lëvizje, ne jemi krenarë që jemi kompania të cilës njerëzit në të gjithë Shqipërinë i drejtohen për cilësinë në të cilën mund të mbështeten.

Kufjet dhe Ekspertët e Audios

Gjatë viteve, ne kemi mësuar një ose dy gjëra për atë që bën për produktet më të mira audio. Duke vënë në punë këtë njohuri, ne sigurohemi që çdo artikull në dyqanin tonë të plotësojë standardet tona për qëndrueshmëri dhe cilësi të zërit. Kjo jo vetëm që ju siguron që ju të mund të shijoni një përvojë dëgjimi të përsosur, por që secili produkt ofron një vlerë të jashtëzakonshme për para. Kombinimi i këtyre veçorive të rëndësishme me një sërë dizajnesh të hijshme, me stil, ka me të vërtetë një mundësi për të gjithë kur bleni në Karma. al.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Çfarë duhet të blej kufje me tapa apo kufje me sfungjer?

Kufjet jashtë veshit janë një opsion më i mirë, pasi ndryshe nga kufjet që dërgojnë muzikë direkt në vesh, ato ofrojnë disi një hapësirë ​​tampon midis muzikës dhe kanalit të veshit. Sidoqoftë – megjithëse kufjet janë një zgjedhje më e sigurt sesa veshët kur bëhet fjalë për të dëgjuar – ato nuk janë pa të meta.

A janë të dëmshme kufjet?

Kufjet që kalojnë mbi veshët tuaj gjithashtu mund të dëmtojnë dëgjimin tuaj nëse i përdorni shumë gjatë ose luani muzikë me zë të lartë. Ato thjesht nuk janë aq shumë të rrezikuara sa kufjet e veshit: Mbajtja e burimit të zërit në kanalin tuaj të veshit mund të rrisë volumin e një tingulli me 6 deri në 9 decibel – mjaftueshëm për të shkaktuar disa probleme serioze.

A tingëllojnë kufjet me tapë më mirë se kufjet me sfungjer rreth veshit?

A ka ndonjë ndryshim midis kufjeve me tapë dhe kufjeve me sfungjer rreth veshit kur bëhet fjalë për cilësinë e zërit? Në përgjithësi, po. Kufjet me sfungjer rreth veshit (Headphones), në shumicën e rasteve, do të japin një përvojë më të pasur të zërit sesa kufjet për shumicën e njerëzve.

A është i keq përdorimi i kufjeve çdo ditë?

Probleme me dëgjimin!

Kur vazhdimisht vini kufje dhe dëgjoni muzikë me volum shumë të lartë, atëherë thjesht po dëmtoni daullet e veshit. Fakti i çështjes është që zhurma mbi 90 decibel është e dëmshme për veshin tuaj. Mund të çojë në një humbje të rëndë të dëgjimit apo edhe në shurdhim.