Aksesorë Pastrimi në Shitje – Bli Online

Karma.al disponon një varg me aksesorë pastrimi, mjete dhe pajisje shtesë për pastrimin e papastërtive për të arritur një pastrim cilësor praktikisht në çdo mjedis, përfshirë industrinë e kohës së lirë, shkolla, hotele, zyra, spitale, shtëpi pleqsh (azile) dhe fabrika.

Aksesorë Pastrimi në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Gama e produkteve tona është e cilësisë më të lartë dhe me çmime jashtëzakonisht konkurruese dhe të përballueshme.

Gama e gjerë e produkteve tona përfshin pajisje të përgjithshme dhe produkte pastrimi, nga koshat, leckat, thasët me mbeturina, kova dhe kazanët, te pëlhurat, shishet me spërkatje dhe furçat për pastrimin e dritareve. Përveç kësaj, ne gjithashtu ofrojmë produkte të specializuara të tilla si shenja sigurie, termometra, karroca pastrimi dhe jastëkët e dyshemesë.

Cilado qoftë lloji i produktit pastrues që kërkoni dhe cilado qoftë buxheti juaj, tek Dyqani Online, ne jemi të detyruar të sigurojmë artikullin e duhur për nevojat tuaja.

Në dyqanin tonë, ju mund të gjeni pajisje të ndryshme për pastrimin e shtëpive për ta mbajtur vendin tuaj të pastër dhe të organizuar. Me të gjitha mjetet e duhura për punë, si pastruesit e fuqishëm të fshesës, pastruesit e pluhurit, fshesat e forta dhe leckat mikrofibre; nëse dëshironi të fshini dyshemenë ose të pastroni dritaren, gjithçka është e lehtë me blerjet online për shërbimet shtëpiake në (DyqaniOnline)!

Cilado qoftë lloji i produktit pastrues që kërkoni dhe cilado qoftë buxheti juaj, Dyqani Online ne jemi të detyruar të sigurojmë artikullin e duhur për nevojat tuaja.

Llojet e Aksesorëve të Pastrimit

Fshesë Korenti me Vakum

Një fshesë me korrent të mirë e bën gati të lehtë mbajtjen e dyshemeve pa mbeturina. Zgjedhja juaj e përsosur do të varet nga disa faktorë. Nëse keni shkallë, keni nevojë për një vakum që është mjaft i lehtë për tu mbajtur, por ka një kokë thithëse aq të vogël sa të bëjë hapa individualë. Shark Navigator Lift-Away e bën një më mirë: Ju në fakt mund të hiqni bombolën për ta përdorur në shkallët dhe hapësirat e tjera të vështira për t’u arritur, dhe pastaj ta ktheni përsëri në pjesën kryesore të fshesës me vakum për pjesën tjetër të dhomës.

Nëse keni kafshë shtëpiake, do të ju pëlqejnë mjetet shtesë të qimeve të kafshëve shtëpiake që shoqërojnë rrotullimin e fuqishëm dhe buxhetor të Bissell Cleanview. Nëse shtëpia juaj është kryesisht me dysheme të forta, nuk mund të mposhtni një fshesë me vakum kutie si Miele Classic për t’i mbajtur gjërat të rregullta.

Nje Kovë me Leckë

Derdhje të tipit ngjitës në kuzhinë ose fëmijë me uturak të voglël në banjë – ndodhin rrëmujëra. Gjyshja juaj mund të ketë llogaritur në një kovë dhe furçë pastrimi për të mbajtur dyshemetë e saj me shkëlqim, por nëse keni më shumë se një banjë dhe kuzhinë të vogël, do të dëshironi një leckë të mirë të plotë për t’i bërë gjërat më të lehta. O-Cedar EasyWring Spin Mop bën lustrimin e dyshemeve të forta po aq të lehtë sa do të bëhet, dhe gjithashtu është i ëmbël për buxhetin tuaj. Prisni të pastroni të paktën një herë në javë, megjithëse kafshët shtëpiake dhe fëmijët zakonisht nënkuptojnë pastrim më të shpeshtë të dyshemesë.

Një Fshesë dhe një Kaci

Një spastrim i shpejtë dhe i përditshëm mbledh thërrime, papastërti, flokë, govatë macesh dhe llumra të tjera të pakëndshme, të cilat nuk preferoni t’i shkelni. Fijet me kënd të kombinimit të fshesës dhe pluhurit TreeLen e bëjnë të lehtë arritjen në qoshe, nën buzë të sobës, ose poshtë tryezës së kuzhinës. Më e mira nga të gjitha, fshesa ka një dorezë shumë të gjatë, kështu që nuk ka nevojë të përkulem për ta mbajtur atë në vend – kjo është lehtësim i ëmbël për shpinën tuaj.

Pastrues për sipërfaqe qelqi së bashku me rroba mikrofibre

Pasqyrat e banjës, tryezat e ngrënies në krye të xhamit, dritaret dhe gjithçka me xham do të tregojnë çdo spërkatje, gjurmë gishtash dhe pikë të thatë të llumit. Larja e të gjitha dritareve është një punë e madhe që mbetet më mirë për pastrimin e ambjentit, por fshirja e njollave të vogla duhet të bëhet çdo javë ose edhe çdo ditë nëse keni një familje të madhe ose të çrregullt. Pasi të keni ndriçuar pasqyrat, mund të përdorni të njëjtat produkte për të zhvendosur çelik inox, granit, krom, tekstil me fije qelqi dhe pllaka (si gjithmonë, kontrolloni etiketat e produkteve për t’u siguruar që është i sigurt për t’u përdorur në një material të veçantë). Shtëpia juaj do të duket gati për kompaninë me sipërfaqe pa pluhur, vija dhe derdhje.

Pastrues Banjosh

Kur bëhet fjalë për pastrimin e tualetit, ne besojmë që ta bëjmë detyrën sa më pa dhimbje. Kjo është arsyeja pse ne e duam Clorox ToiletWand, e cila përfshin jastëkët pastrues të disponueshëm që largojnë njollat, mikrobet dhe grimcat, dhe pastaj hidhen në plehra. Hidhni dorezën e ripërdorshme në kutinë e përfshirë deri në përdorimin e saj të ardhshëm. Pastroni sipërfaqet e jashtme të tualetit tuaj, duke përfshirë sediljen, bazën, dorezën dhe rezervuarin me Peceta Dezinfektuese Lysol.

Pastrues Druri dhe Lëkure

Fshini mobiljet prej druri dhe lëkure me një leckë mikrofibre për të hequr pluhurin, çdo javë. Nëse ka njolla ose papastërti, ose dëshironi të ktheni shkëlqimin, drejtohuni për Metodë Druri jo toksik, me bazë bimore, për pastrim të mirë ditor. Spërkateni atë, fërkojeni me një leckë të butë mikrofibre dhe do të lërë mobiljet tuaja të duken shkëlqyeshëm. Për mobiljet prej lëkure ose për të mbajtur pjesën e brendshme të makinës tuaj, çantës, këpucëve ose rripave të lëkurës në pamjen më të mirë, është e vështirë të mposhtni komoditetin dhe efektivitetin e Pecetave prej lëkure CareTouch.

Një Palë Doreza për Pluhurin

Mbajtja e hapësirës tuaj të jetesës sa më shumë pa pluhur do të ndihmojë në kontrollimin e alergjive, si dhe në përmirësimin e pamjes së banesave tuaja. Ndërsa është një betejë e pafund për të kontrolluar pluhurin, ju mund ta bëni më të lehtë – dhe madje disi argëtues – me një palë Doreza Mikrofibre CleanGreen. Thjesht tërhiqni ato dhe më pas drejtoni duart tuaja së bashku me mobilje, thika dhe pajisje shtesë rreth shtëpisë tuaj. Mikrofibra mbledh rrëmujën pa e shpërndarë në ajër përreth jush. Pasi të keni mbaruar, hidhni dorezat në lavanderi në mënyrë që ato të jenë gati për seancën tuaj të rradhës të pastrimit. Harrojeni për ato pluhurat e modës së vjetër të pendëve që thjesht hedhin pluhur në ajër – sapo të provoni dorezat, nuk do të ktheheni kurrë më.

Blini Aksesorë Pastrimi Cilësorë në Internet me Çmimet më të Mira

Mirëmbajtja e pastërtisë së shtëpisë është e lehtë nëse keni gjërat e domosdoshme për mirëmbajtjen e shtëpisë si pastrimi i lëngjeve, qeseve të plehrave, leckave të lagura dhe sendeve të tjera të tilla. Tregu kryesor online i Shqipërisë, Dyqani Online ju ofron disa pajisje të dobishme për pastrimin e shtëpive me çmime të zbritura. Pluhurat, pastruesit e detit, rrobat e shtëpisë dhe të makinave, etj janë disa pajisje shtëpiake të dobishme për pastrim të disponueshme këtu.

Ju mund të zgjidhni nga një shumëllojshmëri e gjerë e produkteve pastruese që janë bërë nga një cilësi, materiale që zgjasin dhe janë të qëndrueshme, të tilla si qeramika, pambuku, letra, plastika, sfungjeri, poliester, etj, dhe janë të disponueshme në dizajne dhe çmime të ndryshme.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cilët aksesorë pastrimi më duhen?

Mund të jetë e dobishme të bëni një listë kontrolli të dobishme. Dyqani Online, një kompani profesionale e shërbimit të pastrimit, sugjeron pajisjet dhe furnizimet e mëposhtme për pastrimin e dyshemeve: një fshesë me vakum, leckë dhe kovë. Për të pastruar dhomat e gjumit dhe zonat e tjera të jetesës: një pastrues i zgjatur dhe një rul i butë nëse keni ndonjë kafshë shtëpiake ju vijnë në ndihmë. Një furçë tualeti, një furçë fino, një pastrues për të gjitha qëllimet, dhe pastrues fino dhe pllaka do të bëjë që të gjitha banjat tuaja të shkëlqejnë përsëri. Në kuzhinë, investoni në sfungjer dhe lecka mikrofibre për pastrim. Këto 11 produkte dhe furnizime pastrimi janë artikujt që shtëpia juaj duhet të ketë patjetër. Nëse jeni një profesionist që punoni në biznesin e pastrimit komercial ose banesor, do t’ju duhet gjithçka që normalisht do ta përdornit vetë për të pastruar shtëpinë tuaj, por në një shkallë shumë më të madhe me shtimin e disa pajisjeve shtesë në varësi të asaj që po pastroni . Kur të jeni në gjendje, blini furnizimet tuaja me shumicë dhe në sasi të mëdha në mënyrë që të kurseni para. Sigurohuni që të keni produktet, furnizimet dhe pajisjet e sakta për punën në dorë. Për shembull, nëse ndërmarrja juaj tregtare e pastrimit është punësuar për të pastruar dhe lustruar dyshemetë e hollit të mermerit të një ndërtese tregtare, do t’ju duhen pastruesit korrektë të mermerit dhe pajisjet e duhura për pastrimin e dyshemesë për të kryer siç duhet punën.

Cilët aksesorë pastrimi dhe produkte pastrimi janë më të mira?

Produktet më të mira të pastrimit janë ato që funksionojnë siç janë premtuar duke përdorur më pak kohë dhe përpjekje për detyrën në fjalë. Pastruesit për të gjitha qëllimet duket se janë të preferuara e profesionistëve të pastrimit. Këto lloj pastruesish mund të përdoren pothuajse në çdo dhomë për të pastruar në mënyrë të sigurt sipërfaqe dhe materiale të ndryshme. Gjithmonë ndiqni udhëzimet e etiketës së pastrimit dhe nëse nuk jeni të sigurt, provoni fillimisht një zonë jo të dukshme. Pëlhurat mikrofibër jo vetëm heqin papastërtitë dhe pluhurin, por gjithashtu e bllokojnë atë në mënyrë që të ketë pluhur minimal të ajrit gjatë pastrimit. Këto pëlhura të gjithanshme janë të buta dhe nuk do të gërvishtin sipërfaqet delikate. Zgjidhni nga rrobat që mund të lahen dhe që mund të hidhen në lavatriçe ose leckat e disponueshme mikrofibre që thjesht mund të hidhen në koshin e plehrave. Blerja e këtyre artikujve me shumicë dhe me shumicë do t’ju kursejë shumë para në fund.

Ku duhet t’i ruaj këta aksesorë pastrimi?

Gjithmonë ruajini pajisjet e pastrimit jashtë mundësive. Nëse pastroni komercialisht, ruajini produktet tuaja të pastrimit dhe pajisjet e pastrimit në një dollap ose dhomë të mbyllur. Ndiqni të njëjtën këshillë për ruajtjen e mjeteve tuaja të pastrimit në shtëpi. Mbani larg fëmijëve, kafshëve shtëpiake, të moshuarve dhe atyre me aftësi të kufizuar mendore. Nëse kompania juaj ka një karrocë pastrimi ose karrocë, furnizimet tuaja mund të qëndrojnë aty ku janë aq kohë sa karroca ose karrocat mund të mbyllen të sigurta në një zonë të siguruar për të parandaluar ndërhyrjet, vjedhjet dhe aksidentet. Disa karroca kujdestarie janë të pajisura gjithashtu me një dollap me kyç, në mënyrë që gjërat e vlefshme të qëndrojnë të mbrojtura.