Produkte Kujdesi Intim në Shitje – Bli Online

Kujdesuni për veten tuaj në një mënyrë më të mirë me gamën e mrekullueshme me produkte kujdesi intim për femra që janë në dispozicion në Karma.al. Stili jetësor urban na e bën të pamundur kujdesin për lëkurën tonë.

Produkte Kujdesi Intim në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 2 results

Showing all 2 results

Nuk duhet të shqetësoheni pasi Karma.al ju sjell marka të famshme që ju ofrojnë produktet më të mira në mënyrë që shëndeti juaj të mos rrezikohet kurrë dhe të dukeni bukur çdo ditë që kalon. Nga formësimi i trupit te produktet e kujdesit intim, do t’i gjeni të gjitha. Marka të tilla si Clean and Dry, Cosmix Stores, Helen Harper, V-Secure, Unity Sales Agjensitë, VWash, Zenvista Meditech, etj do t’ju ndihmojnë të jetoni jetën tuaj në maksimum.

Kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj, ju keni nevojë për produkte me cilësi më të mirë. Trupat e femrave janë shumë të prekshëm nga infeksionet dhe sëmundjet. Kjo është arsyeja pse ata duhet të kenë shumë kujdes dhe mbrojtje të vetvetes. Gjithashtu, forcimi i lëkurës dhe trupit është po aq i rëndësishëm për gratë që kanë kaluar shtatzëni dhe gjidhënie dhe ato që janë afër të 30-ve dhe 40-ve. Kjo është arsyeja pse, Karma.al sjell për ju produkte si larësit intim, jastëk sanitarë, kremra për forcimin e gjirit dhe kremë shtrëngues të vaginës. Siguria e grave është gjithashtu një çështje tjetër që duhet të trajtohet me shumë kujdes, veçanërisht kur qëndroni vonë jashtë. Ka sprej sigurie të disponueshëm edhe nga markat si Spray Guard në mënyrë që të mos ndiheni të pasigurt gjatë udhëtimit ose qëndrimit vetëm.

Kujdesi për zonat tuaja intime dhe mbajtja e saj pastër është po aq e rëndësishme sa, nëse jo më shumë, të bëni banjë dhe të lani dhëmbët. Nëse jeni në kërkim të një larjeje intime, ju mund të zgjidhni kombinimin e larjes intime të Pastër dhe të Thatë së bashku me shkumë, krem ​​dhe pluhur ose mund të blini Vwash Plus Feminine Intimate Care. Larjet e tilla intime pastrojnë dhe mbrojnë zonën e vagjinës duke ruajtur ekuilibrin e nevojshëm të pH. Larja me shkumë përmban aloe vera, vitaminë B3 dhe vajra të tjerë natyralë që ushqejnë, largojnë mpirjen dhe mbrojnë lëkurën tuaj të ndjeshme. Formula e tyre e veçantë e acidit laktik parandalon kruajtjen, acarimin dhe thatësinë. Ato japin një efekt qetësues dhe ju lënë të ndiheni të freskët gjatë gjithë ditës. Për më tepër, vetitë e tyre antibakteriale ju shpëtojnë nga çdo lloj infeksioni. Për më tepër, ato ndihmojnë në rritjen e baktereve të mira që krijojnë një shtresë mbrojtëse acidike brenda vaginës.

Gratë nuk duhet të bëjnë asnjëherë kompromis me shëndetin dhe higjenën e tyre intime. Prandaj, blini në internet në Karma.al për larje intime të pastër dhe të thatë dhe produkte të tjera të tilla që kujdesen për zonat tuaja intime dhe qëndrojnë të freskëta dhe të gjalla gjatë gjithë ditës.

Llojet Kryesore të Produkteve të Kujdesit Intim

Jastëkët sanitarë

Projektuar me një shtresë të sipërme me ndjesi pambuku, jastëkët tanë sanitarë janë zgjidhja perfekte për periudhat pa skuqje. Me një gjatësi tepër të gjatë dhe një mbrapa të gjerë, ato ofrojnë mbulimin maksimal për të parandaluar njollosjen dhe rrjedhjet gjatë gjithë ditës. Plus, ato janë super të holla, kështu që nuk ju bëjnë të ndiheni rehat ose të mbytura. Mund t’i gjeni në dy variante – XL dhe XXL. E para është krijuar për rrjedhje të madhe ndërsa e dyta për rrjedhje tepër të rëndë, kështu që ju mund të zgjidhni gjatësinë e dëshiruar në varësi të rrjedhës.

Pantyliners

Rreshtat tona të linesit janë të ngjashme me jastëkët sanitarë, por ato janë shumë më të vogla dhe të holla, të dizajnuara posaçërisht për ditë jo të periudhës. Ata thithin shkarkimin vaginal, kështu që ju mund të ndjeheni të freskët dhe të thatë atje gjatë gjithë ditës, dhe natyrisht, kështu që të brëndshmet tuaja të qëndrojnë të pastra. Ato janë gjithashtu ideale për zbulimin e periudhave para dhe pas dhe ndihmojnë me kontinentin e lehtë të urinës.

Larje intime

Keni dëgjuar për larje fytyre dhe larje trupi, por larje intime? Meqenëse niveli i pH i vaginës suaj ndryshon nga pjesët e tjera të trupit, ajo ka nevojë për kujdes dhe vëmendje të veçantë, e cila është pikërisht ajo që bën larja intime. Larja intime e Gal Pal-it tonë është e pasuruar me përbërës tërësisht natyralë si ekstrakte të rrushit, vaj i pemës së çajit, piper betel dhe aloe vera për ta mbajtur atë higjienike atje poshtë. Ka veprim 3-në-1 që jo vetëm pastron zonën tuaj intime por gjithashtu ndihmon për ta lehtësuar dhe shtrënguar atë me kalimin e kohës.

Rrotullimi i lehtësimit të dhimbjes së periudhës: Sa herë i keni pësuar ato ngërçe të dhimbshme? Me siguri shumicën e kohës. Epo, me ndihmën tonë të qetësimit të dhimbjes së periudhës, nuk keni pse të bëni më. Pasuruar me vajra thelbësorë si livando, eukalipt, mentol & rozmarinë, siguron lehtësim të menjëhershëm duke qetësuar dhimbjet e periudhës. Ndihmon gjithashtu për të lehtësuar siklet dhe për të zvogëluar fryrjen e barkut. Kjo shishe rrotulluese e lehtë për tu kryer është e shkëlqyer për femrat që janë gjithmonë në lëvizje.

Bazat e Vulva dhe Vagina

Çfarë është vagina, çfarë është vulva, dhe cili është ndryshimi midis të dyjave? Në terma mjekësorë, vagjina i referohet traktit të brendshëm muskulor që shtrihet nga qafa e mitrës deri në hapjen e vaginës.

Vulva është pjesa e jashtme e traktit gjenital të femrës, e cila përfshin:

  • labia e brendshme dhe e jashtme (labia minora dhe majora),
  • glans clitoris (pjesa e jashtme e clitoris) dhe kapuç klitorial (palosja e lëkurës që mbron glans clitoris),
  • holl (i cili rrethon hapjen vaginale),
  • hapja e uretrës.

Për të ruajtur shëndetin vulgar dhe vaginal, një person duhet të sigurojë që dy aspekte të rëndësishme të qëndrojnë të ekuilibruara: pH i tyre, i cili është një matje që tregon aciditetin ose alkalinitetin e diçkaje dhe ekuilibrin e tyre bakterial.

Studimet tregojnë se pH i vulvës është zakonisht 3.5-4.7, ndërsa pH i vaginës ndryshon në varësi të moshës së një personi dhe fazës së ciklit menstrual të tyre.

Pra, para se një person të arrijë moshën riprodhuese dhe të fillojë me menstruacione, pH i tyre vagjinal do të jetë 7 (neutral), ndërsa një person në moshën riprodhuese mund të ketë një pH vagjinal prej 3.8-4.4. Në menopauzë, në varësi të faktit nëse një person ndërmerr apo jo terapi zëvendësuese të hormoneve, pH i tyre vagjinal mbase 4.5-5 ose 6.5-7.

Kur bëhet fjalë për të kuptuar se çfarë përbën një mikrobiomë të ekuilibruar në vaginë kundrejt vulvës, megjithatë, çështjet bëhen më pak të qarta.

Në vaginë, popullatat bakteriale zhvendosen në varësi të fazës së ciklit menstrual dhe, sipas disa studimeve, njerëzit me etni të ndryshme gjithashtu kanë mikrobiota të ndryshme vaginale.

Sa i përket mikrobiotës vulvare, specialistët kanë kryer vetëm disa studime me synimin për të përcaktuar se si duhet të duket një popullatë normale bakteriale vulvare. Thënë kjo, studimi ekzistues sugjeron që vulva natyrshëm përmban bakteret e pranishme në vaginë, si dhe disa specie të pranishme në jashtëqitjet e një personi.

Sidoqoftë, siç përfundon një studim që emërton këto karakteristika, “vulva është më komplekse nga sa mendohej fillimisht”, pasi popullatat bakteriale vulvare duket se ndryshojnë shumë midis njerëzve.

Cilat Produkte Janë të Pasigurta?

Duke marrë parasysh se ne dimë aq pak për atë se si duhet të duket një mjedis i shëndetshëm vulvovaginal – pjesërisht sepse mund të ndryshojë shumë nga personi në person – mund të jetë e vështirë të përshkruash udhëzime të qarta se cilat produkte duhet të përdorë dikush kur bëhet fjalë për higjienën intime.

Sidoqoftë, studimet që shikojnë lidhjen midis produkteve të higjienës femërore dhe zhvillimit të infeksioneve vagjinale kanë nxjerrë disa përfundime të forta se cilat produkte dhe procedura një person duhet të shmangë kur kujdeset për vagjinën dhe vulvën e tij.

Douching përfshin “shpëlarjen” e vagjinës me ujë ose pastrues të ndryshëm, duke përfshirë tretësira shtëpiake të ujit dhe uthullës, ndonjëherë me ndihmën e mjeteve të dizajnuara posaçërisht. Kjo teknikë është sa e përhapur, aq edhe e pashëndetshme.