Pajisje Shkolle për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Përveç artikujve shkrimi dhe pajisje shkollore, ne gjithashtu shesim produkte të përdorimit të përditshëm në Karma.al. Disa prej këtyre artikujve përfshijnë sende ushqimore, pajisje, veshje, këpucë, pajisje elektronike, pajisje, bizhuteri etj.

Pajisje Shkolle për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 3 results

Showing all 3 results

Dita e parë e shkollës së fëmijës suaj është ndoshta një nga ditët më të rëndësishme dhe të paharrueshme të jetës tuaj. Prindërit që punojnë zakonisht kanë kohën më të vështirë për të mbledhur pajisje shkolle nga dyqanet e artikujve shkrimi pasi u duhet të luftojnë turmat që mblidhen gjatë fundjavave ose pas punës. Por, falë blerjeve në internet, tani, ju mund të blini pajisje shkollore nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Nga fletoret dhe lapsat te shënuesit me ngjyra dhe vizore, do të gjeni pothuajse gjithçka në dyqanet në internet. Blerja e aksesorëve të shkollës nga dyqanet online do t’ju ndihmojë të kurseni shumë para dhe kohë. Me pushimet e verës që zhvillohen në aktivitet të shpejtë, nganjëherë ne jemi shumë të zënë me udhëtime dhe turne argëtuese. Dhe, momenti i fundit blerja e mjeteve shkollore mund t’i fusë shumicën prej nesh në një rrëmujë. Pra, mos prisni, blini pajisje të nevojshme shkollore dhe dorëzojini ato në pragun tuaj. Markat e njohura si Faber-Castell, Apsara, Uni-Ball, ShopTop, Nataraj dhe A Little Swag kanë një gamë të gjerë të aksesorëve shkollorë për të zgjedhur.

Karma.al ka mundësi të shumta pagese për klientët e saj. Ju ose mund të bëni një pagesë në të holla në kohën e dorëzimit, ose mund të bëni një pagesë në internet përmes kartës tuaj të debitit, kartës së kreditit,etj. Ne gjithashtu kemi një politikë kthimi në portalin tonë. Politika e kthimit mund të ndryshojë nga shitësi tek shitësi dhe produkti në produkt. Në rast se ju ktheni një artikull të blerë nga ne, shitësi ose do të kthejë paratë tuaja ose do t’ju dërgojë një produkt zëvendësues.

Secili dhe çdo produkt i shitur në portalin tonë është në dispozicion me çmimin më të mirë në Shqipëri. Ju nuk do të jeni në gjendje t’i rezistoni ofertave që kemi. Pavarësisht se çfarë produkti duhet të blini, mund të kërkoni nëpër portalin tonë për ta gjuajtur dhe për ta blerë. Karma.al u jep klientëve përvojën e përgjithshme të konsumatorit. Ju nuk do të zhgënjeheni me shërbimet tona.

Blini Pajisje Elektronike Thelbësore në Internet

Fletore

Ato janë ndoshta një nga gjërat më të rëndësishme në jetën e një studenti. Ekzistojnë fletore në të gjitha llojet dhe madhësitë për tu kujdesur për kërkesa të ndryshme. Një fletore është e dobishme edhe për të rriturit. Është si një vend i sigurt ku mund të shënoni anekdotat tuaja të përditshme. Megjithëse teknologjia ka marrë një pjesë të tillë integrale në jetën e të gjithëve, ka ende njëfarë bukurie në përdorimin e një fletoreje. Pavarësisht nëse jeni student, i moshuar në kolegj, profesionist i nivelit të mesëm ose CEO i një kompanie, duhet të mbani gjithmonë një fletore me vete. Ju mund të shkruani idetë, kujtimet, frymëzimet tuaja dhe shënime mirënjohjeje mbi to.

Lapsa dhe Stilolapsa

Një laps është ndoshta gjëja e parë që një fëmijë mësohet të mbajë në një klasë. Ata shkruajnë, dështojnë, provojnë dhe shkruajnë përsëri duke përdorur një laps në një fletore. Kjo ndihmon në ndërtimin e aftësive të shkëlqyera motorike dhe koordinimin e syve mes syve midis studentëve. Shkrimi me dorë gjithashtu frymëzon krijimtarinë. Mbajeni të voglin tuaj të pajisur me lapsa çdo ditë, pasi fëmijët zakonisht i thyejnë kur fillojnë të shkruajnë. Kur fëmijët shkruajnë një fjalë ose fjali, ata priren të mbajnë informacionin. Gjithashtu, duke shkruar rregullisht fjalë, fëmijët mund të ndalojnë të bëjnë gabime drejtshkrimore. Ashtu si lapsat, stilolapsat janë gjithashtu të dobishëm për njerëzit e të gjitha grupmoshave. Nëse jeni gazetar apo shkrimtar, duhet të mbani një stilolaps në çantën tuaj.

Shkumësa me ngjyra

Dashuria e fëmijëve për vizatimin është përtej çdo shpjegimi. Ata gjithmonë e duan skicimin, vizatimin dhe thjesht shkarravitjen e gjërave në letër. Kjo është arsyeja pse ata gjithmonë duhet të kenë me vete një shkumës me ngjyra. Përveç që ndihmon fëmijët të njohin ngjyra të ndryshme, vizatimi ndihmon gjithashtu në zhvillimin psikologjik të fëmijëve. Ngjyrosja ndihmon në përgatitjen e fëmijëve parashkollorë për shkollën. Përmirëson aftësitë e tyre imagjinare dhe krijuese gjithashtu. Vizatimi me ngjyra është gjithashtu qetësues dhe terapeutik për fëmijët. Duke përdorur rregullisht ngjyrat, fëmijët mund të mësojnë të bëjnë dallimin midis strukturave dhe kufijve. Ngjyrosja mund të jetë gjithashtu një ushtrim i shkëlqyeshëm për të luajtur. Ata mund të argëtohen shumë duke bërë skica ose libra për ngjyrosje në letër.

Çanta Shkolle për Fëmijë

Çanta shpine

Një çantë shpine është e përkryer që fëmija juaj të mbajë sendet e tij / saj. Në varësi të notës në të cilën fëmija juaj është, ju mund të blini një që është ideale për shkollën.

Kopshti i fëmijëve dhe klasat e ulëta (çerdhet)

Fëmijët në kopsht ose klasë të parë nuk do të kenë nevojë për çanta të mëdha. Mund të vini çanta të vogla dhe të lehta. Fëmijët i duan karikaturat dhe superheronjtë. Mund të blini çanta që vijnë me karaktere vizatimorë të shtypur. Çantat e buta janë perfekte për fëmijët e vegjël. Vogëlushi juaj është e sigurt që do të duket i adhurueshëm duke veshur atë çantë të vogël të butë.

Notat më të larta

Ndërsa fëmija juaj shkon në klasa më të larta në shkollën e tij / saj, çanta fillon të rëndohet. Numri i librave rritet dhe kështu bëjnë edhe gjërat e tjera në çantë. Kështu që, fëmijët në klasa më të larta do të kenë nevojë për çanta më të mëdha. Çantat që vijnë me ndarje të shumta do ta ndihmojnë fëmijën tuaj të mbajë gjërat e tij / saj të organizuara. Ai / ajo mund të mbajë fletoret dhe librat shkollorë të ndara. Ju mund të eksploroni çanta në përputhje me notën e fëmijës suaj në internet nga marka të tilla si Good Friends, Sassie, Shrih dhe shumë më tepër.

Nëse fëmija juaj po ndjek klasa shtesë për të shkëlqyer në akademikë, atëherë mund t’i blini çanta hobe. Meqenëse këto klasa shtesë nuk kanë nevojë për të gjithë librat që fëmija juaj mbart në shkollë, një çantë më e vogël do të jetë më ideale. Një çantë hobe për skenarë të tillë është e përsosur pasi fëmija juaj mund të mbajë sendet thelbësore që i duhen për shkollim.

Kutitë e drekës për fëmijë

Fëmijët në rritje duhet të kenë vakte të ekuilibruara nga ana ushqimore. Ju mund të siguroheni që fëmija juaj të mos mbetet i uritur duke u siguruar që ju të paketoni drekën dhe ushqimet e tij / saj për shkollën. Drekën dhe vaktet e lehta të fëmijës suaj mund t’i organizoni në kuti dreke dhe çanta dreke. Është e rëndësishme që fëmija juaj të qëndrojë i hidratuar gjatë gjithë ditës. Ju mund të blini çanta dreke që vijnë me një dispozitë për të mbajtur edhe shishet e ujit.

Sende shkrimi

Qoftë për klasë apo detyra shtëpie, artikujt prej shkrimi formojnë një pjesë të domosdoshme të jetës së fëmijës suaj. Ju mund të blini fletore nga markat e njohura, të tilla si , Camlin, Atlas, Bilt, Neo Gold Leaf, FOA, dhe shumë më tepër. Ju mund të blini stilolapsa, lapsa, lapsa mekanikë, mprehës dhe gomë nga markat me reputacion, të tilla si Cello, Pilot, Faber-Castell, Parker, Staedtler, Camlin, Maped, NATARAJ, dhe shumë më tepër.

Furnizime arti dhe artizanale

Lëreni fëmijën tuaj të përqafojë anën e tij artistike me artin dhe pajisjet e duhura artizanale. Ju mund të blini shkumësa me ngjyra, lapsa me ngjyra, akuarele, stilolapsa me rreshta, stilolapsa skica, ngjyra akrilike, lapsa për hije, penelë dhe pajisje të tjera arti nga marka të tilla si Camlin, Faber-Castell, Maped, Caran dAche, Daler Rowney, Bianyo, Staedtler, dhe shumë më tepër. Ju mund të eksploroni furnizime artizanale nga marka të tilla si Funskool, Mitashi, Play-Doh, dhe shumë më tepër.

Gjëra të freskëta në Karma.al

Që nga gjërat e domosdoshme, të tilla si fletoret, çantat dhe lapsat, te gjërat artistike dhe dinake, të tilla si brumi i lojës, ngjyrat akrilike dhe pajisjet për qepje, mund të gjeni gjithçka që fëmija juaj ka nevojë për shkollën. Kështu që, eksploroni në internet në faqet e njohura të blerjeve dhe sigurohuni që fëmija juaj të jetë i pajisur për shkollë.