Telefon Nokia në Shitje – Bli Online

Nokia është një nga ato markat e lëvizshme që ka qenë zgjedhja e parë e njerëzve për dekada kryesisht për shkak të cilësisë së jashtëzakonshme të ndërtimit të telefonave celularë të ofruar prej tyre edhe me çmime të arsyeshme.

Telefon Nokia në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Pati një rënie të popullaritetit të telefonave Nokia kur markat si Samsung dhe Apple dolën me telefona smart që mund të bënin gjithçka. Sidoqoftë, ngadalë dhe gradualisht Nokia filloi së shpejti të prodhonte gamën e saj të telefonave inteligjentë, i cili ishte i pasur me karakteristika dhe i qëndrueshëm në të njëjtën kohë dhe kjo është kur ajo mori përsëri hijeshinë e saj të vjetër. Nokia ka një koleksion të bollshëm të telefonave celularë të tastierës dhe telefonave inteligjentë për përdoruesit me të gjitha llojet e kërkesave dhe buxheteve. Ne kemi përzgjedhur disa nga telefonët mobil Nokia më të shitur, shikojeni dhe përzgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.

Të gjithë ne dëshirojmë të blejmë një telefon celular që ofron qëndrueshmëri të jashtëzakonshme dhe vjen i mbushur me të gjitha tiparet e ditëve moderne. Jo shumë kohë më parë, celularët ishin në dispozicion vetëm me një strukturë për të thirrur dhe dërguar mesazhe tek të afërmit dhe të dashurit tanë. Sidoqoftë, teknologjia ka evoluar në mënyrë drastike që nga ajo kohë dhe ka pasur një përmirësim masiv në lidhje me llojin e telefonave celularë të disponueshëm këto ditë dhe numrin e kompanive që prodhojnë telefona celularë, e cila është arsyeja pse të shkosh me një markë të besuar të telefonave mobil është çelësi i marrja e produktit të duhur. Gjëja e parë që një blerës i ardhshëm duhet të marrë parasysh është tiparet që ju po kërkoni brenda telefonit tuaj celular dhe shuma e parave që dëshironi të shpenzoni në celularët e rinj. Pasi të keni vendosur për veçoritë që po kërkoni, atëherë vendosni për llojin e telefonit celular që dëshironi të blini. Lista e markave të njohura të celularëve të disponueshëm në Karma. al përbëhet nga Samsung, Oppo, Apple, Vivo, Xiaomi, Lenovo dhe Honor, këtu përmendim vetëm disa nga gama jonë e gjërë e telefonave inteligjentë.

Llojet e Celularëve Nokia

Nokia 1 8 GB i Kuq

Së pari, në listë është Nokia 1 8 GB i ri, i cili është një smartphone bazë Nokia ideal për fillestarët, fëmijët që shkojnë në shkollë dhe njerëzit e moshës së vjetër. Ky telefon celular Nokia Android vjen me një ekran të denjë shfaqjeje, aparat fotografik primar dhe sekondar me cilësi të mirë, procesor të shpejtë, hapësirë të brendshme të përshtatshme dhe memorje aksesi të rastësishëm, sistemin operativ Android Oreo 8.1, kapacitet të baterisë 2150 mAh dhe një mori opsionesh të lidhjes. Merrni parasysh blerjen e këtij telefoni celular të ri Nokia nëse keni një buxhet të ngushtë dhe kërkoni një smartphone Nokia me të gjitha tiparet e nevojshme.

Nokia 105 TA-1203 SS i Zi

Nëse dëshironi të blini një celular Nokia me tastierë dhe jo një smartphone, atëherë drejtohuni për këtë celular të ri Nokia. Nokia 105 TA-1203 SS është një nga celularët më të lirë të prodhuar nga Nokia Mobiles. Është një nga shitësit më të mirë në koleksionin tonë të celularëve me tastierë, kryesisht për shkak të qëndrueshmërisë së tij dhe baterisë që zgjat shumë. Për më tepër, është mjaft e lehtë për të mbajtur dhe përdorur një celular Nokia, i cili është i disponueshëm në një larmi kombinimesh ngjyrash dhe vjen i mbushur me disa karakteristika si blic, kalendari dhe alarmi.

Nokia 8.1 4 GB 64 GB Kaf

Nokia Mobiles jo vetëm që prodhon telefona të përballueshëm, por diapazoni i tyre i telefonave inteligjentë është i nivelit të lartë. Nokia gjithashtu ka një numër të gjerë opsionesh. Nokia 8.1 4 GB është një opsion i tillë, i cili ka të gjitha tiparet më të fundit që e bëjnë jetën tonë më të lehtë si një aparat fotografik i dyfishtë me cilësi të lartë dhe kamera e përparme më e mirë në klasë, mbështetja e dyfishtë e kartave SIM, një kapacitet baterie 3500 mAh i mbushur me energji, 6.18 inç Ekran i plotë me HD plus, 64 GB memorie të brendshme së bashku me një memorie aksesi të përkohshme prej 4 GB, etj.

Gjithçka Rreth Argëtimit – Shpalosja e Ekranit

Çdo gjë dhe gjithçka në ekranin e tij HD + Notch 14.73 cm (5.8), i cila ka një raport 19: 9, është një pamje e kënaqshme vizuale për sytë tuaj. Dizajni buzë më buzë synon të zmadhojë përvojën tuaj të shikimit. Kështu që, vazhdo dhe bisedo me video me shokun tënd që është jashtë vendit ose shiko seritë e tua të preferuara të veprimit – me siguri do të jesh i zhytur plotësisht në çfarëdo që bën në këtë telefon.

Shikoni dhe Ndjeni Lëmimin – Dizajni

Ky telefon ka të bëjë me detajet – përfundimi me shkëlqim të lartë jep një pamje të lëmuar dhe korniza e kamerës metalike të makinave CNC jo vetëm që mbron kamerën, por gjithashtu shton edhe një ngjyrë shtesë. Xhami i lakimit 2.5D dhe skajet e lakuara të këtij telefoni jo vetëm që i japin këtij telefoni një pamje të përsosur, por gjithashtu ofrojnë një kontroll të shkëlqyer mbi të.

Performanca e Fuqishme

Ky telefon është i përbërë nga një procesor i fuqishëm okta-core, së bashku me 3 GB RAM, për të trajtuar çdo detyrë që doni të kryeni. Nga shfletimi i rastësishëm te lojrat intensive AR, mund të bëni shumë më tepër sesa të merrni telefonata në këtë telefon. Dhe, e gjithë kjo pa u përballur me ndonjë belbëzim. Konsumi i optimizuar i energjisë siguron që telefoni juaj është duke funksionuar për detyra të rëndësishme. Mund të përfitoni nga 32 GB memorie të brendshme që vjen për fotot, videot dhe skedarët tuaj të tjerë. Ekziston në Android Oreo OS – mund të siguroheni se gjithçka në këtë telefon është e sigurt, e sigurt dhe e përmirësuar.

Për Entuziastët e Fotografisë

Ky telefon Nokia i mbështetur nga AI ju lejon të klikoni në fotografi të përsosur pasi vjen me një kamerë kryesore 13 MP. Falë ndihmës së inteligjencës artificiale, ju mund të eksperimentoni me karakteristika të ndryshme, të tilla si ndriçimi i portretit, bluja e hapur dhe heqja e veshjes së ekranit.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Pse duhet të blej celular Nokia?

Telefonët Nokia kanë fituar besueshmërinë për të qenë ndër telefonat më të vështirë deri më tani. Gama e telefonave me tipare të markës nuk dështon të bëjë përshtypje, madje edhe sot kur bota mbështetet në të gjitha gjërat lidhur me teknologjinë inteligjente. Besueshmëria e telefonave me veçori Nokia përkthehet vetë në smartphone-t e tyre. Nokia vazhdon të magjepsë masat me shpikje autentike dhe telefona celularë të cilët janë aq të fortë sa ju mund të kishit dëshiruar.

Sa të besueshëm janë tiparet e telefonave Nokia?

Sa tërheqës janë joshjet nga telefonat inteligjentë, është e sigurt të thuhet se hijeshia e telefonave me tipare Nokia është e pashmangshme. Merrni për shembull telefonin Nokia 230 Dual SIM. Për mbështetjen e kartave SIM të dyfishta, ky telefon përdor një aparat fotografik dhe një bateri që zgjat 1200 mAh.

Cila është performanca e procesorit të telefonave inteligjentë Nokia?

Nokia Lumia 630 është një zgjedhje popullore. Ky smartphone përmban një proçesor të integruar quad-core 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 dhe 512 MB RAM që ju sjell shpejtësi pa e ndjerë kur luani ose shfletoni internetin.

Sa hapësirë ​​për ruajtje të brendshme ofrojnë telefonat Nokia?

Nokia 5 mburret me 16 GB ROM të shtrirë, i cili mund të zgjerohet deri në 128 GB.

Sa indulgjente janë shfaqjet në ekrane në celularët Nokia?

Nokia 8 përmban një ekran të madh 13.4 cm (5.3).