Kompjuter në Shitje – Bli Online

Nga Apple MacBook te tabletët Samsung Galaxy, ne do t’ju ndihmojmë të gjeni teknologjinë e duhur për ju. Po kërkoni një përvojë praktike? Shikoni një kompjuter HP all-in-one me një klik, ose një tabletë Apple iPad ose Amazon Fire. Keni ndonjë pjesëtar që është lojtar në familjen tuaj?

Kompjuter në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing all 6 results

Showing all 6 results

Kemi një gamë të shkëlqyer të laptopëve nga markat kryesore si Acer, ASUS, HP dhe më shumë, plus Apple MacBook! Niveli i tyre me një desktop lojërash CyberPowerPC. Ne kemi një larmi kompjuterash desktop të para-ndërtuar, laptopë, tableta dhe pajisje kompjuterike për detyrat tuaja të përditshme. Dëshironi një laptop të lehtë, kompakt, për të udhëtuar për takime pune ose për të marrë shënime në klasë? Shikoni koleksionin tonë të Chromebook dhe Google Pixelbooks, ose shtoni një tastierë në tabletin tuaj për një përvojë më të rehatshme të shtypjes së tasteve. Keni nevojë për diçka më të fortë për projekte më të mëdha, softuer kreativ ose lojëra? Kemi kompjutera modernë me procesorë të fuqishëm, RAM dhe njësi të mëdha Solid State (SSD) – si Acer Aspire (8082538) dhe laptopi i lojrave ASUS ROG Zephyrus (8083013). 

Në Karma.al, ju mund të gjeni gjithçka që ju nevojitet për të përfunduar konfigurimin e PC-së tuaj. Shtoni një monitor shtesë për shumë detyra, ose merrni një printer ose skaner për projektet shkollore dhe prezantimet e punës. Merrni një maus dhe tastierë ergonomike për një rehati të shtuar ose ruajtje të jashtme për të gjitha skedarët tuaj të rëndësishëm. Mos harroni gjërat e domosdoshme si boja, letra, kompletet e programeve dhe mbrojtja me antivirus!

Pavarësisht nëse jeni duke krijuar një zyrë shtëpie për punë ose shkollë ose duke ndërtuar konfigurimin përfundimtar të lojërave me PC, ne kemi gjithçka që ju nevojitet për të qëndruar të lidhur. Merrni një router të fuqishëm dhe kombinojeni atë me Bell Fibe Internet për të zhbllokuar potencialin e plotë të laptopit ose kompjuterit tuaj. Bateritë Wi-Fi, rrjetat rrjetë dhe zgjeruesit mund të rrisin gamën e sinjalit tuaj për të mbuluar çdo dhomë të shtëpisë tuaj, dhe gjithashtu oborrin tuaj. Plus, me Bell Fibe Internet, Wi-Fi juaj mund të mbështesë pajisje të shumta në mënyrë që e gjithë familja juaj të qëndrojë e lidhur dhe të shijojë një lidhje të besueshme dhe të qëndrueshme.

Kompjuter i Çfarë Lloji më Duhet?

Kompjuterat mund të përdoren për një sërë detyrash – transmetim, lojëra, punë, postime në media sociale, dhe shumë më tepër. Lloji i kompjuterit që blini duhet të jetë në gjendje të trajtojë punën dhe lojën tuaj të përditshme.

Për shtëpinë ose zyrën tuaj, desktopi HP EliteDesk 800 G4 (8083100) është ideal për përdoruesit e përditshëm për shkak të veçorive të tij moderne, me performancë të lartë. Është i sigurt, i lehtë për t’u përdorur dhe i pakët, me hapësirë ​​për zgjerim. Ka një sistem operativ Windows 10 Pro, një procesor të fuqishëm Intel dhe RAM të mjaftueshëm për të siguruar një përvojë të shpejtë dhe të qetë të kompjuterit. Pavarësisht nëse po e përdorni për biznesin tuaj ose për fëmijët dhe familjen tuaj në shtëpi, është një sistem i shkëlqyer.

Për lojëra, desktopi i lojrave CyberPowerPC Gamer Xtreme (8083079) është një nga desktopet më të fundit të lojrave me PC. Është desktopi ideal për lojtarët për shkak të procesorit të saj me performancë të lartë Intel, DDR RAM ultra të shpejtë dhe kombinimit të kapacitetit HD dhe SSD. Ne kemi një përzgjedhje të desktopëve të lojërave CyberPowerPC për të gjitha nivelet e lojtarëve, nga niveli fillestar te elita.

Vizitoni një nga bashkëpunëtorët tanë të njohur në dyqane dhe ata do t’ju ndihmojnë të gjeni llojin e duhur të kompjuterit për ju.

Cili Kompjuter Është më i Shpejtë?

Nëse jeni duke kërkuar për një kompjuter të shpejtë që mund të trajtojë detyra të shumta, të mëdha në të njëjtën kohë, ka disa specifikime që duhet të merrni parasysh.

Njësia Qendrore e Përpunimit, ose CPU, shpesh quhet procesor. Përpunuesit kanë një numër bërthamash për të deshifruar dhe ekzekutuar detyrat. Shumat më të zakonshme të bërthamës përfshijnë dual-core (2)(dy bërthama), quad-core (4)(katër bërthama), Hexa-core (6) (gjashtë bërthama) dhe okta-core (8)(tetë bërthama). Sa më i lartë numri i bërthamave, aq më i fuqishëm është procesori, kështu që nëse doni të bëni shumë detyra me kompjuterin tuaj, kërkoni një që ka një procesor Hexa-core ose më lart. Ju gjithashtu do të dëshironi të shikoni në shpejtësinë e orës së procesorit, e cila matet në gigahertz. Për një shpejtësi më të lartë, do të dëshironi një procesor me shpejtësi 2.0GHz ose më shumë për një përvojë të shpejtë dhe të qetë kompjuterike.

Motherboard-i është themeli për të gjithë ndërtimin e kompjuterit tuaj. Gjëja e rëndësishme që duhet të keni parasysh kur shikoni motherboard-in e një kompjuteri është se sa lojërat elektronike kanë nevojë për zgjerim. Ju do të dëshironi hapësirë ​​shtesë nëse doni të shtoni më shumë kujtesë dhe karta video në të ardhmen. Sa më shumë memorie të ketë një PC, aq më shpejt do të funksionojë.

Memoria, ose RAM, ofron një hapësirë ​​që të dhënat të mund të qasen nga procesori. Sa më shumë RAM të ketë kompjuteri juaj, aq më shpejt procesori mund të ketë qasje në të dhëna dhe të kryejë detyra. Sasia e RAM-it që do të shihni zakonisht varion midis 4 GB dhe 16 GB, me 12 GB që janë idealja për desktopët e lojrave. Kur jeni duke parë RAM-in, duhet të shihni nëse ajo ka transferim të nivelit të dyfishtë të të dhënave (DDR). RAM me DDR4 dhe më lart rrit shpejtësinë e transferimit të të dhënave duke ruajtur frekuencën e shpejtësisë së orës së procesorit, duke përmirësuar shpejtësinë e përgjithshme të kompjuterit tuaj.

Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh numrin e ventilatorëve dhe sistemin e integruar të ftohjes. Nëse PC juaj mbinxehet, ai do të funksionojë më ngadalë, kështu që të kesh ventilatorë me performancë të lartë dhe ftohje është jetike për arritjen e shpejtësive më të shpejta.

Dëshironi të zhbllokoni potencialin e plotë të kompjuterit tuaj? Bateritë Wi-Fi, routerët e fuqishëm dhe rrjetet rrjetë mund të përmirësojnë shumë shpejtësinë dhe përvojën tuaj në internet.

Ende nuk jeni i sigurt se cilat specifikime janë të përshtatshme për ju? Vizitoni një nga bashkëpunëtorët tanë të njohur në dyqane dhe ata do t’ju ndihmojnë të ecni gjatë procesit të blerjes së një kompjuteri të ri.

Cili Është Ndryshimi Midis HDD dhe SSD te një Kompjuter?

Disku i ngurtë i një kompjuteri (HDD) është vendi ku ruhen të gjitha skedarët e tij. Shumica e kompjuterëve dhe laptopëve kanë një HDD për ruajtje.

Një Solid State Drive (SSD) është një lloj hard drive që është më i shpejtë se HD më i zakonshëm. Me SSD, ju do të merrni kohë më të shpejta të nisjes dhe transferimit të skedarëve, por ato priren të jenë më të shtrenjta se HD.

Kompjuter vs laptop. Cili Është më i Përshtatshëm për Mua?

Ndërsa teknologjia evoluon, laptopët dhe PC-të modernë po bëhen gjithnjë e më të fuqishëm. Për të kuptuar nëse duhet të merrni një kompjuter ose laptop, duhet të përcaktoni se për çfarë do ta përdorni.

Një kompjuter desktop është ideal për lojtarët, qoftë ata profesionistë, të pavarur ose krijues për në një sallë lojrash ose në shtëpi. Desktop-et priren të jenë më të fuqishëm, me fleksibilitetin e të pasurit hapësirë ​​më të brendshme, fizike për përbërës shtesë. Mund të zgjeroheni në dy ose më shumë monitorë për shumë detyra, të shtoni një kartë tjetër video ose më shumë RAM për energji të rritur gjatë kohës që jeni duke luajtur lojëra dhe të përmirësoni procesorin kur prezantohen gjenerata të reja. Desktop-et janë të personalizueshëm fizikisht, kështu që ju mund të ndërtoni platformën që ju nevojitet për punën që po bëni.

Një laptop është ideal për profesionistët e biznesit, studentët dhe përdoruesit e përditshëm për shkak të transportueshmërisë së tij. Laptopët modernë mund të kenë specifikime të ngjashme me desktopët, me gati aq shumë energji. Ata nuk janë aq të personalizueshëm kur bëhet fjalë për përbërësit e tyre të brendshëm, por ju mund t’i sillni në udhëtimet tuaja, kafenenë, zyrën, klasën – ose kudo që ju kap frymëzimi. Laptopët janë perfekt për të qëndruar të lidhur dhe për të punuar dhe luajtur gjatë lëvizjes.

Në fund të fundit, kompjuterët desktop dhe laptopët mund të kenë specifikime dhe aftësi të krahasueshme. Preferenca personale dhe faktori i synuar i përdorimit për të marrë ose jo një desktop ose laptop. Nëse na vizitoni në dyqan, bashkëpunëtorët tanë të ditur mund t’ju ndihmojnë t’ju këshillojnë për vendimin tuaj.