Android Box në Shitje – Bli Online

Ne në Karma.al jemi të apasionuar pas teknologjisë sidomos me këta android box që njerëzit i blejnë dhe që kënaqen kur ndajnë eksperiencën më të fundit me familjet e tyre. Ne kemi një gamë masive të produkteve dhe ofrojmë çmime të pakonkurueshme.

Android Box në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Nëse jeni duke kërkuar smartphone-in e fundit të markës me emrin ose thjesht bëni blerje për një vegël unike, në Karma.al ju do t’i gjeni të gjitha.

Telefonat inteligjentë, laptopët, kutitë televizive, orat inteligjente dhe dronët janë ndër produktet më të njohura në faqen tonë të internetit; por ka shumë vegla të tjera mahnitëse që mund të gjeni këtu në Karma.al. Nga markat e mëdha tek artikujt e modës, ne e kemi bërë kërkimin tuaj shumë më të lehtë. Pra, shikoni produktet tona të pabesueshme tani!

Android Box të vitit 2021 janë pajisje tepër të gjithanshme. Lidhni një me një televizor dhe keni papritur një pajisje inteligjente që ka qasje në të gjitha shërbimet më të fundit të transmetimit, si Netflix dhe Disney Plus.

Android Box janë gjithashtu mjaft të fuqishme, kështu që ju mund të lidhni një me një monitor dhe ta përdorni atë si një mini PC. Këto i bëjnë ato alternativa të shkëlqyera të përballueshme për PC të mëdhenj dhe të rëndë Windows 10. Për shkak të madhësisë së tyre të vogël, ato mund të fshihen pas ekranit (ose madje edhe të bashkangjitura me të), që do të thotë se ato janë zgjedhje fantastike për të furnizuar shfaqjet interaktive, reklamat dhe pikat e shitjes.

Android Box-at janë më të shkathëta dhe nuk vuajnë mundësinë e lidhjes me ndërfaqet e personalizuara të përdoruesit ose ndërtimet e Android. Dhe në këtë artikull, ne kemi renditur Android Box-at që mund të blini aktualisht për punë, lojë ose vërtet për ndonjë gjë tjetër.

Android Box – në një Shikim!

  • Nvidia Shield TV Pro
  • Amazon Fire TV Cube
  • Turewell T9
  • MINIX NEO U9-H
  • Mecool MK9 Pro
  • Ematic Jetstream
  • A95X Max
  • Xiaomi Mi Box S

Çfarë Është një Android TV Box?

Para se të fillojmë, ​​ne thjesht duam t’i përgjigjemi kësaj pyetjeje për këdo që është i ri në këtë fushë. Çfarë është një Android TV Box?

Një Android TV box është një pjesë e pajisjeve që ju lejon të transmetoni përmbajtje direkt nga interneti në ekranin e televizorit tuaj. Funksionon shumë si një smartphone ose një tabletë. Ju mund të shkarkoni aplikacione, të cilave ju hyni dhe kontrolloni përmes kutisë së TV duke përdorur telekomandën tuaj dhe ato ju mundësojnë të shikoni përmbajtje në internet në ekranin tuaj të madh.

Mund të merrni aplikacionin Netflix, aplikacionin YouTube, aplikacionin Amazon Prime Video, aplikacionin Hulu… Pothuajse të gjitha shërbimet e transmetimit kanë një aplikacion që mund t’i shkarkoni direkt në Android Box-in tuaj .

Tani, një Android Box është një kuti televizori që funksionon në sistemin operativ Android, njësoj si shumë telefona celularë. Ju gjithashtu mund të merrni pajisje Apple TV, të cilat përdorin sistemin operativ Apple dhe ka një larmi opsionesh të tjera atje.

Arsyeja për të zgjedhur një Android Box është e njëjta arsye për të zgjedhur një telefon Android siç është: Fleksibiliteti. Shumë sisteme operative si Apple, për shembull,  vijnë vetëm me pajisjen Apple dhe ju jeni të mbyllur për sa i përket asaj që mund të vendosni atje.

Android-i, nga ana tjetër, është një sistem operativ i hapur, kështu që një larmi e madhe e prodhuesve të pajisjeve do ta përdorin atë. Ju gjithashtu keni më shumë mundësi për sa i përket asaj që mund të shkarkoni dhe si mund ta personalizoni përvojën tuaj. Por sidoqoftë është një nga OS-ët më të njohur dhe të mbështetur atje.

Kjo gjithashtu do të thotë se është më lehtë të gjesh Android Box më të lira, pasi sistemi operativ është shumë i arritshëm për prodhuesit.

Vendim për Blerjen e Android Box-et më të Lirë nga Karma.al

Për qëllime argëtimi, Android Box po thyen stereotipet duke i ofruar përdoruesit shumë veçori të zgjuara inteligjente. Ju nuk do të përjetoni ndonjë problem me ndërfaqen sepse një lloj i ngjashëm i OS është në smartphone-in tuaj. Si përdorues, mund të kërkoni hapësirë ​​në diskun e ngurtë kur bëhet fjalë për zgjedhjen e Android Box më të mirë në Karma.al.

Android Box-at mund të konsiderohen si një ndalesë për të gjitha nevojat pasi këto janë në thelb pajisje me shumë qëllime. Jo vetëm që mund të përdoren për shikimin e shfaqjeve dhe programeve, por gjithashtu mund të përdoren për aplikacionet e rrjeteve sociale si Facebook. Pra, me pak fjalë, kjo është një zgjatim i smartphone-it tuaj, por shijoni aplikacionet në një ekran shumë më të gjerë, me qartësi dhe cilësi shumë më të mirë të imazhit. Ato janë gjithashtu shumë të lehta për t’u përdorur për njerëzit e çdo moshe. Kushdo që ka përdorur një smartphone rregullisht nuk do të ketë problem t’i përdorë këto pasi ato punojnë në të njëjtin sistem operativ. Ajo që është edhe më mirë është që hyrja mund të përdorë ose telekomandë ose një tastierë ose një maus, duke e bërë jetën tonë shumë të qetë.

Pse Duhet të Blini një Android Box Kineze?

Një Android Box mund dhe duhet të jetë zgjedhja juaj kur bëhet fjalë për ta bërë televizorin tuaj të zakonshëm një TV inteligjent të jashtëzakonshëm. Kutitë e Android TV janë bërë mjaft të njohura këto ditë. Një Android  Box mund t’ju lejojë të shfletoni në internet, të transmetoni video dhe të luani muzikë pa kabull gjithashtu. Ju mund ta ktheni televizorin tuaj të zakonshëm në një TV inteligjent në çdo kohë. Android TV Box është zgjedhja e përdoruesve që duan të shikojnë filma dhe shfaqje TV në portalet streaming online si Netflix etj. Kjo gjithashtu ju lejon të transmetoni fuboll live dhe sporte të tjera të preferuara në internet vetëm me blerjen e këtyre Android Box.

Çfarë Është Android Box dhe Çfarë Duhet të Kërkoni?

Android TV kundrejt Androidit të optimizuar nga celulari: Nëse shumë pajisje tregtohen si kuti Android TV, është disi mashtruese. Shumë kuti të nivelit të lartë të buxhetit Android përdorin një version të Android të optimizuar nga tabletët, i krijuar për një ndërfaqe me prekje sesa për një telekomandë. Si i tillë, navigimi është mjaft i rëndë. Nga ana tjetër, pajisjet zyrtare Android TV shfaqin një sistem operativ Andriod (OS) të krijuar për përdorim me një telekomandë ose video-lojë, dhe shikimin në një ndërfaqe prej dhjetë metrash.

RAM, CPU dhe GPU

Përveç sistemit operativ, hardueri është tepër i rëndësishëm. Për transmetim, shumica e CPU-ve dhe GPU-ve moderne do të bëjnë shumë mirë dhe nuk do t’ju duhen shumë në mënyrën e RAM-it. Sidoqoftë, transmetimi 4K kërkon pak më shumë kuaj fuqi. Por lojrat, qoftë imitim i lojrave retro ose lojra vendase Android, kërkon një përpunues më të mprehtë.

Hapësira e magazinimit

Edhe nëse kryeni thjesht transmetim nga aplikacione të tilla si Netflix dhe Hulu, disa instalime të aplikacioneve mund të mbushin vërtet hapësirën e magazinimit të pajisjes suaj. Si i tillë, do të dëshironi të siguroheni që të ketë të paktën 8 GB ose 16 GB hapësirë ​​ruajtëse në bord, nëse jo më shumë. Dhe mund të dëshironi hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme përmes kartës microSD, kartës SD ose USB.

Lidhja e internetit

Ndërsa Wi-Fi është i përshtatshëm, transmetimi i videos 4K mund të jetë mjaft i kërkuar. Për transmetim me definicion ultra të lartë ose lojëra në internet, do të dëshironi Ethernet për një lidhje me vonesë të ulët.

Rezolucioni i daljes së videos

Meqenëse 4K është standardi i industrisë, me televizorët 8K në treg, do të dëshironi një kuti transmetimi Android me aftësi 4K. Edhe nëse jeni i kufizuar në 1080p, dhe Transmetuesi Android që mund të transmetojë në 4K është i mbrojtur nga e ardhmja.

Përdorimi

Mendoni se si planifikoni të përdorni media player-in tuaj Android. Transmetimi nuk është shumë i mundimshëm, por nëse planifikoni të luani lojëra, do të dëshironi më shumë fuqi përpunuese dhe hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtje për të mbajtur lojërat tuaja.

Çmimi

Kostoja është një konsideratë kryesore. Mund të gjeni të lira si patate të skuqura set-top kuti Android, transmetues të kushtueshëm të mediave të nivelit të lartë dhe gjithçka në mes.