USB në Shitje – Bli Online

Një USB është një element kryesor i sirtarit të tryezës kur bëhet fjalë për transferimin dhe rezervimin e besueshëm të skedarëve tuaj të rëndësishëm – qoftë raporti për punën apo ato foto familjare nga pushimet tuaja më të fundit.

USB në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Shikoni gamën tonë për një varg kapacitetesh – pse të mos shkoni për një set të dobishëm në mënyrë që të dini se gjithmonë keni disa për të marrë? Ju mund të konsideroni një USB SanDisk; ka shumë mundësi për të zgjedhur, dhe shumë prej tyre janë krijuar posaçërisht me shpejtësinë e transferimit në mendje – ideale nëse doni të merrni atë prezantim të punës ose edhe një film të transferohet në sekonda.

USB-të më të mira në treg kombinojnë një kapacitet dhe shpejtësi të lartë me një dizajn të fortë dhe transportueshmëri të shkëlqyeshme.

Ju gjithmonë mund të mbështeteni në pajisjen më të mirë USB për të ruajtur në mënyrë të sigurt dhe të sigurt skedarët tuaj më të rëndësishëm. Në fakt, një USB e besueshme dhe i qëndrueshëm është një nga blerjet më jetike që do të bëni ndonjëherë nëse keni nevojë të mbani skedarët tuaj me vete.

Ne gjetëm disqet më të mira USB në treg sot për ta bërë më të lehtë kërkimin tuaj. Garantuar se do të gjeni diçka në listën tonë që i përshtatet nevojave tuaja për ruajtjen e skedarëve. Dhe, nëse thjesht ju duhet shumë më shumë hapësirë ​​ose hapësirë ​​magazinimi më e lirë (përsa i përket hapësirës që merrni për çmimin), atëherë hidhni një vështrim në listën tonë të disqeve të ngurta të jashtme më të mira ose zgjidhjeve më të mira për ruajtjen e reve që mund të blini tani.

Ku të blini USB Online?

Ruani dhe transferoni skedarët dhe dokumentet tuaja me USB nga Karma.al. Një USB është një pajisje për ruajtjen e të dhënave që përfshin memorie flash me një ndërfaqe të integruar Universale Serial Bus (USB). Këto pajisje ruajtjeje e bëjnë të lehtë transferimin dhe marrjen e skedarëve nga një kompjuter ose laptop në tjetrin, dhe me telefona në rastin e disqeve OTG Flash. Ajo ofron kapacitete të ndryshme ruajtjeje që variojnë nga 4 GB deri në 16 GB për t’ju dhënë hapësirë të përshtatshme për të akomoduar dokumente të rëndësishëm dhe skedarë multimedialë. Pavarësisht nga sistemi operativ i laptopit tuaj, ju do të jeni në gjendje ta shfrytëzoni atë. Një arsye e madhe për të pasur një USB është transportueshmëria. Mund ta mbani kudo që shkoni, veçanërisht për njerëzit që kanë prezantime biznesi në vende të ndryshme.

Llojet e USB-ve

USB Patriot Supersonic Rage 2

USB e nivelit të lartë

Kapaciteti: 128 GB | Ndërfaqja: USB 3.0

Nëse USB-ja juaj ka nevojë për shpejtësi të shpejtë flakëruese, atëherë një nga disqet më të mira USB për t’u marrë në konsideratë është Patriot Supersonic Rage 2 është padyshim ai për ju. Sigurisht, çmimi është i lartë, por ne u hodhëm në erë nga sa shpejt është kjo pajisje. Nëse keni nevojë të lëvizni nëpër skedarë të mëdhenj shpejt, atëherë kjo padyshim që ia vlen të kushtoni.

Ajo gjithashtu vjen me 128 GB hapësirë ruajtjeje, e cila është një sasi fenomenale për tu mbajtur në xhep. Thjesht sigurohuni që mos ta humbni!

Kingston Technology DataTraveler 100 Gjenerimi 3 USB

Disku më i mirë 64 GB USB

Ndonjëherë, kur blini një USB, kostoja e postës dhe paketimit në të vërtetë përbëjnë më shumë të çmimit sesa vetë shkopi USB. Sidoqoftë, Kingston Technology DataTraveler 100 Generation 3 është tepër kompakt dhe një makinë e përballueshme që ia vlen më shumë se kostoja e transportit. Kjo USB është pajisja më e përballueshme 64 GB USB 3.0 në treg, duke shpallur shpejtësi leximi / shkrimi përkatësisht 150Mbps dhe 70Mbps për ta bërë atë të vlefshme për çdo cent.

SanDisk Extreme CZ80 USB

E shpejtë, e besueshme dhe e lirë

SanDisk Extreme CZ80 me çmim të shkëlqyer është ndër disqet më të mira USB, pasi ofron mjaft hapësirë për ruajtje dhe shpejtësi të shpejtë të transferimit të skedarëve. Jini të përgatitur për të bërë përshtypje pasi ndërsa ka çmime më shumë drejt fundit të buxhetit të USB-ve, performanca e tij është gjithçka përveç buxhetit. Ky është një interpretues i shpejtë i vogël.

 

Verbatim Pinstripe USB 

 

Disku më i mirë 128 GB USB

Ky është disku më i lirë USB 3.0 në treg për GB. Ajo vjen me një garanci dy-vjeçare, si dhe me një dizajn kapak pa kapak / që tërhiqet.

Vlen të përmendet se Verbatim – një prodhues shumë i njohur japonez i ruajtjes dhe kujtesës – e shet atë në faqen e saj të internetit ku shpesh do të gjeni marrëveshje të shkëlqyera në pajisje. Sikur nuk është aq i lirë sa është.

USB PNY Turbo 256 GB

Disku më i mirë 256 GB USB

PNY është një tjetër prodhues i kujtesës i kthyer në lojtar në tregun USB. PNY Turbo 256 GB njësi USB një nga disqet më të mira USB tani, duke shfaqur një dizajn të mbuluar për të mbrojtur si dhe shpejtësi leximi / shkrimi përkatësisht 80Mbps dhe 20Mbps

Këto nuk janë shpejtësitë më të shpejta atje, kështu që nëse kërkoni diçka me më shumë oomph, atëherë shikoni disa nga disqet e tjera USB në këtë përmbledhje.

Patriot Viper Fang

Hapësirë e madhe për ruajtje për lojtarët

Patriot Supersonic është një makinë USB 3.1 (e pajtueshme me USB 3.0 dhe 2.0) nga një nga lojtarët më të vendosur të kujtesës në treg. Sidoqoftë, prodhuesi është një i porsaardhur relativisht në këtë segment.

Akoma, ky hard disk meriton me të drejtë një vend në këtë listë, me trupin e tij të aliazhit të zinkut me një theks alumini dhe shpejtësi leximi / shkrimi përkatësisht 380Mbps dhe 70Mbps. Le të themi vetëm se nuk është asnjë ngërç. Plus, ajo gjithashtu vjen me një garanci pesë-vjeçare.

USB Samsung T3 SSD

Disku më i mirë USB 1TB

Nëse jeni duke kërkuar në territorin premium të disqeve më të mira USB, atëherë Samsung T3 ia vlen të hidhni një vështrim. Jo vetëm që ofron shpejtësi absurde të larta të leximit deri në 450Mbps falë teknologjisë 3D V-NAND të vet Samsung, por gjithashtu vjen me një garanci tre-vjeçare dhe ka një lidhës USB Type C.

Si të Zgjidhni USB-në Tuaj?

  • Nuk ia vlen të kërkoni për memorie më të vogla se 64 GB thjesht sepse ndryshimi i çmimit që paguani për dy ose katër herë magazinimin është i vogël.
  • Sigurohuni që të përfshini çmimin e dërgesës kur bëni numrat, pasi shpesh përfundoni duke paguar më shumë për postën sesa vetë makinën, veçanërisht për modelet me kosto të ulët.
  • USB 2.0 është i mjaftueshëm për kapacitete më të vogla por jo për ato më të mëdha ku shpejtësia e shkrimit mund të bëhet e ngadaltë. USB-të (128 GB ose më shumë) shpesh vijnë vetëm me një lidhje USB 3.0.
  • Nëse planifikoni të zhvendosni skedarë në dhe nga pajisjet portative (tableta ose telefona inteligjentë), merrni parasysh një memorie me një lidhje mikro-USB dhe një USB me madhësi të plotë.
  • Shmangni blerjen e kujtesës tuaj nga shitësit me pak reagime në faqet e internetit të ankandit pasi këto pajisje mund të rezultojnë të rreme. Të gjithë shitësit e renditur janë të provuar dhe të besuar.
  • Mbi 128 GB, mund të dëshironi të merrni në konsideratë një SSD nëse dëshironi vrazhdësi, transportueshmëri, shkathtësi dhe performancë më të mirë pa kosto.

Vini re se kapacitetet ka të ngjarë të jenë më të ulëta nga sa thuhet kur ato formatohen dhe montohen në një sistem operativ.