Karikues të Thjeshtë në Shitje – Bli Online

Dëshironi karikues të thjeshtë në shitje me çmimet më të mira në treg? Karma.al është këtu për t’ju ofruar blerjen online me shërbimin më të mirë. Në ditët e sotme ne jemi si të pa-plotësuar pa celularët tanë dhe duke mos qenë në gjendje ta karikojmë mund të krijojë panik dhe kaos edhe më tej.

Karikues të Thjeshtë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Mos lejoni që oraret tuaja të vrullshme t’ju ndalojnë të blini një karikues të ri për celularin që ju nevojitet aq shumë. Tani mund të blini karikuesit më të mirë me lidhje USB, madje pa lëvizur fare nga shtëpia tuaj. Ajo çka ju duhet të bëni është të hyni në Karma. al dhe të merrni çmimin më të mirë në Shqipëri për të gjithë aksesorët e telefonit që ju nevojiten.

Karma. al ka një listë të pafundme të aksesorëve të celularëve për të zgjedhur. Nga karikuesit me dy porta te karikuesit celularë dhe karikuesit me wireless, këtu ka diçka për çdo nevojë. Karma. al ofron pajisje karikimi dhe pajisje shtesë të telefonit celular për të gjitha markat e smartphone-ve duke përfshirë Samsung, Apple, Micromax, iBall, Motorola dhe të markave të tjera të ndryshme. Për njerëzit që preferojnë karikuesit e ankorimit, ka edhe një numër opsionesh për ta. Të gjitha këto produkte përrallore mund të porositen vetëm me një klikim të një butoni kur ju e mendoni se është më përshtatshme për ju.

Ajo që është e mahnitshme për Karma. al është që portali ynë në internet ju jep mundësinë të surprizoni të dashurit tuaj me dhurata në raste të veçanta. Nëse disa nga anëtarët e familjes, të afërmit ose miqtë tuaj kanë një ditëlindje ose përvjetor, ju ndoshta mund të bëni një porosi për diçka që ata dëshirojnë në Karma. al dhe ta bëni dorëzimin në emrin e tyre në adresën e tyre postare. Ju mund të bëni drejtpërdrejt pagesën për artikullin që keni blerë në internet dhe ne do të sigurojmë që mallrat të arrijnë personin e duhur në kohën e duhur.

Këtu Keni Karikuesit e Thjeshtë më të Mirë për Telefona:

  • Karikuesët më të mirë me kabull: Anker PowerLine + II
  • Karikuesi më i mirë i murit: Karikues muri RavPower 61W,
  • Karikuesi më i mirë me wireless: Moshi Otto Q,
  • Karikuesi më i mirë i makinës: Karikuesi i makinës NekDek PD 45W,
  • Stacioni më i mirë i karikimit: Stacioni i karikimit me 7 porta Satechi.

Markat Sipas Zgjedhjes Suaj për Cilësinë më të Mirë:

Është thelbësore të zgjidhni karikuesin e duhur për të siguruar pajisjen tuaj. Pikërisht për këtë Karma. al sjell aksesorët më të mirë të celularëve nga markat kryesore. Blini tani për karikuesit për udhëtim USB nga 00RA, kabujt USB OTG dhe lloje të shumëfishta të karikuesave të portave nga 1 Crazy Designer, kabuj karikuesi dhe adaptorë karikuesish nga 1M, 11e, A2K dhe shumë më tepër. Ne gjithashtu kemi grupe karikuesish të përputhshëm me marka specifike të telefonave. Ne kemi një set karikuesish Samsung nga 3Coins Plus dhe kabuj sinkronizimi dhe karikimi për Micromax, Sony dhe Samsung. 

Përputhshmëri e Shkëlqyer për të Gjitha Veglat Tuaja

Karma. al ka sjellë për ju një gamë të gjerë të karikuesve celularë që janë në përputhje me të gjitha pajisjet tuaja. Ne kemi adaptorë për celularë, të cilët janë në përputhje me jo vetëm prizat e rregullta të rrymës, por edhe karikuesit pin në MB. Ne gjithashtu kemi adaptorë ndërkombëtarë universalë që janë të vlefshëm për përdorim në më shumë se 150. Ne priremi të shkëmbejmë telefonat tanë me telefona më të rinj për t’u përmirësuar me teknologjinë moderne. Karma. al ju ofron lexues të kartave SIM 4 në 1 që mund të shndërrojnë nano-sim tuaj në madhësinë e një karte SIM mikro-SIM ose të rregullt. Kemi karikues të shumtë portash që janë në përputhje me pajisje të ndryshme. A jeni ju ai që thjesht nuk mund të shkruani në Smartphone tuaj? Koleksioni ynë kabllor USB OTG është vetëm për ju. Mund të lidhni Smartphone-in ose tabletën tuaj me një tastierë, maus për të përdorur Smartphone-in. Lidheni atë me një notebook për të hyrë në skedarët në të në pajisjet tuaja!

Gjërat që Duhet të Konsideroni Para se të Blini një Karikues

Hapi i Parë – Gjeni se çfarë lloji foleje USB ju nevojitet

Ky hap është relativisht i drejtpërdrejtë. Shumica e pajisjeve Android përdorin një fole USB micro-b, e njohur gjithashtu si mikro-USB e vjetër e thjeshtë. Por, disa prodhues të zhurmshëm vendosën që ata dëshironin të ishin si Apple dhe të krijonin përshtatësin e tyre të veçantë të adapterit, prandaj sigurohuni që të kontrolloni para se ta blini.

Nëse nuk jeni i sigurt se cilin lloj foleje USB ka telefoni juaj, kontrolloni specifikimet në faqen e internetit të produktit ose brenda manualit të pronarit. Dhe nëse gjithçka tjetër dështon, ne do të jemi të lumtur t’ju ndihmojmë të kuptoni nëse lini një koment.

Hapi i Dytë – Tensioni dhe Mah

Kur blini një karikues baterie, dëshironi të merrni një të tillë që përputhet me tensionin e telefonit. Nëse voltazhi është shumë i ulët, telefoni do të karikohet shumë ngadalë dhe madje mund të mos jetë në gjendje të arrijë një karikim të plotë. Nëse voltazhi është shumë i lartë, mund të prishë baterinë dhe ndoshta pajisjen. Shumica e telefonave vlerësohen për 5.0 volt, dhe shumica e karikuesve kanë të njëjtën vlerësim. Ju me siguri nuk do të duhet të shqetësoheni shumë për këtë por nëse doni ta jeni të sigurt atëherë kontrolloni specifikimet e prodhuesit!

Milliampere-orë (mAh) është edhe kapaciteti i baterisë dhe shkalla e transferimit të energjisë së karikuesit. Shumica e karikuesve vlerësohen me 1 amp në orë (1000 mAh). Një vlerësim më i lartë i amperit në orë në karikuesin nuk duhet të dëmtojë asgjë nëse nuk tejkalon kufirin maksimal të baterisë që ndryshon shumë për baterinë dhe prodhuesin dhe zakonisht është mjaft i lartë. Zakonisht, më e larta është më mirë. Formula e thjeshtë për të zbuluar se sa kohë do të duhet një bateri për t’u rimbushur bazuar në mAh është:

Koha e rimbushjes = (Kapaciteti me përqindje të shkarkuar *) / Shkalla e karikuesit

Hapi i Tretë – Çfarë lloji karikuesi ju nevojitet?

Në përgjithësi, ekzistojnë katër lloje të ndryshme të karikuesve:

Karikuesit e murit

  • Një karikues muri është zakonisht karikuesi i paracaktuar që vjen me pajisjen tuaj. Në ditët e sotme zakonisht është një kuti e vogël me një portë USB në një skaj. Këta karikues janë të shkëlqyer!

Karikuesit e folesë së makinës

  • Karikuesit e makinave janë projektuar për të hyrë në prizën e çakmakut 12 volt që gjendet në shumicën e automjeteve. Këta karikuesa kanë tendencë të kenë vlerësime shumë të larta aH (amper në orë) për të siguruar një karikim të shpejtë, por kini kujdes që bateria të përcjellë amperët e lartë!

Karikues celularësh / Karikuesit Portabël

  • Karikues portabël, duam të themi se “Përcaktohet si bateri e madhe që karikon bateritë e të vogla”.

Karikues vetëm për bateri

  • Karikuesit rezervë të baterisë janë të përshtatshëm për të karikuar baterinë shtesë ndërkohë që keni tjetrën në përdorim.

Konkluzioni

Blerja e një karikuesi për pajisjen tuaj Android nuk është e vështirë, por kërkon pak hulumtime. Duhet të keni kujdes për tensionin, amperin dhe cilësinë e dobët. Nëse mund t’i bëni të gjitha ato, do të keni karikuesin tuaj Android gjatë gjithë ditës me një bateri me karikim të plotë.