Xhupa/Xhaketa/Pallto për Femra në Shitje – Bli Online

Të gjithë xhupat, xhaketat dhe palltot për femra në gamën tonë janë ideale për t’u veshur pasi keni mbaruar palestrën dhe jeni gati për të dalë falë pëlhurave të tyre të buta, fleksibël dhe formave të theksuara.

Xhupa/Xhaketa/Pallto për Femra në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 18 results

Showing 1–12 of 18 results

Një element kryesor i çdo garderobe moderne janë xhupat me kapuça. Hoodie-t dhe xhupat tanë vijnë shumëngjyrësh, të hijshëm dhe  të pajisur me teknologji DRY dhe AIRism për t’ju mbajtur të freskët, ngrohtë dhe rehat në çdo lloj kohe ose cilëndo stinë. Shkëmbejeni bluzën tuaj për një xhaketë komode, kur temperaturat bien ndërkohë që jeni duke shkuar në punë.

Qëndroni të ngrohtë por në të njëjtën kohë dukuni super të freskët me gamën tonë të gjerë të stileve të xhupave në të gjitha ngjyrat dhe printimet. Nëse ju pëlqejnë printimet nga karikaturat për argëtim ose preferoni stilin e nënvlerësuar të ngjyrave të ngurta dhe me vija, në Karma. al, ju do të gjeni stile që i përshtaten shijeve tuaja. Për më tepër, përjetoni cilësi të nivelit të lartë, prirje të pabesueshme, etiketa autentike dhe shërbim të shpejtë ndaj klientit.

Xhupat e grave përgjithësisht shërbejnë si veshjet sportive por gjithashtu ato bëjnë veshje të rastësishme me zgjuarsi pasi pretendojnë se e kanë arritur me krenari kombinimim e veshjeve bashkëkohore. Xhupat janë një mirësjellje e preferuar e reputacionit të tyre si një nga artikujt më të rehatshëm të veshjeve, prandaj koleksioni përfshin dizajne me ngjyra të shumta, prerje dhe pëlhura. Xhupat e tepërt dhe të bollshëm vijnë në të dy modelet e prera dhe të pajisura, ndërsa bluzat me kapuç (hoodie-t) marrin një ndjeshmëri të strukturuar sportive kur vishen nën xhaketa ose me pantallona të përshtatura. Ato duken po aq natyrale kur vishen me joggers ose dollakë për t’u ushtruar, pasi ato shtresohen mbi një fustan maksi ose xhinse. Gri, e zezë dhe e bardhë janë paleta të njohura përveç printimeve dhe modeleve që manifestohen në parulla tërheqëse, si dhe vija klasike. Nga bluzat e thurura dhe xhupat deri te shtresat e lehta kalimtare, koleksioni i pulovrave për gratë përfshin një përzgjedhje të gjerë të prodhimeve të buta dhe të drejtuara që plotësojnë kodet moderne të dizajnit.

Bëni Furnizime me Pallto / Xhupa / Xhaketa për Gra nga Karma. al

Tregoni talentin tuaj të modës me Karma. al duke sportuar një stil të ri çdo ditë me zgjedhjen e xhupave nga Karma. al Këtu janë disa nga stilet që janë vlen të shikoni:

  • Pallto me kopsa për gra: Kopsat shtojnë detajet vizive dhe funksionale në këto pallto. Kopsat mund të ngrihen deri në gjoks ose në gjysmë të rrugës duke e bërë më të lehtë tërheqjen e palltos.
  • Xhupa me gjysmëm – zinxhir për gra: Këta xhupa kanë një zinxhir që shkon poshtë qendrës së veshjes deri mbi gjoks.
  • Xhupa me kapse për gra: Kapëset magnetike të referuara si kapse të parakohshme janë një detaj i zakonshëm i dizajnit që gjendet në xhupa. Kapset mund të punojnë gjithashtu si mbyllje kur vrapojnë poshtë në qendër të xhupit.
  • Xhupa me zinxhir për gra: Këta xhupa kanë një zinxhir që kalon në qendër të xhupit, duke lejuar që dikush të veshë rrobat lehtësisht. Zinxhiri, kur lihet i hapur, mund të stilizohet si një pjesë mode, dhe një pjesë më funksionale kur mbyllet.

Një Udhëzues Stili për të Veshur Bluza për Gra

Gjallëroni stilin tuaj me bluzat argëtuese dhe në modës për gra në Karma. al. Këtu janë disa këshilla për stilimin që mund të merrni parasysh:

  • Jepini stilit tuaj të përditshëm të rastësishëm një avantazh shtesë kur doni një nga bluzat me stil Adidas për gra. Bashkojini ato me një palë pantallona të shkurtra çiklizmit të ngushta lëkure dhe atlete akull të bardha.
  • Për një drekë të rastësishme me miqtë, vishuni me një palë dollakë të zeza dhe një tunikë gri. Bluzat e zeza me një palë syze të zeza me buzë të gjera do të shoqërohen mirë me këtë kombinim. Mbani një çantë dore dhe bëni përshtypje në ambjentin rrethues.
  • Sportoni një pamje të relaksuar në shtëpi me një palë pantallona të shkurtra të rehatshme dhe një nga bluzat argëtuese të Nike për gratë. Mbajini flokët mbrapa me një shirit koke me pika dhe spërkatni pak trupin me aromë luleshtrydhe për një stil të parezistueshëm.
  • Vishuni me një palë xhinse dhe një xhup për gra dhe ju do të dukeni goxha mirë kur të dilni për drekë. Mbajini flokët në valë të çrregullta dhe vishni një palë këpucë të bardha në kanavacë për një stil preppy.
  • Në dimër, zgjidhni një xhup me kapuç dhe shfaqni një ansambël elegant kur ta kombinoni me xhinse të ngushta. Shtoni një palë çizme luftarake, një çantë metalike dhe me shkëlqime të tepërta.
  • Vishni një palë pantallona të holla dhe me një bluzë racerback të printuar me shumë ngjyra për një vrap herët në mëngjes.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si të stiloni bluzat për gra?

Bluzë me dantellë, zbukurimet me lidhëse, detajet e korseve, përshtatjet e tepërta dhe më shumë ju ndihmojnë të krijoni pamjen perfekte për tu përshtatur me stilin tuaj. Vishni një nga bluzat tona me lidhëse në shpatulla me një bralette, dollakë të zgjatur dhe atlete për një pamje të lezetshme që shkëlqen paradrekës së të dielave. Ose vishni një bluzë me kapuç me zinxhir para, xhinse dhe çizme për t’i dhënë fundjavës veshjen që tipikisht meriton.

Ku të blini bluza dhe xhupa?

Për xhupat më komodë, më të qetë dhe të prerë të sezonit, shkoni në Karma. al. Moti i ftohtë kërkon rehati dhe ngrohtësi, dhe koleksioni ynë i madh i bluzave të buta (si sherpa) dhe me kapuç ju japin ngrohtësinë dhe komoditetin që meritoni. Mblidhni ato për veten tuaj, ose dhurojini familjes, miqve dhe bashkëpunëtorëve. Kush nuk e pëlqen të hedhë një xhup të butë ose një hoodie me kapuç për një ditë të ftohtë? Ato janë gjithashtu një dhuratë e shkëlqyer në minutën e fundit, me shumë mundësi në çdo varg çmimesh. Porositni në internet ose drejtohuni në një nga dyqanet tona për të zgjedhur një dhuratë që vazhdon të japë efkasitet dhe kënaqësi te blerësit tanë.

Si duhet të përshtaten xhupat e grave?

Një xhup nuk duhet të jetë shumë i gjerë apo shumë i ngushtë, por duhet të ndiheni rehat. Duhet të jetë mjaft i lehtë për të lëvizur, por mjaft i ngushtë për të mbajtur formën.