Pastë Dhëmbësh në Shitje – Bli Online

Të gjithë përdorin pastë dhëmbësh nga Karma.al, ne kemi një gamë të gjerë të llojeve të pastave të dhëmbëve ku ju mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë. Ju mund të kërkoni sipas markës për të parë të gjithë gamën, përfshirë produktet shoqëruese të tilla si larja e gojës, filli dhe furçat e dhëmbëve.

Pastë Dhëmbësh në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ju mund të zgjidhni pastën tuaj të dhëmbëve duke përfituar të tilla si llojeve e pastës për zbardhim  ose pastës së dhëmbëve që forcon smaltin e dhëmbëve tuaj.

Kemi gjithashtu një varg të llojeve të specializuara të pastave të dhëmbëve siç janë pastat për duhanpirësit, ata që vuajnë nga halitoza dhe për njerëzit që u duket goja shumë e thatë.

Nëse preferoni lloje pastash dhëmbësh që përmbajnë përbërës natyralë, hidhni një vështrim në llojet e pastave të dhëmbëve bimore më poshtë të cilat i mbajnë dhëmbët tuaj të shëndetshëm dhe të fortë, ndërsa jeni të sjellshëm me mjedisin dhe gojën tuaj.

Llojet e Pastës së Dhëmbëve

Pastë dhëmbësh për kujdesin e smaltit

Pasta e dhëmbëve për kujdesin e smaltit ndihmon në riparimin dhe forcimin e smaltit të dhëmbit ndërsa mbron nga pllaka dhe erozioni acid.

Pastë për zbardhjen e dhëmbëve

Pasta për zbardhjen e dhëmbëve heq butësisht njollat e përditshme për të ndihmuar kthimin e dhëmbëve në bardhësinë e tyre natyrore.

Pastë dhëmbësh natyrale

Një varg i përzgjedhur i pastës së dhëmbëve me fluor dhe pa fluor të formuluar duke përdorur përbërës natyralë.

Pastë dhëmbësh për fëmijë

Zhvilluar posaçërisht për t’u kujdesur për dhëmbët e qumështit të fëmijëve dhe dhëmbët e përhershëm. Një varg me pasta me fruta për dhëmbët, nenexhik ose pa aromë për fëmijët që janë të ndjeshëm ndaj aromave të forta.

Era e keqe

Era e keqe e gojës shkaktohet nga grumbullimi i baktereve në gojë. Këtu do të gjeni një sërë pastash dhëmbësh dhe larës goje për të vrarë bakteret dhe për të zvogëluar grumbullimin e pllakave për të luftuar erën e keqe të gojës.

Pastë dhëmbësh e ndjeshme

Pasta e ndjeshme e dhëmbëve ofron mbrojtje për ata, dhëmbët e të cilëve mund të jenë të ndjeshëm ndaj ushqimit dhe pijeve të nxehta / të ftohta.

Pastë dhëmbësh antiseptike

Pasta antiseptike e dhëmbëve mund të përdoret çdo ditë për të parandaluar erën e keqe të gojës, gjakderdhjen e mishit të dhëmbëve dhe ulçerat e gojës.

Pastë dhëmbësh miqësore me veganët

Një varg me pasta dhëmbësh që formulohet duke përdorur përbërës natyralë, miqësorë për vegjetarianë dhe vegjetariane dhe që nuk testohet në kafshë.

Kujdesi për mishrat e dhëmbëve

Një gamë e produkteve dentare për të zvogëluar grumbullimin e pllakave për të lehtësuar dhe parandaluar mishrat e lënduar dhe të gjakosur.

Kujdesi i kombinuar

Shumë nga zgjedhjet e pastave të dhëmbëve në këtë seksion janë krijuar për të adresuar një sërë shqetësimesh të përshkruara më sipër. Është e rrallë që do të gjeni një pastë dhëmbësh të destinuar për një qëllim të vetëm. Ju mund të gjeni pastë dhëmbësh kundër kavitetit, pastë dhëmbësh për mbrojtjen e smaltit për dhëmbë të ndjeshëm dhe shumë kombinime të tjera të shkëlqyera për të adresuar të gjitha nevojat tuaja të kujdesit shëndetësor oral. Kur nuk ka një pastë të vetme dhëmbësh që bën gjithçka që ju nevojitet, merrni parasysh të blini më shumë se një lloj dhe të alternoni midis dy opsioneve për seancat tuaja të pastrimit në mëngjes dhe në darkë.

Mbrojtja e smaltit

Smalti është shtresa më e jashtme e dhëmbëve. Mund të gërryhet me kalimin e kohës për shkak të një sërë shkaqesh, duke filluar nga plakja deri te konsumi i rregullt i pijeve me sheqer ose me përmbajtje aciditeti. Pasta e dhëmbëve për mbrojtje e smaltit ndihmon në luftën kundër erozionit të mëtejshëm dhe gjithashtu mund të jetë në gjendje të riparojë disa nga dëmtimet. Fluori është gjithashtu një përbërës i zakonshëm në këtë pastë dhëmbësh.

Pastë dhëmbësh me shumë qëllime

Shumë lloje të pastave të dhëmbëve përmbushin më shumë se një nga funksionet e renditura më sipër, gjë që i bën ato të shkëlqyera për njerëzit që kanë shqetësime dentare. Shumë varietete gjithashtu përmbajnë përbërës që ndihmojnë në luftimin e erës së keqe të gojës. Ju mund të zgjidhni nga format e xhelit dhe ngjitjes. Duke zgjedhur llojin e duhur të pastës së dhëmbëve, ju mund të mbroni dhëmbët dhe mishrat e dhëmbëve. Ju gjithashtu mund të merreni me çështje si ndjeshmëria dhe madje të arrini një buzëqeshje më të shndritshme, më të bardhë.

Karma.al ofron një përzgjedhje të madhe të pastave të dhëmbëve dhe produkteve të tjera të kujdesit oral që i përshtaten rutinës tuaj të përditshme të higjienës orale. Caktoni provime të rregullta me dentistin tuaj dhe sigurohuni që të kërkoni rekomandime se cila pastë dhëmbësh është e përshtatshme për nevojat tuaja.

Pastë Dhëmbësh për Dhëmbë të Ndjeshëm

A janë dhëmbët tuaj të brishtë dhe të ndjeshëm? A hezitoni të pini pije të ftohta? Dëshironi të siguroheni që dhëmbët tuaj të jenë të shëndetshëm? Ju mund të blini një varg pastë dhëmbësh për dhëmbë të ndjeshëm në internet në Karma. si pasta e dhëmbëve delikate Colgate, pasta e dhëmbëve Aclaim për ndjeshmërinë dhe rimineralizimin e dhëmbëve, dhe më shumë. Karma.al ka një shumëllojshmëri të zgjidhjeve për higjienën orale, duke përfshirë produkte të specializuara si pastë dhëmbësh pa fluor, pajisje për zbardhjen e dhëmbëve, furça dhëmbësh të ndjeshme ultra-të buta, furça interdentale, dhe më shumë.

Në Karma.al do të Gjeni Pastë Dhëmbësh Familjare të Shkëlqyer

Shqetësoheni për shëndetin oral të familjes tuaj? A doni të siguroheni që të keni pastën më të mirë të dhëmbëve për fëmijët, pleqtë dhe anëtarët e tjerë të familjes? Ju mund të shfletoni në mënyrë të përshtatshme një varg pastash dhëmbësh në Karma. al dhe të blini më të mirat për ju. Kemi pastë dhëmbësh të specializuar duke përfshirë pastë dhëmbësh pa SLS, pastë dhëmbësh natyrale pa fluor, pastë dhëmbësh pa alkool etj. Çfarë është më mirë që ju mund të blini në internet për pastën më të mirë të dhëmbëve nga komoditeti i shtëpisë ose zyrës suaj. Mos u shqetësoni për çmimin, pasi Karma.al siguron t’ju ofrojë asortimentin më të fundit të markave dhe produkteve në nivele të shumëfishta të çmimeve. Eksploroni një sërë produktesh të fundit të higjienës orale dhe pastë dhëmbësh me çmimet më të mira të disponueshme në internet. Ju mund të paguani për zgjedhjen tuaj të pastës së dhëmbëve, pasi të dorëzohet në pragun tuaj. Shumica e zgjidhjeve të higjienës orale në Karma. al kualifikohen për para në dorëzim. Kënaquni me zakone të mira të higjienës orale për të mbrojtur shëndetin e dhëmbëve tuaj dhe të bëni një buzëqeshje të shëndetshme.

Markat më të Mira të Pastave të Dhëmbëve

Markat kryesore të pastave të dhëmbëve po ju sjellin pastë të specializuar për dhëmbë të ndjeshëm dhe madje edhe pastë për zbardhjen e dhëmbëve. Pra, sipas llojit të kujdesit që ju nevojitet, ju mund të zgjidhni një shumëllojshmëri të ndryshme të Pastave të Dhëmbëve Online në dyqanin tonë online Karma.al. Markat kryesore të pastave të dhëmbëve si Pepsodent dhe Colgate tani kanë pastë dhëmbësh të formuluar për fëmijë që janë të buta dhe kanë përbërës natyralë. Pasta e dhëmbëve vjen në internet me aromë interesante për fëmijë. Blini pastë dhëmbësh në internet nga markat kryesore që ju japin shijen, ndjesinë më të mirë dhe përbërësit që janë mjaft të denjë për t’u përdorur në dhëmbët tuaj super të veçantë. Pra, blini pastë dhëmbësh në internet nga markat kryesore që japin më të mirën dhe e bëjnë buzëqeshjen tuaj më të shëndetshme.