Produkte për Vetullat në Shitje – Bli Online

Po kërkoni produkte makeup për vetullat të cilat japin nuancën e fundit në pamjen tuaj të zakonshme por edhe për raste të veçanta? Pavarësisht nëse vetullat tuaja janë të trasha, të holla, ose shumë të dendura, vetullat e bukura me pamje të rregullt gjithmonë i japin fytyrës tuaj hijeshi.

Produkte Makeup për Vetullat në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Para se të filloni ta aplikoni, sigurohuni që makeup-i juaj të përputhet me ngjyrën tuaj natyrale të vetullave dhe ngjyrën e flokëve. Gjëja e parë që duhet të bëni kur stiloni vetullat është t’i prisni ato. Për këtë, ne rekomandojmë piskatoret tona Perfect Brows. Me lapsa të papërshkueshëm nga uji për vetullat, si Designer-at tanë për vetulla, si dhe Pudër për vetulla është e lehtë të plotësoni çdo boshllëk dhe të shtoni formë dhe ngjyrë në vetullat tuaja. Nëse po kërkoni vetulla më të plota, zgjidhni mbushësin e vetullave. Këshilla jonë: Vendosni lapsin për vetulla duke përdorur lyerje me shkëputje – në këtë mënyrë nuk keni pse t’i bëni vetullat gabim. Kremi në formë xheli për vetulla zbut qimet e pabindura dhe i mban vetullat tuaja në mënyrë të përsosur dhe në të njëjtin pozicion gjatë gjithë ditës. Lërini vetullat tuaja me një cep të rregullt dhe me pamje më natyrale se kurrë. Jepini fytyrës suaj kornizën perfekte me makeup-in për vetulla nga Karma. al!

Mësoni si të hiqni me piskatore, përcaktoni dhe vendosni siç duhet makeup-in në vetullat tuaja me udhëzuesin tonë për vetullat. Ndiqni hapat me kujdes duke përdorur këshillat tona të makeup-it për vetulla të përsosura në një gamë të gjerë makeup-ësh që vjen ekskluzivisht në Karma. al!

Si të Zgjidhni Produkte Makeup-i për Vetullat të Cilat Janë të Duhurat për JU!

Ekzistojnë tre lloje të produkteve për të mbushur vetullat: lapsat për vetulla, xhelët për vetulla dhe pomada të cilat i aplikoni me një furçë të ngurtë, këndore. Ajo me të cilën mbushni vetullat është shumë personale dhe vjen deri te zgjedhja:

 • Xhelët për vetulla janë opsionet më të mira për fillestarët ose për ata që kërkojnë të stilojnë dhe zbutin shpejt vetullat. Ato janë kaq të lehta dhe intuitive për t’u përdorur, vijnë në të gjitha llojet e nuancave që do të përputhen me ngjyrën tuaj unike të vetullave – xheli i pastër i vetullave është gjithashtu një aksesor që ju duhet në kuletën tuaj të makeup-it!
 • Lapsat për vetulla kërkon pak më shumë njohuri teknike, por mund të përvetësohet shpejt me pak praktikë. Dy gjëra të rëndësishme për t’u shënuar: 1- mbajeni gjithmonë majën e lapsit shumë të mprehtë dhe 2- mos tërhiqni asnjëherë një vijë të vazhdueshme përgjatë vetullës – vendoseni lapsin në vetull për të imituar qimet e imëta dhe të vogla. Ky rregull zbatohet shumë për të gjitha produktet e vetullave – por sidomos për lapsat.
 • Pomadat për vetulla kërkojnë pak më shumë praktikë dhe kohë për të mësuar dhe për ta përsosur. Por kur përdoren si duhet, ato kanë aftësinë për të shndërruar vetullat nga  shumë të këputura në të plota dhe të lezetshme në forma.

Si të Zgjidhni Hijen më të Mirë të Produktit për Vetulla

Nëse qimet e vetullave i keni me ngjyrë të çelët, mbushni ato në një hije ose dy më të errët se ngjyra juaj natyrale. Nëse keni vetulla të errëta, aplikoni të kundërtën dhe plotësoni me një hije më të çelët se ngjyra juaj natyrale.

Vetullat Dalluese – Si të Zgjidhni Produktet e Makeup-it për Vetullat Tuaja

Grimi i vetullave ka të bëjë vetëm me ngjyrosjen e qimeve të vetullave, si dhe mbushjen e hapësirave në mes, në mënyrë që vetullat të duken më të trasha dhe të përcaktuara më mirë. Ekziston një larmi e makeup-ëve për sytë për këtë qëllim lexoni më poshtë:

 • Lapsat për vetulla siç janë ato të L’Oréal ose Lancôme, duken si vijëzues buzësh ose lapsa kohl, përveç se kanë një furçë të vogël në fund për të formuar vetullat. Plumbi relativisht i fortë ngjyros qimet dhe mund të korrigjojë formën e vetullës për t’i dhënë asaj një hark më uniform. Lapsat për vetulla janë një aksesor i pakomplikuar, edhe pse ndonjëherë e vetmja gjë që duhet të bëhet me ta është të mprehen.
 • Në pamje të parë, lapsat e lëngshëm për vetulla duken si bojë vetullash si nga paketimi ashtu edhe nga forma e furçës. Lapsat e lëngshëm për vetulla si ato të Givenchy, ngjyrosin qimet e vetullave dhe mbajnë vetullën në formë në të njëjtën kohë, sepse makeup-i thahet pas aplikimit. Për femrat me qerpikë më të trashë, lapsat transparentë për vetulla janë në dispozicion për të përcaktuar vetullat, për shembull nga Lancôme.
 • Pudra për vetullat përdoret nga profesionistët e makeup-it.  Pudra aplikohet duke përdorur një furçë, e cila siguron vetulla me pamje natyrale, të përcaktuara qartë. Një alternativë ndaj pudrës për vetulla është një hije normale e syve në hijen e duhur – megjithatë, kjo nuk zgjat gjatë.
 • Pavarësisht nga produkti që preferoni, duhet të përputhni ngjyrën e makeup-it të vetullave me tonin e lëkurës ose pak më të errët. Karma. al ofron make-up për vetullat në të gjitha nuancat e ngjyrave si dhe lapsat transparentë për vetullat.

Është e Gjitha në Detaje: Si të Stiloni Vetullat Tuaja

Vetullat dalluese janë në modë. Ndiqni këshillat më poshtë për të siguruar që make up-i juaj të duket sa më natyral:

Shkulja

Forma natyrale e vetullave tuaja duhet të përcaktohet sa më saktë që të jetë e mundur para se të aplikoni ndonjë makeup. Për ta bërë këtë, duhet të heqësh rregullisht çdo qime të spikatur duke përdorur piskatore të vogla: fillimi i vetullave duhet të jetë në të njëjtin nivel me këndin e brendshëm të syrit, pjerrësinë lart rreth sa një e treta e gjatësisë dhe më pas pjerrësinë poshtë sa dy e treta e gjatësisë; ato mund të jenë pak më të gjata se cepi i jashtëm i syrit.

Krehja (spastrimi)

Përdorni një furçë për vetullat për të krehur vetullat në formë, në mënyrë që të gjitha qimet të qëndrojnë në të njëjtin drejtim, duke lejuar një aplikim më të mirë të ngjyrës.

Aplikimi i ngjyrës

Nxirrni dhe përmirësoni formën natyrale të vetullave tuaja me një laps për vetullat. Për ta bërë këtë, gjithmonë filloni nga ana e brendshme dhe drejtohuni drejt tempujve me goditje të vogla – kjo riformon strukturën e qimeve.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Cila është marka më e mirë e makeup-it për vetullat?

Anastasia Beverly Hills Brow

Në përgjithësi më e mira: Anastasia Beverly Hills Brow Definer

Ndërkohë që shumica e kompanive të makeup-it tani ofrojnë produkte për vetullat, Anastasia Beverly Hills ka qenë në lojën e produkteve për vetullat për një kohë mjaft të gjatë – si, madje edhe para epokës së mbingarkesës së gjërave të hershme. Eshtë e panevojshme të thuhet, ne i besojmë kësaj marke OG dhe produkteve të saj të provuara dhe të vërteta.

Cili është makeup-i i vetullave me pamje natyrale?

Grimimi më i mirë i vetullave, sipas Glamour Editors

1/21. 

Në përgjithësi më e mira: Përfitoni Gimme Brow + Xhel voluminoz për vetullat mini. Kam provuar pa ekzagjerim pothuajse çdo xhel për vetullat atje dhe asgjë nuk e mundi Gimme Brow.

Mirësjellje e markës. 2/21. 

Lapsi më i mirë: Anastasia Beverly Hills Brow Wiz.

Si mund t’i rris vetullat brenda 3 ditësh?

Këshilla për të rritur vetullat:

 • Hani ushqime të pasura me biotinë dhe të shëndetshme. Biotina është një vitaminë që ndihmon rritjen e flokëve.
 • Përdorni serum për vetullat dhe qerpikët.
 • Shmangni grimin.
 • Shmangni aplikimin e locioneve dhe kremrave.
 • Masazhoni vetullat.
 • Krehër për të stimuluar rritjen e flokëve.
 • Pini ujë.
 • Përfshini vitaminat B dhe D.