Pajisje për Lojra në Natyrë për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Blini nga gama jonë e pajisjeve për lojëra në natyrë  për të inkurajuar fëmijët tuaj të dalin jashtë dhe të argëtohen ndërkohë që djegin pak nga ajo energji e pakufishme që zotërojnë.

Pajisje Lojrash në Natyrë për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Pavarësisht nëse jeni duke ndjekur diçka për t’i mbajtur ata të zënë gjatë fundjavave kur është ngrohtë, ose ata janë duke pasur disa miq rrotull dhe ju preferoni që ata të luajnë jashtë në vend se të bëjnë rrëmujë në shtëpi, ne kemi zgjidhjen me ngarkesa të opsioneve fantastike që do t’i mbajnë të zënë me orë të tëra. Merrni parasysh disa armë Nerf në mënyrë që ata të bëjnë betejë me njëri-tjetrin, ndërsa do të keni qetësi të plotë se ata janë duke përdorur shigjeta me shkumë super të sigurta. Do të gjeni gjithashtu hinka hapësinore, doreza dhe gjithçka në mes; ndërsa entuziastët e sporteve që lulëzojnë do të pëlqejnë gamën tonë të lojërave sportive. Shfletoni gamën tonë të futbollit në mënyrë që ata të përmirësojnë aftësitë e tyre dhe të praktikojnë gjuajtjen dhe shënimin e tyre.

Sapo moti të bëhet i ngrohtë dhe me diell, një pishinë është shtesa perfekte e kopshtit të pasmë që sigurisht do të tregohet e famshme për fëmijën tuaj. Shikoni pishinat tona me cilësi të shkëlqyeshme të vozisjes Bestway, për shumë mundësi dhe madhësi që variojnë nga 1.5m deri në 3.6m mjaft të bollshme për të gjithë familjen! Plus, ato vijnë me një pompë filtri të dobishme dhe një mbulesë të përfshirë gjithashtu. Dhe kur bëhet fjalë për të shfrytëzuar në maksimum motin e shkëlqyeshëm, qiftet tona janë thjesht gjëja për të sjellë në një ditë familjare në plazh. Pavarësisht nëse zgjidhni një vijë të vetme ose të dyfishtë, ne kemi shumë dizajne interesante të gatshme për t’i çuar në qiell.

Llojet Kryesore të Lojërave në Natyrë për Fëmijë

 • Komardare Kërcimi
 • Trampolina dhe aksesorë në oborrin e shtëpisë
 • Set Lojrash me Rrëshqitje
 • Kuti rëre dhe tavolina uji
 • Lojërat në lëndinë
 • Ziplines, Slacklines & Slackers
 • Lodrat e rërës dhe plazhit
 • Pishina, Llixha dhe Aksesorë
 • Vagonat dhe udhëtimet
 • Skateboarde & Scootera
 • Lodrat shpërthyese
 • Lojëra me Topa
 • Lojëra me Flluska
 • Lojëra me Shkumës në trotuar
 • Lojëra Sportive
 • Set Lojërash me Kopshtari për fëmijë
 • Veshje për Sportet Dimërore
 • Lodrat e borës

Mbajini Fëmijët Tuaj të Zënë dhe Energjik Duke Përdorur Lojra në Natyrë

Lodrat në natyrë kanë shumë rëndësi në botën e sotme moderne, ku shumica e fëmijëve janë lidhur ngushtë me lojëra kompjuterike ose Televizor. Ekzistojnë një gamë e madhe lodrash në natyrë për fëmijë në treg sot dhe këto janë të dizajnuara duke mbajtur parasysh nevojat e veçanta të fëmijëve. Këto lodra në natyrë për fëmijë i argëtojnë ato dhe janë të thjeshta dhe të lira në të njëjtën kohë. Dikush mund të zgjedhë lodrat për fëmijët e tyre bazuar në kërkesat e tyre, hapësirën që ata kanë si dhe buxhetin.

Lodrat në natyrë për fëmijët vijnë në ndihmë gjatë çdo ngjarjeje familjare ose feste. Këto mund të luhen në pjesën e përparme ose në oborrin e pasmë dhe fëmijët mund të kalojnë ca kohë gjatë ditës në aktivitete fizike. Karma.al u sjell klientëve të saj një gamë të gjerë lodrash në natyrë për të zgjedhur. Disa lodra si topa, skuterë dhe yo-yos për fëmijë tani janë në dispozicion për blerje në internet nga markat si Mitashi, Chhota Bheem, Disney Altius, Funskool dhe Simba për të përmendur disa.

Ka disa mënyra në të cilat këto aktivitete në natyrë i ndihmojnë fëmijët. Ndërsa fëmijët luajnë jashtë në ajër të pastër, ata priren të argëtohen më shumë dhe ajri duke qenë i freskët ndihmon për të ndërtuar personalitete të gëzueshme dhe të shëndetshme të fëmijëve tuaj. Disa lodra në natyrë për fëmijë mund të përdoren gjithashtu për qëllime edukative. Për shembull, prindërit mund të zgjedhin gjithashtu nga lodrat e kopshtit në natyrë që do t’i ndihmojnë fëmijët të mësojnë më shumë për kopshtarinë dhe rëndësinë e saj. Disa nga këto lodra ndihmojnë në zgjerimin e fuqisë së imagjinatës tek fëmijët tuaj dhe aktiviteti fizik mpreh qelizat në tru

Punoni dhe Luani

Ju mund t’i blini fëmijës tuaj një ritëm ose një set rrëshqitës, i cili do të përshtatet lehtësisht në kopshtin ose oborrin tuaj. Mund të vendoset edhe në ambiente të mbyllura. E disponueshme në marka dhe ngjyra të ndryshme, kjo do të bëjë një dhuratë të mrekullueshme për fëmijën tuaj. Fëmijët e duan të luajnë shtëpi në përgjithësi. Ata duan të bëjnë sikur luajnë. Shtëpitë në çadra kampingu janë një zgjedhje e shkëlqyer për një dhuratë për fëmijët. Një shtëpi në çadër krijon një vend të sigurt për të luajtur fëmijën tuaj. Aksesorët e pishinës janë gjithashtu në dispozicion këtu. Ju mund të merrni pishina noti për fëmijë këtë verë që fëmija juaj të luajë. Foshnjat duan të luajnë në ujë dhe ju mund të jeni të sigurt se foshnja juaj do të dojë secilën prej pishinave komardare që ofrohet. Komplete basketbolli dhe grupe kriketesh per femije jane gjithashtu te disponueshme. Këto grupe mund t’i merrni që fëmija juaj t’i përfshijë në sporte fizike. Një sërë lodrash të tjera në natyrë janë gjithashtu në dispozicion për fëmijën tuaj. Këto lodra janë të shkëlqyera, pra çfarë po prisni? Shfletoni gamën tonë dhe përzgjidhni të preferuarën tuaj.

Cilat nga Këto Lojëra në natyrë Janë të Shkëlqyera?

Lojëra si basketbolli, badminton dhe volejbolli në plazh prej kohësh kanë qenë të njohura në mesin e të apasionuarve në natyrë, të të gjitha moshave. Ata janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të marrë një ushtrim të vlefshëm. Pavarësisht nëse jeni fëmijë apo i rritur, me siguri do të gjeni diçka që do të pëlqeni në Karma.al, e cila ka shumë mundësi për argëtim në natyrë. Fëmijët, për shembull, mund të rrokullisen (si fjalë për fjalë dhe në mënyrë figurative) për një kështjellë bouncy në oborrin e shtëpisë, dhe të dy fëmijët dhe të rriturit do të kënaqen me aktivitete si peshkimi, kroket, Jenga gjigande, ose spërkatjet rreth e përqark në një pishinë me tokë. Pavarësisht nëse janë lojëra në lëndinë, aktivitete me bazë uji ose lojëra të tjera në oborrin e shtëpisë për fëmijë dhe të rritur, në të vërtetë nuk ka asgjë më të mirë se argëtimi në një ambient të shkëlqyer jashtë!

Cilat Lojëra në Natyrë ju Tërheqin më Shumë?

Nuk jeni i sigurt se cilën lojë në natyrë të blini? Së pari, pyesni veten nëse preferoni lojëra aktive apo ato më qetësuese. Ndërsa basketbolli dhe tenisi janë lojëra të shkëlqyera me energji të lartë, kroketa dhe hedhja e unazave (ose një lojë e hedhjes së qeseve të fasuleve) janë shumë më pak fizike të kërkuara. Sigurisht, nëse jeni duke kërkuar për një aktivitet të shkëlqyer familjar, ka shumë lojëra në natyrë që me siguri do t’i përshtaten faturës. Për shembull, lojërat në lëndinë si topi bocce mund të luhen me diku nga dy deri në tetë lojtarë, duke e bërë atë ideal për familje me madhësi të ndryshme. Shumë nga lojërat e tjera të diskutuara këtu kanë kërkesa të ngjashme për pjesëmarrje, megjithëse diçka si shahu gjigant (një lojë me dy persona) ose kërcimi në një trampolinë janë shumë më kufizuese. Nëse doni të argëtoheni në oborrin e shtëpisë me familjen dhe miqtë tuaj, shmangni aktivitetet që ka të ngjarë të lënë dikë jashtë.