Pajisje për Pastrim në Shitje – Bli Online

Në Karma.al, ju mund të gjeni një gamë të gjerë me pajisje për pastrim dhe me produkte pastrimi për shtëpi, për të shndërruar shtëpinë tuaj nga e çrregullt dhe pjesërisht e ndyrë në të pastër dhe të organizuar.

Pajisje Pastrimi në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 32 results

Showing 1–12 of 32 results

Ju mund të blini produkte për pastrimin e shtëpisë në internet me çmimin më të mirë në Shqipëri nga kompani me reputacion si Godrej, Amway, Air Wick, Carrollite, Eureka Forbes, Easymop, Fancy Center, FineX, Aroma Decor, Pa lagështi, Falano, ShopiMoz, Scotch Brite, Stop N Shop, Sugandhim, Fresh From Loom dhe shumë më tepër.

Disponimi i sendeve thelbësore për pastrimin e shtëpisë do të ndihmojë që detyra e kërkuar të kryhet brenda pak kohe. Nëse jeni shumë të veçantë për pastërtinë e shtëpisë, duhet të keni parasysh se ka shumë gjëra për të zgjedhur kur bëhet fjalë për produkte të ndryshme pastrimi. Disa nga varietetet e disponueshme në dyqanin e blerjeve në internet Karma.al renditen këtu. Lloje të ndryshme të levizjeve të disponueshme në dyqanin tonë online përfshijnë lecka fundore, sythe të sheshtë, sfungjer, shtupa të thata, shtupa të sheshta, shtupa me mikrofibër, shtupë me avull, shtupë për pluhurin. Në Karma.al, ju mund t’i blini ato me çmime të përballueshme dhe të përfitoni oferta të ndryshme dhe oferta zbritjeje.

Disa prej fshesave dhe furçave të përdorura zakonisht përfshijnë pastrues kuzhine, furçë najloni për shishe, furçë banje, fshesë plastike najloni, fshesë të lagur dhe të thatë me mikrofibër, fshesë për pastrimin e dyshemesë dhe opsionet janë të pakufishme në Karma.al. Ndërsa pastruesit kimikë mund të pastrojnë dhe dezinfektojnë plotësisht sipërfaqen tuaj, lustruesit mund t’ju ndihmojnë të arrini pak shkëlqim dhe shkëlqim që kërkon një pamje stimuluese dhe tërheqëse. Të gjitha produktet në dyqanin në internet nuk janë toksike dhe nuk kanë efekte të dëmshme në përdorimin afatgjatë. Plehrat janë sende shtëpiake thelbësore. Ne kemi një koleksion të gjerë të koshave të pluhurit në madhësi, stile, ngjyra dhe materiale të ndryshme. Zgjidhni shporta prej inox ose druri ose plastike sipas kërkesës suaj. 

Higjiena personale është një aspekt i rëndësishëm i pastrimit i cili nuk mund të neglizhohet. Investimi në doreza pastrimi me cilësi të mirë ka shumë kuptim. Shfletoni nëpër gamën e gjerë të dorezave të rënda, doreza kundër pluhurosjes, doreza për sigurinë e dorës, doreza dore prej gome, doreza dore me mikrofibër dhe sigurohuni që duart tuaja të mbrohen mirë gjatë çdo detyre pastrimi. Zgjidhni nga asortimenti ynë i gjerë i aromatikëve të ajrit dhe mbajini aromën e shtëpisë dhe zyrës suaj të freskët dhe tërheqëse për tërë ditën. Ka kaq shumë lloje aromash si livando, limon, jasemini, vanilje, dru sandali, etj për të qetësuar shqisat tuaja dhe për të krijuar një ambient stimulues për ambientet e brendshme. Ka kaq shumë për të eksploruar në dyqanin online të Karma.al. Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar të blini për karroca dhe stenda, tavolina me shumë qëllime, lavanderi, mbajtëse këpucësh, depo dhe organizues, makina qepëse dhe produkte të tjerë të kujdesit në shtëpi.

Llojet Kryesore të Pajisjeve të Pastrimit

Ruajtja e shtëpisë dhe produktet e rrobave përfshijnë detergjentë, surfaktantë, pastrues, furça tualeti, fshesa, letër higjienike, komplete leckash, etj. Këto produkte janë formuluar për të përmbushur kërkesat e njollave dhe heqjes së tokës, zbardhimin, zbutjen e pëlhurave, kondicionimin, etj. Ata gjithashtu janë krijuar për të përmbushur kërkesat nën lloje të ndryshme të ujit, temperaturat dhe kushtet e ndryshme të përdorimit gjithashtu. Dhe pothuajse të gjithë ne i përdorim këto produkte rregullisht, kështu që kërkesa për to është gjithmonë e lartë.

Dhe, në varësi të kërkesës tuaj, ju mund të blini në shtëpi produkte shtëpiake dhe lavanderi. Në këtë mënyrë, ju mund të merrni gjithë kohën që dëshironi duke kaluar të gjitha produktet dhe materialet e disponueshme në Karma.al, në mënyrë që të blini ato artikuj që do t’ju përfitojnë më shumë. Dhe duke bërë blerje në internet për ta, ju gjithashtu mund t’i dorëzoni ato në pragun tuaj, gjë që ju siguron që të mos keni nevojë as të dilni jashtë komoditetit të shtëpisë tuaj për të bërë blerjet tuaja.

Sigurohuni që të përdorni fjalë kyçe përkatëse ndërsa kërkoni për shërbimet e shtëpisë dhe lavanderi në internet në mënyrë që të merrni rezultatet më të mira. Ju mund të përdorni fjalë kyçe të tilla si ‘çanta vakumi për ruajtje’, ‘pajisje banjo’, ‘kuzhinë dhe sende shtëpiake dhe shumë më tepër.

Le të flasim për disa nga produktet e shtëpisë dhe lavanderi që mund të blini në Karma.al në mënyrë që të mos duhet të humbni kohë, energji dhe para për diçka që mund ta merrni me lehtësi me dorë pothuajse menjëherë.

Shembuj të Produkteve të Shtëpisë dhe Lavanderisë

Zbardhues: Dy llojet më të zakonshme të zbardhuesve (klori dhe oksigjeni) janë në dispozicion në treg si mjete ndihmëse për pastrimin e rrobave. Ato përdoren për t’ju ndihmuar të hiqni njollat kokëforta dhe të ndriçoni pëlhura, në mënyrë që të duken pothuajse aq të mira sa të reja. Zbardhuesit shndërrojnë njollat dhe tokat në grimca pa ngjyrë, të tretshme që mund të hiqen me ndihmën e detergjenteve dhe të lahen me ujë. Zbardhuesi i klorit të lëngshëm mund të përdoret për të dezinfektuar dhe deodorizuar pëlhura për përdorim higjienik. Dhe, zbardhuesit e oksigjenit janë të sigurt për ngjyrën dhe të butë për pothuajse të gjitha pëlhurat që mund të lahen.

Mund të gjeni marka të njohura të zbardhuesve në internet si Rin, Clorox, Naturalcare dhe shumë më tepër.

Shampo Tapeti (qilimash): Këto produkte janë krijuar vetëm për aplikim në ambjent të lagësht. Pra, nëse jeni njëqind për qind i sigurt që qilimat tuaj janë shënuar të sigurt për larje të lagësht, mund të shkoni përpara dhe të përdorni këto produkte. Shampot e qilimave janë shumë të efektshme në heqjen e papastërtive, yndyrës, kafesë, njollave të bojës dhe më shumë. Këto produkte gjithashtu punojnë si eleminues të aromave dhe neutralizojnë aromat e ashpra dhe të pakëndshme. Kjo i lë qilimat tuaj të nuhasin të freskët.

Ju mund të gjeni marka të ndryshme të shampove të qilimave në internet si Natural Care, Dazlo, Astonish, Zep, CX, dhe shumë më tepër.

Sistemi i pastrimit të tualetit / furça, spërkatjet dhe kutitë e inspektimit: Këto komplete mund t’i gjeni me çmime të volitshme në internet. Ata janë gjithashtu shumë të besueshëm dhe të qëndrueshëm – kështu që nuk duhet të shqetësoheni për zëvendësimin e tyre të vazhdueshëm. Këto komplete janë prodhuar duke përdorur materiale të papërpunuara me cilësi të mirë për të siguruar që ju të merrni vlera të plota për paratë që shpenzoni.

Blini Pajisje Pastrimi Online – Zgjidhni nga lista e Pajisjeve të Pastrimit në Karma.al:

Pajisjet e pastrimit përdoren për mirëmbajtjen e shtëpisë dhe qëllime të tjera pastrimi. Ato janë të destinuara për pastrim dhe mirëmbajtje efikase. Ato vijnë në 2 kategori – manuale dhe mekanike. Pajisjet manuale të pastrimit përfshijnë:

Furça: Përdoret për heqjen e pluhurit të thatë dhe të lagësht nga sipërfaqet e forta ose të buta. Të forta, të buta dhe pastrim janë llojet e këtyre furçave.

Bazuar në funksionin e kësaj kategorie ka edhe kategori –

furçë tualeti, furçë shishesh, furçë flaute, furçë pendësh, fshesa, etj.

Fshijat përbëhen nga shpohet të gjata me dorezë. Zakonisht përbëhen nga misër ose fibra kokosi.

Ekzistojnë 3 lloje fshesash të disponueshme:

Fshesë me fije të buta: Përbëhet nga fibra misri ose materiali i barit.

Fshesë me fije të trasha: Mund të përdoret për zona të jashtme të ashpra.

Fshesë muri: Njihet si fshesë tavani. Përdoret për heqjen e merimangave.

Leckë me mikrofibër: Përdoret për të fshirë sipërfaqen në dhoma, banjo dhe zona të përbashkëta. Mund të lahet shumë herë dhe është një produkt i qëndrueshëm.

Abrazive: Është një formë e letrës së zhavorrit dhe përdoret për pastrimin e sipërfaqeve prej druri ose metali.

Pajisjet mekanike punojnë me energji elektrike ose me bateri.

Llojet e tyre përfshijnë:

Fshesë korenti me vakum: Është forma e një makinerie pastrimi që është e përshtatshme për të pastruar çdo dysheme ose sipërfaqe.

Makineri lustruese: Përdoret për të lustruar dhe rikthyer shkëlqimin e humbur të dyshemesë.

Pastrues dyshemeje: Është një makineri pastruese e gjithanshme që mund të lajë, pastrojë, pllaka të thata, qilima, dysheme të forta, dyshekë, etj.Makineri me avull: Ju ndihmon me pastrimin e thellë me ndihmën e avullit të gjeneruar. Kështu, është ideal për heqjen e baktereve nga banjo, yndyrnat në kuzhinë dhe eleminimin e mizave të shtratit.