Çanta Sportive në Shitje – Bli Online

Jeni i apasionuar pas palestrës apo një entuziast i sporteve, disponimi i një çantë sportive ose çante për palestër është më shumë se një domosdoshmëri. Mund të mbajë të gjitha gjërat e domosdoshme në mënyrë që të keni mundësi t’i përdorni kur të doni.

Çanta Sportive në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Çantat sportive zakonisht ngjajnë me çantat duffel. Çanta Duffel nuk është gjë tjetër veçse një çantë e madhe cilindrike e bërë prej materiali prej rrobe ose lëkure që përmban një mbyllje me zinxhir në pjesën e sipërme. Emri e ka origjinën nga emri Duffel – një qytet në Belgjikë.

Palestrat, sallat e Zumbës dhe studiot e yogas shfaqen përreth, është koha që të regjistroheni për një aktivitet që ju përshtatet. Me kënaqësinë e marrë nga stërvitjet dhe veshjet aktive super elegante, të qenit në formë nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë. Pra, nëse i keni kushtuar sado pak kohë palestrës, një çantë e dobishme palestre do t’ju ndihmojë sigurisht të organizoni dhe mirëmbani gjërat e domosdoshme të stërvitjes.

Për shkak të kohës, shumica prej nesh mban çantat për palestër në zyrë, prandaj sigurohuni që të mbani një çantë për palestër me të vërtetë elegante. Vëzhgimi juaj për çantën më të mirë për palestër të merret ose blihet në Karma.al, me një koleksion goxha të gjërë të markave më të njohura si Puma, Wildcraft, Nike dhe më shumë, në Karma.al ka diçka për të gjithë. Pra mos hezitoni dhe shfletoni katalogun tonë online dhe bëni zgjedhjen tuaj!

Çfarë Duhet të Shikoni kur Blini Çanta Sportive:

Hapësira e magazinimit

Gjëja më e rëndësishme për të parë kur blini një çantë është hapësira e magazinimit që ju ofron. E njëjta gjë është rasti me çantat për palestër dhe si çantat e zakonshme, hapësira matet në terma të litrave. Për të kuptuar se cila madhësi do të ishte më e përshtatshme për ju, keni nevojë për një kuptim të qartë të të gjitha gjërave të ndryshme që do të mbani dhe sa të mëdha do të ishin ato. Për shumicën e përdoruesve, një çantë palestre 20kg do të ishte perfekte. Çantat për palestër Decathlon vijnë në madhësi që variojnë nga 10kg deri në 30kg.

Stili i çantës

Çantat e palestrës për meshkuj dhe për femra vijnë kryesisht në katër modele – duffle, ngarkesë, çantë shpine, dhe çantë shpatullash. Preferenca e stilit të çantës zakonisht varet nga ajo që ju pëlqen më shumë dhe shkon në përputhje me stilin tuaj të përgjithshëm.

Materiali

Ashtu si të gjitha çantat, çantat për palestër për femra dhe meshkujvijnë në materiale të ndryshme si lëkura, pambuku, najloni, etj. Materiali i çantës indirekt bëhet gjithashtu faktori vendimtar për shumë pasi materiale të ndryshme kushtojnë ndryshe. Lëkura është më e shtrenjta dhe është pamja më e mirë e pjesës, por mund të thithë aroma të mprehta duke mbajtur rroba të djersitura në plan afatgjatë. Materialet prej pambuku dhe najloni janë materialet më të zakonshme që gjenden për çantat e palestrës pasi ato zgjasin shumë, janë të lira dhe nëse kërkohet, mund t’i hidhni për një larje dhe do të ishin aq të mira sa të reja.

Funksionaliteti

Për çantat e palestrës, ndarjet janë një domosdoshmëri absolute pasi çantat tuaja do të duhet të ndajnë rrobat tuaja të përdorura nga ato të reja, duke e mbajtur tualetin tuaj larg këpucëve, etj. Prandaj, ndarjet janë një domosdoshmëri kur blini çantat për palestër.

Pse Keni Nevojë për Çanta Sportive ose Çanta Palestre?

Njerëzit përdorin çanta duffel jo vetëm për mbajtjen e gjërave të domosdoshme për palestër, por i përdorin ato edhe si çanta për pushime. Ato duken bukur dhe vijnë në një larmi modelesh dhe stilesh. Futja e materialeve më të rinj me anë më të forta për të mbajtur peshë i kanë bërë këto çanta, një përshtatje perfekte për mbajtjen e aksesorëve sportivë. Nga çantat sportive të rënda te versionet më të vogla të lehta të çantave për palestër, duffels u vendosën si një domosdoshmëri për të gjithë dashamirët e fitnesit.

Sidoqoftë, gjatë viteve të fundit, çantat moderne sportive kanë arritur të heqin imazhin e tyre tradicional utilitar dhe të evoluojnë si produkte të stilit të jetës. Të bëra nga materiale të ndryshme – poliestër, lëkurë artificiale, pambuk, apo edhe najloni mat, çantat sot pasqyrojnë personalitetin dhe stilin tonë të jetesës.

Çanta Sportive të Markave më në Zë

Me një kërkesë në rritje për emrat e markave më në zë brenda këtij segmenti të industrisë së magazinimit portativ, konsumatori modern dëshiron mallra që ofrojnë cilësi. Çantat sportive në në Karma.al mbulojnë një sërë produktesh që synojnë të sigurojnë lehtësinë e mbajtjes së pajisjeve sportive, rrobave ose veshjeve të ngjashme. Çantat sportive dhe çantat për palestër nga markat si Puma dhe Himalayan Adventures janë fantastike për të mbajtur sende të ndjeshme të sigurta kur merreni me sporte ekstreme ose si çantë për pushime kur jeni në një udhëtim me shpinës. Disa nga këto madje veprojnë si një noton kur bien në ujë dhe mund të përdoren për rritje të lehtë ose çiklizëm gjithashtu.

Çanta Palestre për Sporte të Ndryshme

Të zvarrisësh pajisjet e tua sportive mund të jetë një detyrë e lodhshme; blini çanta për palestër për t’ju ndihmuar të menaxhoni më mirë aksesorët tuaj. Çantat me duffle janë jashtëzakonisht praktike që ju të mbani një palë rroba dhe këpucë shtesë. Paketat e kriketit dhe tenisit janë mjaft të mëdha dhe mund të ndoten shumë me kohën, dhe sigurisht që nuk do të donit që rrobat tuaja rezervë të përziheshin aty brenda. Kështu që qëndroni të shëndetshëm dhe të pastër me një çantën për palestër së bashku me çantën tuaj të kitit. Notarët mund të konsiderojnë një çantë në formë thesi për palestër për të ruajtur veshjet e lagura.

Çanta Sportive për Femra

Për femrat që janë të ndërgjegjshme për shëndetin dhe përfshihen në mënyrë aktive në stërvitje si Zumba, Pilates, Yoga etj. Markat kanë përmbushur bujarisht kërkesën për çantat pë palestër për femra me disa modele mahnitëse dhe jashtëzakonisht të dëshirueshme. Zgjidhni çantën tuaj ër palestër nga një gamë e gjerë stilesh dhe ngjyrash nga të gjitha markat tuaja të preferuara sportive dhe mbajeni stilin tuaj të fitnesit të fortë gjatë gjithë vitit.

Çanta Sportive për Meshkuj

Të apasionuarit pas fitnesit priren të mbajnë shumë gjëra në palestër, qofshin peshqirë rezervë, këpucë, shirita mbështetës, kavanozat për të mbajtur proteina dhe shumë më tepër. Një çantë e gjerë për palestër është e domosdoshme për ata që janë të rregullt në palestër. Të gjitha markat sot kanë një përzgjedhje të bollshme të çantave për palestër për meshkuj që tejkalojnë ngjyrën e zezë klasike dhe ngjyra të tjera të forta. Zgjidhni midis ngjyrave të shndritshme në modë dhe printimeve me stil ose ngjyrës klasike të vetme me një monogram, gjithmonë nëse ky është stili juaj.