Drone për Fëmijë në Shitje – Bli Online

Si i rritur, zgjedhja e një drone të mirë është një kompromis mes çmimit, veçorive dhe cilësisë. Nëse po zgjidhni dronët më të mirë për fëmijë, duhet gjithashtu të merrni parasysh sigurinë dhe përshtatshmërinë e moshës.

Drone për Fëmijë në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Ekziston edhe çështja e ndërlikuar e çmimit; pa dyshim që do të dëshironi ta mbani sa më të ulët, por do të donit funksionalitetin miqësor ndaj përdoruesit dhe cilësinë e përgjithshme që sjellin pajisjet pro.

Dronët kundër intuitës që synojnë fëmijët shpesh janë disi më të vështirë për t’u përdorur; do të përballeni me acarime të thjeshta si nevoja për karikues USB, jetëgjatësi shumë e shkurtër e baterisë dhe dokumentacion i diskutueshëm.

Ndërkohë që lista e veçorive rritet më shumë kjo mund të jetë një ndërlikim. Duke pasur parasysh këtë, kjo listë është e qartë se ku operohet më mirë droni në fjalë dhe grupmosha për të cilën është menduar.

Një gjë që do të dëshironim të shtonim këtu është se shumë dronë lodra janë ndërtuar në të njëjtat platforma, ‘dron-on-a-chip’ të blera nga tregtarët me shumicë dhe më pas të markuara sipërfaqësisht nga prodhuesit e lodrave. Nuk është e mirë apo e keqe në vetvete, por tregon se është një botë ndryshe nga prodhuesi.

Atëherë, këtu janë dronët më të mirë për fëmijët që mund të blini pavarësisht nga mosha ose buxheti juaj.

Llojet e Dronëve për Fëmijë

Holy Stone HS210 Mini Drone

HS210 Mini Drone është një dron fillestar i lehtë për t’u fluturuar për fëmijë kaq të vegjël, sa mund ta fluturoni kudo.

Droni më i mirë për fluturimin në ambiente të mbyllura, ky dron i vogël ka kanale përreth pajisjeve për ta bërë zanatin shumë më të sigurt dhe më të qëndrueshëm për fëmijët që mësojnë të fluturojnë.

SNAPTAIN SP300 Mini Drone

SNAPTAIN SP300 Mini Drone ofron 3 mënyra fluturimi për pilotët e rinj dhe me përvojë. Projektuar me Dritat LED blu neoni rreth mbrojtësve të mbështetëses që janë të ndritshme dhe të freskëta.

DROCON Spacekey Drone

Ky DROCON Spacekey Drone është bërë me plastikë PA të qëndrueshme dhe përmban një kamerë Wi-Fi 720P HD.

Projektuar për fëmijë, tërheqës për sytë dhe me ngjyra me karakteristika miqësore për përdoruesit që e bëjnë të lehtë fluturimin dhe marrjen me vete kudo.

Potensic A30W FPV Drone me Kamera

Mini droni Potensic A30W për fëmijë ka një aparat fotografik të integruar 720P HD FPV që mund t’u mundësojë fëmijëve të marrin video dhe fotografi të drejtpërdrejta në kohë reale FPV me cilësi të lartë nga ajri.

Ky mini dron është i lehtë për tu kontrolluar, thjesht shtypni një buton për të filluar ose ulur, ofron 3 nivele të ndryshme shpejtësie (të ulët / mesatare / të lartë), një dron ideal për fëmijët që të fluturojnë brenda ambjeteve shtëpiakë.

UDI U818A Drone me Kamera HD

UDI U818A-1 Discovery është një quadcopter i jashtëzakonshëm për fëmijë. Për këdo që dëshiron të fillojë diçka të lirë dhe të qëndrueshme, kjo kuadrat do të përshtatet patjetër në faturë.

Fotografitë dhe videot në Kamera HD 2MP janë të një cilësie të mirë. 4 helikat e mbrojtura nga siguria dhe pjesët plastike rezistente ndaj ndikimit janë të qëndrueshme dhe mund të marrin shumë ndëshkim.

Holy Drone F181W Wifi FPV Drone

Fone F181W FPV është nga Holy Stone, Një nga dronët më të njohur të fëmijëve në Karma. al.

Lehtë dhe i qëndrueshëm, i krijuar për të gjithë përdoruesit. Vjen me një Kamera HD me Kënd të gjerë 720P që mund të bëjë fotografi dhe video me rezolucion të lartë.

Çfarë Mund të Bëjnë Fëmijët për t’u Argëtuar me Dronët e Tyre?

Për fillestarët, sepse shumica e fëmijëve janë të interesuar për gjithçka që mund të fluturojë, rrokulliset ose ecën shpejt. Një dron i ri prej lodre është një mënyrë e shkëlqyer për të nxjerrë fëmijët tuaj jashtë për një argëtim dhe ajër të pastër.

Jo vetëm që ata mund të bëjnë manovrime në ajër me një aparat fotografik të mirë dhe ata mund të marrin një video të mrekullueshme që mund ta shikojnë më vonë dhe t’ua tregojnë miqve të tyre.

Thjesht bërja e disa hileve themelore si figura 8, tapat dhe rrotullimet mund të jetë kënaqësi e pamasë.

Përdorni dronin për të eksploruar zona që janë të vështira ose të pamundura për tu arritur në këmbë.

Gara me dronë me miqtë e tyre është shumë e njohur.

Vendosni një kurs pengesash, për të sfiduar aftësitë e tyre.

Ngrini dhe vendosini mini-lodra – Marrja e një ngarkese të caktuar, transportimi tek objektivi dhe më pas fluturimi përsëri te piloti.

Mund të jetë një sfidë argëtuese të bësh jastëk të vegjël zbarkimi dhe të përpiqesh të zbresësh në ta.

Këto janë vetëm disa nga gjërat që fëmijët mund të bëjnë me quadcopters (dronët me 4 helika) me telekomandë, por ne jemi të sigurt që ata mund të vijnë me më shumë mënyra për të përmirësuar aftësitë e tyre.

Çfarë të Kërkoni:

Këtu janë disa udhëzime të thjeshta për t’u zbatuar kur blini dronë për fëmijë.

Qëndrueshmëria:

Siç u përmend më lart, shumica e dronëve të vegjël janë bërë me ABS Plastike që është mjaft i thyer, por është gjithmonë mirë të shohësh nëse pjesët e këmbimit dhe jo vetëm bateritë janë gjithashtu të disponueshme për blerje. Helikat janë zakonisht përbërësi i parë që prishen.

Telekomanda:

Ekzistojnë dy mënyra kryesore për të kontrolluar një dron. Me telekomandën që vjen bashkë me dronin ose me një smartphone duke përdorur një aplikacion për të kontrolluar dronin.

Për fëmijët nën 14 vjeç, versioni i kontrolluar nga Remote Controller (telekomandë) është ndoshta zgjidhja më e mirë, megjithatë, shumë fëmijë dhe adoleshentë tani kanë smartphone që duan të përdorin në vend. Shumica e modeleve ofrojnë të dy opsionet e kontrollit. Kontrolloni para blerjes tuaj për t’u siguruar.

Jetëgjatësia e Baterisë:

Kërkoni dronë me bateri të ndryshueshme. Bateritë bllok funksionojnë më mirë për fëmijët sesa lloji i kunjit. Koha e karikimit të baterive mund të shkojë nga 45 minuta deri në disa orë, kështu që blerja e një baterie shtesë ose dy është një ide e mirë.

Kohët e fluturimit mesatarisht zgjat 5-7 minuta për baterinë. Disa modele më të reja kanë kohë fluturimi prej 15 minutash.

Cilësia e kamerës:

Nëse dëshironi vetëm një dron lodër që fëmija juaj ta fluturojë përreth, cilësia e kamerës nuk do të ketë rëndësi. Sidoqoftë, nëse po kërkoni të blini një dron për një adoleshent, ka shumë të ngjarë që ata të ndajnë fotografitë në rrjetet e tyre sociale, kështu që ju do të dëshironi të blini një model me një aparat fotografik me cilësi të mirë. Shumica kanë një kamerë 720p por ka modele me kamera më të mirë që shkon në 1080p.

Transporti dhe Magazinimi:

Merrni parasysh një çantë mbajtëse nëse nuk është përfshirë për të ndihmuar të mbajnë gjithçka së bashku. Gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e dronit nga dëmtimi kur nuk është në përdorim.