Aksesorë të tjerë Elektronik në Shitje – Bli Online

Një televizor bashkëkohor nuk mund të veprojë si duhet pa disa akesorë televizori në dhomën e ndenjes së shtëpisë tuaj. Për të gjetur përshtatjen e përsosur për stilin tuaj të arredimit, shikoni në gamën e gjerë të telekomandave të televizorit dhe qendrave mediatike të Karma.al.

Aksesorë Elektronik në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Konsolat ​​e bëra nga dru i qëndrueshëm si qershia ose lisi janë ideale për dhomat e ndenjes të dekoruara tradicionalisht, ndërsa pjesët me përfundime metalike janë perfekte për dhomat me dekor modern. Nëse hapësira në dhomën tuaj të ndenjes është me një çmim më të lartë, merrni parasysh një konsolë të montuar në mur ose një njësi kompakte këndore. Blini nga gama jonë e shkëlqyer të njësive argëtuese nga marka të tilla si Concepts Concepts dhe Simple Living ndërkohë që merrni vendimet për arredimin e dhomës tuaj të ndenjes.

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e një stende televizive që përputhet me shijet tuaja personale dhe nevojat e argëtimit në shtëpi, ka disa gjëra për t’u marrë parasysh. Është e dobishme të filloni duke identifikuar madhësinë dhe konfigurimin e duhur. Ju duhet të siguroheni që kabineti ose stenda e televizorit do të mbajë televizorin tuaj së bashku me çdo përbërës tjetër që dëshironi të organizoni  dhe të përshtatet në hapësirën tuaj. Matja e gjithçkaje është e domosdoshme. Një stendë televizori 120 cm mund të jetë një madhësi ideale për dhomën tuaj të ndenjes. Por për një televizor më të madh në teatrin tuaj të shtëpisë, një stendë televizive 165 cm mund të jetë më e përshtatshme. Ose mbase një stendë e vogël televizori ose tryezë televizori do të funksiononte për dhomën tuaj të gjumit ose apartamentin.

Tjetra, mund ta ngushtoni zgjedhjen më tej sipas pikës së çmimit ose pamjes së përgjithshme të stendës. Cili është stili i shtëpisë tuaj? Dëshironi që stenda e televizorit të përzihet ose të jetë një pikë qendrore? Një stendë e bardhë televizorit unifikon një dhomë me zbukurime të bardha dhe rafte të bardha. Një stendë e zezë televizori përshtatet me një larmi dekoresh, nga minimalistja në atë moderne. Stendat e televizorit janë bërë gjithashtu nga materiale të ndryshme. Një mbajtëse televizori prej xhami mund të përmirësojë një hapësirë ​​bashkëkohore, ose mund të ndihmojë një hapësirë ​​të vogël të ndihet e hapur duke mos shtuar me shumicë. Por nëse doni të mbani të fshehura përbërësit dhe kabujt, një stendë televizori prej druri ose qendër argëtimi me dollapë dhe rafte krijon pamjen unike. Plus, këto më shumë i ngjajnë pjesëve të mobiljeve me stile që variojnë nga shtëpi në fermë moderne deri në mesin e shekullit deri te stendat televizive fshatare. Mund të gjeni gjithashtu një mbështetëse televizive me një montim, i cili ngre televizorin dhe krijon hapësirë ​​për një shirit zanor në mbështetësin poshtë.

Madhësitë dhe Llojet e Aksesorëve të Televizorit

Konsolat

Konsolat vendosen ulët në tokë, janë zakonisht drejtkëndëshe dhe kanë tendencë të punojnë më mirë me televizorin që janë 100 cm e sipër. Këto njësi janë shtesa të shkëlqyera në shtëpitë që vlerësojnë një estetikë minimaliste, me një pamje të hijshme që kursen hapësirë ​​dhe siguron hapësirë ​​të thjeshtë për ruajtje.

Kabinetët

Kabinetët zakonisht vendosin televizorin me madhësi deri në 150 cm, sigurojnë mjaft hapësirë ​​për ruajtje të mediave dhe pajisjeve elektronike dhe përfshijnë dyer dhe që mbrojnë televizorin tuaj kur nuk është në përdorim. Kabinetët shtojnë përsosjen e hapësirës tuaj duke mbajtur media të fshehura në televizorin tuaj.

Stendat e qosheve

Stendat e qosheve janë të shkëlqyera për të shfrytëzuar hapësirën, por shpesh përshtaten vetëm në televizorë që shkojnë deri në 100 cm. Shumë stenda qoshesh paraqesin thekse unike si vatrat elektrike ose dollapët me dyer xhami për ruajtjen e mediave dhe aksesorëve tuaj të teknologjisë.

Televizorë lundrues

Televizorët lundrues janë televizorë me ekran të sheshtë të montuar në mur, zakonisht mbi një tastierë ose njësi rafti që mban kordonë dhe pajisje shtesë. Megjithëse çdo televizor me madhësi mund të montohet në mur, është veçanërisht mbresëlënëse me televizorët me madhësi më të madhe, duke imituar një pjesë të artit figurativ në murin tuaj.

Aksesorë Televizori nga Karma.al

Tradicionale

Stili tradicional kombinon detaje të përjetshme me hijeshinë e drurit klasik. Qendrat tradicionale të argëtimit përshtaten bukur në një larmi skemash dekoresh shtëpie, duke shtuar karakter unik dhe tërheqje afatgjatë. E disponueshme në një larmi opsionesh përfundimi, shkathtësia e stendave tradicionale të televizorit i bën ato një zgjedhje të jashtëzakonshme për çdo stil klasik shtëpie.

Kalimtare

Dekori kalimtar martohet me ngrohtësinë e njohur të modelit tradicional me ndjesinë e hijshme të stilit bashkëkohor. Qendrat tranzitore të argëtimit shpesh bëhen prej druri si homologët e tyre tradicionalë, por përfshijnë përfundime më bashkëkohore dhe elemente më të hijshme të dizajnit.

Moderne

Dekori modern përqafon modelin më të fundit duke kombinuar linja të pastra dhe kthesa me një fund të lëmuar (shpesh të petëzuar). Qendrat e argëtimit në këtë kategori paraqesin një pamje dhe ndjenjë që është mrekullisht e freskët dhe e bukur krahas një larmie stilesh dekori, nga minimalizmi në dekor magjepsës.

Bashkëkohore

Ndërsa qendrat bashkëkohore të argëtimit marrin hua disa elemente nga dizajni modern, pjesët bashkëkohore shpesh përfshijnë përfundime më natyrore që krijojnë një ndjenjë më të thellë të ngrohtësisë. Stendat bashkëkohore të televizorëve janë të gjithanshme në stilin dhe ofrojnë një rëndësi afatgjatë në shtëpinë tuaj.

Mesi i Shekullit Modern

Një pamje e modës që nuk del kurrë nga moda, dekori modern i mesit të shekullit referon elegancën e dikurshme, me shumë funksione bashkëkohore. Shpesh i kompletuar me një fund me ton të ngrohtë, ky stil përfshin këmbë konike dhe një përzierje materialesh, për një pamje që shton një prekje të karakterit retro në shtëpinë tuaj.

Fshataresk (Vintage)

Shtesa e përsosur për çdo shtëpi në fermë ose dekor të kabinës, qendrat fshatare të argëtimit janë bërë nga materiale themelore, pa kuptim si druri i ngurtë dhe hekuri, shpesh duke përfshirë një fund të papërpunuar ose të pikëlluar që shton personalitetin në çdo dhomë. Një zgjedhje e shkëlqyer për hapësirat e stilit industrial, stendat televizive fshatare ju japin të gjithë hijeshinë e shkretëtirës që jetojnë me shumë komoditete moderne.

Sjellja në Shtëpi e Aksesorëve të Rinj të Televizorit.

Mos u shqetësoni nëse konfigurimi i konsolës tuaj televizive ose kabinetit të medias nuk është në të vërtetë brenda zonës tuaj të rehatisë. Nëse keni gjithashtu një televizor dhe përbërës të rinj, mund të përfitoni nga shërbimet e teatrit në shtëpi për të konfiguruar televizorin tuaj, të lidhni riprodhuesin tuaj Blu-ray, veshjen audio ose pajisjen mediatike transmetuese, të programoni një telekomandë etj. Atëherë gjithçka që duhet të bëni është të shijoni përvojën tuaj të re të shikimit të televizorit.

Pse Duhet të Zgjidhni Këta Aksesorë Televizori:

Pamja me stil

Kur bëhet fjalë për dhomën e ndenjes, njësia e argëtimit është një nga ato pjesët e mobiljeve që shkojnë në mënyrë perfekte me pjesën më të madhe të arredimit. Një njësi televizive mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer për një dhomë bashkëkohore të jetesës.

Hapësira ruajtëse

Karma.al ofron njësi argëtimi që kanë hapësirë ​​të bollshme për ruajtjen e nevojave tuaja. Kjo ju ndihmon të ruani dhe shfaqni PlayStation tuaj ose të krijoni një bibliotekë të vogël tuajën. Të gjitha gjërat që ndodhen rreth dhomës tuaj të ndenjes do të kenë një vend për të qëndruar të organizuar, duke e bërë dhomën tuaj të ndenjes pa rrëmujë. Nëse keni një dhomë të vogël të ndenjes, ne kemi një njësi argëtimi me hapësirë ​​të bollshme për të fshehur koleksionin tuaj të DVD-ve dhe pajisjet e tjera.

Vendi i mbledhjes

Njësia e argëtimit bëhet pika kryesore e dhomës së ndenjes duke e bërë atë vendin e përsosur të mbledhjes për të kaluar një kohë cilësore me familjen dhe miqtë tuaj, duke sjellë së bashku të dashurit tuaj.

Këto përparësi e bëjnë njësinë e argëtimit një domosdoshmëri për dhomën tuaj të ndenjes.