Produkte Kujdesi për Trupin në Shitje – Bli Online

Ne dëshirojmë t’ju sjellim të gjithë ato produkte kujdesi për trupin që janë mëse të preferuar nga ju nga markat më të njohura të Shëndetit dhe Bukurisë duke përfshirë Dr. Lewinns, Elizabeth Arden, Garnier, Lierac Paris, Lancome dhe Victoria’s Secret.

Produkte Kujdesi për Trupin në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing 1–12 of 31 results

Showing 1–12 of 31 results

Këto marka profesionale të kujdesit për lëkurën u përgjigjen të gjitha grupeve të moshës dhe për çdo lloj lëkure për t’ju ndihmuar të mbani trupin tuaj të hidratuar, të ushqyer dhe të mbrojtur me një çmim të lirë. Zgjidhni nga një shumëllojshmëri e Kujdesit për Lëkurën e Fytyrës, Kujdesi për Kujdesin për trupin, Anti-Age, Pastrues, Toner, Moisturizer, Kujdesi për lëkurën për meshkuj, Krem dite, Krem nate, Kujdesi për sytë, Mbrojtja e buzëve, Kujdesi për lëkurën e duarve, Maska, Trajtimet dhe Komplete dhuratash për lëkurën, të gjitha të cilat janë produkte me cilësi të lartë dhe janë në dispozicion me çmime të lira, me zbritje. Mbani lëkurën tuaj të freskët dhe dukeni fantastike me kujdesin për lëkurën në internet këtu me çmimet më të mira që nuk do të prishin bankën.

Të dukesh mirë dhe të ndihesh mirë mund të jetë shumë gjëra për shumë njerëz, por për të gjithë, kujdesi për lëkurën duhet të jetë përparësia numër një në rutinat tona të përditshme të bukurisë. Hapni në dyqanin online të kujdesit të lëkurës Karma.al sot dhe zgjidhni nga shumë mënyra të sigurta dhe të lehta për të paguar, duke përfshirë edhe Dorëzimin e Parave të gatshme, madje edhe mblidhni porosinë tuaj nga ndonjë prej Pikave tona Tërheqëse të Vendit në të gjithë vendin. Mbi të gjitha, rutina juaj e kujdesit për lëkurën është e rëndësishme, kështu që furnizohuni me pastrues fytyre, larje thelbësore të fytyrës, maska ​​luksoze për fytyrën dhe toner-a cilësorë për fytyrën.

Drejtoni me shembull dhe përpiquni të frymëzoni të tjerët me buzëqeshjen dhe lëkurën tuaj që shkëlqen. Dyqani i kujdesit për lëkurën Karma.al ka një gamë të gjerë mjetesh dhe produktesh të sigurta dhe me cilësi të kujdesit të lëkurës nga markat kryesore. Glamour-i ka të bëjë me ndjenjën e mirë në lëkurën tuaj, kështu që filloni duke marrë trajtimet më të mira për kujdesin e lëkurës në Karma.al.

Dyqani Karma.al Merret me Produkte Kujdesi për Trupin, Produkte Kujdesi për Lëkurën dhe Produkte për Bukurinë Natyrale

Karma.al ka qenë një prodhues i produkteve të kujdesit për trupin dhe bukurinë për këta vitet e fundit dhe ka zgjeruar krahët e saj në botën online. Ne besojmë se bukuria e vërtetë vjen nga zemra. Për ne, bukuria është shumë më tepër sesa thjesht një fytyrë e bukur. Produktet e Karma.al janë të gatshme për të përmbushur kujdesin tuaj për trupin, tualetin, fytyrën, kujdesin për lëkurën dhe nevojat për kujdesin e flokëve dhe janë në dispozicion në Karma.al. Të gjitha produktet kanë përbërës të papërpunuar natyralë. Ne nuk përdorim produkte shtazore dhe bëjmë ndonjë test të kafshëve për produktet tona. Karma.al ka kryer shumë fushata për të ndaluar testimin e kafshëve. Karma.al beson se bukuria e vërtetë vjen nga vetëbesimi, gjallëria dhe mendimet pozitive njerëzore.

Pamje Mahnitëse Natyrale me Përbërjen e Produkteve që Ofrojmë nga Vetë Natyra

Karma.al beson se diçka e mirë vjen nga qëllimet e mira. Karma.al inkurajon punonjësit të mësojnë aftësi të reja duke financuar programe të ndryshme trajnimi, aktivitete së bashku dhe kujdes shëndetësor, ne synojmë të përmirësojmë prosperitetin e stafit tonë. Për të qenë një person më i mirë mënyra është e thjeshtë, kjo është duke u bërë akoma mirë. Kjo është gjithashtu një nga arsyet që kemi një politikë globale për të gjithë stafin tonë: të kalojmë të paktën tre ditë në vit duke bërë punë vullnetare. Stafi i Karma.al janë të apasionuar dhe të palodhur e kanë shfrytëzuar këtë mundësi për të bërë një ndryshim. Pra, ne bëjmë një ndryshim jo vetëm nga shitja e një shumëllojshmërie të produkteve të kujdesit dhe kozmetikës janë kurs 100% natyral. Por edhe përmes shumë aktiviteteve vullnetare të dobishme. 

Çfarë i Bën Këta Produkte Kujdesi për Trupin kaq Mbresëlënës?

Po kërkoni të bëni një kalim në produkte më të qëndrueshme dhe natyrale për lëkurën dhe flokët tuaj? Gama e re të produkteve të kujdesit për lëkurën dhe banjës të cilat janë cilësore dhe fantastike vijnë nga gama jonë e gjërë e Karma.al. Duke përdorur vajin e farës së kërpit të shtypur në të ftohtë si bazën e tyre, ata krijojnë një gamë të kufizuar të kremrave për fytyrën, trupin dhe flokët, vajrat e trupit dhe flokëve, balsamet e buzëve dhe shiritat e sapunit dhe shampove. Shumica e produkteve krijohen duke kombinuar vajin e farës së kërpit me vajra thelbësorë si vajrat e Arganit dhe jojobës për të siguruar ushqimin maksimal të lëkurës dhe flokëve tuaj. Pa kimikate, produktet e gjithanshme të lëkurës së markës mund të përdoren gjithashtu për të siguruar lehtësim për lëkurën e tharë, acarim të vogël, prerje dhe mavijosje. Me aromë interesante kombinime si rozmarina dhe mangoja (krem për fytyrën), argan dhe karamele mente (krem flokësh që mund të përdoren për një masazh para shamponit, ose një leje pas larjes) dhe, argan dhe neroli (gjalpë trupi), premtimet e markës do t’ju bëjnë të nuhatni aq mirë sa ndiheni. Çdo produkt përshkruhet në detaje, nga përbërësit (duh), sesi do të nuhasë.

 Duhet Patjetër të Njihni Llojin Tuaj të Lëkurës

Sipas dermatologut kozmetik Michele Green, MD, lloji i lëkurës është faktori më i rëndësishëm në përcaktimin se cilat produkte të kujdesit të lëkurës do të funksionojnë më mirë për ju. “Nuk ka produkte të këqija domosdoshmërisht, por ndonjëherë njerëzit me lloje të ndryshme të lëkurës përdorin produktin e gabuar për llojin e tyre të lëkurës”, thotë Dr. Green.

Ndoshta e keni menduar tashmë, por ata me lëkurë të ndjeshme ndaj puçrrave dhe të ndjeshme duhet të jenë më të kujdesshmit me përbërës të ndryshëm në produktet e tyre të kujdesit për lëkurën. Për të gjitha llojet e lëkurës me vaj atje, ju jeni në fakt fituesit këtu: Lëkura me vaj mund të trajtojë një gamë më të gjerë përbërësish që ndonjëherë mund të shkaktojnë thyerje ose acarim të llojeve të tjera të lëkurës.

Përbërësit që Duhen Kërkuar

Glicerina

Është cilësuar si shtylla kurrizore e produkteve hidratuese.

Ceramidet dhe acidi hialuronik

Të dy përbërësit janë agjentë të rëndësishëm hidratues që gjenden natyrshëm në lëkurë. Preferon acidin hialuronik në formën e serumit, ndërkohë që kërkon glicerinë dhe ceramide në kremra dhe kremra.

L-acid askorbik (Vitamina C)

Vitamina C, posaçërisht forma e acidit l-askorbik, është një antioksidant që punon për të kthyer dëmtimin nga rrezatimi UV dhe për të stimuluar prodhimin e kolagjenit.

Tokoferol (Vitamina E)

Vitamina E ofron veti të ngjashme me Vitaminën C dhe funksionon më mirë kur të dy kombinohen si një dyshe e kujdesit për lëkurën.

Retinoli

Retinoli është një përbërës kryesor për të kërkuar në produktet për rutinën tuaj gjatë natës. Funksionon për të kthyer qelizat e lëkurës dhe për të stimuluar kolagjenin.

Niacinamide (Vitamina B3)

Ky përbërës është i shkëlqyer për të kontrolluar vajin, ndërsa gjithashtu hidraton lëkurën dhe mbron tonin e lëkurës.

Pyetjet e Bëra më Shpesh në Lidhje me Produktet e Kujdesit për Lëkurën

Cilat janë produktet më të rëndësishme të kujdesit të lëkurës për një fillestar?

E domosdoshme përfshijnë një krem hidratues hidratues, një krem dielli me spektër të gjerë me një faktor minimal mbrojtës nga dielli 15 dhe një pastrues të butë.

Si mund ta di nëse një produkt për kujdesin e lëkurës është i duhuri për mua?

Nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të ditur nëse nuk e provoni. Mund ta provoni në një copë lëkure për të parë nëse ka ndonjë acarim në zhvillim. Përndryshe, kërkoni kujdes për lëkurën që nuk përfshin aromë, ka pak ose aspak alkool ose është etiketuar i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Kur duhet ta hidratoj fytyrën?

Hidratoni fytyrën çdo ditë pas pastrimit. Mund të aplikoni një herë në mëngjes dhe një herë para gjumit.