Pishina & Komardare në Shitje – Bli Online

Bëhuni gati për një sezon tjetër plot me Barbecue në oborrin e shtëpisë dhe takime familjare me pishina & komardare portative të reja. Këto komplete klasike të pishinës për stinën e verës e bëjnë të lehtë të shijoni një zhytje të qetë në ujë të freskët dhe të pastër.

Pishina & Komardare në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Hidhni disa lodra argëtuese në pishinë dhe bëhuni gati të kaloni bukur me pishinën tuaj të re super cilësore vetëm në Karma.al. Pishinat Intex janë të thjeshta për tu mbledhur dhe të bëra me korniza të qëndrueshme dhe të cilësore që do të zgjasin për sezon pas sezoni të argëtimit tuaj nën rrezet e diellit. Ju gjithashtu mund të zgjidhni dizenjime të pishinave prej komardareje portative që përmbajnë mure anësorë me 3 shtresa dhe një valvul kullimi të kontrollit të rrjedhës që e bën të lehtë kullimin e ujit larg pishinës. Një pishinë komardare portative  me një shirit prej rrëshire të formuar me injeksion dhe shirita stabilizues të ndërthurur është perfekte për festat në pishinave në oborrin e shtëpisë me të gjithë familjen. Këto komplete janë të lehta për tu vendosur, sistemuar dhe ruajtur nëse keni vetëm një pasdite të lirë. Për notarët më të rinj në familjen tuaj, një pishinë klasike kiddie do t’i ndihmojë ata të qetësohen ndërsa ju uleni në një karrigen tuaj të rehatshme dhe thithni rrezet e diellit. Bëhuni gati për stinën e verës me një pishinë të re portative dhe pajisje noti nga Karma.al.

Pishinë Portative & Komardare për Fëmijë

Sapo ka mbërritur sitna e verës! Çdo fëmijë dëshiron të luajë në ujë gjatë verës. Duke parë situatën aktuale në botë, nuk është e sigurt të dilni jashtë dhe të shijoni pak kohë në plazh ose në pishinat publike. Lërini fëmijët tuaj të argëtohen gjatë verës. Pishina e oborrit për fëmijë është zgjedhja më e mirë për të bërë. Noti i mëson fëmijët të argëtohen dhe gjithashtu të jenë të sigurt pranë ujit. Është shumë argëtuese dhe gjithashtu e mban fëmijën tuaj të shëndetshëm. Tani mund të gjeni pishina në forma, ngjyra dhe cilësi të ndryshme vetëm në Karma.al!

Pishina për fëmijë

Këto pishina kiddie janë për fëmijët që po zbulojnë argëtimin në ujë vetëm ose me të tjerët. Kjo pishinë për fëmijë mund të paloset kur nuk është në përdorim dhe mund të instalohet në disa sekonda për një përdorim më të gjerë. Kjo mund të përdoret gjithashtu si një pishinë për fëmijë. Është e lehtë për tu transportuar dhe përdorur dhe vjen me një qese të papërshkueshme nga uji. Ky ka një dizajn kompakt që e mban ujin të pa-ndotur.

Këshilla për Sigurinë e Ujit

  • Sigurohuni që gjithmonë të jetë dikush që të kujdeset për fëmijët kur ata janë brenda ose afër pishinës. Nuk është e sigurt të lini fëmijët vetëm pranë ujit.
  • Sigurohuni që fëmijët tuaj të mos luajnë lojëra që kanë të bëjnë me mbajtjen e frymës. Ka më shumë shanse për të humbur ose u mbytur për shkak të konkurseve të tilla.
  • Gjithmonë bëni që fëmija juaj të veshë një jelek shpëtimi, nëse ai shkon të notojë. Kjo zvogëlon rrezikun e mbytjes në rast se nuk ka asnjë të rritur afër.
  • Tregojini fëmijës tuaj, se nëse ata shohin një fëmijë tjetër që po mbytet ose ka vështirësi gjatë notit, ata gjithmonë duhet të drejtojnë prindërit e tyre ose një të rritur përveç se të kërcejnë. Kjo do t’i shpëtojë të dy fëmijët.
  • Hyni më parë në këmbët tuaja. Meqenëse është një pishinë për fëmijë, lartësia e pishinës do të jetë shumë e vogël. Kjo është arsyeja pse gjithmonë këmbët e para sesa thjesht kërcimi. Kjo e mban kokën të sigurt.
  • Gjithmonë mbajini fëmijët larg piletave të pishinave. Rrobat ose flokët mund të bllokohen në kullues dhe mund të shkaktojnë mbytje. Sigurohuni që fëmijët të qëndrojnë brenda zonës së caktuar të notit.
  • Vizitoni dyqanin online të Karma.al për të blerë pishina portative dhe për të ditur më shumë rreth tyre!

4 Tiparet Kryesore që Duhet të Konsideroni Kur Blini Pishina Portative

Çmimi

Pishinat portative janë një alternativë më e lirë për llojin e pishinave. Çmimet për pishinat portative variojnë në bazë të markës dhe llojit por sidoqoftë këtu çmimet do të jenë më të përballueshme në krahasim me dyqanet e tjera online.

Instalimi & Mirëmbajtja

Mbani lehtësinë e instalimit dhe mirëmbajtjes në kërkimin tuaj gjithashtu. A do të keni nevojë për ndonjë material shtesë për të instaluar pishinën tuaj portative? Apo pajisja juaj është e përfshirë me të gjitha materialet? Në disa raste, instalimi mund të jetë i ndërlikuar dhe mund t’ju duhet ndihma e një profesionisti. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh sasinë e mirëmbajtjes së nevojshme për pishinën portative që do të zgjidhni. Një pishinë prej komardareje do të jetë më e lehtë për tu mirëmbajtur pasi mund ta fryni, kulloni dhe shfryni atë lehtësisht ndryshe nga pishinat me korniza çeliku që nuk mund të hiqen aq lehtë dhe do të kërkojnë më shumë mirëmbajtje gjatë gjithë vitit.

Lloji i Pishinës Portative

Ekzistojnë disa lloje të ndryshme të pishinave portative që mund të konsideroni të përfshijnë pishina portative me fryrje, pishina portative çeliku, pishina portative rrëshire dhe pishina portative alumini. Pishinat portative me fryrje janë më të lehtat për tu vendosur, nga pishinat tuaja kiddie te pishinat për të rritur. Pishinat portative prej çeliku janë lloji më i fortë, por ato janë më të ndjeshme ndaj korrozionit dhe ndryshkut. Nëse preferoni një pishinë portative çeliku, zgjidhni një që ka një shtresë të galvanizuar për të parandaluar që kjo të ndodhë me kalimin e kohës. Pishinat portataive të aluminit, ndryshe nga pishinat portative të çelikut, nuk gërryhen dhe nuk ndryshken. Një dobësi për pishinat portative prej alumini është se ato mund të oksidohen me kalimin e kohës. Dhe së fundmi, ka pishina portative me rrëshirë, të cilat zakonisht shfaqin mure çeliku. Këto janë bërë të njohura, dhe ato nuk do të oksidohen ose ndryshken, por ato janë të ndjeshme ndaj çarjes dhe zbehjes.

Siguria

Noti mund të jetë një aktivitet argëtues dhe relaksues, por siguria është thelbësore, veçanërisht për fëmijët. Por pishinat portative sigurojnë një pengesë më të mirë për hyrjen për fëmijët e vegjël sesa pishinat në tokë, ato prapë paraqesin rrezik. Ju mund të ndihmoni të siguroheni që fëmijët nuk janë aq lehtë në gjendje të futen në pishinë duke hequr shkallën ndërkohë që askush nuk noton ose madje duke shtuar një gardh rreth pishinës. Si gjithmonë, mbikëqyrja është thelbësore ndërsa të tjerët janë duke shijuar pishinën.