Telefon Samsung në Shitje – Bli Online

Po planifikoni të blini një telefon Samsung të ri? Me të gjitha markat e njohura që lëshojnë në treg telefona të nivelit të lartë muaj pas muaji, bëhet e vështirë të zgjedhësh një telefon ku mund të shfletoni në internet, të luani lojëra, të përdorni të gjitha aplikacionet sipas dëshirës dhe nevojës.

Telefon Samsung në Shitje - Bli Online
Show Filters

Showing the single result

Showing the single result

Kur flasim për smartphone, Samsung është një nga emrat e parë që shfaqet kryesisht në mendjen tonë. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për modelin e fundit me specifikime të niveleve të larta ose një telefon me një çmim të favorshëm për buxhetin, ekziston një celular Samsung që i përshtatet nevojave dhe buxhetit të të gjithëve. Me kalimin e viteve, Samsung ka lansuar telefona inteligjentë të ndryshëm me dizajne elegant dhe karakteristika me cilësi të lartë.

Duke marrë parasysh numrin e modeleve që janë në dispozicion, gjetja e telefonit të duhur mund të jetë një detyrë e vështirë. Kështu që, le të hedhim një vështrim në disa nga modelet kryesore në trend:

Nëse është inovative, një nga të vetmit dhe më të mirët është Galaxy S Series. Kamerat revolucionare, bateritë gjatë gjithë ditës dhe ekranet petë tani janë edhe më të përballueshëm me shtimin e Galaxy S20 FE 5G të ri.

Pse të Zgjidhni Një Nga Telefonat Samsung Galaxy?

Telefonat Samsung Galaxy janë ndër telefonët inteligjentë më të njohur në botë për shkak të dizenjove të tyre të lëmuara, të hijshëm dhe veçorive inovative. Plus, telefonat Galaxy përdorin sistemin e fuqishëm, të gjithanshëm operativ Android, të njohur për funksionalitetin e tij, dhe gjithashtu për platformën e hapur që ju jep kontroll, së bashku me lirinë për të personalizuar telefonin tuaj.

Me çdo telefon të ri Samsung, mund të mbështeteni në përparimet e kamerës smartphone, një procesor më të shpejtë dhe mijëra aplikacione të reja, të gjitha që synojnë thjeshtimin e jetës suaj. Risitë e fotografisë të prezantuara së fundmi përfshijnë kamera që lëshohen me shpejtësi dhe ju lejojnë të redaktoni dhe ndani fotot sa më shpejt që t’i merrni. Plus, veçoritë e kamerës si moduliteti selfie me kënd të gjerë, fokusi automatik i gjurmimit dhe cilësimet e hapjes ju lejojnë të përshtatni më mirë shkrepjen tuaj me kushtet. Ekrani AMOLED (Dioda Emetuese e Dritës Organike të Matricës Active) në telefonët Samsung është i madh dhe i shndritshëm për shkak të teknologjisë që prodhon dritë nga secili piksel individual, kështu që nuk kërkohet një ndriçim i veçantë, duke rezultuar në efikasitet më të mirë të energjisë dhe më pak reflektim të dritës, plus kontrast më të pasur nivelet, ngjyrat më të ndritshme dhe më të errëtat. Sa i përket zërit, çdo përsëritje e telefonave Samsung Galaxy ofron cilësi të përmirësuar të audios. Plus, telefonat Galaxy vijnë me një fole kufjesh, të preferuara nga shumë që nuk duan të përdorin një përshtatës. Edhe nëse jeni një ithtar i madh i komoditetit të kufjeve Bluetooth, mund të ketë raste kur përdorimi i kufjeve me tela me fole kufjesh do të rezultojë më të përshtatshme. Jetëgjatësia e baterisë së shumë modeleve të celularëve Samsung krahasohet në mënyrë të favorshme me smartphone-t e tjerë. Kështu që ju mund të dëshironi të përfshini një karikues pa tel si pjesë e ingranazhit tuaj. Ose, mbase do të preferonit një nga paketat e përputhshme të energjisë për të garantuar që telefoni juaj të ketë gjithmonë lëng në lëvizje. Shumë modele Galaxy ju ofrojnë mundësinë e daljes në një bateri rezervë kur karikimi juaj po mbaron nëse është opsioni më i përshtatshëm.

Përfitoni Sa Më Shumë Nga Smartphone Juaj Samsung.

Sapo të zgjidhni smartphone-in më të mirë Samsung për ju, ju gjithashtu mund të dëshironi të mendoni pak për të mbrojtur investimin tuaj me disa pajisje shtesë. Një nga rastet e shumta të telefonit Samsung mund të ketë kuptim për ju, të siguroni rezistencë të fortë ndaj goditjes dhe ndikimit për telefonin tuaj. Një mbrojtës i ekranit Samsung mund të ndihmojë në shmangien e gërvishtjeve dhe goditjeve për të ruajtur më mirë qartësinë e grafikëve të telefonit tuaj Samsung. Për më tepër, shumica e telefonave Samsung Galaxy gjithashtu mbështesin mundësinë për të zgjeruar kujtesën e telefonit tuaj me një kartë microSD për të ruajtur muzikë ose skedarë fotografikë shtesë.

Çfarë Telefonash Prodhon Samsung?

Samsung-u ka qenë një prodhues i telefonave premium gjatë dekadës së fundit, dhe formacioni i tij ka përfshirë shumë aparate celularë, të kategorisë së mesme dhe të përballueshme. Më të dukshmet janë linjat Galaxy S dhe Galaxy Note, të dyja vijnë me modele të reja dhe të përmirësuara çdo vit. Këto janë pajisjet e pajisura me karakteristikat dhe teknologjitë më të fundit që zhvillon Samsung.

Celularët me rreze të mesme të Samsung përfshijnë disa nga standardet dhe tiparet e njëjta të dizajnit, megjithëse pa të gjitha pajisjet e lidhura me modelet premium. Ekranet mund të jenë të përmasave të ngjashme, por jo të njëjtën rezolucion, për shembull. Kamerat, jetëgjatësia e baterisë dhe materialet e ndërtimit gjithashtu mund të ndryshojnë për të akomoduar një pikë më të ulët çmimi.

Celularët më të përballueshëm zbatojnë të njëjtat parime në lidhje me pajisjet me rreze të mesme. Mund të ketë ngjashmëri në madhësi, për shembull, por disa karakteristika mund të mos përfshihen. Mund të ketë më pak lente kamera, por edhe jetëgjatësi më të madhe të baterisë sepse përbërësit brenda janë më pak taksues.

Çfarë Veçorish Ofrojnë Telefonat Samsung?

Samsung sjell pajisjet e saj me një gamë të gjerë karakteristikash. Ato fillojnë me shfaqje të shkëlqyera që janë të shndritshme, të gjalla dhe me ngjyra, dhe mund të përfshijnë sensorë tejzanor të gjurmëve të gishtave që gjenden nën ekran.

Vargjet e përparuara të kamerës në pjesën e pasme mund të ofrojnë lente të shumëfishta, dhe ndoshta, madje edhe një sensor DepthVision Time of Flight (ToF) për të çuar fotografinë në nivele të reja. Ka mjete të dobishme për të shkrepur foto dhe video më të mira, si një hapje mekanike, fotografi të përmirësuara në dritë të ulët dhe tipare të realitetit të shtuar për të përmirësuar imazhet në mënyra interesante.

Karikimi i shpejtë dhe karikimi pa tel tani janë të zakonshëm në shumë telefona Samsung. Disa madje kanë aftësinë të rikthejnë ngarkimin pa tel pajisje të tjera të përputhshme përmes një veçorie të quajtur Wireless PowerShare.

Pajisjet Premium Samsung kanë DeX, një tipar unik që mund të shfaq një ndërfaqe të ngjashme me desktopin kur lidhet me një monitor, tastierë dhe maus. Ai gjithashtu punon me kompjuterë Windows PC dhe Apple Mac përmes aplikacionit DeX në telefonat e zgjedhur Samsung.

Pyetjet e Bëra më Shpesh

Si ta përmirësoni telefonin tuaj Samsung në versionin më të fundit Android?

Mund ta përmirësoni celularin tuaj Samsung në versionin më të fundit Android në mënyra të ndryshme. Një mënyrë është ta përmirësoni atë mbi ajër (On Air) (OIA). Hapat që duhet të ndiqni për të përmirësoni Android OTA:

  • Shkoni te cilësimet e pajisjes tuaj dhe klikoni në ikonën në formë ingranazhi.
  • Shkoni poshtë dhe trokitni lehtë mbi “Rreth pajisjes”.
  • Klikoni mbi ‘Software Update’ ose ‘System Firmware Update’ (në varësi të versionit të Android që po përdorni).
  • Klikoni mbi ‘Kontrollo për përmirësime’ Pajisja juaj do të kërkojë përmirësime që janë në përputhje me pajisjen tuaj.
  • Klikoni në ‘Përditëso’ që do të shfaqet nëse ka ndonjë përmirësim të disponueshëm.

Tani klikoni në “Install”, i cili gjithashtu mund të lexojë si “” Reboot and Install “ose” Install System Software “i cili tani do të fillojë procesin e instalimit.

Si të përdorim Bixby- Asistenti i zgjuar i Samsung?

Bixby është emri i asistentit inteligjent të zërit nga Samsung. Për herë të parë u lansua në Samsung S8 dhe S8 Plus. Ëhtë i ngjashme me Siri dhe Google Assistant por mund të bëjë një numër gjërash që këto nuk munden. Për shembull, Bixby mund të ndryshojë Kursimin e Energjisë, modalitetin e Performancës, filtrin e dritës blu, pamjen inteligjente, opsionin ‘mos shqetëso’ dhe të tjera. Thjesht duhet të shtypni dhe mbani shtypur butonin në skajin e majtë të ekranit, poshtë kontrolleve të volumit, për të zgjuar Bixby. Mund të përdorni komandat zanore ose të shkruani në një. Për të hapur Bixby Voice, thjesht duhet të shtypni dhe mbani të shtypur tastin Bixby dhe të flisni me Bixby. Thuaj “Përshëndetje Bixby” për të zgjuar Bixby Voice. Në rast se nuk preferoni t’i flisni një komandë këtij asistenti inteligjent, mund të hapni “Bixby Voice” në modulitetin e ekranit të plotë dhe të prekni “Komandat e Kërkimit”. Në mënyrë alternative mund të shtypni dhe mbani ikonën Bixby Voice dhe ta tërhiqni atë mbi ikonën e tastierës. Sapo të hapet tastiera, mund të shkruani komandat tuaja.

Cilat janë aplikacionet më të mira anti-virus që janë falas  për telefonat Android Samsung?

Disa nga aplikacionet më të mirë anti-virus të disponueshëm për celularët Android Android janë 360 Security – Antivirus Boost, Clean Master (Boost & Antivirus), CM Security, AVAST Mobile Security, AndroHelm Mobile Security ndër të tjera.

Çfarë është aplikacioni My Galaxy i Samsung? Cilat janë përdorimet e tij?

My Galaxy App është një aplikacion që të gjithë përdoruesit e telefonit Android mund ta shkarkojnë nga dyqani Google Play. Ky aplikacion ofron gjithçka që ju nevojitet, duke përfshirë të gjitha llojet e shërbimeve, si dhe argëtim. Ka muzikë, video, lojëra, shërbime si porositja e ushqimit, prenotimi i një taksi, ndër të tjera, dhe të gjitha llojet e tjera të shërbimeve.